Силиконски калап на кралот Тут за сапун глина восок од восок

Силиконски калап на кралот Тут за сапун глина восок од восок

DEN 1.00

Ново

Залиха

Еден од еден вид дизајн - прави одлична идеја за изработка на подарок Оваа калап за сапун е изработен од 100% висок квалитет, силиконска гума од платина - храна. Калапот е лесен за употреба и чиста, дури и buyby може да направи одличен сапун. Калапот е флексибилен и многу издржлив - може да се користи со години. Освен сапун, се користи со смола, глина, гипс, восок, цемент, гипс, чоколадо и многу други. Завршена тежина на сапун : приближно. Завршена големина на сапун : 98мм x 55mm x 34mm. Еден сантиметар е 25мм. Силиконски мувла на кралот Тут. Благодарение на овој калап, можете да ги изненадите вашите пријатели со убав и оригинален сапун. Демолинг е многу лесно, бидејќи користениот силикон е мек и флексибилен. Вие не сте ограничени само на правење сапун. Можете да користите смола, полимерна глина, цемент, гипс, восок, FIMO, свеќа - скоро сè што ви паѓа на ум. Благодарение на силиконските својства, не ви треба агент за ослободување. Калапот е изработен од платина излечен - силиконски степен на храна, за да можете да пробате фонтан, чоколадо, колачи и многу други. Тежина : Завршен сапун APROX 145 G или 5oz Големина : 98x55x34mm за референца 1inch е 25мм калапи ги опфаќа температурите кои се движат од -50 до + 240 C степени.

Производи во категоријата

13мм чисти безбедносни очи/пластични очи - 20 пара Ново
13мм чисти безбедносни очи/пластични очи - 20 пара

Користете за : работи животни, животни од амигуруми Големина : 13мм Користете за : работи животни, животни

DEN 1.67
Wiamee Tiny Party Hats Mini Top Hat Doll Cap: 15 парчиња мало домашно милениче капаче капаче за шише Ново
Wiamee Tiny Party Hats Mini Top Hat Doll Cap: 15 парчиња мало домашно милениче капаче капаче за шише

Ова е збир на добри подароци за оние кои кукли за да им помогнат да создадат нов изглед за кукли Можете д�

DEN 2.33
Патка бренд 392873 лента за канали со бела боја, 1,88-инчи од 20 јарди, единечна ролна Ново
Патка бренд 392873 лента за канали со бела боја, 1,88-инчи од 20 јарди, единечна ролна

Оригиналната тешка водоотпорна лента за крпа нуди дополнително лепливо гумено лепило Идеално за коорд�

DEN 127.52
1 парчиња снежна планина ледена торта со торта силиконски мувла DIY кристал епоксиден мувла од свеќа од свеќички Ново
1 парчиња снежна планина ледена торта со торта силиконски мувла DIY кристал епоксиден мувла од свеќа од свеќички

1) Суровината на силиконскиот калап е изработена од 100% силикон од храна 2) Производот е еколошки, рецикли�

DEN 2.33
Голем лог 2-Д кожен печат F115 Ново
Голем лог 2-Д кожен печат F115

Апрокси Создадете визуелно реални сцени Нема трага и резба Запечатете ги омилените дизајни директно на

DEN 3.00
4 парчиња/сет Јапонија челик сечило калапи DIY кожна картичка торба торба за рака, алатка алатка за нож, дрвена алатка Ново
4 парчиња/сет Јапонија челик сечило калапи DIY кожна картичка торба торба за рака, алатка алатка за нож, дрвена алатка

Боја : Со дупка за бод Материјал : Јапонски челик сечило Број на модел : JSB120 Потекло : Кина на копното Голе�

DEN 1350.40
Подарок за кошула со оригами за rightубители на оригами, оригами маица хартија занаетчиска кошула оригами производител Ново
Подарок за кошула со оригами за rightубители на оригами, оригами маица хартија занаетчиска кошула оригами производител

100% памук Направено во САД Смешни подароци од оригами за жени мажи : Оваа кошула со оригами со кул дизајн �

DEN 1.33
GPPZM восок заптивка лепак за лепак за лепак и лажица постави восочни мониста заптивки запчиња за време Ново
GPPZM восок заптивка лепак за лепак за лепак и лажица постави восочни мониста заптивки запчиња за време

Телото на печката е добро дизајнирано, исклучителен изглед, целото дупчење со цврсто дрво Контејнерот н

DEN 3.00
175 листови ивеки 20pt 4 x 9 инчи со големина на мала тежина се вклопува 10 плик .020 дебел дебел картон занает | Ново
175 листови ивеки 20pt 4 x 9 инчи со големина на мала тежина се вклопува 10 плик .020 дебел дебел картон занает |

Оваа табла со чипови со мала тежина е најтенкиот што го носиме 375 GSM (грама на метар квадратен) Дебеломер �

DEN 599.20
Auto Focus JPT 30W ласерски маркер на влакна гравура 200 × 200мм леќи и D80 ротационен оска ласерско означување Ново
Auto Focus JPT 30W ласерски маркер на влакна гравура 200 × 200мм леќи и D80 ротационен оска ласерско означување

Автоматски фокус SINOGALVO AF2206 S600 Извор на ласер : JPT 20 W / 30 W / 50 W Опсег на прилагодлив фреквенција : 1600k Hz@20 W / 30 W

DEN 1129.60
Хартиени бутик пастелни соништа мини лакови Ново
Хартиени бутик пастелни соништа мини лакови

Прекрасна колекција на хартии за правење картички и додатоци Одлична придружба на трудовите Прекрасна

DEN 0.33
DGOL 5 големини кожен лак крива занаетчиски каиш ремен DIY лак ласкав крива Крај на агол позлатен комплет за алатки Ново
DGOL 5 големини кожен лак крива занаетчиски каиш ремен DIY лак ласкав крива Крај на агол позлатен комплет за алатки

Овие се корисни алатки за кожни занаетчии, користете ги за да се исечете кожен агол, правејќи каиш за пар

DEN 207.84
Делови на алатка ефтини мали метални единечни дупки за хартија DIY -хартија, сечење на клешти, алатки за копање Ново
Делови на алатка ефтини мали метални единечни дупки за хартија DIY -хартија, сечење на клешти, алатки за копање

Боја : 5мм Отвор : 2 мм, 3 мм, 4 мм, 5 мм, 6 мм, 8 мм тркалезна дупка може да изберат пет Е прилагодено : да...

DEN 3.00
Doreenbow 12 листови леопард инфирливи преносни мастило чаршафи за пренесување мастило за пренесување хартија за Ново
Doreenbow 12 листови леопард инфирливи преносни мастило чаршафи за пренесување мастило за пренесување хартија за

Одговор : Оваа хартија за сублимација е малку тенка затоа што има висока содржина на мастило, што им пома

DEN 191.84
Шимел глава во лентата за миење на облаците, разнобојно Ново
Шимел глава во лентата за миење на облаците, разнобојно

Вклучува : 6 ролни со лента за миење во најразлични бои Mix & Match : Измешајте и совпаѓајте бои, обрасци и завр

DEN 0.33
Нане сина сирена шива на стаклени очи 30 мм копчиња со јамка за капчиња кукли полнети животни меки скулптури или Ново
Нане сина сирена шива на стаклени очи 30 мм копчиња со јамка за капчиња кукли полнети животни меки скулптури или

Пар од 30 мм rmint сина сирена очи со јамки поставени во копчиња од копчиња Овие се незаборавни дизајни за с�

DEN 1.33
Заврши 16 парчиња занаетчиски уметности за деца во форма на пенкало во облик на DIY креативно лепак за лепак Ново
Заврши 16 парчиња занаетчиски уметности за деца во форма на пенкало во облик на DIY креативно лепак за лепак

Пенкало за лепак за книги лесен и преносен, многу е погодно да го носите ПЕН Направено од траен и безбеде

DEN 491.20
Водоотпорен панел на панелтроника - DC 4 -позиција прекинувач за прекинување и прекинувач на колото Ново
Водоотпорен панел на панелтроника - DC 4 -позиција прекинувач за прекинување и прекинувач на колото

DC 4позиција вертикален прекинувач за префрлување Paneldc 4позиција Доказ за вертикално коло за прекинувач �

DEN 2959.84
4мм ситни реални кремасти портокалови мачки стакло стакло пар пар на мали кабохони со рамен бек за играчки Ново
4мм ситни реални кремасти портокалови мачки стакло стакло пар пар на мали кабохони со рамен бек за играчки

Сет од 2, минијатурна стаклена кукла од 4мм или накит што прави стаклени очи Првично дизајнирани, рачно и�

DEN 2.33
Подлога за мастило за вознемиреност на Тим Холц. Ново
Подлога за мастило за вознемиреност на Тим Холц.

Оваа ставка се користи за бележник, правење картички, занаетчиство на хартија и мешани медиуми Овој про�

DEN 2.33
Издржлив, флексибилен 12x24 инчен лепило магнети 1 пакет. XL празно кора и стап магнетизери за големи налепници за Ново
Издржлив, флексибилен 12x24 инчен лепило магнети 1 пакет. XL празно кора и стап магнетизери за големи налепници за

Огромни чаршафи за незаборавни магнети! Без разлика дали создавање постери за сопствени уметности, кал�

DEN 255.84
Боја мешавини стапчиња мешаат стапчиња пластични бои за миксер за миксер што може да се рециклираат погодни Ново
Боја мешавини стапчиња мешаат стапчиња пластични бои за миксер за миксер што може да се рециклираат погодни

Материјал : Овој стап за мешање што е направен од ПВЦ смола материјал, има предности на трајни, не лесни з

DEN 143.84
Kutsuwa SS166PU ножици, училишни занаетчиски ножици, виолетова Ново
Kutsuwa SS166PU ножици, училишни занаетчиски ножици, виолетова

Спецификации : Ножици што можат добро да се намалат преку потпора Функција 1 : Мека рачката на зафат ја на

DEN 286.40
Силиконски калапи за сапуни, 6 шуплини правоаголник силиконски калапи за домашен занаетчиски сапун, мувла за торта, Ново
Силиконски калапи за сапуни, 6 шуплини правоаголник силиконски калапи за домашен занаетчиски сапун, мувла за торта,

【Издржлив материјал】 Нашиот силиконски калап може да се користи во широк опсег на температура, оваа тр

DEN 1.67
Buckeguy.com Wickett & Craig Англиски мост од кожа, морков, долг 55 до 60, 8-10oz & 10-12oz Ново
Buckeguy.com Wickett & Craig Англиски мост од кожа, морков, долг 55 до 60, 8-10oz & 10-12oz

Поддржано од Баклгиј : Подготвени веднаш од САД од САД000 прегледи со пет starвездички : од потврдени клиент

DEN 1.33
Животински хартија ги шокира кучињата кучиња клипери на ноктите остри нокти од не'рѓосувачки челик Ново
Животински хартија ги шокира кучињата кучиња клипери на ноктите остри нокти од не'рѓосувачки челик

Големина : 3,7 см x 5,8 см (1,5 инчи x 2,3 инчи) Класификација : клипери за нокти, секач, ножици Функција : Мултифун

DEN 1.00
Jardwe 600pcs занаети свилена крпа Скарп -книга лажен фестивал симулиран јавор DIY есен жетва Денот на благодарноста Ново
Jardwe 600pcs занаети свилена крпа Скарп -книга лажен фестивал симулиран јавор DIY есен жетва Денот на благодарноста

Лисја од есен : Дозволено е да ги користите за да DIY некои украси за да создадете празнична атмосфера Ден�

DEN 203.52
3drose Cordyline fruticosa, Ti Plant - Ironелезо на трансфери на топлина Ново
3drose Cordyline fruticosa, Ti Plant - Ironелезо на трансфери на топлина

Преносот на топлина е транспарентен и треба да се нанесува само на бел или светло обоен материјал Матер�

DEN 659.20
Ножици за кујнски кујни за изработка Ново
Ножици за кујнски кујни за изработка

Лесно се сече преку храна, месо, живина, билки, морска храна, пилешко, риба, скара, картон, канап, зеленчук,

DEN 572.80
Ела и Вив од Reminisce EAV-855 Ella & Viv Magic Moments Moments Collection Collection Collection Ново
Ела и Вив од Reminisce EAV-855 Ella & Viv Magic Moments Moments Collection Collection Collection

Без киселина и лигнин 12x12 80lb Текст Ултра премиум акции Живописни мастила за квалитет на архивата...

DEN 3.33
DIY кожна занаетчиска кутија за очила за очила за нож за сечење метална алатка за удари со удар 160х60мм - Ново
DIY кожна занаетчиска кутија за очила за очила за нож за сечење метална алатка за удари со удар 160х60мм -

Боја : калап за нож Потекло : Кина на копното Боја : калап за нож Потекло : Кина на копното Алатката за кала

DEN 1.67
Прирачник за N/A Planner Decorative Paper Washi маскирање лента поставена училишна уметност за материјали Ново
Прирачник за N/A Planner Decorative Paper Washi маскирање лента поставена училишна уметност за материјали

Тип : Декорација за белешки за налепници Декорирајте книги за сметки, дневници, меморанти за работа, пос�

DEN 2.33
liuranqiso 2pcs 3d симпатична момче момче девојче силиконски сапун мувла Фондан торта за украсување алатки Ново
liuranqiso 2pcs 3d симпатична момче момче девојче силиконски сапун мувла Фондан торта за украсување алатки

? Креативен дизајн? Овој 3Д силиконски стил на мувла неправилен, бесплатен, флексибилен и убав Кој е мног�

DEN 2.33
Кван занаети со двојни ленти со ленти Пластични папки за втиснување за книги за правење картички и други Ново
Кван занаети со двојни ленти со ленти Пластични папки за втиснување за книги за правење картички и други

Шаблон со висок квалитет, врежан за занаетчиство на хартија Шаблон се вклопува во популарни машини за �

DEN 2.67
Aboofan 50 парчиња Велигденски јајца од пена 5см бело празно полистирен стиропор од мазни јајца DIY сликарство Ново
Aboofan 50 парчиња Велигденски јајца од пена 5см бело празно полистирен стиропор од мазни јајца DIY сликарство

Споделете добро време со вашите деца и DIY неколку креативни и смешни ситници со овие јајца од пена и дода

DEN 271.84
PRITT лепи за лепак во боја на виножито, безбеден и занаетчиски лепак за уметност и занаетчиски активности, Ново
PRITT лепи за лепак во боја на виножито, безбеден и занаетчиски лепак за уметност и занаетчиски активности,

Обоени лепила стапчиња 4 бои црвено, сино жолто зелено Растворувач бесплатно Лесен за употреба; идеално

DEN 2.00