Siline Zisha чај тенџере 10,8 мл, кинески оригинален глинен глинен рачен ремен со филтер, инфузер кунг фу, лабав производител на чај од лисја

Siline Zisha чај тенџере 10,8 мл, кинески оригинален глинен глинен рачен ремен со филтер, инфузер кунг фу, лабав

DEN 1020.48

Ново

Залиха

Yixing Clay Ware/Tea Pot е уникатен занаетчиски занаетчиски производи во Кина Материјалот е јишан глина и песок, потекнува од градот Динг Шу, Јиксинг, провинцијата iangиангсу. Во дополнување на високата содржина на железо, Клеј Јиксинг има уникатна двојна структура на порите структура на порите : порите во агломератот; групата пори завиткани околу агломератот. Повеќето од нив се отворени пори со одлична пропустливост и дишење. Значи, при правење чај со ѓубре од глина, чајната супа ќе биде повеќе мела и вкусна! Бојата, мирисот и вкусот на чајот подолго време. Yixing уметници во облик и рачно изработени деликатни, шарени, романи садови за чај од чај според сликата на птици, животни и овошје по природа, што не само што практично, туку и украсна вредност! Преку секојдневно подготовка на чај и бришење тенџере, чајниот сад ќе го задржи антички Jade Color и прекрасна. Поради совршената комбинација на уметност и практичност, јиксинг гер -лајб е толку скапоцена и евокативна. Особено, познатите мајстори работат, изработката е поискрена и ретка, се зголемува на пазарот на аукција. Како и изреката „Зошто земате накит од Светот? Тенка за глинен чај е единствениот важен! “. Исплакнете го новиот тенџере со чај од глина со врела вода неколку пати пред употреба. Најдобро е да се користи еден тенџере за еден вид чај, затоа што јксинг глинеста тенџере може да апсорбира чајна супа, спречувајќи ја крстосницата на различни типови чај. После употребата, избришана чиста за одржување, дури и чајната супа нема да биде лоша по неколку дена во лето. Сите вистински садови за чај од јиксинг имаат феномен на плукање црна, апсорбирање на чајната супа и блокирање на дамки од чај. Особено светло-боја, како што е бело и жолто-жолто Дуани, глинен чајник, особено очигледно. Тоа е апсолутно здрава и безопасна. Зелен чај или олонг чај. Што е најважно, уживајте во вашиот чај!. Овој производ вклучува yixing Клеј чајник*1, сертификат*1, кутија за подароци*1. Секое незадоволство може да контактира со Силин за размена или поврат, ние мора да понудиме исклучителен и совршен чајник за вас. Yixing глинено чајник -риба ху (鱼乐), изградена во цедалка; рачно изработено од занаетчијата - ванг Гууанг (王国望), има ознаки внатре и надвор од овој тенџере со чај. Класичен јксинг виолетова глина (紫泥), природна, без глазура! Зиша материјалот има многу посебна структура на пори и одлична пропустливост на воздухот, кога се подготвува и цвета лабав чај од лисја, бојата, аромата и вкусот можат да се одржуваат долго време, дури и лето , чајната супа нема да биде лоша по неколку дена!. Лесен за употреба, ставете лисја од чај во овој чајник, пијалак со врела вода, неколку минути чајната супа ќе биде повеќе весела и вкусна, а потоа може да ужива во вашиот чај; погоден за црн чај, зелен чај, цветен чај и пуер, олонг, олонг, ект.

Производи во категоријата

Смешно не сум лут, ова е само моето лице гроздобер ретро рингек маж, жени жени Ново
Смешно не сум лут, ова е само моето лице гроздобер ретро рингек маж, жени жени

Издржлив врвен материјал од не'рѓосувачки челик Лесно пиење, чист пластичен капак Тесен отвор за уста...

DEN 543.84
Takeaka Bento Box Tagn од, совршена за време на ручек Ново
Takeaka Bento Box Tagn од, совршена за време на ручек

КУП : 100% памучно јаже : 100% акрилно влакно Само миење на рацете Направено во Јапонија Големина : 11,8 "W x 3...

DEN 3.33
Iwaki GCSNT-5W1 стаклен чајник отпорен на топлина 16,9 fl Oz & Double Wallидно стакло чаша, сет од 4, Kikka, Ново
Iwaki GCSNT-5W1 стаклен чајник отпорен на топлина 16,9 fl Oz & Double Wallидно стакло чаша, сет од 4, Kikka,

Чајник : тело : стакло отпорен на топлина, капак / штанд : порцелан, инфузер на капакот / капакот на штанд

DEN 1.33
Куркиа ткаени салфетки прстени држач за салфетка со рачно изработени прстени од салфетка од салфетка од 4 за одмор, свадба, Ново
NC Ink and Glaze Kung Fu Tea Set, high-end сет, бел порцелан од жад, чајник, чаша чај, церемонија на чај, едноставен Ново
NC Ink and Glaze Kung Fu Tea Set, high-end сет, бел порцелан од жад, чајник, чаша чај, церемонија на чај, едноставен

1 Со специјално рачно изработени додатоциприкажи традиционално кинеско занаетчиство; Исклучително изр

DEN 2.33
Решетката за складирање на чаша за вино наопаку држач за кујнски чаши дома бар вино кабинет виси држач Ново
Решетката за складирање на чаша за вино наопаку држач за кујнски чаши дома бар вино кабинет виси држач

? Лесно за инсталирање : Металното решетка за стакло со вино е целосно собрана и подготвена за монтирање

DEN 351.84
Baronial New By Gorham Sterling Silver Olive лажица идеална 5 3/4 Обичај направена Ново
Baronial New By Gorham Sterling Silver Olive лажица идеална 5 3/4 Обичај направена

Возраст : Пост1940 година, Поставени рафинирања : Стерлинг сребрена маслинка лажица Бренд : Горхам, состав

DEN 224.00
Преносен чај од jydqm вклучува 1 чајник 4 чајници 1 чај кади чајник, котел, кинески керамички керамички преносни Ново
Преносен чај од jydqm вклучува 1 чајник 4 чајници 1 чај кади чајник, котел, кинески керамички керамички преносни

Копче за капакот на типот, класичен дизајн, убав и практичен, удобен и удобен за кревање на капакот Употр

DEN 8949.28
Doitool 2 парчиња wallид монтиран зачини за заштеда на просторот за заштеда на полици од не'рѓосувачки зачини за зачини Ново
Doitool 2 парчиња wallид монтиран зачини за заштеда на просторот за заштеда на полици од не'рѓосувачки зачини за зачини

Мултифункционална решетка за шишиња за зачини, тегла од желе или ткиво Тоа е и само исчистете ја корпата

DEN 3.33
ТАВА За Млеко WPYYI Со Стаклен Капак, Тенџере За Млеко Нелеплив Тенџере Гранитна Обвивка Млечен Тенџере Путер Сирење Печење Ново
ТАВА За Млеко WPYYI Со Стаклен Капак, Тенџере За Млеко Нелеплив Тенџере Гранитна Обвивка Млечен Тенџере Путер Сирење Печење

За брза, дури и топлина за правење богати сосови на база на путер, топење чоколадо или топло млеко ИЗДРЖЛ

DEN 796.80
1 Лажичка Долга Рачка За Мерење Кафе, Храна За Домашни Миленици, Житарки, Протеини, Зачини и Други Суви Производи Ново
1 Лажичка Долга Рачка За Мерење Кафе, Храна За Домашни Миленици, Житарки, Протеини, Зачини и Други Суви Производи

Капацитет : 5 кубика 1 лажичка 5 мл Вкупна Должина : 4,5 инчи Материјал : Полипропиленска Пластика, БПА БЕСПЛ

DEN 0.33
SDFSDFSD 17 мл вакуум изолирана шише со вода од не'рѓосувачки челик, спортско кафе, патување со чаша, флас, оригинална Ново
SDFSDFSD 17 мл вакуум изолирана шише со вода од не'рѓосувачки челик, спортско кафе, патување со чаша, флас, оригинална

Обем : 17oz (500 ml) Ова е совршено за канцелариски или спортски кампување со велосипедизам за возење велосип�

DEN 335.84
Мат облоги за фиоки за фиоки Фрижидер Табела Фрижидер Поставете мултифункционален фрижидер за ладил Ново
Мат облоги за фиоки за фиоки Фрижидер Табела Фрижидер Поставете мултифункционален фрижидер за ладил

Посакувано вклопувањеСТУРДИ И ТРАНБИЛНО 1 парчиња x душеци Материјал со висок квалитет : Фрижидерот душ�

DEN 137.92
Лажици бестнзон еспресо не'рѓосувачки челик лажици што мешаат лажица цветни лажици бујлон супа лажици цветни Ново
Лажици бестнзон еспресо не'рѓосувачки челик лажици што мешаат лажица цветни лажици бујлон супа лажици цветни

Лажица за сладолед : Со дизајн на позлата со злато, лажицата е сјајна и исклучителна Повторно употреба н�

DEN 2.67
Домашен остров кујнски мијалник за мијалник за сапун со држач за сунѓер/држач за четка/држач за крпа за садови и кади Ново
Домашен остров кујнски мијалник за мијалник за сапун со држач за сунѓер/држач за четка/држач за крпа за садови и кади

Секогаш чиста и уредна Диспензерот за кујнски сапун, држач за сунѓер, држач за садови, четка и бебиња ши�

DEN 2.67
Убави подароци Англиски Мастиф подароци за жени Божиќ 2023 Подароци Ново
Убави подароци Англиски Мастиф подароци за жени Божиќ 2023 Подароци

? Овој прицврстувач ви помага да ги заштитите врвовите на масата од гребнатини, лизгање и оштетување на �

DEN 3.00
Вклучен е готвач за готвачи, нож за готвач со нож со 2 чамци за ножеви Ново Попусти
Вклучен е готвач за готвачи, нож за готвач со нож со 2 чамци за ножеви

? Издржлив, здрав и висококвалитетен дизајноваа преносна, лоша лесна торба за ножеви за готвачи е дизајн

DEN 1871.68
5 Парчиња Мики Маус Колачиња Сет, Нерѓосувачки Челик Сендвичи Машина Форми Бисквит Мувла Колачиња Машина За Ново
5 Парчиња Мики Маус Колачиња Сет, Нерѓосувачки Челик Сендвичи Машина Форми Бисквит Мувла Колачиња Машина За

Може да се користи за бисквити, колачиња, торта, леб, тесто, палачинки, шунка, ориз, Џело, Сирење, чоколадн�

DEN 79.20
Пронајдете ги ножевите за ножеви за готвачи и чувари, ножеви со високи јаглероден челик, држачи за ножеви Ново
Пронајдете ги ножевите за ножеви за готвачи и чувари, ножеви со високи јаглероден челик, држачи за ножеви

[Квалитет на ножот на ножот] Серија на династија на Find King користи 9 Cr18mov Одличен челик за секојдневна упот

DEN 0.33
Додона преносен еден тенџере две чаши Едноставно чајник за чајници керамички патувања Мал чај чај од чај Ново
Додона преносен еден тенџере две чаши Едноставно чајник за чајници керамички патувања Мал чај чај од чај

【Квалитет и убава естетика】 Толку уникатен и класичен дизајн Оваа стилска новите керамика кригла беше

DEN 427.20
3drose африкански сив папагал тато кригла, 11 мл, црна Ново
3drose африкански сив папагал тато кригла, 11 мл, црна

Бела керамичка кригла со црн ентериер и рачка Слика отпечатена од обете страни Ова е произведено во САД.

DEN 1.00
Крела за кафе од кафе, кафе чаши керамички керамички крем чаши, контејнер со порцелански крем, мини крема за Ново
Крела за кафе од кафе, кафе чаши керамички керамички крем чаши, контејнер со порцелански крем, мини крема за

Контејнерот за порцелански крем е изработен од избран керамички материјал, кој не е лесен за деформира�

DEN 241.44
Метал откривање на travelубител на патувања за патувања ми се допаѓа Смешна идеја за подароци за зависник од хоби Ново
Метал откривање на travelубител на патувања за патувања ми се допаѓа Смешна идеја за подароци за зависник од хоби

Совршен подарок : уникатна идеја за подароци за вашите пријатели и семејство Изненадете ги на Денот на в

DEN 367.52
Сојузнички месинг Престиж Регал колекција 22 инчи стаклена полица за хартија за хартија, сатен никел Ново
Сојузнички месинг Престиж Регал колекција 22 инчи стаклена полица за хартија за хартија, сатен никел

Направено со 3 / 8во дебело калено стакло за безбедност и јачина Направени од најдобрите цврсти месинг ма

DEN 0.33
Термос на колба од железо ° за топла храна и супа - 13,5oz изолирана тегла за храна со преклоплива лажица за Ново
Термос на колба од железо ° за топла храна и супа - 13,5oz изолирана тегла за храна со преклоплива лажица за

Изолирана тегла за храна : Збогум пот! Изолацијата со двојни wallидови ја прави железната колба без пот! Ја

DEN 364.80
Подароците на Ник Нок секако дека сум во право! Јас сум Флореран! - 15oz керамичко кафе, бело Ново
Подароците на Ник Нок секако дека сум во право! Јас сум Флореран! - 15oz керамичко кафе, бело

Цврсто и издржливо Нашата кригла со кафе 15oz има трајна конструкција, чист и рафиниран изглед, светло жи�

DEN 441.44
MJWDP 4 парчиња/парче салфетка прстен роденденска забава Декорација на маса за свадбени банкети за декорација Ново
MJWDP 4 парчиња/парче салфетка прстен роденденска забава Декорација на маса за свадбени банкети за декорација

1 Лесни за чистење и еднократно Занаетчиството е многу деликатно, сечење е прецизно, а.ideal за случајна и ф

DEN 3.00
Поддршка за сервирање што не се лизгаат со рачки, 17,7 x 12,4 Голема послужавник за храна за храна Ново
Поддршка за сервирање што не се лизгаат со рачки, 17,7 x 12,4 Голема послужавник за храна за храна

Не лизгањето е од обете страни на послужавникот, малку гумени точки чуваат предмети од лизгање наоколу,

DEN 347.20
Не'рѓосувачки челик Свети Патрикс Денот на кафе, кафе -шишиња со вода за пијалоци со слама и капаци термо чаши Ново
Не'рѓосувачки челик Свети Патрикс Денот на кафе, кафе -шишиња со вода за пијалоци со слама и капаци термо чаши

Елегантна шема на дизајн Нашите производи доаѓаат во различни модели на назначени пијалоци, користејќи

DEN 353.44
Кабилок Кафе Крем Керамичко Млеко Тенџере Тава За Млеко Емајлиран Тенџере Путер Потопло Со Рачка Кујна Тава За Ново
Кабилок Кафе Крем Керамичко Млеко Тенџере Тава За Млеко Емајлиран Тенџере Путер Потопло Со Рачка Кујна Тава За

Направено од врвен материјал за долго време и издржлива употреба Лесен е за употреба и ракување, што ви �

DEN 324.64
Xionggg под организаторот на кабинетот за мијалник 2 нивоа за лизгачки кабинет за лизгање со фиоки за влечење за Ново
Xionggg под организаторот на кабинетот за мијалник 2 нивоа за лизгачки кабинет за лизгање со фиоки за влечење за

* Погодно Овој организатор доаѓа со четири гумени стапала во основата што го спречуваат да се движи или �

DEN 1311.84
Aderia S-6286 Sake Cup Medeta Mono Daichichi Pare Set, Met Sea Bream/Mt. Фуџи 3.1 ФЛ Оз, чаша од уста/стакло, направено Ново
Aderia S-6286 Sake Cup Medeta Mono Daichichi Pare Set, Met Sea Bream/Mt. Фуџи 3.1 ФЛ Оз, чаша од уста/стакло, направено

Големина на производот : приближно Максимален дијаметар 2,8 инчи (7,0 см) (база 2,8 инчи (7,0 см) x висина 2,2 инчи

DEN 0.33
Mykazoe Mesh Tote торба за влечење ранец за плажа торба за пливање торба за патување Ново
Mykazoe Mesh Tote торба за влечење ранец за плажа торба за пливање торба за патување

Повеќенаменска торба за торбичка со рамената со рамената е совршена за плажа, шопинг, салата, работа, уч�

DEN 2.00
Hatsuyama PILL YH-127-02 Среден сад, бел, 6,3 инчи x 2,0 инчи, црвена слика на Госудами Тозуза, 5.0 чинија Ново
Hatsuyama PILL YH-127-02 Среден сад, бел, 6,3 инчи x 2,0 инчи, црвена слика на Госудами Тозуза, 5.0 чинија

Големина на производот : 6,3 инчи (16 мм) x 2,0 инчи (5 см) Материјал : Керамика Земја на производство : Јапонија.

DEN 501.12
Богатства на Каролина 7130cm15 Одлична машина за миење садови на Пиринеи, безбедно микробрановско керамичко Ново
Богатства на Каролина 7130cm15 Одлична машина за миење садови на Пиринеи, безбедно микробрановско керамичко

Одлична машина за миење садови на Пиринеи, безбедна микробранова керамичко кафе, 15 унца 7130cm15 бродови од

DEN 0.33
Чајник? Ново
Чајник?

Тенџерето за филтер за чај е изработено од материјал од не'рѓосувачки челик, нетоксичен и антирист Има г

DEN 1.00
Доитол Карамел Кафе Чоколадо Путер Топење Тенџере Во Собата Од Нерѓосувачки Челик Двојно Котел Тенџере За Путер Чоколадо Ново
Пионерска жена што цвета букет нелеплива полица за полица - 20 x 6 ' Ново
Пионерска жена што цвета букет нелеплива полица за полица - 20 x 6 '

Нелепливо зафатНелепете го дното го одржува лагер на место Мазна површина лесна за лизгање на предмети

DEN 0.33
XDCHLK керамички зачинети тегла за домаќинства за зачинување шише кујнски декорација за складирање тегла за зачини Ново
XDCHLK керамички зачинети тегла за домаќинства за зачинување шише кујнски декорација за складирање тегла за зачини

Овошни облици за подобро украсување на вашата кујна Добро запечатување, нема потреба да се грижите за б�

DEN 2.67
Hiroshige Tokaido 4,5 cm 180 кубици чаша за шишиња порцелански производи од порцелан Ново
Hiroshige Tokaido 4,5 cm 180 кубици чаша за шишиња порцелански производи од порцелан

Тоа е збир на токуури 1 поен и 4 точки на сладост Големината на Swallowtail е W 4.5 x 4,5, H 5,5 см Капацитетот на Токуу�

DEN 347.20
Кутија за жито од yyqtgg, широка апликација со голем капацитет транспарентен капак Добар запечатување Ново
Кутија за жито од yyqtgg, широка апликација со голем капацитет транспарентен капак Добар запечатување

Контејнер за складирање на жито : Доаѓа со голем капацитет, овој контејнер за храна може да се користи за

DEN 393.44