Хиџет од 5 метри свилена црна нишка заштита за злото око Традиционална нишка за новородени бебиња за жени за употреба за многу други

Хиџет од 5 метри свилена црна нишка заштита за злото око Традиционална нишка за новородени бебиња за жени

DEN 1.33

Ново

Залиха

Машинско миење Оваа прилагодлива црна нишка (или како пропуларно позната нишка Najar за бебиња) е најдобриот подарок за новородените бебиња. Тоа е лесно да се користи и меките рабови не болат. Лесно за носење, женското носење како глужд и половината. Големина : 5 метри (1 метар на компјутери) Луѓето носат волнени навои на глуждот, средниот прст на ногата и зглобовите. Во исто време, некои луѓе носат црна волнена нишка со шкаф на божества во вратот. Патем, таа стана мода во денешно време, а девојките одржуваат црна нишка врзана на едната нога за да изгледаат стилски. Според астрологијата, црната боја се смета за симбол на Сатурн. Се верува дека Раху Кету е причина за злобните сили или видот. Црната нишка штити од непотребните ефекти на Раху Кету. Носењето на задолжителната нишка што се користи во обожавањето на Шани Дев штити од злото око. Девојките носат црна нишка на левата нога затоа што се верува дека ќе ги избегне од негативна енергија и ќе им донесе среќа. Некои луѓе веруваат дека врзувањето на црната нишка на глуждот ја отстранува болката. Според астрологијата, црната боја се смета за симбол на Сатурн. Тоа е уште една моќна нишка што ја носат Хиндусите. Во случај на мали деца, обично е врзано околу половината и возрасните го врзуваат на левиот зглоб или рака. Ги држи децата подалеку од зли очи (погледот на Бирото). Ги задржува луѓето подалеку од зли духови или несакани мантрати на Тантра. Оваа прилагодлива црна нишка (или како пропуларно позната нишка Najar за бебиња) е најдобриот подарок за новородените бебиња. Тоа е лесно да се користи и меките рабови не болат. Лесно за носење, женското носење како глужд и половината. Големина : 5 метри (1 метар на компјутери) Луѓето носат волнени навои на глуждот, средниот прст на ногата и зглобовите. Во исто време, некои луѓе носат црна волнена нишка со шкаф на божества во вратот. Патем, таа стана мода во денешно време, а девојките одржуваат црна нишка врзана на едната нога за да изгледаат стилски. Според астрологијата, црната боја се смета за симбол на Сатурн. Се верува дека Раху Кету е причина за злобните сили или видот. Црната нишка штити од непотребните ефекти на Раху Кету. Носењето на задолжителната нишка што се користи во обожавањето на Шани Дев штити од злото око. Девојките носат црна нишка на левата нога затоа што се верува дека ќе ги избегне од негативна енергија и ќе им донесе среќа. Некои луѓе веруваат дека врзувањето на црната нишка на глуждот ја отстранува болката. Според астрологијата, црната боја се смета за симбол на Сатурн. Тоа е уште една моќна нишка што ја носат Хиндусите.

Производи во категоријата

4 Ролни 20 Јарди Панделки За Дипломирање, 3/8 Матурска Шапка Ѕвезда Гросгрин Ленти Сина Честитка Класа Ново
4 Ролни 20 Јарди Панделки За Дипломирање, 3/8 Матурска Шапка Ѕвезда Гросгрин Ленти Сина Честитка Класа

Тематска лента за дипломирање : нашите брутозрнести панделки се тематски околу сезоната на дипломирање

DEN 151.84
Креативни идеи цврста 3/8-инчна лента за грбови, 50-двор, црвена боја Ново Попусти
Креативни идеи цврста 3/8-инчна лента за грбови, 50-двор, црвена боја

3 / 8инчен широка лента за 50 јарди Достапно во 30 различни бои и 4 различни големини Креативни идеи Број на �

DEN 122.56
Misdonr 36pcs везено железо на закрпи разновидна големина DIY лепенки аплицираат за јакни за облека со Ново
Misdonr 36pcs везено железо на закрпи разновидна големина DIY лепенки аплицираат за јакни за облека со

Пакет : getе добиете закрпи од 36 парчиња Боја : како прикажување на слика.36 парчиња различни стилови извез�

DEN 159.84
Свиња од свињи свинско свињи од свињи, извезено аплико-печ за железо, нов S-1302 Ново
Свиња од свињи свинско свињи од свињи, извезено аплико-печ за железо, нов S-1302

Мерки високи 2,25 инчи со ширина од 3,75 инчи Идеално за украсување на фармерките, капи, торби, јакни и кошул�

DEN 0.33
Замена на Jeanан Копче без комплет за поправка на шиење, 24 комплети Zhiyonzee Совршено вклопување метални Ново
Замена на Jeanан Копче без комплет за поправка на шиење, 24 комплети Zhiyonzee Совршено вклопување метални

Премиум материјал : Изработено од врвен материјал за легура на цинк и усвоен двострано електропланирањ�

DEN 3.00
Pollight ProjectPVC 156244 Палета .118 Red ST-50 24 X24 Ново
Pollight ProjectPVC 156244 Палета .118 Red ST-50 24 X24

Ividивописни, заситени бои доведуваат во живот проекти Димензии на пакетот : 59,69 H x 2,54 L x 59.436 W (сантиметри)...

DEN 295.04
ОВЕЕ СОВЕТНИК ЗЕМЕНТИРА Ново
ОВЕЕ СОВЕТНИК ЗЕМЕНТИРА

Големина : 9,5 x 2,5 см Количина : 4 парчиња Добар квалитетен лепенка Одлично за капи, ранци и јакни Лесно за о

DEN 3.33
Ирисгарден 5мм 10јард Рамни Шарени Еластични Гумени Ленти Лента Низа Уво Виси Јаже Еластичен Кабел САМ Занаети Ново
Ирисгарден 5мм 10јард Рамни Шарени Еластични Гумени Ленти Лента Низа Уво Виси Јаже Еластичен Кабел САМ Занаети

Изработен од висококвалитетен еластичен материјал, без мирис, безбеден и издржлив, пријателски за кожа�

DEN 2.33
15 парчиња злато невестинска трансфер на топлина железо деверуша слугинка на чест на честа за пренесување на топлина букви Ново
3 парчиња шиење на кожени прсти од кожа за заштита од кожа на лаптопи за занаетчиска рачна шиење на везење Ново
3 парчиња шиење на кожени прсти од кожа за заштита од кожа на лаптопи за занаетчиска рачна шиење на везење

Пакетот вклучува : ќе добиете 3 парчиња шиење на шиење во 3 големини Доволна количина за дневна употреба �

DEN 0.33
JBCD 2 пакет Американско знаме за лепенка тактика во САД, лепенка на гордоста на гордоста за облека за облека за Ново
JBCD 2 пакет Американско знаме за лепенка тактика во САД, лепенка на гордоста на гордоста за облека за облека за

Содржина на пакетот : 2 пакувајте ги закрпите со нас со поддршка за прицврстувачи на кука по пакет Големи

DEN 2.67
JPT - желка насмевка Дејзи цвет симпатична цртана филмска везена апликација железо/шиење на закрпи со значка симпатична Ново
JPT - желка насмевка Дејзи цвет симпатична цртана филмска везена апликација железо/шиење на закрпи со значка симпатична

Одлично! За сите прилики Високо квалитетен везен памучен материјал, со лепило за топло топење на заднио�

DEN 3.33
Нуттуи Ден на мртвите мексикански череп со шеќер и рози големи везени моторцикл јакна и велосипедистички елек Ново
Нуттуи Ден на мртвите мексикански череп со шеќер и рози големи везени моторцикл јакна и велосипедистички елек

Големина на лепенка : ширина 9 2 / 8 "висок x 9 6 / 8" Поддршка за запечатена топлина : Лепенката се придржува до

DEN 3.00
Мал 3/16 инчен основен трим на усните, продаден од дворот, стил 0316S Боја: Хантер Грин - Г10 Ново
Мал 3/16 инчен основен трим на усните, продаден од дворот, стил 0316S Боја: Хантер Грин - Г10

Памук, полиестер Цврста боја на боја со усна (прирабница) Мало 3 / 16 "дебело придржување со сјај Прирабниц�

DEN 39.68
Симпатична лепенка 3.35 '' Алфред Хичкок лого везено железо и шие на лепенка хорор Ново
Симпатична лепенка 3.35 '' Алфред Хичкок лого везено железо и шие на лепенка хорор

Големина : 3,35 '' висока Иконски дизајн : Оваа лепенка за лого на лицето Алфред Хичкок има дизајн инспирира

DEN 0.33
4,5 месинг панталони маслиново зелена средна тежина Ykk Zippers - боја маслиново зелена 567 - Изберете ја Ново
4,5 месинг панталони маслиново зелена средна тежина Ykk Zippers - боја маслиново зелена 567 - Изберете ја

#45 месинг панталони со средна тежина YKK патент Совршен за фармерки, фустани, панталони, чизми и панталони

DEN 143.84
2 ролни Поли Бурлап Деко Меш, 6 инчи 6,34 -годишни деко декоративни ленти за завиткување Ново
2 ролни Поли Бурлап Деко Меш, 6 инчи 6,34 -годишни деко декоративни ленти за завиткување

Она што ќе го добиете : Пакетот вклучува 2 ролни со полиња со поли Burlap Deco Mesh, количината може да ги задовол

DEN 159.84
Природата ткаеше во навои, неверојатно животинско царство [Дух на Телион] [обичај и уникатно] везено Ново
Природата ткаеше во навои, неверојатно животинско царство [Дух на Телион] [обичај и уникатно] везено

Име : Дух на лавот Големина : 11 x 8 Прилагодено дух на лепенката за везови портрети Апсолутно супериорни з�

DEN 2.00
3дроза Среќно Кравјо Момче Печати Црвено-Ватенка Квадрат, 6 на 6-Инчен Ново
3дроза Среќно Кравјо Момче Печати Црвено-Ватенка Квадрат, 6 на 6-Инчен

Квадратни димензии( во инчи) : 6 л х 6 В, димензии на сликата (во инчи) : 4 л х 4 в 100 проценти полиестер; сликат�

DEN 88.16
Амосфун стиропор од пена венец срце занаети цветни венци формираат прстен облици срца -2pcs diy форма на срцев Ново
Амосфун стиропор од пена венец срце занаети цветни венци формираат прстен облици срца -2pcs diy форма на срцев

Може да биде обоена, залепена, изшкуркана и закачена за да направи што и да сакате! Може да се примени и в�

DEN 142.40
Умама лепенка сет од 3 вкрстени везени лепенки келтски сив крст Средновековен готски готски шие железо на закрпи Ново
Умама лепенка сет од 3 вкрстени везени лепенки келтски сив крст Средновековен готски готски шие железо на закрпи

Големина : 4x2 / Кликнете / Лизгајте на следните слики за големината Како да се користи : прскање доволно п�

DEN 122.56
40 парчиња мешана боја дрвени копчиња образец DIY ScrapBooking Декорација додатоци за шиење за украси Велигденски Ново
40 парчиња мешана боја дрвени копчиња образец DIY ScrapBooking Декорација додатоци за шиење за украси Велигденски

【Големина】 Дијаметарот на копчињата за шиење е 24мм*31мм Копчињата што се користат во ракотворби изглед�

DEN 1006.40
M0025T22 Германија Ironелезен крст Втората светска војна везена лепенка до униформа, кимоно, велосипед Ново
M0025T22 Германија Ironелезен крст Втората светска војна везена лепенка до униформа, кимоно, велосипед

Производител : BR44 (од 1987 година) Висококвалитетен лепенка Големина : (8 × 8 см.) (3,14 × 3,14 in Везење на лепенка,

DEN 127.84
ТОПЦА СТАНИ 1-1/2 инчи x 50 јарди двојно лице цврсто сатенска лента ролна, црвена боја Ново Попусти
ТОПЦА СТАНИ 1-1/2 инчи x 50 јарди двојно лице цврсто сатенска лента ролна, црвена боја

Сатен Најдобриот занаетчиски додаток луѓе секогаш ќе ја богатуваат вистинската убавина и како ќе го ос�

DEN 271.84
Deokdam 5 парчиња моден тренд Девојче морнар месечина лого железо на шиење на везена лепенка нанесете на јакни ранец Ново
Deokdam 5 парчиња моден тренд Девојче морнар месечина лого железо на шиење на везена лепенка нанесете на јакни ранец

Материјал : ткаенина Боја : Како што покажува сликата Големина : Како што покажува сликата Висококвалите

DEN 3.00
Мерна Лента со Челична Тапел од 16 Стапки-1-Ва Вселенска Бригада на Американската Армија, ДУ Ново
Мерна Лента со Челична Тапел од 16 Стапки-1-Ва Вселенска Бригада на Американската Армија, ДУ

КВАЛИТЕТ : тапелината од 16 метри е произведена од издржлив челик и совршено точна Куќиштето е лесна плас

DEN 287.84
Пиштол за пиштол, машина за ткаење теписи, 2 во 1 исечен и јамка за електричен пиштол за пиштол, 5-45 шевови/и пиштол Ново
Пиштол за пиштол, машина за ткаење теписи, 2 во 1 исечен и јамка за електричен пиштол за пиштол, 5-45 шевови/и пиштол

【Исечете го и купот на јамка 2во1 пиштол за пиштол】 Електричниот пиштол за тепих може рачно да се префрл

DEN 3.00
Копче за торба GGRBH, правоаголник, торба за заклучување на занаетчиски занаетчиски клуч за прекинувач за Ново
Копче за торба GGRBH, правоаголник, торба за заклучување на занаетчиски занаетчиски клуч за прекинувач за

Многу лесен за инсталирање Мала тежина и лесна за инсталирање Може да се направи со разни додатоци Мате�

DEN 4432.32
Копчињата Galore Craft & Sweating копче Супер вредност пакет Ново
Копчињата Galore Craft & Sweating копче Супер вредност пакет

50 од нашите копчиња со највисок квалитет Лепак или шијте на повеќето површини Шие низ и стилски стил...

DEN 1.67
А-6 натрапник-лепенка-шијте Ново
А-6 натрапник-лепенка-шијте

А6 натрапник, уживајте во овој класичен натрапник А6 натрапник што ќе изгледа одлично на костум за летањ�

DEN 1.33
65 парчиња повеќебојни железни закрпи во внатрешноста и надвор за поправка на облека, најсилен лепак Ново
65 парчиња повеќебојни железни закрпи во внатрешноста и надвор за поправка на облека, најсилен лепак

Издржлив материјал железо на лепенка направено од тексас, издржлив материјал за употреба, не е лесно да

DEN 159.84
Wmhaimo 24 парчиња разновиден кристален ригинстонс брош иглички поставени за комплет за букети за венчавки DIY Ново
Wmhaimo 24 парчиња разновиден кристален ригинстонс брош иглички поставени за комплет за букети за венчавки DIY

Плескави големо со кристално пинови за кристали со мешани дизајни, одличен асортиман за база и полнила �

DEN 1.67
Јамки и навои вез на вез - руменило спокојство - 36 скиини Ново
Јамки и навои вез на вез - руменило спокојство - 36 скиини

Пакетот содржи 36 скијани Секој скиин е 8,75 јарди Вклучува бои : 701, 773, 755, 736, 725, 732 Пакетот содржи 36 скиенс...

DEN 1.00
Занаетчиски фабрички железо или шијте на Applique Train Train Applique Train - секој Ново
Занаетчиски фабрички железо или шијте на Applique Train Train Applique Train - секој

Бренд : Занаетчиска фабрика Количина : секоја Бренд : Занаетчиска фабрика Количина : секоја Занаетчиски �

DEN 31.52
Умама лепенка сет од 3 црвени хибискус цветни налепници налепници Цвет Хаваи Диј Апликација везена шива железо Ново
Умама лепенка сет од 3 црвени хибискус цветни налепници налепници Цвет Хаваи Диј Апликација везена шива железо

Големина : 2 / Кликнете / Лизгајте на следните слики за големината Како да се користи : прскање доволно па�

DEN 2.67