Гума-лента за запечатување на САД-RS-H60-400 Buna-N без лепило, 60A, 3/32 Висина, ширина 1/4, должина од 10

Гума-лента за запечатување на САД-RS-H60-400 Buna-N без лепило, 60A, 3/32 Висина, ширина 1/4, должина од 10

DEN 86.40

Ново

Залиха

Облик : лента; Материјал : Буна-Н; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3/32 "; ширина : 1/4"; Должина : 10 стапки. Боја : црна; Текстура : мазна. Јачина на затегнување : 1.000 psi; Издолжување : 3,5; Јачина на солза : 20 N/mm; Компресија за компресија : 0,33; Густина : 1,50 g/cm3. Опсег на температура : -30 ° до 250 ° F; Спецификации се сретнат : ASTM D2000 BF 607. Облик : лента; Материјал : Буна-Н; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична. Дебелина : 3/32 "; ширина : 1/4"; Должина : 10 стапки. Боја : црна; Текстура : мазна. Јачина на затегнување : 1.000 psi; Издолжување : 3,5; Јачина на солза : 20 N/mm; Компресија за компресија : 0,33; Густина : 1,50 g/cm3. Опсег на температура : -30 ° до 250 ° F; Спецификации се сретнат : ASTM D2000 BF 607. Buna-N е идеален за масла, маснотии, горива и нафтени апликации. Исто така, работи добро со вода и благи хемикалии и има одлични физички својства што го прават тешки и издржливи. Овој производ е произведен во Кина.

Производи во категоријата

PVC Slotted Shim, Black, 0.0125 Дебелина, 2 ширина, 2 должина, 0,625 ширина на слот Ново
PVC Slotted Shim, Black, 0.0125 Дебелина, 2 ширина, 2 должина, 0,625 ширина на слот

ПВЦ склопениот трепер е направен од трајна, некондуктивна пластика која се спротивставува на корозија,

DEN 1145.60
RTR_SJHTRA 1 парчиња чиста акрилна плексиглас тенка wallидна цевка 1 OD X 7/8 ID X 18 Ново
RTR_SJHTRA 1 парчиња чиста акрилна плексиглас тенка wallидна цевка 1 OD X 7/8 ID X 18

Облик : Тркалезна цевка Овие цевки имаат 1 / 16 "дебел wallид кој обезбедува надворешен дијаметар (ОД) од 1" и в

DEN 367.84
Метал од бакарен лим од метална бакарна фолија 99,9% Cu фолија Плоча мазна површина Исклучителна организација, Ново
Метал од бакарен лим од метална бакарна фолија 99,9% Cu фолија Плоча мазна површина Исклучителна организација,

Материјал : месинг лист H62 Висока јачина, добра пластичност, добра заварување Необичен сјај на бакар, цвр

DEN 1619.52
Z Креирај дизајн месинг плоча месинг лента од месинг лента со висока чистота златен филм месинг фолија бакарен Ново
Z Креирај дизајн месинг плоча месинг лента од месинг лента со висока чистота златен филм месинг фолија бакарен

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 772.96
Gordon Glass® Bendable Non -Moving Traptible Traptione Steel Wire - 0,064 Дијаметар - 1 lb калем - 91 ft Ново
Gordon Glass® Bendable Non -Moving Traptible Traptione Steel Wire - 0,064 Дијаметар - 1 lb калем - 91 ft

Дијаметар : 0,064 инчи Големина на калем : 1 lb Должина : 91 стапки Материјал : не'рѓосувачки челик Дијаметар : 0,

DEN 417.60
Екструдиран најлон 6/6 лист, природен, дебел 12 x 12 x 1/2 Ново
Екструдиран најлон 6/6 лист, природен, дебел 12 x 12 x 1/2

Ниско површинско триење Отпорен на масла, маснотии, повеќето алкалии, растворувачи и органски киселини.

DEN 0.67
САД запечатуваат рефус-RS-NAT40-27 природен гумен лист, без лепило, 40a, 3/8 висина, 12 ширина, 12 должина Ново
САД запечатуваат рефус-RS-NAT40-27 природен гумен лист, без лепило, 40a, 3/8 висина, 12 ширина, 12 должина

Облик : лист; Материјал : природна гума; Оценка : стандард; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелин�

DEN 1.67
Гумен лист, ширина на гума од природна гума 12 во, гума должина 12 во, гума дебелина 1/8 во, 40а Ново
Гумен лист, ширина на гума од природна гума 12 во, гума должина 12 во, гума дебелина 1/8 во, 40а

Висок квалитет : Гума за џвакање е тен во боја со мазна завршница од двете страни Издржливост : Овој мате�

DEN 2.67
Електрични Длето Постави 40CR Хексадецимален Стебло Ротациони Чекан Длето 280mm 11.02 во За Електрични Чекан Ново
Електрични Длето Постави 40CR Хексадецимален Стебло Ротациони Чекан Длето 280mm 11.02 во За Електрични Чекан

Овие парчиња длето погодни за секој материјал, од плочка до бетон, тула и ѕидарски, до вистински и вештач

DEN 3.33
50 парчиња 304 не'рѓосувачки челик иглички со двојни оски за врски со шипки 6x40mm за уреди за заклучување на сврзувачки Ново
50 парчиња 304 не'рѓосувачки челик иглички со двојни оски за врски со шипки 6x40mm за уреди за заклучување на сврзувачки

✅material : Направено од 304 не'рѓосувачки челик, отпорен на корозија, отпорен на 'рѓа, голема јачина, без дефо�

DEN 763.20
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, бел проucирен 55%, 4 x 9 x 1/4 Ново
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, бел проucирен 55%, 4 x 9 x 1/4

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

DEN 0.33
Соединетите држави за запечатување на висината на висината Неопрена гума ролна, без лепило, 70A, 3/32 Висина, Ново
Соединетите држави за запечатување на висината на висината Неопрена гума ролна, без лепило, 70A, 3/32 Висина,

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Одделение : голема сила; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебел�

DEN 0.67
Имајзабавно Метал Бакарна фолија Бакар лист 0. 8мм 200мм х 200мм Метални Отсеци Врвен Квалитет, 200 * 200 * 1мм Месинг Ново
Имајзабавно Метал Бакарна фолија Бакар лист 0. 8мм 200мм х 200мм Метални Отсеци Врвен Квалитет, 200 * 200 * 1мм Месинг

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

DEN 3.33
САД запечатуваат најголемиот дел-RS-S60-25 силиконски гумен лист, без лепило, 60A, 3/16 Висина, 12 Ширина, Ново
САД запечатуваат најголемиот дел-RS-S60-25 силиконски гумен лист, без лепило, 60A, 3/16 Висина, 12 Ширина,

Облик : лист; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 16

DEN 1.33
Месинг плоча Haoktsb Бакар чист бакарен метален лим со фолија што го прави погоден за заварување и Braz 300m x 300mm, Ново
Месинг плоча Haoktsb Бакар чист бакарен метален лим со фолија што го прави погоден за заварување и Braz 300m x 300mm,

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства за �

DEN 1121.44
Метална бакарна фолија 99,9% Материјал за исечен плоча со метална плоча 300mmx300mm месинг плоча Ново
Метална бакарна фолија 99,9% Материјал за исечен плоча со метална плоча 300mmx300mm месинг плоча

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 3.33
Abester Ролна Јаглеродни Влакна ЦЕВКА ID 23mm x од 25mm x 1000mm 3K Мат Површина UAV Крилја Ново
Abester Ролна Јаглеродни Влакна ЦЕВКА ID 23mm x од 25mm x 1000mm 3K Мат Површина UAV Крилја

100% Јаглеродни Влакна Висока јачина 3 K Јаглеродни Влакна Цевка Пакетот вклучува : 1 парче23251000мм...

DEN 3.00
5мм 500pcs delrin полиоксиметилен цврсти топки со лежишта Ново
5мм 500pcs delrin полиоксиметилен цврсти топки со лежишта

Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти пластични топки за лежишта Делрин полиоксиметилен (ПОМ)...

DEN 3.00
Надвор од понудата - 23 Микрони Нерѓосувачки Челик Ткаена Жица 600 Решетки 316л Филтер Филтрација Масло Ново
Надвор од понудата - 23 Микрони Нерѓосувачки Челик Ткаена Жица 600 Решетки 316л Филтер Филтрација Масло

Изработени ОД Храна Т316Л / Медицински Нерѓосувачки Челик Отпорен на корозија, Отпорен на Абење, отпорен �

DEN 728.00
Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 2 во дебела x 6 во широк x 24 во долго Ново
Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 2 во дебела x 6 во широк x 24 во долго

[Спецификации на артиклите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 2 "

DEN 9068.48
САД запечатуваат најголемиот дел-RS-HUS70-206 Ultra Phather Buna-N гума ролна, без лепило, 70A, 1/8 Висина, ширина 36, Ново
САД запечатуваат најголемиот дел-RS-HUS70-206 Ultra Phather Buna-N гума ролна, без лепило, 70A, 1/8 Висина, ширина 36,

Форма : ролна; Материјал : БунаН; Одделение : Ултра сила; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина :

DEN 2.00
САД запечатуваат рефус-RS-N60-284 Неопрене гумен лист, без лепило, 60A, 1/8 Висина, 36 Ширина, 24 Должина Ново
САД запечатуваат рефус-RS-N60-284 Неопрене гумен лист, без лепило, 60A, 1/8 Висина, 36 Ширина, 24 Должина

Облик : лист; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8

DEN 1393.60
Дикс Метали -.500 х 8 х 12 Рамен Плоштад &засилувач; Паралелно 7075-Т651 Прецизност Земјата Машина-Подготвени Ново
Дикс Метали -.500 х 8 х 12 Рамен Плоштад &засилувач; Паралелно 7075-Т651 Прецизност Земјата Машина-Подготвени

+ / 002 сите димензии рамен квадрат и паралелно АмсККА250 / 12, АСТМ Б 209, АМС 4045, Вклучени Се Извештаи За Тестир

DEN 1.67
Гумен лист, САД направени рециклирани, гума ширина 2 во, гума должина 2 стапки, гума дебелина 5/16 Ново
Гумен лист, САД направени рециклирани, гума ширина 2 во, гума должина 2 стапки, гума дебелина 5/16

Висок квалитет : Рециклираната гума е во боја во боја Овој материјал е направен во САД Гумен лист, САД на�

DEN 106.08
Nianxinn бакарен лист фолија од бакарна метална плоча со фолија 2. 5 mmx 300 x 300 mm исечена бакарна метална плоча, Ново
Nianxinn бакарен лист фолија од бакарна метална плоча со фолија 2. 5 mmx 300 x 300 mm исечена бакарна метална плоча,

Дебелина : 2,5мм / 3мм Димензија : 300мм x 300мм (L x W) Вклучен пакет : бакарен лист 1 парчиња x Топлинска спроводли

DEN 3.33
Гума лента EPDM, засилена од ткаенина од 1 фиберглас, засилен, 50а, 1/8 во дебела x 4 во широк x 10 стапки. Ново
Гума лента EPDM, засилена од ткаенина од 1 фиберглас, засилен, 50а, 1/8 во дебела x 4 во широк x 10 стапки.

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 1 / 8 ", ширина : 4", должина : 10 стапки

DEN 2.33
АКДУЕР Чиста Цу Бакарна Плоча Бакарен Лим Т2 Метален Лим Бакарна Фолија Ладење Индустриски Материјали Чиста Бакарна Ново
АКДУЕР Чиста Цу Бакарна Плоча Бакарен Лим Т2 Метален Лим Бакарна Фолија Ладење Индустриски Материјали Чиста Бакарна

Има добра електрична спроводливост и отпорност на корозија 5 различни димензии за да изберете од : .5*150*150

DEN 1068.32
Гума ролна Буна-Н, НБР, Буна, нитрил, голема јачина, 50а, дебелина од 5 мм x 36 во широк x 30 стапки. Ново
Гума ролна Буна-Н, НБР, Буна, нитрил, голема јачина, 50а, дебелина од 5 мм x 36 во широк x 30 стапки.

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 5мм, ширина : 36 ", должина : 30 стапки

DEN 3.33
Пластичен лист со бел апс од Kinlink 12 x 12 x 0.06 Флексибилна јачина на влијанието на калапи и висока Ново Попусти
Пластичен лист со бел апс од Kinlink 12 x 12 x 0.06 Флексибилна јачина на влијанието на калапи и висока

Пластичниот лист со бели облици може лесно да се исече со пила, сложувалка, вежба, воден млаз на собна те�

DEN 271.84
Месинг 230 Жица, Жарење, 5lb Калем, 18 AGG, 0.04 Дијаметар, 400 ' Должина Ново
Месинг 230 Жица, Жарење, 5lb Калем, 18 AGG, 0.04 Дијаметар, 400 ' Должина

АСТМ Б134 Жарено, 85% Бакар 15% Цинк Отпорен На Корозија Црвена Месинг Жица, Легура #230 ака НУЗЛАТО и БОГАТАL...

DEN 2.00
САД запечатуваат рефус-RS-N70-344 гума ролна на неопренови, без лепило, 70A, 1/32 Висина, ширина 36, Ново
САД запечатуваат рефус-RS-N70-344 гума ролна на неопренови, без лепило, 70A, 1/32 Висина, ширина 36,

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 /

DEN 2.00
ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Бакар Лим Фолија Н62 Месинг Метал Тенок Лим Фолија Плоча Ролна Метал Обработка Материјали Ново
ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Бакар Лим Фолија Н62 Месинг Метал Тенок Лим Фолија Плоча Ролна Метал Обработка Материјали

Таа има добра обработка Месингот има висока јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може д

DEN 2.00
DTGN 9mm x 0,5 mm x 300mm месинг цевка - 3pack - Добро за опрема за машини DIY Декоративна рамка - тркалезна Ново
DTGN 9mm x 0,5 mm x 300mm месинг цевка - 3pack - Добро за опрема за машини DIY Декоративна рамка - тркалезна

[Месинг цевка] : Пакетот доаѓа со 3 парчиња месинг цевка од златен тон во 9мм / 0,35 "Надворешна диа, 0,5мм / 0,02" �

DEN 2.67
ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Месинг Лист Перцизија Метали Суровини Месинг Плоча Бакарна Фолија Одбор Ново
ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Месинг Лист Перцизија Метали Суровини Месинг Плоча Бакарна Фолија Одбор

Таа има добра обработка МАТЕРИЈАЛ : температура на термичка обработка 750~830€; температура на жарење 520~650�

DEN 1661.92
АКДУЕР Месинг Метал Тенок Лим Фолија Плоча 200мм х 1000мм, 0,5 мм х 200мм х 1000мм, Големина: 0,4 мм х 200мм х 1000мм Ново
АКДУЕР Месинг Метал Тенок Лим Фолија Плоча 200мм х 1000мм, 0,5 мм х 200мм х 1000мм, Големина: 0,4 мм х 200мм х 1000мм

Има добра електрична спроводливост и отпорност на корозија Димензии : 200мм х 1000мм х 0,4 мм / 0,5 мм...

DEN 275.20
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-1212 Белиот ацетален пластичен лист, 2-1/2 Висина, 36 Ширина, 36 Должина Ново
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-1212 Белиот ацетален пластичен лист, 2-1/2 Висина, 36 Ширина, 36 Должина

Облик : лист; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 21 / 2 "; т�

DEN 1524.80
Гумен лист EPDM, ретардант на пламен, отпорен на пожар, 60A, 3/8 во дебела x 12 во широк x 24 во долго Ново
Гумен лист EPDM, ретардант на пламен, отпорен на пожар, 60A, 3/8 во дебела x 12 во широк x 24 во долго

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60а, текстура : мазна, дебелина : 3 / 8 ", ширина : 12", должина : 24 ", мате

DEN 2.67