Месинг метал тенок лист фолија плоча од метал материјал од метал може да се користи месинг плоча метална плоча со метална плоча H62 фолија 8 инчи x 12 инчи дебелина, 1мм

Месинг метал тенок лист фолија плоча од метал материјал од метал може да се користи месинг плоча метална плоча со метална

DEN 262.40

Ново

Залиха

Добра обработливост, лесно заварување Повеќекратна големина : приближно.8mm, 200x300x1mm, 200x300x1.5mm, 200x300x2mm, 200x300x2.5mm, 200x300x3mm, 200x300x4mm, 200x300x5mm. Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства за обработка. Добри механички својства, топлинска состојба пластика добро. Слободно можете да не контактирате со нас ако имате какви било прашања, драго ми е што ви служам!. За убава топлинска спроводливост, електрична спроводливост,. Погодно е за заварување и брази. Од уметност, занаетчии или хоби -работа до индустриски и научен американски бакар сјај, пакувани и запечатени цврсто, веднаш подготвени за употреба : Материјал : месинг литс : приближно 200x300x4mm , 200x300x5mmcolor : Како што сликата се прикажани Механички својства, термичка состојба пластика Гудхас силна отпорност на абење, висока јачина, цврстина, добра обработливост, лесно заварување, погодно за производство на сите видови на длабоки цртања и компоненти на сила на свиткување Имате какви било прашања во врска со оваа ставка.

Material: Brass sheet
Size: approx.200x300x0.8mm,200x300x1mm,200x300x1.5mm,200x300x2mm,200x300x2.5mm,200x300x3mm,200x300x4mm,200x300x5mm
Color: as picture shows
Good mechanical properties, thermal state plastic good:
Has strong wear resistance, high strength, hardness, :
Good machinability, easy welding,:
Suitable for manufacture all kinds of deep drawing and bending force components:
Package included:
1 x Brass sheet:
please contact us if you have any questions relating to this item. :

Производи во категоријата

Беттомшин 3 парчиња Пом полиоксиметилен шипки 6мм/0,24 надворешен дијаметар 1м/3.28 метри со должина на тврд Ново
Беттомшин 3 парчиња Пом полиоксиметилен шипки 6мм/0,24 надворешен дијаметар 1м/3.28 метри со должина на тврд

【Димензии】 Должина : 1m / 328ft; Надворешен дијаметар : 6мм / 0,24 " 【Висок квалитет на материјал】 Пом прачка е

DEN 0.67
Лист за стирен-бутадиен, црн, 0,75 дебела, ширина 12, 24 должина, 75А Дурометар Ново
Лист за стирен-бутадиен, црн, 0,75 дебела, ширина 12, 24 должина, 75А Дурометар

Стиренбутадиена гума Полимер што се користи во производството на проширена гума Тој е многу економичен

DEN 1.67
Изолирана жица со емајлирана жица со висока температура емајлирана жица од бакарна жица 0,1 0,15 0,2 0,25 0,3 0,5 0,6 Ново
Изолирана жица со емајлирана жица со висока температура емајлирана жица од бакарна жица 0,1 0,15 0,2 0,25 0,3 0,5 0,6

Големина : 0,7мм 10м Материјал : бакар Е прилагодено : да Број на модел : 0,1 0,15 0,2 Тип : Хексагон ореви...

DEN 0.33
Лист, ацетал, бел, 3/4 во t, 12x48 во Ново
Лист, ацетал, бел, 3/4 во t, 12x48 во

Делрин GRA1107002228 Лист залихи 150 ацетал хомополимер Дебелина на бела боја (децимални) 0,750 во ширина 12 во долж

DEN 1.67
САД запечатуваат рефус-RS-BHS70-436 Висина на висината Буна-Н гума лента, без лепило, 70a, 1/4 висина, 6 ширина, Ново
САД запечатуваат рефус-RS-BHS70-436 Висина на висината Буна-Н гума лента, без лепило, 70a, 1/4 висина, 6 ширина,

Облик : лента; Материјал : БунаН; Одделение : голема сила; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина

DEN 1.33
Гумен лист, оценка за економија на неопренови, ширина на гума 12 во, гума должина 24 во, гума дебелина 1/2 во, 60А, леплива Ново
Гумен лист, оценка за економија на неопренови, ширина на гума 12 во, гума должина 24 во, гума дебелина 1/2 во, 60А, леплива

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

DEN 1216.00
2/3/4/5/6/8/10/12-40MM бои полиетилен лим пластична табла Висока температура PE/UPE/HDPE плоча за CNC гравирање на сечење Ново
2/3/4/5/6/8/10/12-40MM бои полиетилен лим пластична табла Висока температура PE/UPE/HDPE плоча за CNC гравирање на сечење

Големина : 200x300mm, боја : жолта, дебелина : 10мм Стандарден или нестандарден : стандард Облик : рамен заптивк�

DEN 771.04
САД запечатуваат најголемиот дел RS-S60-30 FDA силиконски гума ролна со лепило со висока температура, Ново
САД запечатуваат најголемиот дел RS-S60-30 FDA силиконски гума ролна со лепило со висока температура,

Форма : ролна; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Лепило со високо тем

DEN 3.33
Нијанксин Бакарен Лим Чист Бакар Метален Лим Фолија Накит Што Е Погоден За Заварување и Браз 0,4 мм Ново
Нијанксин Бакарен Лим Чист Бакар Метален Лим Фолија Накит Што Е Погоден За Заварување и Браз 0,4 мм

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

DEN 1123.20
Nianxinn бакарен лист чист бакарен метален лим со фолија што го прави погоден за заварување и Braz 300m x 300mm, 300mm Ново
Nianxinn бакарен лист чист бакарен метален лим со фолија што го прави погоден за заварување и Braz 300m x 300mm, 300mm

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства за �

DEN 1100.32
Гумен лист, неопрена, ширина на гума 2 во, гума должина 2 стапки, гума дебелина 3/8 во, 60А, обична поддршка Ново
Гумен лист, неопрена, ширина на гума 2 во, гума должина 2 стапки, гума дебелина 3/8 во, 60А, обична поддршка

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

DEN 130.24
2/3/4/5/6/8/10/12-40MM бои полиетилен лим пластична табла Висока температура PE/UPE/HDPE плоча за CNC гравирање Ново
2/3/4/5/6/8/10/12-40MM бои полиетилен лим пластична табла Висока температура PE/UPE/HDPE плоча за CNC гравирање

Големина : 100x200mm, боја : црвена, дебелина : 6мм Стандарден или нестандарден : стандард Облик : рамен заптивк

DEN 1.00
Машки Блок Во Боја Целосни Дуксери Со Патент Зимски Патент Атлетски Дуксери Со Качулка Тенок Фит Дуксер За Трчање Ново
Машки Блок Во Боја Целосни Дуксери Со Патент Зимски Патент Атлетски Дуксери Со Качулка Тенок Фит Дуксер За Трчање

`+Материјал : мешавина Од Памук + Полиестер помага во намалување на пилингот и собирањето Меко и свилено �

DEN 129.76
Dmiotech 3 Дијаметар 2мм дебел акрилен лист круг круг диск PMMA акрилна табла за занаетчиски DIY дисплеј знак празно Ново
Dmiotech 3 Дијаметар 2мм дебел акрилен лист круг круг диск PMMA акрилна табла за занаетчиски DIY дисплеј знак празно

Апликација : Овие акрилни чаршафи можат да се користат за DIY и занаетчиски проекти, како што се знак за пр

DEN 564.80
Прецизен бренд 14450 3/4 квадратни клучеви, цинк позлатени, должина од 12 Ново
Прецизен бренд 14450 3/4 квадратни клучеви, цинк позлатени, должина од 12

Челичен материјал со висок квалитет Цинк позлатена завршница Големината е јасно обележана на секое пар

DEN 205.60
DATGSTORE 12l14 Челик Бар Акции 1-3/16 Во Круг x 12 Во Должина ЗА DIY Занаети, Градежништво, Производство Ново
DATGSTORE 12l14 Челик Бар Акции 1-3/16 Во Круг x 12 Во Должина ЗА DIY Занаети, Градежништво, Производство

Висока обработка : Залихите Од Челична Шипка 12 L14 се познати по својата одлична обработливост поради при

DEN 2.00
ХУЛУН Месинг Лист Бакар лист 2. 5мм 100мм х 600мм Метални Отсеци Со Врвен Квалитет, 3мм*100мм*600мм Месинг Плочи Ново
ХУЛУН Месинг Лист Бакар лист 2. 5мм 100мм х 600мм Метални Отсеци Со Врвен Квалитет, 3мм*100мм*600мм Месинг Плочи

Чист бакар, дебел отстранлив винил слој заштитен слој, чисти рабови за сечење, правилно сечење може да ј�

DEN 2.33
RTR_SJHTRA 1 парчиња темно сива/чад транспарентен акрилен плексиглас лист 1/16 x 12 x 12 Ново
RTR_SJHTRA 1 парчиња темно сива/чад транспарентен акрилен плексиглас лист 1/16 x 12 x 12

Дебелина на листот : 1 / 16 "(1,76 mm 1,96 mm) Големина на листот : 12" x 12 " Дозволи + или 1 / 8" толеранција во ширина и д

DEN 0.33
САД запечатуваат рефус-RS-S40WFDA-27 Белиот FDA силиконски гумен лист без лепило, 40A, 3/8 Висина, 36 ширина, 36 Должина Ново
САД запечатуваат рефус-RS-S40WFDA-27 Белиот FDA силиконски гумен лист без лепило, 40A, 3/8 Висина, 36 ширина, 36 Должина

Облик : лист; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 "

DEN 13641.12
Гумен лист, неопренови оценка на економијата, ширина на гума 12 во, гума должина 24 во, гумена дебелина 1 во, 60А, Ново
Гумен лист, неопренови оценка на економијата, ширина на гума 12 во, гума должина 24 во, гумена дебелина 1 во, 60А,

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

DEN 1586.56
OthMRO 1PCS Проширен ПВЦ лист 11,8 *7.87 Црна печатење на црна печатење цврста ПВЦ табла, 3/25 дебела лесна ригидна Ново
OthMRO 1PCS Проширен ПВЦ лист 11,8 *7.87 Црна печатење на црна печатење цврста ПВЦ табла, 3/25 дебела лесна ригидна

► 【Апликација】 Одборите за пена се идеални за DIY рачно изработени, сцени со DIY, реквизити на архитектон�

DEN 3.00
Гумен лист, оценка за економија на неопренови, ширина на гума 4 во, гума должина 24 во, гума дебелина Ново
Гумен лист, оценка за економија на неопренови, ширина на гума 4 во, гума должина 24 во, гума дебелина

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

DEN 307.04
Goonsds 3K плоча за плочки со јаглеродни влакна за DIY беспилотна рамка итн. Ново
Goonsds 3K плоча за плочки со јаглеродни влакна за DIY беспилотна рамка итн.

★ Површината е обична ткаење, сјајна површина без никаква содржина на стаклени влакна Специјално е при�

DEN 1.00
З Креирај Дизајн Месинг Плоча Месинг Фолија Лист Кожа Бенд Бакар Метал Работа Метал Бакарна Фолија Ново
З Креирај Дизајн Месинг Плоча Месинг Фолија Лист Кожа Бенд Бакар Метал Работа Метал Бакарна Фолија

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

DEN 620.16
САД запечатуваат најголемиот дел RS-BHS60-670 Висина на висината Буна-Н гума ролна, без лепило, 60А, 1/8 Висина, ширина Ново
САД запечатуваат најголемиот дел RS-BHS60-670 Висина на висината Буна-Н гума ролна, без лепило, 60А, 1/8 Висина, ширина

Форма : ролна; Материјал : БунаН; Одделение : голема сила; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина

DEN 2.00
4 компјутери обоени проucирни акрилни чаршафи 2 мм дебели акрилик иридисен зрачен аб лист за ласерско сечење Ново
4 компјутери обоени проucирни акрилни чаршафи 2 мм дебели акрилик иридисен зрачен аб лист за ласерско сечење

Доволно количини : ќе добиете 4 парчиња околу акрилни листови за сечење на ласер во пакетот, кои се довол�

DEN 3.00
Фалкен дизајн акрилен плексиглас лист, зелена транспарентна, 10 x 18 x 1/8 Ново
Фалкен дизајн акрилен плексиглас лист, зелена транспарентна, 10 x 18 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

DEN 168.48
Јиванго Бакар Лист Фолија Месинг Лист Злато Филм Фолија Плоча H62 DIY Експеримент Дебелина Лист 0,5 Mm, Месинг Ново
Јиванго Бакар Лист Фолија Месинг Лист Злато Филм Фолија Плоча H62 DIY Експеримент Дебелина Лист 0,5 Mm, Месинг

Месингот има висока јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може добро да ја издржи обрабо

DEN 1310.08
Гумен лист, буна-n, ширина на гума 10 во, гума должина 2 стапки, гума од гума 1 во, 40а, леплива поддршка Ново
Гумен лист, буна-n, ширина на гума 10 во, гума должина 2 стапки, гума од гума 1 во, 40а, леплива поддршка

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

DEN 0.67
Месинг Метал Алуминиум Лим Бакарна Фолија Бакар Лим Метал Месинг Цу Метал Лим Фолија Плоча Популарни Ново
Месинг Метал Алуминиум Лим Бакарна Фолија Бакар Лим Метал Месинг Цу Метал Лим Фолија Плоча Популарни

Кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи обработка на топол и ладен притис�

DEN 2.00
Месинг плоча од метална плоча од лајлуа лајв. Ново
Месинг плоча од метална плоча од лајлуа лајв.

Бакар, дебела отстранлива заштита од винил облога, чист раб за сечење, соодветно намалување за да се нам�

DEN 1.67
Гумен лист, Витон, гума ширина 12 во, гума должина 12 во, гума дебелина 1/8 во, црна, 70а Ново
Гумен лист, Витон, гума ширина 12 во, гума должина 12 во, гума дебелина 1/8 во, црна, 70а

Висок квалитет : Витон гума е црна во боја со мазна завршница од двете страни Издржливост : Овој материја

DEN 1.00
САД Запечатување ЗУСАЕСР - 25 ЕПДМ Пена Лента Со Акрилни Лепило, 3/16 Висина, 5/8 Ширина, 10 ' Должина Ново
САД Запечатување ЗУСАЕСР - 25 ЕПДМ Пена Лента Со Акрилни Лепило, 3/16 Висина, 5/8 Ширина, 10 ' Должина

Облик : Лента; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : ЕПДМ Одделение : Лента; Цврстина : Затворена Ќе

DEN 2.00
Дикс Метали -.500 х 8 х 12 Рамен Плоштад &засилувач; Паралелно 7075-Т651 Прецизност Земјата Машина-Подготвени Ново
Дикс Метали -.500 х 8 х 12 Рамен Плоштад &засилувач; Паралелно 7075-Т651 Прецизност Земјата Машина-Подготвени

+ / 002 сите димензии рамен квадрат и паралелно АмсККА250 / 12, АСТМ Б 209, АМС 4045, Вклучени Се Извештаи За Тестир

DEN 1.67
ЛАКНАЈТ Месинг Лист Избрани ЗА САМ Занает 150х150мм/6х6инч, 5 парчиња Месинг Плоча Ново
ЛАКНАЈТ Месинг Лист Избрани ЗА САМ Занает 150х150мм/6х6инч, 5 парчиња Месинг Плоча

Карактеристики : Нема или обемна оксидација, со добри механички својства и термичка стабилност пластич�

DEN 955.20
Havefun метална бакарна фолија бакарна лим бакарна фолија со двојна еднострана ширина на ролна ширина 100мм Ново
Havefun метална бакарна фолија бакарна лим бакарна фолија со двојна еднострана ширина на ролна ширина 100мм

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 3.33
Месинг плоча бакарна лим фолија 99,9% бакарна Cu метална плоча со фолија Т2 висока чистота метална фолија Ново
Месинг плоча бакарна лим фолија 99,9% бакарна Cu метална плоча со фолија Т2 висока чистота метална фолија

Има добра машинска обработка Месингот има голема јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак �

DEN 3001.60
Комерцијална оценка на неопренови, црна, 50А, 0,125 x 2 x 2 Ново
Комерцијална оценка на неопренови, црна, 50А, 0,125 x 2 x 2

Дебелината од 1 / 8инчи нуди умерена до средна апсорпција на влијанието и посилна отпорност на абразија И

DEN 1.33
Гума ролна, Буна-Н, ширина на гума 4 во, гума должина 4 стапки, гума дебелина 1/16 во, 50А, леплива поддршка Ново
Гума ролна, Буна-Н, ширина на гума 4 во, гума должина 4 стапки, гума дебелина 1/16 во, 50А, леплива поддршка

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

DEN 2.00
Ремингтон Индустри 0. 625Х4. 0ФЛТ6061Т6511 - 10 5/8 х 4 Алуминиумска Рамна Лента, 6061 Плоча За Општа Намена, 10 Должина, Ново
Ремингтон Индустри 0. 625Х4. 0ФЛТ6061Т6511 - 10 5/8 х 4 Алуминиумска Рамна Лента, 6061 Плоча За Општа Намена, 10 Должина,

5 / 8" х 4 " алуминиумска рамна лента 6061 општа намена плоча Карактеристика : 10 инчи Т6511 мил акции...

DEN 1.00
Најлон 6/6 пластичен лист, вон-бел, 1-3/4 во густа x 24 во широк x 48 во долго Ново
Најлон 6/6 пластичен лист, вон-бел, 1-3/4 во густа x 24 во широк x 48 во долго

[Спецификации на предметите] Материјал : најлон 6 / 6, боја : надвор од бело, јасност : непроирна, дебелина : 1

DEN 1425.60
Епихлорохидрин Пена Лист, 3/8 Во Дебел х 12 Во Широк х 12 Во Долг Ново
Епихлорохидрин Пена Лист, 3/8 Во Дебел х 12 Во Широк х 12 Во Долг

[СПЕЦИФИКАЦИИ НА СТАВКАТА] Цврстина : Екстра Мека (04 пси), Тип На Ќелија : Затворена Ќелија, Боја : Црна, Тек

DEN 1341.60
Mozto 1PPCS H62 Brass Rod Solid Bopper Bapp Ново
Mozto 1PPCS H62 Brass Rod Solid Bopper Bapp

Месинг со тркалезна лента Материјал : Месинг прачки се направени од суровина со врвен квалитет за поддр�

DEN 1.00