HWF Femaleенски за шиење кројачи манекен со цветна форма на чипка, форма на фустани за презентации за продажба на облека, лесен за склопување и расклопување

HWF Femaleенски за шиење кројачи манекен со цветна форма на чипка, форма на фустани за презентации за продажба

DEN 5508.32

Ново

Залиха

【Formенски манекенска форма на телото на висината што може да се прилагоди】 : Прилагодливиот штанд може да достигне од 120 до 178 см, одлично за здолништа, како и венчаници, вечерни фустани и наметки 【Стабилна и издржлива】 : Hige квалитетен дрвен штанд и комбинација на цевки од не'рѓосувачки челик, доволно стабилна и издржлива за да служи подолго време и силно да го поддржува целиот манекен. 【Лесно за склопување и расклопување】 : Не се потребни алатки, можете да го завршите склопот за неколку минути. 【Одлично за приказ】 : Можете да ги користите за да ги прикажете вашите производи во прозорец, на шалтер, на ниво на изложена полица, или на подот. Идеално за џемпери, маици, јакни, фустани, блузи, врвови и додатоци. 【100% гаранција за задоволство】 : Ние сме посветени на обезбедување на клиенти за овој манекен. Слободно можете да не контактирате со нас ако имате какви било проблеми со вашата нарачка. Ние ќе ја замениме или вратиме вашата набавка без проблеми. 【Formенски манекенска форма на телото на висината што може да се прилагоди】 : Прилагодливиот штанд може да достигне од 120 до 178 см, одлично за здолништа, како и венчаници, вечерни фустани и наметки. 【Стабилна и издржлива】 : Hige квалитетен дрвен штанд и комбинација на цевки од не'рѓосувачки челик, доволно стабилна и издржлива за да служи подолго време и силно да го поддржува целиот манекен. 【Лесно за склопување и расклопување】 : Не се потребни алатки, можете да го завршите склопот за неколку минути. 【Одлично за приказ】 : Можете да ги користите за да ги прикажете вашите производи во прозорец, на шалтер, на ниво на изложена полица, или на подот. Идеално за џемпери, маици, јакни, фустани, блузи, врвови и додатоци. 【100% гаранција за задоволство】 : Ние сме посветени на обезбедување на клиенти за овој манекен. Слободно можете да не контактирате со нас ако имате какви било проблеми со вашата нарачка. Ние ќе ја замениме или вратиме вашата набавка без проблеми. ♥ Одличен избор за модни студенти, креатори, стилисти, продавници за облека или некој што сака да додаде гламурозен допир на домашен декор.

Material: Plastic Body, Cloth + Lace Cover, Stainless Steel Tube, Wooden Base
Color: As the picture shows
Adjustable in Height: From 120cm to 178cm
S - Size: Shoulders
M - Size: Shoulders
♥ Advantage:
- Turn your designs into reality and display outfits in all their glory with the Mannequin.:
- Ideal for amateur and professional dress making, decoration or display.:
- This multipurpose mannequin combines style and functionality.:
- Robust body resists knocks and bumps, so you can pin clothing or fabric to the mannequin easily.:
♥ Package includes:
1 x Mannequin Dress Form:
♥ Notice:
* Items may slightly differ from photo in terms of color due to the lighting or your monitor's display.:
* Slight measurement error may exist due to manual measurement being used.:
* If you have any questions or concerns, please contact us and your email will be replied within 24 hours. :

Производи во категоријата

Htvront Сорта Сечење Душеци За Cricut, 2 Пакет Сечење Душеци 12x12 За Cricut Maker/Maker 3/Истражуваат 3/Воздух/Воздух Ново Попусти
Htvront Сорта Сечење Душеци За Cricut, 2 Пакет Сечење Душеци 12x12 За Cricut Maker/Maker 3/Истражуваат 3/Воздух/Воздух

●Попрактична Замена xtvront 12x12 пакетот душеци за сечење вклучува 2 парчиња 12x12 душеци за сечење за крикут, �

DEN 111.84
Полу-скапоцени камења од овална купола, adeејд 18x25mm Снабдување со брада 2 парчиња Ново
Полу-скапоцени камења од овална купола, adeејд 18x25mm Снабдување со брада 2 парчиња

18x25x7mm (0,71x0 Техника со 3 слоеви за позлата Про65 без олово без никел Продадени на 2 парчиња Бесплатна станда

DEN 641.60
20 јарди природна буралап лента ткаенина занаетчиска лента DIY завиткувана лента за ленти за свадба дома Божиќни забави Ново Попусти
20 јарди природна буралап лента ткаенина занаетчиска лента DIY завиткувана лента за ленти за свадба дома Божиќни забави

Getе добиете : Пакетот доаѓа со 1 ролна природна лента за грмушка, која е погодна за венец, цветна аранжман,

DEN 191.84
Sequin Applikes Iron на роботи 3D нокти мушка за закрпи на капачиња за кукла налепница декоративна облека капа 3 парчиња Ново
Sequin Applikes Iron на роботи 3D нокти мушка за закрпи на капачиња за кукла налепница декоративна облека капа 3 парчиња

Можете да ја украсите облеката, чанти, капи итн Одлично за свадба, облека, завеса, букети, чевли, ленти за

DEN 190.24
Zzlzx ширина на завеса ширина лента за плетенка за завеси за завеси длабоко нотка лента за плескавици Ново
Zzlzx ширина на завеса ширина лента за плетенка за завеси за завеси длабоко нотка лента за плескавици

Висок квалитет : Појасниот појас на завесата е изработен од избрано густо памучно и полиестерско влакно

DEN 2.33
БЕСПРИНГ 2 парчиња ПУ кожа лепенка шие на закрпи Репар на лактот колено за облека за облека - црна боја - црна Ново
БЕСПРИНГ 2 парчиња ПУ кожа лепенка шие на закрпи Репар на лактот колено за облека за облека - црна боја - црна

Овие закрпи се изработени од материјал за ткаенини со добар квалитет, а закрпи со дупки претходно пробо�

DEN 100.64
Birchriver 3 ”x 2” Колорадо државно знаме за крпење - извезена амблем Тактички ранец торба - Поддршка: Ново
Birchriver 3 ”x 2” Колорадо државно знаме за крпење - извезена амблем Тактички ранец торба - Поддршка:

Поддршка : Кука и јамка Мерки 3 инчи широк до 2 инчи високи 100% целосно вез Безбедно и нетоксично Перење и и

DEN 3.00
XS Hotешка розова пудлица куче - свртена лево - везено железо на лепенка Ново
XS Hotешка розова пудлица куче - свртена лево - везено железо на лепенка

Висококвалитетна, детална апликација за вез може да се зашие или пегла на полиестер или памук Измијте л�

DEN 143.20
Тема Дарума Сашико - средна тежина - 40м Скеин Кол.6 - Јапонски вез и ватирање Ново
Тема Дарума Сашико - средна тежина - 40м Скеин Кол.6 - Јапонски вез и ватирање

Ова е страница за 1 скин 1 ставка значи 1 скин 5 артикли значат 1 сет од 5 скии Увезен од Јапонија / / Памук 10

DEN 3.00
Најголемиот дел купува HB002-96 Jumbo Security Pins - пакет од 96 Ново
Најголемиот дел купува HB002-96 Jumbo Security Pins - пакет од 96

сребро Случај на : 96 Колори : Сребрени материјали : Метала Совршено привремено решение за рипчиња за обле

DEN 89.44
Закрпи на нипитхоп сет од 3 парчиња жолто сино сино камионско -камион лепенка црвена копачка копачка натоварувач Ново
Закрпи на нипитхоп сет од 3 парчиња жолто сино сино камионско -камион лепенка црвена копачка копачка натоварувач

Апликациите и везените закрпи можат да се користат за украсување чанти, фармерки, престилки, торби за би

DEN 159.84
Крикут, малина Физ холографска искра на железо, 12 x12 Ново
Крикут, малина Физ холографска искра на железо, 12 x12

Три чаршафи на холографска искра од крцкање, малина физ, 30,5 см (12 ти) Одлични резултати за најшироката ра�

DEN 2.33
HL HOME GINGHAM Hotешка розова лента со пом Пом Еџ 1 1/2 инчен занаетчиски проекти со лента 4 јарди Ново
HL HOME GINGHAM Hotешка розова лента со пом Пом Еџ 1 1/2 инчен занаетчиски проекти со лента 4 јарди

Добредојдовте на On Line Party Center !!! Забавата започнува овде! Гингам топла розова лента со пом пом раб 1 1 / 2 ин�

DEN 0.67
3,5 Грофот Дракула извезено железо на шиење на лепенка вампир чудовиште Мунстерс Бела Лугоси Ново
3,5 Грофот Дракула извезено железо на шиење на лепенка вампир чудовиште Мунстерс Бела Лугоси

Големина : 3,5 "Висока Лесно железо на или шијте Лесно железо вклучено или шијте Идеално за фармерки ранец

DEN 2.33
Зодијак знаци значка железо лепенка, соstвездие на вага извезена амблем шие закрпи за облека за фустан со здолниште Ново
Зодијак знаци значка железо лепенка, соstвездие на вага извезена амблем шие закрпи за облека за фустан со здолниште

1 Висок квалитет : Везено печ за железо, може да се пегла или зашиена на ранци, капи, јакни Гребнатини на о�

DEN 111.84
Мекгинли Милс 1,3 W ацетат сатен лента, Мадам црвена, 100 дворна количина Ново
Мекгинли Милс 1,3 W ацетат сатен лента, Мадам црвена, 100 дворна количина

100% ацетат Ацетат лента е издржлив и сеопфатен вид лента што е совршен за завиткување на подароци, цветни

DEN 2.00
Зегинс влегуваат во диносаурус НЛО туѓи X датотеки со печ. Ново
Зегинс влегуваат во диносаурус НЛО туѓи X датотеки со печ.

Големина : Ширина 4,1 инчи * Висина 4 инчи (измерена од најшироката и највисоката точка) 100% целосно извезен�

DEN 116.64
Канада - сет од 13 провинциски и територии 4 x 6 инчни мини стапчиња со знамиња со пластичен пол од 10 инчи. Ново
Канада - сет од 13 провинциски и територии 4 x 6 инчни мини стапчиња со знамиња со пластичен пол од 10 инчи.

Канада Сет од 13 провинциски и територии 4 "x 6" инчни стапки со стапчиња со пластичен пол со 10 "инчи Канада

DEN 88.96
Smartop 24 x18 3 слоја само-лекувачки сечење мат, двојно лице, не-лизгачки не-рефлективно, добро за Ново
Smartop 24 x18 3 слоја само-лекувачки сечење мат, двојно лице, не-лизгачки не-рефлективно, добро за

МАТ со висок квалитет 3 слој Двојно лице и двојна боја Нелизгање и без рефлексивнотоа е побезбедно и пог�

DEN 0.33
Прим на нишки за игли за вез, 14 x 5,7 x 1,7 см, бело Ново
Прим на нишки за игли за вез, 14 x 5,7 x 1,7 см, бело

Prym Threader за игли за вез Не'рѓосувачки челик 2 различни големи отворени куки за вметнување Prym Threader за игли �

DEN 0.33
Тактички црни гарнизони САД Рефлексивна униформа лепенка САД војска Ново
Тактички црни гарнизони САД Рефлексивна униформа лепенка САД војска

4x2 инчи Ултра висок квалитет Драизност на воено одделение Ултра висок квалитет Драизност на воено оддел

DEN 229.44
Многу од 6 компјутери Ново насмеано лице ретро хипи забавно насмевка шие железо на лепенка за апликација за Ново
Многу од 6 компјутери Ново насмеано лице ретро хипи забавно насмевка шие железо на лепенка за апликација за

Тајландски топол хит Големина приближно 3 инчи Шие / железо на везени закрпи ​​Упатство за железо на : 1

DEN 2.67
Сисер Еасивед Пренос На Топлина Винил ХТВ За Маици 12 Инчи на 3 Стапки Ролна Ново
Сисер Еасивед Пренос На Топлина Винил ХТВ За Маици 12 Инчи на 3 Стапки Ролна

Оригинален Сисер Лесен Бренд Пренос На Топлина Винил За Маици и многу други облеки Ролна од приближно 12

DEN 175.84
Expo International 6mm x 6mm Cloisonne пакет од 30-BD51838 | Црни мулти накит мониста Ново
Expo International 6mm x 6mm Cloisonne пакет од 30-BD51838 | Црни мулти накит мониста

Клоизони мониста никогаш не го губат својот ориентален шарм и привлечност Воодушевно разнобојните и ум

DEN 71.68
2 Метар 50мм Задебелени Еластични Ленти Шарена Гума Еластична Појас САМ Рачно Изработена Облека За Шиење Ново
2 Метар 50мм Задебелени Еластични Ленти Шарена Гума Еластична Појас САМ Рачно Изработена Облека За Шиење

100% Сосема Нов И Висок Квалитет Еластичниот кабел е изработен од полиестер, нетоксичен и пријателски за �

DEN 1179.20
Девојче Скели седејќи лепенка Ново
Девојче Скели седејќи лепенка

Ново везено железо на лепенка Големината е висока приближно 2 1 / 4 "ширина и 5 3 / 4" Ново везено железо на ле�

DEN 192.00
Раста Гје Нијаме ) Везени Закрпи 3 Х3 Железо-На Ново
Раста Гје Нијаме ) Везени Закрпи 3 Х3 Железо-На

Топлина печат на полиестер / памучни ткаенини Не се однесуваат на дождовница (водоотпорен), високо еласт

DEN 3.00
Мини лента лак вратоврска конбај 150 парчиња мала ткаенина сатен лакови за занаетчиска шиење за шиење за скрипција Ново
Мини лента лак вратоврска конбај 150 парчиња мала ткаенина сатен лакови за занаетчиска шиење за шиење за скрипција

Содржина : 150 парчиња ткаенини со ткаенини со лак (100 парчиња црни лакови и црвени лакови од 50 парчиња) Мат

DEN 175.68
А -Еден -Бокан Бронко Каубојски везена лепенка +Американска торба во САД закрпи воени закрпи +знаме на знамето на знаме Ново
А -Еден -Бокан Бронко Каубојски везена лепенка +Американска торба во САД закрпи воени закрпи +знаме на знамето на знаме

➤ Количина : 3 парчиња пакувања со пакувања од бронко каубојски печ (41x3,2 инчи) и знаме на знаме на знаме н�

DEN 311.84
Pentagram Голем грб извезена лепенка за елек/железо/шиење на Ново Попусти
Pentagram Голем грб извезена лепенка за елек/железо/шиење на

Ironелезоон / шиење Везено со висок квалитет Лепенка за моторцикли Лепенка за јакна Висина : 11,00 часот шир

DEN 400.00
Aurifil Thrd thrd Coll Coll Gloruiouskantha-Fase Ново
Aurifil Thrd thrd Coll Coll Gloruiouskantha-Fase

Аурифил памучна нишка mako 12wt 50m Kaffe Fassett & Liza Lucy Collection Collection Kantha 20 PC Aurifil Cotton Mako 12 WT нишка е направена од долг �

DEN 2.00
Едноставност креативни обрасци Модел 8707 Деца и промаши Кимонос деца, 6 x 12- “ Ново
Едноставност креативни обрасци Модел 8707 Деца и промаши Кимонос деца, 6 x 12- “

А (3 8 / xs xl) Овие мама и мене лесно да шијат кимонос ви овозможува да создадете уникатен изглед за да одгов

DEN 3.33
Oysterboy 4pcs Неон генеза Евангелион Евангелионг Ева нерв Божји во Неговото небо, сите е во право со светскиот Ново
Oysterboy 4pcs Неон генеза Евангелион Евангелионг Ева нерв Божји во Неговото небо, сите е во право со светскиот

Големина : 3,5 "инч / 9см кука и јамка , Елеци, униформа, космеј и повеќе Одлични подароци за вашите пријате�

DEN 3.00
YKK 10 тешки вислен обликувани пластични морски патент - боја бела - Изберете должина - 1 патент по пакет Ново
YKK 10 тешки вислен обликувани пластични морски патент - боја бела - Изберете должина - 1 патент по пакет

YKK #10 тешки визон вилн обликувана пластична морска или јакна за раздвојување Работи совршено за јакни, п�

DEN 175.84
Креативни Мрежи Ватенка Владетел 2-1/2ин x 24-1/2in-CGR224 Ново
Креативни Мрежи Ватенка Владетел 2-1/2ин x 24-1/2in-CGR224

Овој правоаголник од 21 / 2 х 241 / 2 инчи е совршена големина! Чисто се вклопува на вашата подлога без никако�

DEN 1462.40
Proerr 6pcs Симпатични морски организми стилови извезени закрпи железо на закрпи шијте на железо на лепенка аплицирање Ново
Proerr 6pcs Симпатични морски организми стилови извезени закрпи железо на закрпи шијте на железо на лепенка аплицирање

Пакување : 6 парчиња морски животни стил светли живописни бои, прекрасни и убави Големина : Содржи 13 парч�

DEN 79.84
Хермоза 3/4 20мм Преклопете Преку Еластични Ленти Спандекс Еластична Лента Детска Вратоврска За Коса САМОСТОЈНО Ново
Хермоза 3/4 20мм Преклопете Преку Еластични Ленти Спандекс Еластична Лента Детска Вратоврска За Коса САМОСТОЈНО

Изработен од висококвалитетен еластичен материјал, без мирис, безбеден и издржлив, пријателски за кожа�

DEN 207.84
Знамето на земјата Сент Лусија Мало железо на значка за лепенка од 1,5 x 2,5 инчи ново Ново
Знамето на земјата Сент Лусија Мало железо на значка за лепенка од 1,5 x 2,5 инчи ново

Ironелезо на значка за лепенка Мало знаме на земја Ironелезо на значка за лепенка Мало знаме на земја...

DEN 47.84
Мерна Лента со Челична Тапел од 16 Стапки-Корпус За Оружје НА Американската Армија, Обележја На Гранки Ново
Мерна Лента со Челична Тапел од 16 Стапки-Корпус За Оружје НА Американската Армија, Обележја На Гранки

КВАЛИТЕТ : тапелината од 16 метри е произведена од издржлив челик и совршено точна Куќиштето е лесна плас

DEN 287.84
SELCRAFT 40PCS DifferenColors Premium Quality Polyester Machine Thread 40WT 120D/2 500 метри мини конус Ново
SELCRAFT 40PCS DifferenColors Premium Quality Polyester Machine Thread 40WT 120D/2 500 метри мини конус

Висококвалитетен вез на вез, врвен вез за вез во боја на виножито Светла боја, богат сјај, неопаѓачки, цв�

DEN 2.33
3D Puff Vinyl Transfer Transfer Blue - Пренесување на топлина на пуфс винил HTV puff vinyl 12 x6 'за топлинска Ново Попусти
3D Puff Vinyl Transfer Transfer Blue - Пренесување на топлина на пуфс винил HTV puff vinyl 12 x6 'за топлинска

Големина : 12x6 ' Дебелина : 0,19мм (пред загревање) За силуета Cameo сечило : 1 Брзина : 3 Сила : 6 додавања : 2 Матер�

DEN 239.84
СЕЛКРАФТ Шарена Силна Еластична Гумена Маска Рачно Изработена Плетена Еластична Лента Со Висока Еластичност Ново
СЕЛКРАФТ Шарена Силна Еластична Гумена Маска Рачно Изработена Плетена Еластична Лента Со Висока Еластичност

ДОБРА ЕЛАСТИЧНОСТ : Висококвалитетното еластично јаже е добра еластичност, а во рамките на дозволениот

DEN 718.40