Комплети за сликање со дијаманти од злато од паун, 5Д DIY дијаманти ДОТС Уметност за возрасни целосен вежба квадратен скапоцен камен Кристал занаетчиски комплет за п

Комплети за сликање со дијаманти од злато од паун, 5Д DIY дијаманти ДОТС Уметност за возрасни целосен

DEN 1.33

Ново

Залиха

❀ 【HD печатење платно】 : DIY дијамантски сликарство целосна вежба користи висококвалитетно платно, кое е издржливо, водоотпорно и без брчки Печатење со висока дефиниција, самата шема има леплива позадина и пластично претерано, лепилото е силен што може да се осигура дека мушка може да се поправи и нема да се спушти лесно. Симболите на буквите на платното се многу јасни и лесно да се заврши вашиот пакет за сликање на дијаманти. ❀ 【【Комплет за комплет за сликање со дијаманти вклучен】 : Овој комплет за слики од 5Д дијаманти ги вклучува сите потребни додатоци, дијамантски сликарство е погодно за возрасни, деца, почетник за уметност, фаворит за цртање, рачно изработени ентузијасти. Пакетот вклучува : платно, монистра со дијаманти во боја (15% ~ 30% повеќе дијаманти), лепак, пинцети, пластична лента и пенкало за вежбање. ❀ 【Забавно да се направи/домашно украсување/подарок】 : Да се ​​направи дијамантска уметност не само што може да доживее чувство на достигнување, да ослободи стрес, емоционалното прилагодување, да ја подобри самодовербата и упорноста да култивира трпеливост. Комплетите за сликање со дијаманти, исто така, можат да се користат за украсување на вашата куќа, офицер, ресторан, бар или каде и да сакате да одговарате на различен стил на декорација. Да се ​​користи како Божиќен подарок, подарок за венчавки, подарок за роденден, сегашност на сите големи денови. ❀ 【Чекори за производство на DIY】 : Сликарството со дијаманти е полу-завршен производ за кој е потребна ваша сопствена операција, прво, ставете ги соодветните обоени дијаманти во пластична лента, второ, нежно тресете ја фиоката за да ги обезбедите заедно, а потоа земете ги заедно, а потоа земете ги заедно, а потоа земете Вметнување на алатката на лепак на местото лесно, оставете малку лепак на пенкалото, конечно подигнете го дијамантот и поставете го на соодветниот број на платното. Можете лесно да ја завршите сликата со нашите алатки. ❀ 【Одлична услуга за клиенти】 : Ако комплетот за сликање со дијаманти што го добивате недостасуваат скапоцени камења (мониста) или алатки, ве молиме слободно контактирајте не, ние ќе се погрижиме да ги решиме сите ваши проблеми со 24 работни часови. Ние ќе ви обезбедиме бесплатна услуга за замена, за да се осигурате дека имате добро искуство за купување. ❀ 【HD печатење платно】 : DIY дијамантски сликарство целосна вежба користи висококвалитетно платно, кое е издржливо, водоотпорно и без брчки. Печатење со висока дефиниција, самата шема има леплива позадина и пластично претерано, лепилото е силен што може да се осигура дека мушка може да се поправи и нема да се спушти лесно. Симболите на буквите на платното се многу јасни и лесно да се заврши вашиот пакет за сликање на дијаманти. ❀ 【【Комплет за комплет за сликање со дијаманти вклучен】 : Овој комплет за слики од 5Д дијаманти ги вклучува сите потребни додатоци, дијамантски сликарство е погодно за возрасни, деца, почетник за уметност, фаворит за цртање, рачно изработени ентузијасти. Пакетот вклучува : платно, монистра со дијаманти во боја (15% ~ 30% повеќе дијаманти), лепак, пинцети, пластична лента и пенкало за вежбање. ❀ 【Забавно да се направи/домашно украсување/подарок】 : Да се ​​направи дијамантска уметност не само што може да доживее чувство на достигнување, да ослободи стрес, емоционалното прилагодување, да ја подобри самодовербата и упорноста да култивира трпеливост. Комплетите за сликање со дијаманти, исто така, можат да се користат за украсување на вашата куќа, офицер, ресторан, бар или каде и да сакате да одговарате на различен стил на декорација. Да се ​​користи како Божиќен подарок, подарок за венчавки, подарок за роденден, сегашност на сите големи денови. ❀ 【Чекори за производство на DIY】 : Сликарството со дијаманти е полу-завршен производ за кој е потребна ваша сопствена операција, прво, ставете ги соодветните обоени дијаманти во пластична лента, второ, нежно тресете ја фиоката за да ги обезбедите заедно, а потоа земете ги заедно, а потоа земете ги заедно, а потоа земете Вметнување на алатката на лепак на местото лесно, оставете малку лепак на пенкалото, конечно подигнете го дијамантот и поставете го на соодветниот број на платното.

Производи во категоријата

Toddmomy 9pcs Месечина starвезда сон фаќач метални прстени златни метални соништа прстени прстени за занаетчиски занаетчиски Ново
Toddmomy 9pcs Месечина starвезда сон фаќач метални прстени златни метални соништа прстени прстени за занаетчиски занаетчиски

Металните обрач за занаети се направени од премија и железо, кои се многу цврсти и, без лесен деформациј�

DEN 2.00
Qty12 3M Super 77 7,3oz Spray лепак компатибилен со фолија, пластика, хартија, пена, метал, ткаенина Ново
Qty12 3M Super 77 7,3oz Spray лепак компатибилен со фолија, пластика, хартија, пена, метал, ткаенина

7,3 мл 3м Супер 77 Мултипурниот лепак за спреј за спреј 7,3 мл 3м Супер 77 Мултипурниот лепак за спреј за спреј

DEN 3.33
100 парчиња пластичен триаголник нос мечето кукла куклена кукла за изработка на нос копчиња со мијалници Ново
100 парчиња пластичен триаголник нос мечето кукла куклена кукла за изработка на нос копчиња со мијалници

Боја : Црна Метериски : пластика Големина (приближно) : 3325мм Идеално за шиење занаетчиство и правење мечк�

DEN 255.84
2 парчиња Хамса силиконски сапун калапи Рака на силиконски калапи со фатима, палма рака чоколадна торта, мувла Ново
2 парчиња Хамса силиконски сапун калапи Рака на силиконски калапи со фатима, палма рака чоколадна торта, мувла

Одлични материјали : Нашата пчела силиконска мувла е изработена од 100% силиконски степен на храна Флекси

DEN 223.84
Амантао сребрена двојна капа ривети со висока тераса капа 7 мм и пост 6мм пакет од 150 сетови Ново
Амантао сребрена двојна капа ривети со висока тераса капа 7 мм и пост 6мм пакет од 150 сетови

Големина : Големина на капачето : 7мм, Големина на пост : 6мм, Големина на основата : 7мм Конверзија на мерка

DEN 1.00
Heritage VP57 Mini Applique Brissor Ново
Heritage VP57 Mini Applique Brissor

4 1 / 2 "Севкупна должина Ножици со мала големина Меки, отстранливи инсерти за прсти Направени во САД...

DEN 2.00
Дијамантско сликарство животно лебед птица 5д diy мозаик целосен квадратен тркалезен дијамант на Rhinestone daimond Ново
Дијамантско сликарство животно лебед птица 5д diy мозаик целосен квадратен тркалезен дијамант на Rhinestone daimond

[Опис на производот]? Оваа слика за дијаманти вклучува екопријателско HD платно, кое е водоотпорно и има м

DEN 3.00
Занаетчија 5мм топка глава завртка за завртки за брадавица за забивање на брадавици, лента за столпчиња за стоп, Ново
Занаетчија 5мм топка глава завртка за завртки за брадавица за забивање на брадавици, лента за столпчиња за стоп,

Производ : столпчиња со топки за завртки од 20 столпчиња Дијаметар на топката : 5мм (приближно 3 / 16 “) Просе

DEN 3.33
3Д змеј силиконски калап сапун мувла од свеќа од свеќи за облик на украси за накит DIY бар занает домашен калап за Ново
3Д змеј силиконски калап сапун мувла од свеќа од свеќи за облик на украси за накит DIY бар занает домашен калап за

【Материјал】 Направен од врвен силиконски, флексибилен, отпорен на кинење, лесен за чистење Отпорност н

DEN 463.84
CLGZS разноврсен комплет за чанти за поправка на кожа со AWL, восочена нишка, Groover, волна Даубер, Ново
CLGZS разноврсен комплет за чанти за поправка на кожа со AWL, восочена нишка, Groover, волна Даубер,

Кожни занаетчиски алатки сет можат да ги задоволат вашите основни потреби за кожни занаети Практичен и

DEN 2.00
Тешка „целосна клаузула за Дедо Мраз“ пластична калап за правење сапун, бомби за бања, правење чоколади, занаети Ново
Тешка „целосна клаузула за Дедо Мраз“ пластична калап за правење сапун, бомби за бања, правење чоколади, занаети

Трајно Направено од 0,6 "дебел PETG Безбеден материјал за храна Рачно миење / еднократно Безбеден материја�

DEN 0.67
E594 Craftool Peace знак за печат. Ново
E594 Craftool Peace знак за печат.

Должина : 0,75 ин Ширина : 0,35 ин Должина : 0,75 ин Ширина : 0,35 ин E594 Craftool Peace знак за печат.craftool марки се инвестиц

DEN 1201.60
Европска кожа работи 9-10 мл 84 зеленчук тен кравји кожен лента со големина 10 x84 лента со целосна жито, каиш Ново
Европска кожа работи 9-10 мл 84 зеленчук тен кравји кожен лента со големина 10 x84 лента со целосна жито, каиш

910oz (3,64мм) Тежина на дебелина од кожа : Бик Скриена кожа Не е слаб како кравјо Погодни за сите кожни занает

DEN 3.00
Голем дијамантски сликарски кактус фабрика по комплети со број, DIY 5D дијамантски точки со целосна тркалезна Ново
Голем дијамантски сликарски кактус фабрика по комплети со број, DIY 5D дијамантски точки со целосна тркалезна

【Додадете повеќе забава во животот】 : Сликарството со дијаманти на DIY може да доживее чувство за достиг

DEN 1.33
ДДП сет од 24 ножици Метзенбаум 10 ”директен не'рѓосувачки челик Ново
ДДП сет од 24 ножици Метзенбаум 10 ”директен не'рѓосувачки челик

Сет од 24 ножици на Метзенбаум 10 ”директен не'рѓосувачки челик Направено од не'рѓосувачки челик...

DEN 2191.84
Меѓународниот стамперија Стамперија-Рајс-Сир Вагабонд во Јапонија-Самурај, А4, црвена, Тел, Браун Ново
Меѓународниот стамперија Стамперија-Рајс-Сир Вагабонд во Јапонија-Самурај, А4, црвена, Тел, Браун

Огромен спектар на комплементарни производи од колекцијата Сер Вагабонд во Јапонија Одлично за проект�

DEN 127.84
Пакет од 100 парчиња пластични кукли очи, 5 бои безбедносни очи со 100 парчиња чисти мијалници за правење Ново
Пакет од 100 парчиња пластични кукли очи, 5 бои безбедносни очи со 100 парчиња чисти мијалници за правење

Големина : со дијаметар од околу 8,10 мм; Околу 100 комплети / кутија ПРИМЕНА : Овие пластични безбедносни оч�

DEN 1.33
5D DIY целосна тркалезна дијамантска сликарство титаник везење вкрстена бод од мозаик домашен украс Ново
5D DIY целосна тркалезна дијамантска сликарство титаник везење вкрстена бод од мозаик домашен украс

Дијаманти за супер искра Површината на дијамантот изгледа сјајна и никогаш нема да избледи Комплетите

DEN 1368.00
Wmyzshdwz божица целосен круг дијамант 5д DIY rhinestone mosaic комплет дома декорација подарок рачно изработени уникатни Ново
Wmyzshdwz божица целосен круг дијамант 5д DIY rhinestone mosaic комплет дома декорација подарок рачно изработени уникатни

1 DIY дијамантски сликарство со разнобојни магични дијаманти, * прецизно печатено платно, * вежба пенкало,

DEN 680.00
Голем дијамантски сликарство градина град по број комплети, DIY 5D дијамантски точки со целосен квадратен Ново
Голем дијамантски сликарство градина град по број комплети, DIY 5D дијамантски точки со целосен квадратен

【Додадете повеќе забава во животот】 : Сликарството со дијаманти на DIY може да доживее чувство за достиг

DEN 0.33
JD016 8-9 '' 21-23cm долга шума директно SD 1/3 BJD Doll Pigs Ново
JD016 8-9 '' 21-23cm долга шума директно SD 1/3 BJD Doll Pigs

89inch 1 / 3 SD Do D Long Forest Straight Doll Pigs Големина : 89inch за 1 / 3 (20,523см) SD BJD Dod BJD Elfdoll's Rainy Doll, MSD со поголема глава, итн...

DEN 378.40
Виолетова и зелена човечка стаклена очи на жицата игла за игла за игла, правејќи материјали и други занаети Ново
Виолетова и зелена човечка стаклена очи на жицата игла за игла за игла, правејќи материјали и други занаети

Единствени стаклени очи сет од 2 човечки инспирирани рачно изработени стакло кабохони за очи ќе додада�

DEN 1.67
Мали перики на кукли JD256 3-4inch 9-10cm Кратко бобо го намали синтетичкиот мохер Бјд перика лати додатоци за бела кукла Ново
Мали перики на кукли JD256 3-4inch 9-10cm Кратко бобо го намали синтетичкиот мохер Бјд перика лати додатоци за бела кукла

34inch кратки бобо синтетички перики на кукли Мохаир Големина : 34инч се погодни за лати бели кукли и 1 / 12 кук

DEN 1576.00
Нови LON0167 3 парчиња прикажани метални зафатни риболов Сигурен ефикасен линија за вкрстена бод занаетчиска Ново
Нови LON0167 3 парчиња прикажани метални зафатни риболов Сигурен ефикасен линија за вкрстена бод занаетчиска

Материјал : метал; (издржлива во употреба) Содржина на пакет : 3 компјутери X (најнова технологија) Ножици �

DEN 140.96
Голема дијамантска сликарство нордиска уметност по комплети со број, DIY 5D дијамантски точки со целосна Ново
Голема дијамантска сликарство нордиска уметност по комплети со број, DIY 5D дијамантски точки со целосна

【Додадете повеќе забава во животот】 : Сликарството со дијаманти на DIY може да доживее чувство за достиг

DEN 911.84
Студиото светлосни суштини бисери, бр. 03, виолетови и штипки Ново
Студиото светлосни суштини бисери, бр. 03, виолетови и штипки

Декоративните бисери додаваат стил и сјај на честитки, страници за белешки, обележувачи, ознаки и многу

DEN 144.00
XJPB Професионални кучиња Ножици за чешлање поставени тешки титаниум обложени не'рѓосувачки челик домашни Ново
XJPB Професионални кучиња Ножици за чешлање поставени тешки титаниум обложени не'рѓосувачки челик домашни

Остри и издржливи : Изработка на сечилото од јапонски 440 C не'рѓосувачки челик, цврст да трае долго време �

DEN 0.33
R бранови боса за коњи, плетенка со сурова кожа, во природна боја, црни ленти со црна плоча Ново
R бранови боса за коњи, плетенка со сурова кожа, во природна боја, црни ленти со црна плоча

Босал е дизајниран во традиционален изглед кој е совршен кога се совпаѓа со нашите мекати и одлично за о

DEN 0.33
Додатоци за клуч за клучеви SOIMISS Јапонски декор 10 парчиња јапонски кимоно кукла мини смола занаетчиски десктоп Ново
Додатоци за клуч за клучеви SOIMISS Јапонски декор 10 парчиња јапонски кимоно кукла мини смола занаетчиски десктоп

Смола Јапонски кимоно сукулентни фигурини прекрасна јапонска дизајн на облик на кимоно, стилски и симп

DEN 123.68
Патка бренд 283045 печатена лента за канали, чипка со повеќе бои, 1,88 инчи x 10 јарди, единечен рол Ново
Патка бренд 283045 печатена лента за канали, чипка со повеќе бои, 1,88 инчи x 10 јарди, единечен рол

Направете ја вашата следна брза поправка да се издвоите Одлично за изработка, забавни и имагинативни пр

DEN 190.40
Челинџер сет од 4 кончос западно седло так Флеур де Лис врежан CO522 Ново
Челинџер сет од 4 кончос западно седло так Флеур де Лис врежан CO522

1 1 / 4 "(32 мм) Сет од 4 кончоци со една завртка во Чикаго назад 100% Загарантирано задоволство Сет од 4 кончоци

DEN 1.33
Градежни хартија за градежни текови од 24-инчи, кралско сина боја од 24-инчи, кралско сино Ново
Градежни хартија за градежни текови од 24-инчи, кралско сина боја од 24-инчи, кралско сино

Тешка категорија 100% сулфит хартија со сулфит е совршен за секој проект за уметност и занаетчиство Довол

DEN 1.33
Tofficu 400pcs сјајни картони DIY оригами хартија лим ткиво Јапонија оригами рачно изработена оригами хартија рачно Ново
Tofficu 400pcs сјајни картони DIY оригами хартија лим ткиво Јапонија оригами рачно изработена оригами хартија рачно

Хартија за оригами од виножито : Може да биде широко во повеќето проекти за занаетчиство Хартија Оригам�

DEN 1.00
Wadorn 30PCS DIY кожна чанта за изработка на чанти, бела кожена занаетчиска торба за шиење материјал од Ново
Wadorn 30PCS DIY кожна чанта за изработка на чанти, бела кожена занаетчиска торба за шиење материјал од

Вклучен пакет : ќе добиете 1 сет на комплет за шиење кожа DIY со сите додатоци, вкупно има додатоци од 30 пар�

DEN 2.33
Instarry DIY 5D Diamond сликарство со голема големина снежна планина и волк мозаик rhinestones везена Ново
Instarry DIY 5D Diamond сликарство со голема големина снежна планина и волк мозаик rhinestones везена

1* Дијамантски сликарство и комплет за дијаманти и пинцети 2* Алатки (пенкало за дијаманти, фиока за дијам

DEN 822.40
Ранџер Тим Холц Бисери од алкохол .05oz-sublime Ново
Ранџер Тим Холц Бисери од алкохол .05oz-sublime

Совршено за правење картички и неподвижни, сликање, печатење и многу повеќе! Овој пакет содржи еден 05 мл

DEN 303.84
Duawenki палма за печатење на задник во форма на автомобил свежиот силиконски калап за правење сапун арома мониста, Ново
Duawenki палма за печатење на задник во форма на автомобил свежиот силиконски калап за правење сапун арома мониста,

Материјал со висок квалитет : Нашите силиконски калапи за епоксидна смола се изработени од висококвали�

DEN 1.67
32 разновидна метална фолија бисери за залихи на картички со 96 обоени хартија Ново
32 разновидна метална фолија бисери за залихи на картички со 96 обоени хартија

Хартија Еден : 96 листови со спектар во боја на спектар 24 бои 80 / 165lb Дебелина на текст Еден хартија : Соврше

DEN 2.33
Хартија за пренос на топлина за лесни облеки 100 листови 8.5x11* Двојна црвена линија Ново
Хартија за пренос на топлина за лесни облеки 100 листови 8.5x11* Двојна црвена линија

Бојата за пренос на топлина останува брилијантна по повеќекратно миење Издржлива, долготрајна слика Ед

DEN 1.33
Coheali 150pcs кукли со очила за очите украси пластични бебиња кукли мини кукли за очи Ноќта на вештерките Ново
Coheali 150pcs кукли со очила за очите украси пластични бебиња кукли мини кукли за очи Ноќта на вештерките

Пластични очното јаболко за Ноќта на вештерките : Топки за очите на кукли Пластичните очи се разновидна

DEN 124.48
Комплети за сликарство со дијаманти за дијаманти во Палодио DIY, цртани дијамантски уметности, кристал ринестон Ново
Комплети за сликарство со дијаманти за дијаманти во Палодио DIY, цртани дијамантски уметности, кристал ринестон

HD печатење платносамото платно има леплива позадина со тоа, што е водоотпорно, а лепилото е силен што мо�

DEN 1425.60
Ехо Парк хартија компанија вселенска академија рамки и ознаки Ефемера Ново
Ехо Парк хартија компанија вселенска академија рамки и ознаки Ефемера

Должината на димензиите на пакетот е : 4 Ширина на димензиите на пакетот е : 0,25" w Висината на димензиите н�

DEN 3.33
Водени ножици за шиење за ткаенини/хартија/занаети, сечење на шиење директно брзи ножици со десна рака со ласерски Ново
Водени ножици за шиење за ткаенини/хартија/занаети, сечење на шиење директно брзи ножици со десна рака со ласерски

♛ 【Карактеристики】 : ножици за шиење е 100% сосема нов и висок квалитет Водениот ножици е лесен, кој е лес

DEN 287.20