Kyo-Ware GCS043 Shimizu Ware Showa Aami Piln Gui Cup Hexagonal Shosui Sansui

Kyo-Ware GCS043 Shimizu Ware Showa Aami Piln Gui Cup Hexagonal Shosui Sansui

DEN 2.00

Ново

Залиха

Порцелан Големина (w x d x h) : приближно.0 x 2,2 x 1,8 инчи (5 x 5. Материјал : порцелан. Земја на производство : Јапонија. Големина (W x D x H) : Приближно 2.0 x 2,2 x 1,8 инчи (5 x 5. Материјал : порцелан. на производство : Јапонија. Kyō Ware Kiyomizu Ware е традиционална занаетчиска работа што го претставува Кјото. Се вели дека е изведено од голем број килогени, вклучувајќи 6 Bee Shimizu и Takahashidohachi, на влезот на Гојозака, градот Кијомизу. Користете го како стилско јадење за маса за пијалоци или сервирање со сервирање со „среќен живот“ нацртано помеѓу обоените обрасци. Поради рачно изработените и рачно насликани, може да има мали разлики во димензиите и бојата на производот.

Производи во категоријата

Поголема стока sous vide тегови - Центар за силиконска обвивка и не'рѓосувачки челик, совршени додатоци за Ново Попусти
Поголема стока sous vide тегови - Центар за силиконска обвивка и не'рѓосувачки челик, совршени додатоци за

Супер SoVide додатоци : Нема комплетно поставување на sovide без тегови на SoVide! За најфантастичното сценарио з

DEN 254.08
Шише Со Диспензерот за масло, 17оз Распрскувач За Масло За Диспензерот За Маслиново Масло, Проѕирно Масло За Полнење Ново
Шише Со Диспензерот за масло, 17оз Распрскувач За Масло За Диспензерот За Маслиново Масло, Проѕирно Масло За Полнење

Останете ЗдравиЦелосна контрола на внесот на масло, шише со диспензерот за масло за повеќекратна употр�

DEN 1.67
Sinzi Katoh Tumbler 460ml Little Thumbelina TBK3-42 Ново
Sinzi Katoh Tumbler 460ml Little Thumbelina TBK3-42

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Број на модел на производителот : TBK342...

DEN 431.20
Богатства на Каролина 7223цц црвени и бели базењи можат или шишиња со шишиња, може да лади ладилни ракави Ново
Богатства на Каролина 7223цц црвени и бели базењи можат или шишиња со шишиња, може да лади ладилни ракави

Совршено вклопување : Нашата конзерва или шишиња со шишиња е дизајнирана да се вклопи во секоја стандар�

DEN 95.84
Клугла со копчиња за пијано од 3drose, 11 мл, разнобојно Ново
Клугла со копчиња за пијано од 3drose, 11 мл, разнобојно

Совршен подарок за секоја пригода Фасцинирајте ги секој пат со откривање на тајна или изненадувачка сл�

DEN 237.44
Тијанџи Електричен Задушен Тенџере Бб Тенџере Конге Божествен Тенџере Супа Тенџере Здравје Тенџере Керамички Тенџере Ново
Тијанџи Електричен Задушен Тенџере Бб Тенџере Конге Божествен Тенџере Супа Тенџере Здравје Тенџере Керамички Тенџере

Тијанџи Електрични Задушени Тенџере Бб Тенџере Конге Божествена Тенџере Супа Тенџере Здравје Тенџере �

DEN 0.33
Kkekos рачно изработен бакар 1000 ml чај чај од чај кинески чајник за шпорет со без облога Ново
Kkekos рачно изработен бакар 1000 ml чај чај од чај кинески чајник за шпорет со без облога

Рачно изработено со 100% бакарен материјал, нашиот чајник од 1000мл додава допир на елеганција на времето з�

DEN 0.33
Hdrzr керамички кунг фу чај сет подарок кутија за домаќинство креативно чај сад чај чај сет Ново
Hdrzr керамички кунг фу чај сет подарок кутија за домаќинство креативно чај сад чај чај сет

Кутии со чај, исто така, можат да се користат како ленти за чај Супата е силна, а водата брзо се отсекува...

DEN 3.33
Акфелд Производство на класични мотиви од 6 инчи Шамрок Даул занаетчиски држач Ново
Акфелд Производство на класични мотиви од 6 инчи Шамрок Даул занаетчиски држач

Среќата на Ирците доаѓа на вашиот пат со овој симпатичен држач за Шамрок од 6 инчи Закачете кое било 6 инч

DEN 761.60
Симпатична лажица за сладолед на сестра - смешна сестра подароци за роденден - врежана лажица од не'рѓосувачки Ново
Симпатична лажица за сладолед на сестра - смешна сестра подароци за роденден - врежана лажица од не'рѓосувачки

Фантастичен дизајн : Единствените обрасци се внимателно дизајнирани од професионални дизајнери Одличн

DEN 3.33
3drose Слика на зборови Крипто кралица со круна слика - шишиња со вода Ново
3drose Слика на зборови Крипто кралица со круна слика - шишиња со вода

Направено од не'рѓосувачки челик Превртете го плунката со отстранлива слама Висок сјај обложен со бела

DEN 1227.20
Смешна кума кафе кригла - Најдобар кум некогаш кригла - кум кафе кригла - Најдобро ебат кум досега 11oz Ново
Смешна кума кафе кригла - Најдобар кум некогаш кригла - кум кафе кригла - Најдобро ебат кум досега 11oz

Висококвалитетна кригла го прави совршен подарок за секого Печатени само на чаши со највисок квалитет..

DEN 271.84
Готвач занаетчиски класичен нож од сирење од не'рѓосувачки челик со пластична рачка, 9,5 инчи, бело Ново
Готвач занаетчиски класичен нож од сирење од не'рѓосувачки челик со пластична рачка, 9,5 инчи, бело

Сирењето е обележано од сечилото на овој нож, давајќи му не само забавен изглед, туку и дозволува лесно д

DEN 73.28
Покрив за тостер, водоотпорен прекривка за тостер 2 покривка на производител на леб, кујнски капаци за мали Ново
Покрив за тостер, водоотпорен прекривка за тостер 2 покривка на производител на леб, кујнски капаци за мали

Materials √ Висок квалитет на тостер за покривање на тостер : Нашата покривка на тостер е изработено од висо�

DEN 0.67
Термос чаша преносен термос колба вакуум изолиран доказ за истекување и доказ за истурање може да се користи Ново
Термос чаша преносен термос колба вакуум изолиран доказ за истекување и доказ за истурање може да се користи

Големина : 26x6,7 cm / 10 Тежина : Термосот тежи околу 13 унци и може да има околу 500 мл вода Материјал : Термос ча�

DEN 2.67
Тандер Група 2 Кварт Соте Тава Покритие Ново
Тандер Група 2 Кварт Соте Тава Покритие

2 кварт соте тава покритие Рачка на врвот на капакот Огледалото заврши Пан се продава одделно 2 Кварт огл

DEN 3.00
Абот колекција 27 ESP-OCHRE емајл изгледа еспресо, темно жолта боја Ново
Абот колекција 27 ESP-OCHRE емајл изгледа еспресо, темно жолта боја

Нашата колекција на емајл додава малку ретрошик талент на вашиот забавен декор, совршен за дома, куќа ил

DEN 1.00
Bruntmor Matte Black Ceramic Serving Platters кои служат јадења за забава, мезе за храна, пустини, стартер, charcuterie, Ново
Bruntmor Matte Black Ceramic Serving Platters кои служат јадења за забава, мезе за храна, пустини, стартер, charcuterie,

Уникатен дизајн Извонреден правоаголен дизајн на црни порцелански ленти со усна околу нив го прави да �

DEN 0.33
Музички белешки дрвја што можат повторно да се употребуваат ладен кафеав со рачка, ракав за чаши за сода, Ново
Музички белешки дрвја што можат повторно да се употребуваат ладен кафеав со рачка, ракав за чаши за сода,

【Трајлив материјал】 Овој замрзнав ракав за кафе е изработен од издржлива неопрена со висока густина с�

DEN 191.84
Лорвис брза храна пица Хамбург вреќи за намирници за намирници за складирање на топла кучиња Ново
Лорвис брза храна пица Хамбург вреќи за намирници за намирници за складирање на топла кучиња

Оксфордска крпа Нема затворање на затворање Материјал 300d Оксфордска ткаенина, цврста ткаенина, не е ле�

DEN 1.33
Сет на трезвено стакло карафе, со капак од не'рѓосувачки челик, голем капацитет од 1800 мл, за домашен бар хотел Ново
Сет на трезвено стакло карафе, со капак од не'рѓосувачки челик, голем капацитет од 1800 мл, за домашен бар хотел

Тоа е одличен додаток на кујнски и трпезариски садови Се користи за доброто, пиво, алкохол, Шочу, виски и

DEN 0.67
Нови, 8-инчни тестенини Тонг, шпагети тонг, пекари тонг, пециво тонг, сервирање на тонг, не'рѓосувачки челик, комерцијален Ново
Нови, 8-инчни тестенини Тонг, шпагети тонг, пекари тонг, пециво тонг, сервирање на тонг, не'рѓосувачки челик, комерцијален

Квалитет на комерцијална оценка Квалитетен не'рѓосувачки челик Цврст отпорен на зафат за сервирање Заш

DEN 0.67
XJJZS мултифункционален држач за капакот на капакот на капакот, монтиран тава за тава за табли, држач за Ново
XJJZS мултифункционален држач за капакот на капакот на капакот, монтиран тава за тава за табли, држач за

Не одберете го капакот и ставете го по своја волја Зголемете ја областа на жлебот на бројот, така што не �

DEN 2.33
Торба за шопинг на Амбесон Гарден Арт, шема со различни цветни цвеќиња Деликатна убавина на темата за природата, еколошка Ново
Торба за шопинг на Амбесон Гарден Арт, шема со различни цветни цвеќиња Деликатна убавина на темата за природата, еколошка

Големина : 15,5 "W x 14,5" H x 5 "Д Има цврсти рачки со пад на рамото од 11,5" Држи до 40 килограми Стилски дизајн : Бој�

DEN 1443.20
Кригла за кафе, термос, кригла за патување со кафе, термос за топли пијалоци, термос на кафе, фудбалска кошарка во Ново
Кригла за кафе, термос, кригла за патување со кафе, термос за топли пијалоци, термос на кафе, фудбалска кошарка во

★ Изолирана големина на чашата : 26x6,7 см / 10 ★ Изолиран кригла Материјал : Кригла за кафе е направена од 304

DEN 414.40
Сет на ножици за кујнски ножици и живина - одличен сет за потребите на вашата кујна Ново
Сет на ножици за кујнски ножици и живина - одличен сет за потребите на вашата кујна

【Повеќенаменски】 Вашите задачи во кујната ќе станат многу полесни, како што се исекуваат низ сурово ме

DEN 1.00
Колман за перформанси за перформанси, 3,8 л, мала ледена кутија, диспензерот за ладилник за вода, корпа Ново
Колман за перформанси за перформанси, 3,8 л, мала ледена кутија, диспензерот за ладилник за вода, корпа

Лесен преносен 3,8 литарски бокал со изолација со високи перформанси за да ги задржите течностите разлад

DEN 0.67
Накпунар 12 парчиња стаклени тегли со зачини со шејкер и црни капаци со стакло - 4 мл Ново
Накпунар 12 парчиња стаклени тегли со зачини со шејкер и црни капаци со стакло - 4 мл

Тегли со високо квалитетни стаклени зачини со високо квалитетни стакленички брендови доаѓаат во сет од

DEN 1.67
Стаклен чај чај од чај од чај од чај со чај со рачка шише со вриење со чај од чај од чај за домашно Ново
Стаклен чај чај од чај од чај од чај со чај со рачка шише со вриење со чај од чај од чај за домашно

Капацитетот е посоодветен, погоден за да го користите кога пиете чај со пријателите дома Има супер отпо�

DEN 496.96
Нож за боење на Хууск за пакет за сечење месо со 7-инчен нож за месо од месо Ново Попусти
Нож за боење на Хууск за пакет за сечење месо со 7-инчен нож за месо од месо

Уникатен дизајн Дизајнот на ова месо од месо го прави уникатен меѓу другите кујнски ножеви Уникатната �

DEN 1023.68
Younique дизајнира физикална терапија чаша за кафе, 11 унци, бела, еднорог кригла за физиотерапевт Ново
Younique дизајнира физикална терапија чаша за кафе, 11 унци, бела, еднорог кригла за физиотерапевт

Смешни подароци овие чаши прават одличен подарок! Живописен, многу читлив текст други физиотерапевти,

DEN 1.00
Cabilock 2 парчиња дрво диспензерот тоалет за тоалетот за тоалетот во вода ткиво за бања Ново
Cabilock 2 парчиња дрво диспензерот тоалет за тоалетот за тоалетот во вода ткиво за бања

Железо Држач за ролна за тоалетна хартија рустикаленизработен материјал, оваа решетка за ткиво е и прак

DEN 0.33
Сончева точка 3 Ниво виси Овошје Кошница, Црн Слој Ново Попусти
Сончева точка 3 Ниво виси Овошје Кошница, Црн Слој

Лесно за оковани или поделени за трите корпи Цврста конструкција за овошје или зеленчук од која било те�

DEN 351.84
Азиеда 5 x 'Вајмаранер' дрвени салфетки/држачи Ново
Азиеда 5 x 'Вајмаранер' дрвени салфетки/држачи

Пакет од 5 дрвени прстени од салфетка Печатено од едната страна со уникатен дизајн 55мм широк x 84mm долг x 3mm

DEN 135.84
SDFSDFSD 17 мл вакуум изолирана шише со вода од не'рѓосувачки челик, спортско кафе, патување со чаша, оригиналната Ново
SDFSDFSD 17 мл вакуум изолирана шише со вода од не'рѓосувачки челик, спортско кафе, патување со чаша, оригиналната

Обем : 17oz (500 ml) Ова е совршено за канцелариски или спортски кампување со велосипедизам за возење велосип�

DEN 2.67
Toyvian 4 парчиња рачно изработена салфетка тока рустикален вечерашен сад сет рустикален свадба декор Ново
Toyvian 4 парчиња рачно изработена салфетка тока рустикален вечерашен сад сет рустикален свадба декор

Клип на салфетка Бакките од салфетка можат да бидат за ресторан, хотел, свадба, дом и повеќе место Прстен

DEN 2.33
Држач за сунѓер за вшмукување на мијалник со држач со држач за четки, 2-во-1 лепило мијалник за мијалник Ново
Држач за сунѓер за вшмукување на мијалник со држач со држач за четки, 2-во-1 лепило мијалник за мијалник

✅ 【2 Во 1 Дизајн】 Кутијата за мијалник во кујната може да се користи за складирање на 1 сунѓер и 1 четка, м

DEN 1.00
Mykazoe Mesh Tote торба за влечење ранец за плажа торба за пливање торба за патување Ново
Mykazoe Mesh Tote торба за влечење ранец за плажа торба за пливање торба за патување

Повеќенаменска торба за торбичка со рамената со рамената е совршена за плажа, шопинг, салата, работа, уч�

DEN 2.00