Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Рустикален Модел - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft x 4ft Тавански Флуоресцен?

Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Рустикален Модел - Флуоресцентни Светлосни

DEN 2.67

Ново

Залиха

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресцентна Светлина Опфаќа мерки, 22,38 "х 46,5"(ширина 3,87 СТАПКИ х долга 1,86 СТАПКИ) ЛЕСЕН за ИНСТАЛИРАЊЕ : Лежи на врвот на тековниот дифузер (не е замена за вашиот дифузер). ПОГОДЕН за СЕКОЈА ОКОЛИНА : училници За Наставници, училишни ходници, болници, канцеларии или дури и свој дом. Нашите флуоресцентни филтри за светлина се погодни за секоја околина - што ја прави секоја соба попријатно место за работа и престој. ЕЛИМИНИРАЈТЕ ГО СУРОВИОТ ОТСЈАЈ ШТО ПРЕДИЗВИКУВА НАПРЕГАЊЕ НА ОЧИТЕ и ГЛАВОБОЛКИ : рустикален модел светли нијанси штитови и го намалува суровиот сјај и треперење што предизвикува напрегање на очите и мигрена на вашата работна маса и кабина. Флексибилна СТРУКТУРА : капакот на панелот е изработен од лесен, еколошки и флексибилен материјал за самогаснување, кој е лесен за инсталирање и брзо се заменува. Погоден за сите средини. Но, овие панели не се наменети да ги заменат тврдите капаци на акрилниот дифузор. Вметнете Флуоресцентен Филм За Покривање На Светлината : нашите специјално дизајнирани лесни капаци филмовите се тркалаат, мала тежина, издржливи и лесни за инсталирање. Едноставно отстранете го филмот од пакувањето - филмот сам ќе се одвитка рамно. Откако ќе се одвитка, едноставно поставете го филмот на врвот на постојниот пластичен дифузер - НЕМА ПОТРЕБА од ЛЕПАК или ЛЕНТА. Вашата соба веднаш ќе се трансформира во нешто извонредно што ќе има длабок визуелен ефект. Совршен за Стоматолози, Простории За Медицински Преглед, Канцеларии, Училници и каде било на друго место каде што би сакале да го трансформирате тоа грубо флуоресцентно осветлување во нешто пријатно. ЗАБЕЛЕШКА : нашите флексибилни филмови за покривање на светлината не се акрилни и не се наменети да го заменат вашиот сегашен акрилен дифузер.

Производи во категоријата

Пролум ПЛ7С/27/ЕКО 109106 7в Сингл 2700к Г-23 Пролумеме ЕКО Ново Попусти
Пролум ПЛ7С/27/ЕКО 109106 7в Сингл 2700к Г-23 Пролумеме ЕКО

Стакло без олово; крај на заштитата на животот; Ниско одржување Ѕид Скали, Надолу Осветлување...

DEN 128.32
Sunlite 81430 LED G4 Corncob Светилка, 45 Вати, 120-277 Волти, 6975 Лумени, Не-Затемнување, Магнат E39 Ново
Sunlite 81430 LED G4 Corncob Светилка, 45 Вати, 120-277 Волти, 6975 Лумени, Не-Затемнување, Магнат E39

НАДГРАДБА НА LEDЗаменете ГИ СКРИЕНИТЕ светилки со енергетски ефикасни LED светилки од Сончева Светлина Ов

DEN 1.67
Дамар 04822-85Б40ФЛ/СС БЕЗБЕДНО-ШТИТ 130В БР40 Халогена Сијалица Ново
Дамар 04822-85Б40ФЛ/СС БЕЗБЕДНО-ШТИТ 130В БР40 Халогена Сијалица

Боја / Завршница : Матирано Просечен животен век : 2000 часа Лумени( излез на светлина) : 640 85 вати 130 волти Б�

DEN 744.00
Prosperbiz a21 150 - 200w Еквивалент 23W LED Супер Светла Сијалица И G9 LED Светилки Затемнети 6W Дневна Ново
Prosperbiz a21 150 - 200w Еквивалент 23W LED Супер Светла Сијалица И G9 LED Светилки Затемнети 6W Дневна

Огромни 88% Заштеда На Енергија : СИЈАЛИЦАТА ПРЕДВОДЕНА Од А21 23 ВАТИ заменува 150200 вати блескаво и халоген�

DEN 217.44
Мдмпринт Флуоресцентна Сијалица ПК25 Ново
Мдмпринт Флуоресцентна Сијалица ПК25

€ Флуоресцентна Сијалица PK25 Применета енергија : 17 вати ● Основен Тип : Среден БиПин (Г13) ● Боја / Заврш�

DEN 1.33
Шанзон 10 парчиња Лед Чип Со Висока Моќност НА Одборот 3W Килибар Супер Светла Интензитет Смд Кочан Светлосни Ново
Шанзон 10 парчиња Лед Чип Со Висока Моќност НА Одборот 3W Килибар Супер Светла Интензитет Смд Кочан Светлосни

3ват / Килибар / 595нм600нм / 90ЛМ 100ЛМ / 45мил чипови / 120140 степени Аголни Светилки Што Емитуваат Светлина

DEN 0.33
Ruiandsion E10 LED Сијалица 120v AC Завртка База LED Замена Сијалица Надградба За Свеќи Светла Дома Спална Соба Ново
Ruiandsion E10 LED Сијалица 120v AC Завртка База LED Замена Сијалица Надградба За Свеќи Светла Дома Спална Соба

1Модел : Е10 Завртка База, Боја : топло бело.Напон : AC 120 V, Големина : 28*11mm (Lx W).Поларитет : Негативна Земја( поз

DEN 2.67
Замена За Ge General Electric G. E CMH250/V/PA/O Сијалица Со Техничка Прецизност Ново
Замена За Ge General Electric G. E CMH250/V/PA/O Сијалица Со Техничка Прецизност

Замена ЗА GE GENERAL ELECTRIC G E CMH250 / V / PA / O Сијалица Единица по продажба : 1 Замена За Ge General Electric G E Cmh250 / v / pa / o Сија

DEN 4057.12
СИЛВАНИЈА СМАРТ 10W BR30 LED Сијалица За Паметни Работи И Алекса, Затемнети, 10 Години, 800 Лумени, 2700K, Мека Бела-1 Ново Попусти
СИЛВАНИЈА СМАРТ 10W BR30 LED Сијалица За Паметни Работи И Алекса, Затемнети, 10 Години, 800 Лумени, 2700K, Мека Бела-1

Потребен е компатибилен Зигби центар за контрола на оваа сијалица; Спарете ја вашата паметна сијалица в

DEN 111.84
Осрам Пакет ОД 10 x ТОЧКА LED Рефлектор Светилка | База: GU4 | Топло Бело | 2700 K | 4.20 W / Замена Ново
Осрам Пакет ОД 10 x ТОЧКА LED Рефлектор Светилка | База: GU4 | Топло Бело | 2700 K | 4.20 W / Замена

Потрошувачка на енергија 5 k Wh / 1000h во 345 lm Долг животен векдо 15000 часа и до 100000 циклуси на префрлување...

DEN 191.68
B15 ST48 Волфрам Сијалица 40W Гроздобер Стил Светлина Солза Форма Декоративна Светилка Килибар Стакло Едисон Ново
B15 ST48 Волфрам Сијалица 40W Гроздобер Стил Светлина Солза Форма Декоративна Светилка Килибар Стакло Едисон

1 Нашата сијалица со волфрам б15 40В е изработена од висококвалитетно килибарно стакло, степен на агол од 3

DEN 383.68
Замена За Вива Зелено Осветлување TC55W LED Замена Со Техничка Прецизност Ново
Замена За Вива Зелено Осветлување TC55W LED Замена Со Техничка Прецизност

Замена ЗА ВИВА ЗЕЛЕНО ОСВЕТЛУВАЊЕ TC55 W LED ЗАМЕНА Со Техничка Прецизност Единица по продажба : 1 Замена ЗА �

DEN 3.00
SAGEL E26 LED Светилки Од ПЧЕНКА 15W, 120w Блескаво Светилки Еквивалент, 3000k Топли Бели Канделабри Светилки, Ново
SAGEL E26 LED Светилки Од ПЧЕНКА 15W, 120w Блескаво Светилки Еквивалент, 3000k Топли Бели Канделабри Светилки,

НИСКА ПОТРОШУВАЧКА : заштеда на 90% на сметките за енергија! САГЕЛ ПРЕДВОДЕНИ светилки производ Висока ен

DEN 1166.40
Мдмпринт Флуоресцентна Сијалица ПК30 Ново
Мдмпринт Флуоресцентна Сијалица ПК30

● ФЛУОРЕСЦЕНТНА Сијалица PK30 Применета енергија : 17 вати ● Основен Тип : Среден БиПин (Г13) ● Боја / Заврш�

DEN 2.33
Ge Основни 3-Пакет 50 W Еквивалент Затемнувачки Топло Бело Mr16 LED Gu10 Pin База 120v Светилки Светилки Ново
Ge Основни 3-Пакет 50 W Еквивалент Затемнувачки Топло Бело Mr16 LED Gu10 Pin База 120v Светилки Светилки

Овој реновиран производ е тестиран и сертифициран да изгледа и работи како нов Процесот на реновирање в

DEN 299.04
Ахево Г8 Светилки 50В 120в Халогена Сијалица Г8 База Би-Пин 50В Т4 ЈЦД Топло Бело Под Замена На Осветлување Ново
Ахево Г8 Светилки 50В 120в Халогена Сијалица Г8 База Би-Пин 50В Т4 ЈЦД Топло Бело Под Замена На Осветлување

Основа, Форма и Димензии База : Г8 2Пински БиПин со 8мм пински растојание Форма : Т4 Тубуларна ЈЦД...

DEN 143.68
Силванија - 16126-50ПАР30/ХАЛ/С/WFL50/120v 50 Вати Халоген Внатрешен/Надворешен Поплава Ново
Силванија - 16126-50ПАР30/ХАЛ/С/WFL50/120v 50 Вати Халоген Внатрешен/Надворешен Поплава

Замена од 60 вати користејќи само 50 вати 2875к боја темпо Средна Завртка (е26) база Силванија 16126 50ПАР30 / ХАЛ /

DEN 486.24
Рем СП10758 Контрола На Палење Ново
Рем СП10758 Контрола На Палење

Контрола на палење Hvac Замена Дел Rheem Sp10758 Рем / Руд Замена Контрола На Палење Од Името На Брендот : Рем...

DEN 776.00
Флуоресцентни Светлосни Капаци За Тавански Дифузни Панели-Шема На Природата - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија Ново
Флуоресцентни Светлосни Капаци За Тавански Дифузни Панели-Празнична Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија Ново
Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Гроздобер Модел - Флуоресцентни Светлосни Капаци Ново
Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Гроздобер Модел - Флуоресцентни Светлосни Капаци

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 3.33
241555401 Фрижидер Сијалица Замена За Фрижидер FFHT1816LK4 Фрижидер-Компатибилен Со Фригидер 241555401 Сијалица Ново
241555401 Фрижидер Сијалица Замена За Фрижидер FFHT1816LK4 Фрижидер-Компатибилен Со Фригидер 241555401 Сијалица

Почетна Компоненти Замена за 241555401 Фрижидер Сијалица За Фрижидер FFHT1816 LK4 фрижидер Материјали со врвен к�

DEN 63.84
Вир 8009 Сијалица, 40-вати Ново
Вир 8009 Сијалица, 40-вати

Производителот модел # 8009 Вистински Дел За Замена Опис на производот ова е вистински дел за замена...

DEN 3.00
Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Наутичка Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци Ново
Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Наутичка Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 0.33
LED Светилки 100W Еквивалентни 1500 Лумени, A19 13W 5000K Дневна Светлина Бела Не-Затемнување, Супер Светла Ново Попусти
LED Светилки 100W Еквивалентни 1500 Лумени, A19 13W 5000K Дневна Светлина Бела Не-Затемнување, Супер Светла

Дали сте вознемирени за светилки со краток животен век и изгорени секогаш? Дали барате светилки за зашт�

DEN 479.84
Otmro 2pcs 20mmx20mm L*W 10W COB Чип Сијалица Супер Светла Висока Моќност, 120lm 3000k Алуминиум LED Сијалица Површина Ново
Otmro 2pcs 20mmx20mm L*W 10W COB Чип Сијалица Супер Светла Висока Моќност, 120lm 3000k Алуминиум LED Сијалица Површина

€Големина qТип : КОЧАН;Струја : 300m A;Напон : 3036 V;Моќност : 10 W;Прозрачен флукс : 120lmmlinoагол : 120;температура На

DEN 1.67
Крајбрежно село Гроздобер ЛЕД Едисон Светилки 60 Вати Еквивалент 6W Затемнета ЛЕД Филамент Сијалица 600 Лумен Ново
Крајбрежно село Гроздобер ЛЕД Едисон Светилки 60 Вати Еквивалент 6W Затемнета ЛЕД Филамент Сијалица 600 Лумен

€● Зачувајте ги вашите пари : до 90% заштеда на енергија, помала излезна топлина и исклучително долг век �

DEN 463.20
Замена ЗА Гласко Ултравиолетовиот ГУВ-Ц7-ПЛУС Кварцен Ракав Со Техничка Прецизност Ново
Замена ЗА Гласко Ултравиолетовиот ГУВ-Ц7-ПЛУС Кварцен Ракав Со Техничка Прецизност

Замена ЗА ГЛАСКО УЛТРАВИОЛЕТОВА ГУВЦ7ПЛУС Кварц Ракав Сијалица Единица по продажба : 1 Замена За Гласко �

DEN 1485.12
Булбрит Точка 776714 LED Филамент Сијалица, 2700K, Целосно Компатибилен Затемнување, Сијалица Тип T9, 5 Ново
Булбрит Точка 776714 LED Филамент Сијалица, 2700K, Целосно Компатибилен Затемнување, Сијалица Тип T9, 5

Возбудлива нова големина со една континуирана влакно за прв пат да изгледа повеќе верен на традиционал�

DEN 403.36
LUNO PAR20 ЗАТЕМНЕТА LED Сијалица, CRI 90+, 8W, 500 Lumens, 4000K, Средна Основа, UL Наведени Ново Попусти
LUNO PAR20 ЗАТЕМНЕТА LED Сијалица, CRI 90+, 8W, 500 Lumens, 4000K, Средна Основа, UL Наведени

ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА500 Лумени, Користете САМО 8 W (50w Еквивалент) и заштедете 84% веднаш ДОЛГ ЖИВОТПоследнит�

DEN 303.84
GRV MR16 G5. 3 LED СИЈАЛИЦА AC110-120V 5w Еквивалент 50W ХАЛОГЕНА Светилка LED Рефлектор Сијалица Песна Ново
GRV MR16 G5. 3 LED СИЈАЛИЦА AC110-120V 5w Еквивалент 50W ХАЛОГЕНА Светилка LED Рефлектор Сијалица Песна

Без треперење светло, Без одложување и без грижи со LED светилки mr16 кои обезбедуваат висококвалитетно вн�

DEN 131.84
Satco S3901 130V 10/Ракав Dc Бајонет База 6-Вати 6S6/DC Сијалица, Јасно Ново
Satco S3901 130V 10/Ракав Dc Бајонет База 6-Вати 6S6/DC Сијалица, Јасно

Сијалица од Големина На Предметот : Должина : 1 88 инчи Ширина : 7 Стил : Бајонет Тип На Светлина : Светилки...

DEN 1.00
12 Пакет G9 25 Вати Халогена Сијалица Затемнета Сијалица За Заштеда На Енергија | Долготрајна Мека Бела 2700k 120v Ново
12 Пакет G9 25 Вати Халогена Сијалица Затемнета Сијалица За Заштеда На Енергија | Долготрајна Мека Бела 2700k 120v

Еко Ефикасна Г9 Халогената Сијалица Заштедува Енергија Додека Обезбедува Моќни Внатрешни Халогени Изг�

DEN 0.67