Jamyok природен памучен кабел со макраме, 3мм x 109 јарди 4 влакно извртено памучно јаже макрамем предиво за виси wallидови, закачалки за растенија, занаети за DIY, Божиќ, сва?

Jamyok природен памучен кабел со макраме, 3мм x 109 јарди 4 влакно извртено памучно јаже макрамем предиво за виси

DEN 1.00

Ново

Залиха

100% природно памучно јаже : 3мм обоен јаже со памучен кабел Macrame, вкупна должина од 100 метри (109 јарди) Еко-пријателски, 100% памук, тоа е одлична основа за рачно изработени проекти на Mac Rame. Меко јаже со кабел за макрам : Нашиот кабел за макрамем 4-влакно извртено 100% памучен кабел. Тоа е мек и флексибилен со само вистинската дебелина да ја користи таа мека за допирање, но силен и дава флексибилност и јачина на памучен кабел, со што е полесно да се вратат јазлите и да помогнат За конзистентност во текот на декоративните проекти. Издржлив, лесен за работа со. Одлично е за правење различен вид на материјали за Macrame, како што се Wallид, виси, со соништа, растителни закачалки, таписерија, градинарство, завиткување на подароци и одлични проекти за декорација на Бохемија за свадба и Божиќ. Повеќе од 25 бои за Изберете : Достапни во најразлични бои, можете да изберете свој кабел за макраме во боја според вашиот сопствен дизајн за да постигнете подобра уметничка работа. Нашите 4 жици изопачени јаже можат да бидат разоткриени за да направат брановиден ефект на раб. Совршено за почетник да напредува ќе го најде нашиот памучен кабел лесен за употреба за проекти за плетење, плетење, ткаење или капчиња. Ги прави вашите таписерии или растителни закачалки да изгледаат многу прекрасни. Спецификација : Материјал : Големина на памучен кабел : должина од 3мм : 109 јарди (100м) Вид на јаже : 4 нишки Пресврт Примени : Macrame Занаетчиски рачно изработено ЗАБЕЛЕШКА ЗАБЕЛЕШКА : Избегнувајте да се пеглате под висока температура и не впивајте во вода што врие вода Информации за производи за вода : 3 Пли во основа Има 3 индивидуални единечни групи на пресврт на памук кои сите се вртат заедно за да формираат потрадиционално јаже. Кога ќе завршите парче, трите нишки можат да бидат разоткриени за да дадат брановиден ефект на раб. Ова може дополнително да се комбинира или остави во брановидни делови во зависност од претпочитаниот стил. Бескрајни можности : Избегнувајте да се пеглате под висока температура и не впивајте во врела вода од боемските свадбени лакови до хамариците на Macrame, постојат бесконечни можности на прекрасни ремек -дела што можат да се создадат со овој природен памучен кабел во боја! Направете ги вашите прекрасни занаетчиски имагинации да се оживеат со ова висококвалитетно јаже од 4мм памук.

Material: cotton cord
Size: 3mm
Length: 109 yards(100m)
Type of rope: 4 strands twist
Apply: Macrame craft handmade supply
Note:
Avoid being ironed under high temperature and do not soak in boiling water:
Product Information:
3 ply basically has 3 individual single twist groups of cotton that all twist together to form a more traditional looking rope. When you finish a piece, the three strands can be unravelled to give a wavy fringe effect.This can be further combed out or left in wavy sections depending on the style preferred.:
Endless Possibilities:
Avoid being ironed under high temperature and do not soak in boiling water From Bohemian wedding arches to Macrame Hammocks, there are endless possibilities of marvelous masterpieces that can be created with this natural color cotton cord! Make your beautiful craft imaginations come to life with this high quality 4mm cotton rope.You will truly enjoy making different types of Macrame wall tapestries,plant holders and DIY Crafts and jewelry with this cord. We take extra care in making sure our cords are made to perfection to avoid snarles thereby making it a pleasure to work with!:
Soft and durable:
This strong and thick cotton rope will be a great addition to your macrame supplies as it can be used for making various DIY Crafts and macrame projects like macramé wall hangings,plant hangers, Bohemian wedding arch decorations,wall tapestries,door curtain,dream catchers and even knitting and scrapbooking.:
Package included::
A roll of 3mm diameter X 100 meters (about 109 yards):
Return Policy:
We want you to be 100% satisfied about your purchase. If for any reason this product is not meeting your expectations, just send us a note and we’ll be happy to take care of you. :

Производи во категоријата

3Д плетени чевли за бебиња сапун што прави силиконски калапи фондан за бебиња туш туш торта украсување шеќер занает Ново
3Д плетени чевли за бебиња сапун што прави силиконски калапи фондан за бебиња туш туш торта украсување шеќер занает

Не стап, лесен за употреба и брзо чистење Погодно е за употреба на микробранова печка, рерна, правење кол

DEN 1552.00
Шинзи като -лента за ваши - кукла 2 Ново
Шинзи като -лента за ваши - кукла 2

Shinzi Katoh Washi Tape кукла 2 Количина : 1 парче Шинзи Като Јапонија Ваши лента ДОЛКИ ЗА ОГЛЕДНИЦИ 2...

DEN 2.33
HHSEYEWELL DIAMOND ART CAMITY KITS 5D DIY за возрасни и деца почетник скапоцен камен уметност со дијаманти Ново
HHSEYEWELL DIAMOND ART CAMITY KITS 5D DIY за возрасни и деца почетник скапоцен камен уметност со дијаманти

Лесен за употреба : Овие комплети за сликање со дијаманти се лесни за употреба и погодни за сите нивоа на

DEN 1.00
Кутија САД Крафт кафеава хартија, 40, 30 x 40, рециклирана хартија, 450 листови по куќиште, Ново
Кутија САД Крафт кафеава хартија, 40, 30 x 40, рециклирана хартија, 450 листови по куќиште,

100 проценти рециклирани Достапно во снопови од 50 lb Предисечените чаршафи го олеснуваат пакувањето униф�

DEN 316.80
Меканикс сјај ева листови со пена кафеава самостојно лепило 15,7 x 11,8 инчи дебелина од 1,6 мм за занаети DIY Ново
Меканикс сјај ева листови со пена кафеава самостојно лепило 15,7 x 11,8 инчи дебелина од 1,6 мм за занаети DIY

Направено од Ева пена, флексибилна и мека, широко користена за рачно изработени картички, форми и букви �

DEN 287.84
Танди кожа 3/8 тркалезно место за печатот Die 3988-02 Ново
Танди кожа 3/8 тркалезно место за печатот Die 3988-02

Tandy кожа 3 / 8 "Round Spot Press Die 398802 За 3 / 8" (10 mm) #1330 тркалезни места Оваа приврзаност дизајнирана да се вклопи или

DEN 2.67
Лаја увезува 2 парчиња Премиум одделение за игла, држач за игла 5 '' Непречен + ирис ножици 4.5 '' Закривено отстранување Ново
Лаја увезува 2 парчиња Премиум одделение за игла, држач за игла 5 '' Непречен + ирис ножици 4.5 '' Закривено отстранување

2 ПЦС Премиум одделение Вебстер Држач на игла 5 '' Непречен + ирис ножици 45 '' Закривено отстранување Напра�

DEN 849.60
K & Company Confetti Diecut Cardstock Ново
K & Company Confetti Diecut Cardstock

Само изберете го вашиот дизајн и придржувајте се како што сметате дека е соодветно Дизајн без киселина..

DEN 0.33
Ерусалимска гребење уметност за возрасни и уметници деца - DIY гравура уметност за гребење хартија занаети Ново
Ерусалимска гребење уметност за возрасни и уметници деца - DIY гравура уметност за гребење хартија занаети

Еврејска колекција за уметност за гребење Дали сакате да цртате? Сакате да бидете прецизни? Тогаш ќе ја

DEN 2.33
Тапацир Кожено парче жолто кравјо слабо тежина 12 x 12 1 sf Ново
Тапацир Кожено парче жолто кравјо слабо тежина 12 x 12 1 sf

Оваа ждрепка : една квадратна нога, 12 "x 12" како што е прикажано Едно фино одделение парче оригинално крав�

DEN 271.84
Xeahung сисал влакна Природно рафија трева корпа за полнење парчиња црвен пакет Полнеч за филер за мал бизнис Ново
Xeahung сисал влакна Природно рафија трева корпа за полнење парчиња црвен пакет Полнеч за филер за мал бизнис

Материјал : Сисал влакна, тежина : 85гр Меки текстура, мала тежина, компактна структура, еластична, силна н

DEN 1.00
TeamWill 1 парчиња изработка на мермер јаглеродни влакна од бакарна смола нож материјал за материјали, Ново
TeamWill 1 парчиња изработка на мермер јаглеродни влакна од бакарна смола нож материјал за материјали,

NOTE : Due to the material production process problem, some item may have a defect for one corner?(that will not effect the knifemaking, shipped randomly Material : : Crushed Carbon + Resin

DEN 1.67
Vigan 20 парчиња цврсти месинг врзувачки чикаго завртки за нокти за нокти за фото албум кожени столпчиња за појас на паричникот Ново
Руби рок-тоа Бела! Ивуд двострана картон 12 x12 -Верзија 5.0 Ново
Руби рок-тоа Бела! Ивуд двострана картон 12 x12 -Верзија 5.0

Погодно за сите видови на проекти Киселина и токсични слободни Наменето за лесна употреба Погодно за си

DEN 159.84
Jumbo 2-парчиња дрвени вдлабнатини пакети сет 70 мм и 55 мм алатки за формирање метал Ново
Jumbo 2-парчиња дрвени вдлабнатини пакети сет 70 мм и 55 мм алатки за формирање метал

Направено од тврдо дрво, секој удар е дизајниран со нежна купола и мазна завршница Големиот удар мери 70 �

DEN 1.33
Алатки за кожни квадратни кожни занаети со алатки за шиење хоби работилница занаетчиска кожа целосна алатка Ново
Алатки за кожни квадратни кожни занаети со алатки за шиење хоби работилница занаетчиска кожа целосна алатка

Дебело 0,58мм, високо квалитетно цело зрно 100% оригинални кожни листови кои изгледаат, мирисаат и се чувст�

DEN 527.84
Запостави 3 парчиња кожена резба Прес -кожна резба комплет кожен печат алатки за кожни работи за работа, гравура, поставува Ново
Срцева силиконска свеќа од сапун сапун Фондант чоколаден кекс, бонбони за печење мувла шеќер, епоксидна Ново
Срцева силиконска свеќа од сапун сапун Фондант чоколаден кекс, бонбони за печење мувла шеќер, епоксидна

Големина и тежина : Големина на мувла : 8x613in, Производ готов Големина : 6x6x9.74in, Тежина на мувла : 150g / 5 Употре

DEN 255.84
ПрекраснаСП 6 парчиња пластична глинеста стругалка, резба со мека глинеста гравура, глинеста стругалка, индустриска стругалка Ново
Instarry 5d DIY дијамантски сликарство голема големина Целосна вежба Погледот на градскиот мозаик крст Ново
Instarry 5d DIY дијамантски сликарство голема големина Целосна вежба Погледот на градскиот мозаик крст

【Голема големина】 5Д со голема големина на сликарство со голема големина значи појасни обрасци и повеќ

DEN 0.67
2pcs Професионални алатки за папки на коски, беж боја, удобна папка хартија за занаетчиска занаетчиска Ново
2pcs Професионални алатки за папки на коски, беж боја, удобна папка хартија за занаетчиска занаетчиска

Боја : Беж Пакетот вклучува : 2 x Кривици за хартија Широка примена, практична, удобна, еднократна...

DEN 2.67
Coheali 100 парчиња пари полнети со сина боја: занаетчиска играчка ММ додатоци со закрпи стакло сина плишана симулација Ново
Coheali 100 парчиња пари полнети со сина боја: занаетчиска играчка ММ додатоци со закрпи стакло сина плишана симулација

Плишани очи за безбедност на животни : Овие безбедносни очи имаат добар декоративен ефект, можат да им д�

DEN 1.67
Вовед цена! Занаетчиски занаетчиски материјали за занаетчиски производи за занаетчиство за изработка Ново
Вовед цена! Занаетчиски занаетчиски материјали за занаетчиски производи за занаетчиство за изработка

Занаетчиски материјали за занаетчиски материјали за занаетчиство и резерви за книги 9x12 инчи занаетчис�

DEN 0.33
АЕКСИТ 200pcs 9мм Домашен хардвер DIY во форма на глава хартија Бред Сребрена тон за занаетчиски модел за Ново
АЕКСИТ 200pcs 9мм Домашен хардвер DIY во форма на глава хартија Бред Сребрена тон за занаетчиски модел за

Материјал : месинг Име на производот : хартија Бред; Содржина на пакетот : 200 (+ / 2%) ПЦС X Paper Brad Главна боја :

DEN 2.67
Fiebing's Leathercraft Cement и кафеав раб Kote, 2 -пакет - 4 мл секој - лепило за лепак со кожа со голема јачина - Кожни Ново
Fiebing's Leathercraft Cement и кафеав раб Kote, 2 -пакет - 4 мл секој - лепило за лепак со кожа со голема јачина - Кожни

Цементот на кодењето и кафеавиот раб на Fiebing се задолжителни за вашите кожни врски и потреби за боење на

DEN 2.33
3Д Роуз Казорла Андалузија, разнобојно Ново
3Д Роуз Казорла Андалузија, разнобојно

Направени во Соединетите држави Должина на пакетот : 6 Ширина на пакетот : 9 Висина на пакетот : 0,2 "...

DEN 230.40
SoapRepublic Round Shape ‧ 6 во 1‧silicone Soap Mild‧ Ново
SoapRepublic Round Shape ‧ 6 во 1‧silicone Soap Mild‧

100% рачно изработена силиконска суровина со врвен квалитет за правење сапун 6 калапи од кариес Големина (

DEN 1.00
Ddoujoy A4 големина на снегулка во позадина пластични папки за втиснување за книги за правење картички Ново
Ddoujoy A4 големина на снегулка во позадина пластични папки за втиснување за книги за правење картички

Шаблон со висок квалитет, врежан за занаетчиство на хартија Шаблон се вклопува во популарни машини за �

DEN 207.84
30мм зомби очи Трговија на големо стакло очите хорор кабохони за накит скулптури или занаетчиски правење Ново
30мм зомби очи Трговија на големо стакло очите хорор кабохони за накит скулптури или занаетчиски правење

Голем дел од 5 пара стаклени очи од 30 мм за скулптури, правење накит или уметнички кукли Првично дизајнир

DEN 1.33
Комплет за оригами на Teeny Baby Toddler- Совршен за практични активности | 1 книга што содржи 69 проекти за оригами Ново
Комплет за оригами на Teeny Baby Toddler- Совршен за практични активности | 1 книга што содржи 69 проекти за оригами

Што е вклучено во комплетот Оригами? О1 книга што содржи 69 проекти за оригами со чекорпочекор инструкции

DEN 239.84
Мини ножици од не'рѓосувачки челик со ножици за преклопување на тастатури за склопување на канцелариски материјали Ново
Мини ножици од не'рѓосувачки челик со ножици за преклопување на тастатури за склопување на канцелариски материјали

100% нов и добар квалитет, направен со врвен нерѓосувачки челик и пластичен материјал, отпорен на 'рѓа, изд

DEN 2.67
ZXCVBN 1/6 BJD DOLL перика, висока температура синтетичка влакна животно лабава брановидна долга кадрава Ново
ZXCVBN 1/6 BJD DOLL перика, висока температура синтетичка влакна животно лабава брановидна долга кадрава

Модна нежна долга кадрава за BJD кукли DIY правење додаток Материјал : влакна отпорни на топлина, безбеднос

DEN 1364.80
Welliestr 3PCS 1/6 BJD кукла глава DIY кукла за пренесување на кукли шминка основна шминка , мека пластична играчка Ново
Welliestr 3PCS 1/6 BJD кукла глава DIY кукла за пренесување на кукли шминка основна шминка , мека пластична играчка

✔ Фина изработка и мек материјал 1 / 6 BJD кукла сочинуваат скулптури со глава, делови од кукли со кукли со �

DEN 1.33
Cuttlebug Provo Craft плус втиснување папки, фантастични етикети Ново
Cuttlebug Provo Craft плус втиснување папки, фантастични етикети

Донесете го секој проект во живот со додавање на текстура и стил Вклучува една папка со втиснување од 5 н

DEN 1515.20
Кремаста портокалова мачка шива на реални стаклени очи 30 мм животински копчиња со јамка за капчиња кукли полнети Ново
Кремаста портокалова мачка шива на реални стаклени очи 30 мм животински копчиња со јамка за капчиња кукли полнети

Пар од 30 мм кремасти очите на портокалова мачка со јамки поставени во копчињата на копчињата Овие се реа

DEN 223.84
Ранџер караница, 2,5 x 2,5 x 7,1 см, розова Ново
Ранџер караница, 2,5 x 2,5 x 7,1 см, розова

Оставете ја вашата уметност „искра“ со киселина, без залепен стапчиња за сјајни лепак! Лесно напишете,

DEN 2.00
Алатка за кожен стегач, кожна алатка, здрав појас за паричник Ново
Алатка за кожен стегач, кожна алатка, здрав појас за паричник

Неопходна алатка за кожни лакирање, за шиење или за какви било други намени што бараат од третата рака ш�

DEN 3.00
Американски бразилски дијамантски сликарство комплет уметност слики DIY целосна вежба домашна додатоци Ново
Американски бразилски дијамантски сликарство комплет уметност слики DIY целосна вежба домашна додатоци

☁ ткаенина со хемиски влакна ☁ Пенкало за вежбање*1 + Диск за вежбање*1 + Мул за дупчење*1 ☁ Сликањето на п�

DEN 495.84
Силиконски мувла со 12 капацитет од 12 капацитет, калап од лижав, калап за бонбони, калап од сапун, чоколаден Ново
Силиконски мувла со 12 капацитет од 12 капацитет, калап од лижав, калап за бонбони, калап од сапун, чоколаден

Материјал : Калапот за лижавче изработен од силиконски материјали и 24 бродови од 4 инчи хартија се израб�

DEN 0.33
Лист за хартија Авидити Крафт, 50, 15 x 20, Крафт, рециклирана хартија, 1400 листови по случај, идеално Ново
Лист за хартија Авидити Крафт, 50, 15 x 20, Крафт, рециклирана хартија, 1400 листови по случај, идеално

Предисечените чаршафи го олеснуваат пакувањето униформа производи 100% рециклирани Достапно во снопови

DEN 1.33
Перики за кукли! JD260 6-7inch 16-18cm Мала дама кадрава синтетичка перика за кукли Мохаир Јосд Ново
Перики за кукли! JD260 6-7inch 16-18cm Мала дама кадрава синтетичка перика за кукли Мохаир Јосд

Краток паметен лав бран синтетички перики на кукли Мохаир Големина : 67inch се погодни за 1 / 6 yosd кукли и дру�

DEN 378.40
Ножици за шиење, 3,5 инчи од не'рѓосувачки челик, професионални ткаенини ножици DIY Cross Stitch Antique Lears Ново
Ножици за шиење, 3,5 инчи од не'рѓосувачки челик, професионални ткаенини ножици DIY Cross Stitch Antique Lears

Материјал со висок квалитет ножиците се изработени од висококвалитетен не'рѓосувачки челик со занает �

DEN 3.00