Тапан на челичен јазик - Хопвел 14 инчи 15 Белешки - Инструменти за ударни - тапани со тава со музичка книга, тапани за тапани и торба за носење, в мајор

Тапан на челичен јазик - Хопвел 14 инчи 15 Белешки - Инструменти за ударни - тапани со тава со музичка книга,

-80 %

DEN 1599.84

Ново

Залиха

15 Забелешка Поширок опсег : 15 тонови и дизајн на клуч C-клуч ви овозможуваат да свирите најсложени песни Тапанот на челичниот јазик Хопвел може да ги задоволи потребите за професионални перформанси и исто така пријателски за почетници. Имајќи повеќе белешки, затоа што е полесно да се свири целосна песна, толку повеќе белешки ви ги имате на располагање. Вие нема да зажалите за вашата одлука да одите со оваа!. Висок квалитет : Тапаните на челичниот јазик Хопвел се изработени од врвен материјал за легура на титаниум и рачно изработени од нашите господари занаетчии, површините се насликани со боја што е без загадување и не згаснува. Благодатни и етерични звуци : тонот е убав, јасен и мелодичен. Тоа е многу релаксирачко и пријатно, Ц мајор. Добар заздравувачки звук и пауза од електрониката. Лесно за учење : Тапаните на челичниот јазик Хопвел се дизајнирани да бидат лесни за корисниците и лесни за игра, дури и ако немате музичка способност или чувство за ритам. Со само неколку едноставни техники, можете брзо да произведете убави звуци што ќе ги импресионираат вашите пријатели и семејство. Одлична идеја за подароци : Овој инструмент ќе ги инспирира другите да заинтересираат за музика и да произведуваат чисти, живописни звуци што сите ги обожаваат. Прекрасно готов и многу здрав, секој тапан доаѓа со свој елегантен и практичен случај за носење. Неговиот смирувачки звук ќе им помогне на вашето тело и ум да се развиваат да ве доведат во состојба на смиреност ден или ноќ. Соединувањето на умственост и тапаните заедно може да се менува живот. Дури и една сесија на медитација фокусирана на тепањето на тапанот покажува колку е моќна и вредна оваа античка медитативна техника во стресни модерни животи. Моќниот и привлечен ритам на тапани може да се фокусира и сè уште умот, брз пат до умственост. Шармантни звуци. Одличен подарок. Длабока медитација. Креативно размислување. Примање интуитивни пораки. Музичко образование. Умот-заздравување. Многу лесно може да се научи. Не е потребна многу музичка позадина за да уживате во овој тапан. Препорачувајте за релаксирачко хоби. Неговото ракување е многу лесно и разиграно, така што од првиот обид можете да создадете мелодии што ќе ве воодушеват со нивната убавина. Без грижи да се има додека ја играте бидејќи не е можна лажна нота. Само треба да го пуштите и да уживате во моментот. Материјалот е многу силен и убав. Гума стои, така што нема да се лизне. Дури и ако играте само неколку минути на ден, тапанот на јазикот Хопвел и неговите мелодични звуци можат да ве транспортираат во различно подрачје.

Производи во категоријата

Професионален Маракас, Вуден Румба Шакер Ратт Латински ударни музички инструмент со јасен звук за деца Ново
Професионален Маракас, Вуден Румба Шакер Ратт Латински ударни музички инструмент со јасен звук за деца

Испуштете јасен и професионален звук кога се тресете Направено од дрво Рачно насликан и убав изглед Уни

DEN 0.67
Пацифички тапани и додатоци на ударни PDP концепт класичен, 6,5х14, орев/природни обрач Ново
Пацифички тапани и додатоци на ударни PDP концепт класичен, 6,5х14, орев/природни обрач

Европски школки и обрачи DW Mag FussOff Куки за канџи во стилот на гроздобер Вистински прачки за напнатост на �

DEN 4799.84
Корпорација за музички инструменти Сузуки, инч Ново
Корпорација за музички инструменти Сузуки, инч

Вклучува пресек на пена за секое bellвонче Вклучува обележување на името на белешката Вклучува траен слу�

DEN 217.60
ЛП пресврт Шакер - меко Ново
ЛП пресврт Шакер - меко

Шајкерите можат да се играат заедно како сет од два, индивидуално или да се менуваат за најразлични комб

DEN 2.67
Музичка алеја 3 парчиња Детски тапан сет со престол, цимбал, педали и тапани, сина, сина, Ново
Музичка алеја 3 парчиња Детски тапан сет со престол, цимбал, педали и тапани, сина, сина,

Овој комплет за тапани за деца со три парчиња е комплетен намален, целосно функционален комплет за тапа�

DEN 2.67
Тапан на челичен јазик, 12-инчен 13-нота челичен тапан инструмент, вклучувајќи тапана торба, 2 челични јазици Ново
Тапан на челичен јазик, 12-инчен 13-нота челичен тапан инструмент, вклучувајќи тапана торба, 2 челични јазици

【Одличен дизајн тапани со челичен јазик, дизајнирани од професионални дизајнери, секој опсег е разумн�

DEN 1039.84
Mr.Power 30 Белешки Преклоплив Glockenspiel Xylophone Vibraphone Pearcussion Instrument Musical Instrument Ново
Mr.Power 30 Белешки Преклоплив Glockenspiel Xylophone Vibraphone Pearcussion Instrument Musical Instrument

30 белешки, опсег : G5 C8 Секоја нота е обележана на соодветната лента (Ако почувствувате претерано одржува

DEN 0.33
Танцување gungroo kathak bellвона глуждот bellвона црвена мека подлога пар три редови ghungroo kathak танц Ghunghroo Ново
Танцување gungroo kathak bellвона глуждот bellвона црвена мека подлога пар три редови ghungroo kathak танц Ghunghroo

Танцување Гунгуро Големина : Должина 10 bellвона секоја линија три линии gungroo sвона, тежина : 210 грама, голем�

DEN 1.00
Divinecrafts Тибетски сад за пеење за умност, медитација и заздравување на врвен квалитет RC002 0 Ново
Divinecrafts Тибетски сад за пеење за умност, медитација и заздравување на врвен квалитет RC002 0

【Тибетски садови за пеење】 Вклучувајќи рачно изработен метален сад за пеење, убава рачна зашиена мека

DEN 268.80
Детски тапан сет, 5 парчиња помлад тапан поставен за почетник, 16 -инчен тапан поставен за студентски деца тинејџери Ново
Детски тапан сет, 5 парчиња помлад тапан поставен за почетник, 16 -инчен тапан поставен за студентски деца тинејџери

✅ 【Детски комплет за тапан】 16инчен тапан комплет, мала големина, не зазема многу простор Просторот пом

DEN 1.67
Лонело Гонг Инструмент со 8,7 инчи, кинески традиционален ударни инструменти месинг гонг со дрвена трговска Ново
Лонело Гонг Инструмент со 8,7 инчи, кинески традиционален ударни инструменти месинг гонг со дрвена трговска

Материјал : Гонг е изработен од легура на бакар челик, која е посоодветна, издржлива, густа и може да се к�

DEN 287.84
Кимбал со возење со мал волумен, 20 инчи вежбаат цимбални, тивко возење цимбал Ново
Кимбал со возење со мал волумен, 20 инчи вежбаат цимбални, тивко возење цимбал

Цимбалс е млад кинески бренд кој се фокусира на дизајнирањето и развојот на кимбалите Ние се фокусираме

DEN 414.40
Celemoon 15 тон Природно дрвено дете Ксилофон Глокенспел за деца со повеќебојни метални шипки вклучени два сета Ново
Celemoon 15 тон Природно дрвено дете Ксилофон Глокенспел за деца со повеќебојни метални шипки вклучени два сета

Затегнете ги и преотектирајте ги шипките од отстранување : завртките на шипките ги поправаат цврсто на �

DEN 399.84
TopFund F Note Crystal Singing Bowl Heart Heart Chakra 8 инчи со тешки носење куќиште и пеење садови за садови со велур Ново
TopFund F Note Crystal Singing Bowl Heart Heart Chakra 8 инчи со тешки носење куќиште и пеење садови за садови со велур

Оваа прекрасна чинија за пеење на чакра со топки од срце е рачно изработено мелење и полирање подесено д

DEN 975.84
Ashthorpe 5 -парчиња комплетен целосен тапан за возрасни сет со глави на тесто од ремо - сина боја Ново
Ashthorpe 5 -парчиња комплетен целосен тапан за возрасни сет со глави на тесто од ремо - сина боја

Оригинални глави на ремо : Секој тапан во овој сет има престижни глави на тесто од бренд со ремосерија (г�

DEN 110.40
Cowbell Noisemaker - Mimpi Football Baseball Cowbell - Sports Team Cowbell со рачка, Spirit Cowbell, 4 -ти јули Ново
Cowbell Noisemaker - Mimpi Football Baseball Cowbell - Sports Team Cowbell со рачка, Spirit Cowbell, 4 -ти јули

❤ Ракувајте со Cowbell за навивање на вашиот тим! Дали сте лојален обожавател на вашиот локален спортски ти

DEN 3.33
Sawtooth Harmony Series Rand извалкана духовна дизајн сатенска црна голема кутија за ударни кајон Ново
Sawtooth Harmony Series Rand извалкана духовна дизајн сатенска црна голема кутија за ударни кајон

Димензии : 14 "x 12" x 20 " Секој каџон е рачно обоен и обоен, што го прави секој кајон уникатен! Бас портата ги п

DEN 3.00
Тибетан лесно игра тврдо дрво пеење сад од кожа завиткан од кожа, молет Ново
Тибетан лесно игра тврдо дрво пеење сад од кожа завиткан од кожа, молет

Приближно 6 "долг и 1" дијаметар Лесна игра тврдо дрво рачно изработено пеење сад за садови, напаѓач 2 во 1

DEN 2.33
Eastrock Bongo Drum 4 ”и 5” поставени за возрасни деца почетници професионалци за прилагодување на инструменти Ново Попусти
Eastrock Bongo Drum 4 ”и 5” поставени за возрасни деца почетници професионалци за прилагодување на инструменти

Материјал : тапани во Бонго направени од висококвалитетно, водоотпорно и издржливо дрво и метал, што се �

DEN 543.84
Туорен 1 пар тапани за тапани со јазици со заграда за тапани за рамка за заграда, гума за додаток за инструменти Ново
Туорен 1 пар тапани за тапани со јазици со заграда за тапани за рамка за заграда, гума за додаток за инструменти

Пакет 1 парчиња црна заграда Материјал : Рачка на јавор и гумена глава; Боја : Боја на дрво и црна Рачката �

DEN 175.84
Релахих 2pack Тибетски чинии за пеење поставено- рачно изработено во медитацијата за медитација во Непал звук за Ново Попусти
Релахих 2pack Тибетски чинии за пеење поставено- рачно изработено во медитацијата за медитација во Непал звук за

【Две чинии за пеење во еден сет】 Овој комплет за пеење на садови вклучува 4 "и 3,15" садови за медитација, е

DEN 479.84
8 парче тамбурин за возрасни рачно држено дрво тамбурин доаѓа во 4 големина единечен ред метал џинглови тамбурински Ново
8 парче тамбурин за возрасни рачно држено дрво тамбурин доаѓа во 4 големина единечен ред метал џинглови тамбурински

Доволно за употреба : ќе добиете 8 парчиња тамбурини за возрасни во 4 големини, секоја големина има 2 парч�

DEN 1412.80
Ruimimi Gong Instrument со 16,4 инчи, кинески традиционален ударни инструменти месинг месинг со дрвена Ново
Ruimimi Gong Instrument со 16,4 инчи, кинески традиционален ударни инструменти месинг месинг со дрвена

Материјал : Гонг е изработен од легура на бакар челик, која е посоодветна, издржлива, густа и може да се к�

DEN 1.33
432Hz 7-12 инчи сет од 7 парчиња замрзнати кварцни кристали за пеење со 2 компјутери кои носат заздравување на звукот Ново
432Hz 7-12 инчи сет од 7 парчиња замрзнати кварцни кристали за пеење со 2 компјутери кои носат заздравување на звукот

Нашите кварцни кристални чинии за пеење имаат неверојатна, јасна, длабока и богата вибрациона резонанц�

DEN 6239.84
8 пакувања пластични тамбурини, мини ударни тамбури, рефус, половина месечина рачен тамбурин со 4 џингл sвона за Ново
8 пакувања пластични тамбурини, мини ударни тамбури, рефус, половина месечина рачен тамбурин со 4 џингл sвона за

Пакетот вклучува : 8 парчиња пластични тамбурини во сина, црвена, жолта и зелена боја, 2 во секоја боја Сек

DEN 3.33
Туорен 1 пар тапани за тапани со јазици со заграда за тапани за рамка за заграда, гума за додаток за инструменти Ново
Туорен 1 пар тапани за тапани со јазици со заграда за тапани за рамка за заграда, гума за додаток за инструменти

Пакет 1 парчиња црна заграда Материјал : Рачка на јавор и гумена глава; Боја : Боја на дрво и црна...

DEN 1372.80
KVKA Rainbow C Note Root Chakra црвено-жолто обоен замрзнат кварц кристален сад за пеење 10 инчи со куќиште за носење Ново
KVKA Rainbow C Note Root Chakra црвено-жолто обоен замрзнат кварц кристален сад за пеење 10 инчи со куќиште за носење

Оваа неверојатна чинија за пеење на кристал е виножито обоен од 10 инчи C нота корен чакра, таа е полирана

DEN 1759.84
Јазичен тапан, челични тапани, челичен јазик тапан 6 инчи 8 белешки, тапан за тапани за тапани за тапанки за тапанки, Ново
Јазичен тапан, челични тапани, челичен јазик тапан 6 инчи 8 белешки, тапан за тапани за тапани за тапанки за тапанки,

【Лесен за игра】 ➤ Тапанот на челичниот јазик е погоден за почетници кои сакаат да свират музички инстр

DEN 367.84
TopFund 432 Hz F Note Moldavite Fusion Crystal Singing Bowl Heart Chakra 10 инчи со тешки носечки куќишта и пеење Ново
TopFund 432 Hz F Note Moldavite Fusion Crystal Singing Bowl Heart Chakra 10 инчи со тешки носечки куќишта и пеење

Природен 99,998% кварц на чистота Секој производ е рачно Вештачко прецизно подесување Бесплатна замена за

DEN 0.33
Рустикална швајцарска кукавичка - украсени крави sвонки Среќен шарм Позитивност и подароци за среќа Ново
Рустикална швајцарска кукавичка - украсени крави sвонки Среќен шарм Позитивност и подароци за среќа

Гроздобер швајцарски стил на крави : Рустикална завршница рачно изработени крави sвона од стил на Швајц

DEN 312.00
TOCA TF2DM-10SC FREESTYLE II Механички подесен 10-инчен Djembe-завршна обработка на бакар Ново
TOCA TF2DM-10SC FREESTYLE II Механички подесен 10-инчен Djembe-завршна обработка на бакар

Лесна, екстремно издржлива 20 "ПВЦ школка со синтетичка глава на сите временски услови Високи, јасни шлак

DEN 2256.00
Четири чичковци тапан за челичен јазик, рачен инструмент за инструменти Тапан Д клуч со торба, музичка Ново
Четири чичковци тапан за челичен јазик, рачен инструмент за инструменти Тапан Д клуч со торба, музичка

【Одлично занаетчиство】 Нашиот тапан за челичен јазик е изработен од високолегура и точно се сече со ра

DEN 0.33
Напнатости за тапани - Перкусија на Рос Ново
Напнатости за тапани - Перкусија на Рос

12 пакувања од 52мм 2 инчи на затегнување Вклучени мијалници Стандарден дијаметар од 7 / 32 ", нишка од 12 / 24 Д�

DEN 287.20
Арената 6 Cuica со алуминиумска обвивка и бамбус вратило, совршена за самба музика-не е направена во главата на кожата Ново
Арената 6 Cuica со алуминиумска обвивка и бамбус вратило, совршена за самба музика-не е направена во главата на кожата

Алуминиумска обвивка со вратило од бамбус : Алуминиумската обвивка со дијаметар од 6 "не само што обезбе�

DEN 1.00
Сет на садови за пеење на Тибетан - Лесен за игра - создава прекрасен звук за холистичко заздравување, олеснување на Ново Попусти
Сет на садови за пеење на Тибетан - Лесен за игра - создава прекрасен звук за холистичко заздравување, олеснување на

50 $ во бесплатни бонуси ~ Добијте упатство за корисникот, премиум серија за еКниги и 3 D звучна бања аудио �

DEN 456.00
5 инчи Гирос Перкусиски инструменти дрвена жаба, дрвена жаба музички инструмент Дома деко. Ново
5 инчи Гирос Перкусиски инструменти дрвена жаба, дрвена жаба музички инструмент Дома деко.

Дрвена жаба идеални украси за дома може да додаде повеќе детали и шарм во вашата, градина, дневна соба, к�

DEN 2.67
Ennbom 25 клуч дрвен Glockenspiel Portable Xylophone Professional Pecussion Instrument со трговски Ново
Ennbom 25 клуч дрвен Glockenspiel Portable Xylophone Professional Pecussion Instrument со трговски

25 Белешки Ксилофон : Нашите 25 белешки Дрвен Glockenspiel може да ви донесе широк спектар на убав музички звук Д

DEN 0.67
Сет на садови за пеење на Прајна Тибетан - Зачукуван звучен сад за медитација за јога, лекување на Ново
Сет на садови за пеење на Прајна Тибетан - Зачукуван звучен сад за медитација за јога, лекување на

Автентични и рачно изработени : Нашите квалификувани занаетчии чекаат и обликуваат секој висококвалит�

DEN 399.84
TopFund 440Hz Чакра сет од 7 чинии за пеење на кристали во боја 8-10 инчи со случаи со тешки носачи и пеење Ново
TopFund 440Hz Чакра сет од 7 чинии за пеење на кристали во боја 8-10 инчи со случаи со тешки носачи и пеење

Сетот за чинија со звук во боја на звук од 440 Hz вклучува 10 "C, D, E, F и 8" G, A, B Notes 7 Crystal Boils за пеење, сетот за чин

DEN 9599.84
Лимон 15 премиум електронска несреќа/возење цимбал Ново
Лимон 15 премиум електронска несреќа/возење цимбал

Тројна зона лак, bellвонче, раб со задави Универзална компатибилност Премиум материјал и градење...

DEN 0.67