ГМС Оптички воздушен пернич за силиконски нос влошки за очила, очила за сонце и абење на очите - 13мм

ГМС Оптички воздушен пернич за силиконски нос влошки за очила, очила за сонце и абење на очите - 13мм

DEN 111.68

Ново

Залиха

Влошките за нос активни на воздухот се изработени од супер-меки, супер флексибилни чисти силикони Овие шупливи влошки за силиконски нос ќе лебдат вашите очила на перница на воздухот. Силиконските влошки на носот се лесни за чистење. Продадени во парови. Влошките за нос активни на воздухот се изработени од супер-меки, супер флексибилни чисти силикони. Овие шупливи влошки за силиконски нос ќе лебдат вашите очила на перница на воздухот. Силиконските влошки на носот се лесни за чистење. Продадени во парови. Престанува подлога на носот! (Знаете, оние што гори црвени дамки оставени на носот со ефтини пластични влошки за нос.) Активните влошки за носот се изработени од супер-меки, супер флексибилни чисти силикони за ултрасофт, решение без алергија на поплаки за удобност поврзани со подлогата за носот. Овие шупливи влошки за силиконски нос ќе лебдат вашите очила на перница на воздухот, за неверојатна удобност. Се прилагодува во сите правци. Зошто воздушни активен силиконски нос влошки? Силиконот е врвен избор на материјал за удобни влошки за носот. Кога станува збор за најдобриот материјал за да се допрат чувствителни носеви, силиконот постојано излегува нагоре над тврдите ацети, поликарбонати, тврда пластика или метали. Придобивките се многу : 80% од поплаките на пациентите се поврзани со удобност. Влошките за нос активни на воздухот се најудобните влошки за носот на пазарот денес, елиминирајќи ги скоро сите поплаки за подлогата на носот. Силиконските влошки на носот се лесни за чистење. Силиконските влошки на носот брзо се загреваат на допир. Силиконските влошки на носот се безбедни. Малкумина имаат силиконски алергии и нема фталати во силиконот. (Фталатите се хемикалии додадени на пластика што ги прават излиени и меки.) Силиконските влошки на носот немаат смешен мирис како пластични влошки за носот. Обидете се со активен влошки за нос на воздух денес. Beе ви биде драго што направивте! 100% сосема нов и висок квалитет Make of Crystal Silicone.

Производи во категоријата

Гуд дами читаат очила 5 пара читатели со пречки точки храмови за жени кои читаат Ново
Гуд дами читаат очила 5 пара читатели со пречки точки храмови за жени кои читаат

Пластична рамка Ширина на леќи : 1,89 инчи Висина на леќи : 1,26 инчи Мост : 0,59 инчи АРМ : 5,12 инчи 5 пара чаши за �

DEN 3.00
Myspex Не-Преклопен 114 - Платина-Јачина +1.5 Ново
Myspex Не-Преклопен 114 - Платина-Јачина +1.5

Нерѓосувачки челик рамка Слој Отпорен на гребење Ширина на објективот : 36 милиметри Мост : 24 милиметри Р�

DEN 2.67
Клик Магнетни Очила За Читање, Компјутерски Читачи, Заменливи Леќи, Оригинални Долги Ново
Клик Магнетни Очила За Читање, Компјутерски Читачи, Заменливи Леќи, Оригинални Долги

Одговара на главата Со Голема големина Прилагодлива должина на храмот ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГИ ГУБИТЕ ЧИТАТЕЛИ

DEN 1.67
Eyekepper Заштедете 10% на комплетни 4 пакувања класични очила за читање за жени и мажи и 5 пакувања Ново
Eyekepper Заштедете 10% на комплетни 4 пакувања класични очила за читање за жени и мажи и 5 пакувања

Eyekepper 4 Pack Plпакет е еднакво на 9 чаши за читање на пакувања за мажи и жени Набавката на пакети може да ужив�

DEN 1.00
РЕСВИО Рачно Изработени Очила За Читање За Жени И Мажи Мода Преголема Рамка Пролетна Шарка Читатели Црна Сина Ново
РЕСВИО Рачно Изработени Очила За Читање За Жени И Мажи Мода Преголема Рамка Пролетна Шарка Читатели Црна Сина

Увезени Пластична рамка Поликарбонатна леќа Ширина на објективот : 56 милиметри [ДЕТАЛИ ЗА ДИЗАЈНОТ]Клас

DEN 1.33
Lifeивотот е добар очила за читање на алкоти Ново
Lifeивотот е добар очила за читање на алкоти

Сите леќи имаат технологија за блокирање на сина светлина за да помогнат во намалувањето на очите кога �

DEN 432.00
Кликни магнетни очила за читање, читатели на компјутер, заменливи леќи, прилагодливи храмови, класични Ново
Кликни магнетни очила за читање, читатели на компјутер, заменливи леќи, прилагодливи храмови, класични

Увезени Решението за изгубени очила Вашата визија и вашата меморија може да ви успеат, но никогаш нема д

DEN 3.33
Носете Про-Трендовски Кристално Тркалезни Ретро Сини Светлосни Очила За Жени и Мажи Ново
Носете Про-Трендовски Кристално Тркалезни Ретро Сини Светлосни Очила За Жени и Мажи

?НАШИТЕ РАМКИ ВИ ПОМАГААТ ДА се ЧУВСТВУВАТЕ ПОДОБРО ЗАТОА што СЕ ПОДОБРИ "екраните што ги гледаме секој �

DEN 448.00
Зелол Шик Мачка Око Сина Светлина Блокирање Очила За Жени Ув400 Заштита Очила Годвин ОА766129 Ново
Зелол Шик Мачка Око Сина Светлина Блокирање Очила За Жени Ув400 Заштита Очила Годвин ОА766129

Увезени неполаризирани Ширина на објективот : 44 милиметри Висина на објективот : 40 милиметри Мост : 25 мил

DEN 660.80
Половина транспарентна рамка за транзиција на фотохромно сонце за читање очила UV400 очила за сонце Ново
Половина транспарентна рамка за транзиција на фотохромно сонце за читање очила UV400 очила за сонце

Пластична рамка Обвитка за обложување на ултра виолетова заштита Ширина на леќи : 50 милиметри Висина на

DEN 319.84
PLOPLO 2 пакет Прогресивни мултифокални мултифокус очила+Анти -сино светло блокирање на компјутерски читач Ново
PLOPLO 2 пакет Прогресивни мултифокални мултифокус очила+Анти -сино светло блокирање на компјутерски читач

Композитна рамка Композитни леќи Висока енергетска видлива обвивка за обложување Ширина на леќи : 52 мил

DEN 1.33
ОКСИ КЈАРИ Лесен Дизајнер Ацетат рамка Стилски Очила За Читање За Жени Ново
ОКСИ КЈАРИ Лесен Дизајнер Ацетат рамка Стилски Очила За Читање За Жени

Подгответе пар во спалната соба Подгответе пар во дневната соба Подгответе пар во студијата СИНА СВЕТЛ�

DEN 3.00
Универзални презбиопични очила на U Scinan Flip-up леќи сочинуваат очила за преклопување на очила за Ново
Универзални презбиопични очила на U Scinan Flip-up леќи сочинуваат очила за преклопување на очила за

Увезени Пластична рамка Не поларизирани Ширина на леќи : 2 инчи Материјал : Пластика+смола, висок квалите

DEN 127.84
Очила 4-спакувајте Бифокални Очила За Сонце За Жени Што Читаат Под Сонцето Тркалезни Бифокални Читатели Ново
Очила 4-спакувајте Бифокални Очила За Сонце За Жени Што Читаат Под Сонцето Тркалезни Бифокални Читатели

ОКУЛАР, бренд на професионални, достапни очила за сонце Добијте уникатни очила за сонце од ОКУЛАРОТ и уж

DEN 1115.20
Ливхо 2 Пакет Сина Светлина Блокирање Очила &засилувач; Полу Рамнина Сина Светлина Блокирање Очила Ново Попусти
Ливхо 2 Пакет Сина Светлина Блокирање Очила &засилувач; Полу Рамнина Сина Светлина Блокирање Очила

[КОМПЛЕТОТ ВКЛУЧУВА] 2 Пакувајте Сини Очила За Блокирање На Светлината (Светло Блакак+Чиста Виолетова) + �

DEN 495.84
ЉИМИ Фотохромно Прогресивно Мултифокусно Читање ОЧИЛА ЗА Сонце Ув400 Заштита Транзиција Читачи На Сонце Анти Ново
ЉИМИ Фотохромно Прогресивно Мултифокусно Читање ОЧИЛА ЗА Сонце Ув400 Заштита Транзиција Читачи На Сонце Анти

Фотохромни адаптивни леќи за транзиција читателите постепено ќе ја менуваат бојата во рок од десет мин�

DEN 0.33
Менс Рамен Врв Мост Метален Раб Тркалезни Пилоти Очила За Читање Ново
Менс Рамен Врв Мост Метален Раб Тркалезни Пилоти Очила За Читање

Увезени неполаризирани Ширина на објективот : 51 милиметри 5 7 / 16" (138мм) х 1 3 / 4 " (44мм) 5 7 / 16" (138мм) х 1 3 / 4 " (44мм)

DEN 1.00
МИНИ Контактни Леќи USB Автоматско Перење За Патување На Отворено Алатки За Нега На Очите СЕ-3500 Ново
МИНИ Контактни Леќи USB Автоматско Перење За Патување На Отворено Алатки За Нега На Очите СЕ-3500

1Производ за нега на очите од новата генерација, држете ги очите далеку од инфекција и заштедете време...

DEN 607.84
Случај за контактни Леќи, Држач За Контактни Леќи Заштитен Пренослив Роденденски Подарок Пластика Зелена Ново
Случај за контактни Леќи, Држач За Контактни Леќи Заштитен Пренослив Роденденски Подарок Пластика Зелена

Пренослив Дизајн : лесен и во мала големина, лесен за носење, лесно може да се стави во вашата торба, пого�

DEN 2.67
ZXCVBAS Паметни Очила За Читање На Зумирање ЗА Ув Заштита HD Анти-Зрачење, HD Ултра-Лесен Авто-Зум Анти-Сина Светлина, Ново
ZXCVBAS Паметни Очила За Читање На Зумирање ЗА Ув Заштита HD Анти-Зрачење, HD Ултра-Лесен Авто-Зум Анти-Сина Светлина,

Паметни Очила За Читање : Користете дизајн на мешавина и совпаѓање на висококвалитетни легури и ултра л�

DEN 2.67
Азееда 2 х Колона Микрофибер Леќи/Очила Чистење Крпи Ново
Азееда 2 х Колона Микрофибер Леќи/Очила Чистење Крпи

Меки крпи за леќи од микрофибер отпечатени од едната страна Лесен и пренослив за да можете без напор да �

DEN 1.67
Лупа Очила За Шминка Очила За Шминка За Очи Превртување На Објективот Преклопување Козметички Очила За Жени Ново
Лупа Очила За Шминка Очила За Шминка За Очи Превртување На Објективот Преклопување Козметички Очила За Жени

Не е поларизиран Ширина на стакло : 5,1 см ●Висок квалитет на 100% сосема нов и висок квалитет ①МАТЕРИЈАЛ е

DEN 3.33
ДОИТОЛ Преносни Очила За Читање Мулти Фокус: Презбиопични Очила За Читање Анти Замор Раб Постар Читател Мултифокални Метални Ново
Очистена рамка бифокално читање очила за мажи жени ретро бифокални читатели очила Ново
Очистена рамка бифокално читање очила за мажи жени ретро бифокални читатели очила

Увезени Не поларизирани Ширина на леќи : 50 милиметри Висина на леќи : 51 милиметри Мост : 23 милиметри...

DEN 303.84
МЕДОЛОНГ Унисекс Блокатори На Сина Светлина Очила За Читање Компјутер Ацетат Рамка-LH641 Ново
МЕДОЛОНГ Унисекс Блокатори На Сина Светлина Очила За Читање Компјутер Ацетат Рамка-LH641

Добредојдовте ВО ПРОДАВНИЦАТА МЕДОЛОНГ Ако вашите очи имаат специјална диоптрија, ве молиме купете при

DEN 511.84
Правоаголник метал половина раб пролетен шарка 3 мулти-фокални очила за читање на прогресивно Ново
Правоаголник метал половина раб пролетен шарка 3 мулти-фокални очила за читање на прогресивно

Увезени Ширина на леќи : 49 милиметри 5 3 / 8 "(135мм) x 1 9 / 16" (40мм) 5 3 / 8 "(135мм) x 1 9 / 16" (40мм) Премиум поликарбонатни

DEN 1067.20
ЛУР 7 Пакувања Очила За Читање Без Рамки + 3 Пакувања Очила За Читање Со Половина раб Ново
ЛУР 7 Пакувања Очила За Читање Без Рамки + 3 Пакувања Очила За Читање Со Половина раб

●КУПЕТЕ 1 НАБАВЕТЕ 10 ПАКУВАЊА● : овој комплет доаѓа во 7 пакувања очила за читање без рамки +0,75 и 3 пакува�

DEN 3.33
CRGATV 3 Пакет Очила За Читање Сина Светлина Блокирање Квадратни Компјутерски Читачи со Удобност Пролет Ново
CRGATV 3 Пакет Очила За Читање Сина Светлина Блокирање Квадратни Компјутерски Читачи со Удобност Пролет

Одлики на ПРОИЗВОДОТ : материјал На Објективот : НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, ширина На Објективот : 50мм / 1,97 инчи,

DEN 223.84
Лорели Жени Чист Титаниум Бизнис Плоштад Сина Светлина Блокирање Очила За Читање Мажи Читател Очила Женски Ново
Лорели Жени Чист Титаниум Бизнис Плоштад Сина Светлина Блокирање Очила За Читање Мажи Читател Очила Женски

Увезени Титаниумска рамка Сина Светлина блокирање објектив Ширина на објективот : 53 милиметри Мост : 18 м

DEN 2.67
Пројес Овен, Прогресивни Мултифокални Очила За Читање, Нула Зголемување На Горниот Објектив, Леќа Против Ново
Пројес Овен, Прогресивни Мултифокални Очила За Читање, Нула Зголемување На Горниот Објектив, Леќа Против

Смола рамка АнтиРефлектирачки слој слој За ОНИЕ чија визија на далечина е сеуште 20 / 20, мултифокусните ч�

DEN 2.00
Прогресивни Мултифокални Очила За Читање, Метални Очила Со Целосна Рамка, Далеку И Близу Мултифокални Читатели Ново
Прогресивни Мултифокални Очила За Читање, Метални Очила Со Целосна Рамка, Далеку И Близу Мултифокални Читатели

[Прогресивни Мултифокални Очила За Читање] : долниот дел од објективот е зголемување со целосна моќност,

DEN 868.80
Пројес Поларис, Прогресивни Мултифокални Очила За Читање На Ацетат, Нула Зголемување На Горниот Објектив, Ново
Пројес Поларис, Прогресивни Мултифокални Очила За Читање На Ацетат, Нула Зголемување На Горниот Објектив,

За ОНИЕ чија визија на далечина е сеуште 20 / 20, мултифокусните читатели се најдобри за мултизадачи Дното

DEN 847.84
Оружје за замена на очила за очила - 2 пара метални очила замена на храмот Универзален очила за поправка Ново
Оружје за замена на очила за очила - 2 пара метални очила замена на храмот Универзален очила за поправка

Метал Замената на раката за очила, удобно за носење, нема да ја закопне главата и ќе ги намали металните �

DEN 1.33
5 Пакет Модни Очила За Читање За Жени Сина Светлина Блокирање На Преголеми Читатели Пролетна Шарка Компјутерски Читачи Ново
5 Пакет Модни Очила За Читање За Жени Сина Светлина Блокирање На Преголеми Читатели Пролетна Шарка Компјутерски Читачи

Пластична рамка Висока Енергија Видливи слој слој Ширина на објективот : 49 милиметри МОДЕН ДИЗАЈН : конц

DEN 319.84
МАРЕ АЗУРО Преголеми Очила За Читање Жени Големи Квадратни Читатели 1.0 1.25 1.5 1.75 2.0 2.25 2.5 2.75 Ново
МАРЕ АЗУРО Преголеми Очила За Читање Жени Големи Квадратни Читатели 1.0 1.25 1.5 1.75 2.0 2.25 2.5 2.75

Пластична рамка Поликарбонатна леќа Ширина на објективот : 53 милиметри Висина на објективот : 45 милимет�

DEN 255.84
Јеле Сина Светлина Блокирање Очила, Ретро Круг Анти Очила Компјутерски Игри Очила Со Анти - Зрачење Обложени Ново
Јеле Сина Светлина Блокирање Очила, Ретро Круг Анти Очила Компјутерски Игри Очила Со Анти - Зрачење Обложени

TR91&Метална рамка Ширина на објективот : 54 милиметри Сина Светлина Филтер Компјутерски ОчилаГлавен изво�

DEN 239.84
Зуки Прогресивно мултифокус очила за читање за жени со сина светлина што ги блокира читателите гроздобер мачка око црна Ново
Зуки Прогресивно мултифокус очила за читање за жени со сина светлина што ги блокира читателите гроздобер мачка око црна

Очилата за читање се многу модерно шик! Добар квалитет и тие изгледаат елегантно и симпатично во исто вр

DEN 444.80