Креативни мрежи од 10 степени клин владетел - CGRCP1

Креативни мрежи од 10 степени клин владетел - CGRCP1

DEN 1.33

Ново

Залиха

Клин од десет степени создава прекрасни кружни јоргани Триесет и шест клинови парчиња прават кругови до 45 инчи. Или, користете го истиот клин за да ги намалите наставките за да создадете круг до 66 инчи. Осумнаесет клинови прават полу-круг; Девет прават четвртина круг. 20, 30, 45 и 60 степени на аголни линии додаваат бесконечни можности за дизајн. Клин од десет степени создава прекрасни кружни јоргани. Триесет и шест клинови парчиња прават кругови до 45 инчи. Или, користете го истиот клин за да ги намалите наставките за да создадете круг до 66 инчи. Осумнаесет клинови прават полу-круг; Девет прават четвртина круг. 20, 30, 45 и 60 степени на аголни линии додаваат бесконечни можности за дизајн. Владетелот лесно се лизга над ткаенината сè додека не се примени притисок. Потоа, нашиот ексклузивен грипер ја држи ткаенината на место додека се сече, елиминира лизгање и промашување!. Доаѓа со целосно илустрирани инструкции чекор по чекор или преглед на видео демонстрација. Вкупна големина - 4-1/2in x 21in. Клин од десет степени создава прекрасни кружни јоргани. Триесет и шест клинови парчиња прават кругови до 45 инчи. Или, користете го истиот клин за да ги намалите наставките за да создадете круг до 66 инчи. Осумнаесет клинови прават полу-круг; Девет прават четвртина круг. 20, 30, 45 и 60 степени на аголни линии додаваат бесконечни можности за дизајн. Клин од десет степени создава прекрасни кружни јоргани. Триесет и шест клинови парчиња прават кругови до 45 инчи. Или, користете го истиот клин за да ги намалите наставките за да создадете круг до 66 инчи. Осумнаесет клинови прават полу-круг; Девет прават четвртина круг. 20, 30, 45 и 60 степени на аголни линии додаваат бесконечни можности за дизајн. Владетелот лесно се лизга над ткаенината сè додека не се примени притисок. Потоа, нашиот ексклузивен грипер ја држи ткаенината на место додека се сече, елиминира лизгање и промашување!. Доаѓа со целосно илустрирани инструкции чекор по чекор или преглед на видео демонстрација. Вкупна големина - 4-1/2in x 21in. Клин од десет степени создава прекрасни кружни јоргани.

Производи во категоријата

Еластична 2 инч 5 или 10 Двор Плете Шиење Еластична Лента Црно/Бело Направено Во САД Ново
Еластична 2 инч 5 или 10 Двор Плете Шиење Еластична Лента Црно/Бело Направено Во САД

Еластична 2" инчен широк 5 или 10 дворот ПРОИЗВЕДЕНО ВО САД.Фантастичен Избор за Вашите Потреби За Шиење и

DEN 3.00
Mrozenfekd Домородно американско железо на лепенка југозападна големина на пердув: 3 x 1 Ново
Mrozenfekd Домородно американско железо на лепенка југозападна големина на пердув: 3 x 1

Супер силна поддршка за лепак за заптивка на топлина Оваа лепенка може да биде железо или да шие на која

DEN 2.00
Toyvian Home Decor 2pcs пена конуси бел конус за DIY Home Craft Project Crante Center Centerepece Бели конуси за цветни Ново
Toyvian Home Decor 2pcs пена конуси бел конус за DIY Home Craft Project Crante Center Centerepece Бели конуси за цветни

Лесен за деца кои носат и земаат, не штети за деца и мали деца Практично, може да се користи на најразличн

DEN 206.56
Удавање на значка за умирање, калапи со тркалезно копче со алуминиумска легура за слајд, производител на знаци, Ново
Удавање на значка за умирање, калапи со тркалезно копче со алуминиумска легура за слајд, производител на знаци,

【Чувствителна и точна операција】 Лизгачката база ви овозможува поточно да го преместувате калапот и м

DEN 707.04
Dizd Пластичен кабел за заклучување на заклучувањето на двојната дупка, пролетта за стоп, лизгач за Ново
Dizd Пластичен кабел за заклучување на заклучувањето на двојната дупка, пролетта за стоп, лизгач за

Пакетот вклучува : пакет од 100 заклучување на кабелот; Дијаметар на дупка (секој) : 6мм / 0,23 инч Пластичнот

DEN 223.68
Комплет за замена на копчињата со фармерки, притиснете ги копчињата за прицврстувачи на копчињата 10мм 12мм Ново
Комплет за замена на копчињата со фармерки, притиснете ги копчињата за прицврстувачи на копчињата 10мм 12мм

Притиснете го копчето за копче : месинг; Алатките за поставување се направени од метал со висок материја

DEN 3.33
Костум за Подлога за Сечење на Задниот Дел За Силуета Камео 3 Пакувања 12 х 12 - Лесен Зафат Лепило За Ново
Костум за Подлога за Сечење на Задниот Дел За Силуета Камео 3 Пакувања 12 х 12 - Лесен Зафат Лепило За

ДУШЕЦИ лепливи душеци за сечење 12*12 инчи; 3 пакет Со Лесен Зафат За Силуета Камео 4 / 3 / 2 / 1 вклучувајќи : об

DEN 143.84
C&D Визионерска апликација Ska Kids на скутер лепенка Ново
C&D Визионерска апликација Ska Kids на скутер лепенка

Железо или шијте на која било облека Врвен квалитет, детален вез Пеглани закрпи нема да излезат Совршен

DEN 684.80
Русија Национална агенција за безбедност КГБ Фусибо Руски ФСБ Везење Патче воена тактичка морал за лепец Ново
Русија Национална агенција за безбедност КГБ Фусибо Руски ФСБ Везење Патче воена тактичка морал за лепец

Големина : 8 x 4,5 см Количина : 1 парчиња Добар квалитетен лепенка Одлично за капи, ранци и јакни...

DEN 104.00
Еластична лента од бристлеграс, Еластични Ленти Од Праска Од 3/8 Инчи Од 10 Јарди За Шиење Плетена Еластична Калем Со Ново
Еластична лента од бристлеграс, Еластични Ленти Од Праска Од 3/8 Инчи Од 10 Јарди За Шиење Плетена Еластична Калем Со

Премиум Материјал : Изработен Од Чинлон И Спандекс за да се обезбеди неговата издржливост и еластичност

DEN 3.00
Бренд DSM - Pro Квалитет за сечење на мат А3 Големина 17,75 x 11,75 - Цврсто самоуцелување мат - Совршено Ново
Бренд DSM - Pro Квалитет за сечење на мат А3 Големина 17,75 x 11,75 - Цврсто самоуцелување мат - Совршено

Трајни + Долготрајни : Оригинална и уникатна DSM бренд со висок квалитет на само лекување на површината ав

DEN 1.67
Тешки за шиење 4 конуси од 3000 јарди секоја нишка за шишиња за шиење, вртена полиестерска нишка за Serger 40S/2, Ново
Тешки за шиење 4 конуси од 3000 јарди секоја нишка за шишиња за шиење, вртена полиестерска нишка за Serger 40S/2,

Нишка за шиење на пакувањето со вредност 4 огромни колички 3000m на еден (вкупно е 12000м) полиестерска машин�

DEN 239.84
Преносот на топлина винил сјај ролна за маици 12 x5ft Ново
Преносот на топлина винил сјај ролна за маици 12 x5ft

【Како да DIY?】 Можете да дизајнирате шема на винил за трансфер на топлина или да изберете омилена шема на

DEN 1119.84
2 5 10 Двор 5/8 15мм Сирена Скали Фолија Печатење Преклопете Еластики Спандекс Лента Лента Коса Вратоврска Ново
2 5 10 Двор 5/8 15мм Сирена Скали Фолија Печатење Преклопете Еластики Спандекс Лента Лента Коса Вратоврска

Материјал : 70% Чинлон И 30% Спандекс Добра еластичност : еластичната лента е издржлива и мека, има силна ел�

DEN 392.00
Estivaux 8 парчиња Свети Патрик трансфер винили htv железо на винил занаетчиски ирски шамар пренесување железо на апликации Ново
Estivaux 8 парчиња Свети Патрик трансфер винили htv железо на винил занаетчиски ирски шамар пренесување железо на апликации

☘ 【Стил】 : Овој трансфери на Денот на Свети Патрик имаат 8 обрасци, вклучувајќи го и пренесувањето на то

DEN 159.84
Решенија за достигнување на фатетика Екстра тешки поли пелети | 8 фунти | За пондерирани ќебиња торби за пукање во Ново
Решенија за достигнување на фатетика Екстра тешки поли пелети | 8 фунти | За пондерирани ќебиња торби за пукање во

Решенија за достигнување на терапија))) Дополнителни тешки поли пелети се идеални монистра за полнење з�

DEN 487.84
Шема за шиење на лак за стил - ткаен фустан на Ивет Ново
Шема за шиење на лак за стил - ткаен фустан на Ивет

Оваа чудесна шема на фустани од Алинија од лакот на стилот : џебови во цвест (по избор), врат на брод, без р

DEN 319.84
Минерва 16мм Преклопете Преку Еластично Чоколадо - На Метар Ново
Минерва 16мм Преклопете Преку Еластично Чоколадо - На Метар

Занает : Облекување Количина : На Метар Ширина : 1,6 см / 0,64" Нашиот преклопен еластичен е прекрасен за раб�

DEN 27.68
Четворка 4 Парчиња Шиење Напрсток, Метал Бакар Шиење Напрсток Заштитник За Прсти Прилагодлив Штит За Прсти Прстен Ново
Четворка 4 Парчиња Шиење Напрсток, Метал Бакар Шиење Напрсток Заштитник За Прсти Прилагодлив Штит За Прсти Прстен

Материјал : заштитникот за прсти за шиење е изработен од бакар, издржлив и цврст, не е лесен за ' рѓа и крш�

DEN 3.00
Педалот за контрола на нозете работи со Brother SM6500PRW SQ9000 SQ9050 XR1300 XR7700 XR9000 Model T T. Ново
Педалот за контрола на нозете работи со Brother SM6500PRW SQ9000 SQ9050 XR1300 XR7700 XR9000 Model T T.

Ве молиме, проверете го обликот на крајот на конекторот Fits BC1000, BC2100, BC2300, BC2500, CE4000, CE5000 PRW, CE5500 PRW, CE8080 P

DEN 512.00
НЕВЕРОЈАТЕН УНИВЕРЗУМ 50 Јарди 1/4 Инчен Рамен Плетенка Еластична Лента Жица Кабел Тежок Истегнување Висока Ново
НЕВЕРОЈАТЕН УНИВЕРЗУМ 50 Јарди 1/4 Инчен Рамен Плетенка Еластична Лента Жица Кабел Тежок Истегнување Висока

Материјал за еластична Лента : ова е дизајнирано со еластичност со врвен квалитет Полиестерски Влакна з

DEN 1456.00
1 инч х 29,5 Стапки Кука И Јамка Лента, Ленти Со Лепило, Силни Двострани Самолепливи Тешки Ленти За Домашна Канцеларија Ново
1 инч х 29,5 Стапки Кука И Јамка Лента, Ленти Со Лепило, Силни Двострани Самолепливи Тешки Ленти За Домашна Канцеларија

●Што Ќе Добиете ● 1 ролна од 29,5 стапки x1nch широка самолеплива лента за куки и 1 ролна од 29, 5ftx1inch самолепли

DEN 287.84
Qusmeiyiici 5pcs симпатични sequins Love Girl Girl Girl Oseptive Applique Parces, Sew на закрпи железо на Ново
Qusmeiyiici 5pcs симпатични sequins Love Girl Girl Girl Oseptive Applique Parces, Sew на закрпи железо на

Деликатно занаетчиство : Симпатичните закрпи се изработени од полиестерски материјал што е пријателск�

DEN 0.33
Xucus 10 парчиња метална ретро ретро бронзена јакна за масло од кошула џемпер за џемпери за украси за украси Ново
Xucus 10 парчиња метална ретро ретро бронзена јакна за масло од кошула џемпер за џемпери за украси за украси

Боја : бр 1 со големина 19мм Тип на производ : Копчиња Број на модел : Добри копчиња Техника : Бисер 1 со голе�

DEN 1.00
Dawei 1002 Tripod Bagge/Производител на копчиња за правење Semi Machine DIY полу -механичко производство Ново
Dawei 1002 Tripod Bagge/Производител на копчиња за правење Semi Machine DIY полу -механичко производство

Калап со слајд на алуминиумска легура Разменливи калапи : φ25mm 1 "φ32mm 11 / 4" φ37mm 11 / 2 "φ44mm 13 / 4" φ50mm 2 "φ56mm 21 / 5" φ58

DEN 3520.00
Кул закрпи оригинални закрпи за дизајн црвени усни Апликација за лепенка - додаток за секвенци 1,75 Модни Ново
Кул закрпи оригинални закрпи за дизајн црвени усни Апликација за лепенка - додаток за секвенци 1,75 Модни

? Апликација на црвени усни додаток за секвенци 1,75 "(3 пакет, железо на)? Лесно за нанесување : закрпите се

DEN 2.33
Масовно 4 парчиња Тексас Американско државно знаме извезено лепенка злато граница Тексас Тексас воена униформа железо Ново
Масовно 4 парчиња Тексас Американско државно знаме извезено лепенка злато граница Тексас Тексас воена униформа железо

Големина : 3,5x2,5 инчи (8,9x6 4 пакувања злато Тексас знаме везено златно гранично воено униформа железо на ши

DEN 0.33
Едноставност 8230 Женски Реверзибилни Престилка Фустан Шиење Шема, 2 Стилови, Големини XS-XL Ново
Едноставност 8230 Женски Реверзибилни Престилка Фустан Шиење Шема, 2 Стилови, Големини XS-XL

Вклучува шаблони за шиење, упатства за големина и лесни упатства за создавање (1) реверзибилен фустан од

DEN 2.33
Машина за шиење Дриц, црни копчиња Пин перница, разнобојно Ново
Машина за шиење Дриц, црни копчиња Пин перница, разнобојно

Горниот перница во форма на машина за шиење Акцент на перница за мини домати Вклучува мерка за лента што

DEN 228.48
120 комплети копчиња за шиење, метални прицврстувачи за прицврстувачи на копчињата за притискање на Ново
120 комплети копчиња за шиење, метални прицврстувачи за прицврстувачи на копчињата за притискање на

Количина на пакет 120 комплети за прицврстувачи за прицврстувачи во вкупно, вклучува 60 комплети црни при

DEN 127.20
2 пакувања работно капаче со копче и џемпери за жени со долга коса прилагодлива вратоврска ајкула е симпатична Ново
2 пакувања работно капаче со копче и џемпери за жени со долга коса прилагодлива вратоврска ајкула е симпатична

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 2.33
Stalker Patch Stalker Fractions Bandits Patch Sew на Ново
Stalker Patch Stalker Fractions Bandits Patch Sew на

Шие на 7,5 см x 9,5 см Се грижам за моите клиенти и испраќам закрпи со следење Општи информации фигура на вез

DEN 224.00
Q-Yo Preppy/Stripe/Patricor Grosgrain панделка за лакови за коса, цветни дизајни, завиткување на подароци, Ново
Q-Yo Preppy/Stripe/Patricor Grosgrain панделка за лакови за коса, цветни дизајни, завиткување на подароци,

Лента за ткаенини од ткаенина од крпа за занаети е совршена за занаетчиство, правење лак за коса и лак за

DEN 1.33
Qingxii декора разновидно шарено слатко шиење на/железо на везени закрпи за секвенци за шиење украсување Ново
Qingxii декора разновидно шарено слатко шиење на/железо на везени закрпи за секвенци за шиење украсување

Количина : Избрани 21 парчиња Големина : Избрана како слика Боја : Како што се прикажува сликата (бојата мо

DEN 111.84