Објектив, Микроскоп Објектив 140 мм / 5.5 во За Индустрија За Микроскоп За Мажи

Објектив, Микроскоп Објектив 140 мм / 5.5 во За Индустрија За Микроскоп За Мажи

DEN 1582.40

Ново

Залиха

Помошната објективна леќа со микроскоп 0,5 Х може да го удвои вкупното зголемување на микроскопот и да ја намали должината на фокусирање Може ефикасно да го прошири полето за набудување и да го олесни набудувањето на внатрешната структура на малите објекти. Совршени додатоци за микроскоп, извонредна изработка, можат широко да се користат во електронски микроскоп со едно буре. Користење на висококвалитетно метално и оптичко стакло, со добра издржливост и стабилност. Користејќи 42мм интерфејс за инсталација, работното растојание е 140мм, може директно да се инсталира. Помошната објективна леќа со микроскоп 0,5 Х може да го удвои вкупното зголемување на микроскопот и да ја намали должината на фокусирање. Може ефикасно да го прошири полето за набудување и да го олесни набудувањето на внатрешната структура на малите објекти. Совршени додатоци за микроскоп, извонредна изработка, можат широко да се користат во електронски микроскоп со едно буре. Користење на висококвалитетно метално и оптичко стакло, со добра издржливост и стабилност. Користејќи 42мм интерфејс за инсталација, работното растојание е 140мм, може директно да се инсталира.Спецификација : Состојба : 100% Бренд Новитем Тип : Микроскоп Објективна Леќаматеријал : Метал, Оптичка Стаклена Тежина : Прибл.7 Озмикроскоп Помошна Цел : 0.5 XWorking Растојание : Прибл. 140 мм / 5,5 Во Големина На инсталација : Прибл.7 непримена : Монокуларен Електронски Микроскоп Список На Пакети : 1 х 0.5 Х Микроскоп Објективна Леќа : 1.Ве молиме дозволете грешка од 0-1 инчи поради рачно мерење. Ви благодариме за разбирањето.Мониторите не се калибрирани исти, бојата на предметот прикажана на фотографиите може да покажува малку поинаква од вистинскиот објект. Ве молиме земете го вистинскиот како стандард.

Condition: 100% Brand New
Item Type: Microscope Objective Lens
Material: Metal, Optical Glass
Weight: Approx. 76g / 2.7oz
Microscope Auxiliary Objective: 0.5X
Working Distance: Approx. 140 mm / 5.5 in
Installation Size: Approx. 42 mm / 1.7 in
Application: Monocular Electron Microscope
Package List:
1 x 0.5X Microscope Objective Lens :
1.Please allow 0-1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2.Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Производи во категоријата

Комплет за микроскоп 300мм Големи Оптички Соларни Леќи Лупа Леќи Микроскопски Леќи Адаптери Ново
Комплет за микроскоп 300мм Големи Оптички Соларни Леќи Лупа Леќи Микроскопски Леќи Адаптери

Дијаметар : 100~360мм Фокусна Должина : 70 80 100 120 150 185 200 220мм.Материјал : Оптичка Пластика Зголемување : 3х Оваа

DEN 659.20
Микроскоп Додатоци 4X 10X 40X 100x Бесконечност План Објектив, 45mm Монтажа Навој Оптички Леќи Лабораторија Ново
Микроскоп Додатоци 4X 10X 40X 100x Бесконечност План Објектив, 45mm Монтажа Навој Оптички Леќи Лабораторија

Со добра издржливост и стабилност,Извонредна изработка,стабилни и сигурни перформанси,со долг работен

DEN 545.60
Микроскоп Додатоци 5MP 1/1. 8 F2. 0 Бленда C-Монтирање 8mm Фокусна Должина Индустриски Визија Камера Објектив За Индустриски Ново
Микроскопски Додатоци 300x 450X 600X Прилагодлив Зум C Монтирање Објектив За Микроскоп Сервис Лабораториски Ново
Микроскопски Додатоци 300x 450X 600X Прилагодлив Зум C Монтирање Објектив За Микроскоп Сервис Лабораториски

Може да се користи со целите на бесконечниот микроскоп (и целите на биолошкиот микроскоп и целите на мет

DEN 1419.20
Лабораториска Опрема За Микроскоп Стерео Микроскоп Електронски Објектив За Намалување на Окуларот 30мм 30,5 Ново
Лабораториска Опрема За Микроскоп Стерео Микроскоп Електронски Објектив За Намалување на Окуларот 30мм 30,5

Адаптер за монтирање ц за поврзување на камерата или Дигиталниот окулар со микроскоп Вклучете со два пр

DEN 1468.80
Лабораториска Опрема За Микроскоп Зголемете 2,5-42мм/44мм Дијаметар На Отворот Зум Ирис Дијафрагма Бленда Ново
Лабораториска Опрема За Микроскоп Зголемете 2,5-42мм/44мм Дијаметар На Отворот Зум Ирис Дијафрагма Бленда

Ид024 Надворешен Дијаметар : 60 мм; Дебелина : 6мм; Дијафрагма Сечила Количина : 16 парчиња Ид030 Надворешен Ди�

DEN 0.67
Микроскопска Леќа Pwshymi, Професионална Помошна Леќа За Продолжување На Алуминиумска Легура За Снимање Ново
Микроскопска Леќа Pwshymi, Професионална Помошна Леќа За Продолжување На Алуминиумска Легура За Снимање

Лесен за инсталирање : леќата на микроскопот е компактна по големина, лесна за лепење на објективот, сам�

DEN 2.00
Микроскопски Додатоци 6-60ММ Фокусна Должина Зум Ц Монтирање Објектив, Видео Микроскоп Камера Лабораториски Потрошен Ново
Микроскопски Додатоци 6-60ММ Фокусна Должина Зум Ц Монтирање Објектив, Видео Микроскоп Камера Лабораториски Потрошен

Материјал : Метал Карактеристики : ПРЕНОСЛИВ Карактеристики : Дигитални Сооднос на зголемување : 500x 1 x Ад

DEN 0.67
Објективен Конвертор На Леќи, Додаток За Микроскоп Од Алуминиумска Легура Мала Тежина 3 Дупка Објективен Ново
Објективен Конвертор На Леќи, Додаток За Микроскоп Од Алуминиумска Легура Мала Тежина 3 Дупка Објективен

Производство на цпу со висока точност, со добра компатибилност Со стандарден рмс интерфејс, мала тежина

DEN 1416.00
Соларна Безбедносна Камера На Отворено, 2k Безжична WiFi 360° PTZ Камера, Безбедносни Камери На Соларна Ново
Соларна Безбедносна Камера На Отворено, 2k Безжична WiFi 360° PTZ Камера, Безбедносни Камери На Соларна

Со резолуција ОД 2К ви ги дава сите детали за сликата / видеото, помагајќи ви да го следите вашиот имот (ку

DEN 871.84
Додаток за Микроскопски Леќи, Леќа Со Висок Индекс На Рефракција Барлоу За Замена Ново
Додаток за Микроскопски Леќи, Леќа Со Висок Индекс На Рефракција Барлоу За Замена

Подобри Слики : обложената леќа има висока преносливост и висок индекс на прекршување, така што сликата

DEN 1252.80
Лабораторија Микроскоп Опрема 0.4 X 1X Индустрија Моно Објектив Зум C Монтирање Адаптер Објектив за 0.7 X-5X Прилагодливи Ново
Лабораторија Микроскоп Опрема 0.4 X 1X Индустрија Моно Објектив Зум C Монтирање Адаптер Објектив за 0.7 X-5X Прилагодливи

Овој адаптер одговара На 200x 400x FHD Зум ЦМонтирање Објектив 0,4 X (користете фактор на зголемување ОД 200 X, Зго

DEN 3.33
Микроскоп Додатоци Метален Адаптер Прстен 23,2 мм 0,965 Инчен Микроскоп Т Прстен Леќа Монтирање Лабораториски Ново
Микроскоп Додатоци Метален Адаптер Прстен 23,2 мм 0,965 Инчен Микроскоп Т Прстен Леќа Монтирање Лабораториски

Ви овозможува да монтирате за камера без огледало на микроскоп Внатрешната шема на прстенот на адаптер�

DEN 1065.60
Додатоци за микроскоп ЗА Возрасни Деца 4Х 10х 20Х 40Х 60Х 100х Биолошки Микроскоп Објектив 20,14 мм Ново
Додатоци за микроскоп ЗА Возрасни Деца 4Х 10х 20Х 40Х 60Х 100х Биолошки Микроскоп Објектив 20,14 мм

Тип На Производ : Микроскоп Помошна Леќа Исклучителната изработка обезбедува стандардни големини на пр

DEN 3.00
Микроскоп Додатоци 195 Црна Ахроматска Цел 4X 10X 20X 40X 60X 100X Микроскоп Објектив Лабораторија Потрошен Ново
Микроскоп Додатоци 195 Црна Ахроматска Цел 4X 10X 20X 40X 60X 100X Микроскоп Објектив Лабораторија Потрошен

Материјал : Прецизно Бакарно јадро Зголемување : 4 X / 10 X / 20 X (S) / 40 X (S) / 60 X (S) / 100 X големина на Монтирање : 20,2 m

DEN 2.33
Микроскопски Додатоци P95-C 0.35 X 0.5 X 0.65 X 0.8 X 1X 1.2 X C Монтирање Камера Микроскоп Адаптер За Ново
Микроскопски Додатоци P95-C 0.35 X 0.5 X 0.65 X 0.8 X 1X 1.2 X C Монтирање Камера Микроскоп Адаптер За

Телецентрична оптика со недостаток на слаба осветленост; Парфокална со различни објективни леќи со мик

DEN 1296.00
Лабораториска Микроскопска Опрема 0,37 Х 0,75 Х 0,5 Х Биолошки Стерео Микроскоп Окулар, Големина 23,2 мм 30мм 30,5 Ново
Лабораториска Микроскопска Опрема 0,37 Х 0,75 Х 0,5 Х Биолошки Стерео Микроскоп Окулар, Големина 23,2 мм 30мм 30,5

Дијаметар 23,2 мм за биолошки микроскоп Материјал : метал + оптички стаклени леќи Тип На Производ : Микроск

DEN 169.60
Лабораторија Микроскоп Опрема Фокусирање Хеликоид Прстен За M42 Монтирање Леќа E N_EX A7 Монтирање Адаптер Микроскоп Ново
Лабораторија Микроскоп Опрема Фокусирање Хеликоид Прстен За M42 Монтирање Леќа E N_EX A7 Монтирање Адаптер Микроскоп

Материјал : Изработен Од Анодизиран Алуминиум Во Црна завршница Должината е од 17 до 31мм(макс), нуди вкупн

DEN 0.33
Дух Коњ Позадина За Украси За Роденденски Забави Пролетен Дух Коњски Банер за Материјали за Забава за Туширање За Ново
Дух Коњ Позадина За Украси За Роденденски Забави Пролетен Дух Коњски Банер за Материјали за Забава за Туширање За

Големина : 59х38 инчи (5х3 стапки) Материјал : тенка полиестерска ткаенина Издржлив, тенок и лесен, многу лес

DEN 2.33
Микроскоп Камера Преносни 2mp Индустрија Микроскоп Лесен За Индустријата Ново
Микроскоп Камера Преносни 2mp Индустрија Микроскоп Лесен За Индустријата

Со VGA, USB и CVBS интерфејс, VGA и USB можат да излезат во исто време Може да ја прилагоди бојата, ширината и поло�

DEN 2.33
Лабораторија Микроскоп Опрема Микроскоп Окулари 10х/16х Широкоаголен Окулар За Биолошки Микроскоп Универзални Окулари Ново
Лабораторија Микроскоп Опрема Микроскоп Окулари 10х/16х Широкоаголен Окулар За Биолошки Микроскоп Универзални Окулари

Тип На Производ : Микроскопски Окулари Погоден за микроскоп : Биолошки Микроскоп Широкоаголно Универза�

DEN 574.40
Комплет Додатоци за микроскоп За Возрасни Стерео Микроскоп Табела Стојат 50мм Опрема Прстен Х-И Фаза Ново
Комплет Додатоци за микроскоп За Возрасни Стерео Микроскоп Табела Стојат 50мм Опрема Прстен Х-И Фаза

Држачот За Фокусирање со стандардна Големина Ќе Одговара На Главите На Опсегот со Дијаметар од 50ммЛесн�

DEN 968.00
Комплет за микроскоп 300мм Големи Оптички Соларни Леќи Лупа Леќи Микроскопски Леќи Адаптери Ново
Комплет за микроскоп 300мм Големи Оптички Соларни Леќи Лупа Леќи Микроскопски Леќи Адаптери

Дијаметар : 100~360мм Фокусна Должина : 70 80 100 120 150 185 200 220мм.Материјал : Оптичка Пластика Зголемување : 3х...

DEN 347.20
Мајерзи Професионален Стерео Микроскоп WF10X 23mm Широк Агол Окулар Диоптрија Прилагодлив Со Очни Капаци Ново
Мајерзи Професионален Стерео Микроскоп WF10X 23mm Широк Агол Окулар Диоптрија Прилагодлив Со Очни Капаци

Стерео Микроскоп WF10 X 23mm Широк Агол Окуларот Диоптрија Прилагодливи Со Очните Капаци 30mm Дијаметар Колич

DEN 0.67
Лабораториски Микроскоп Слајдови Дигитален Микроскоп Камера Леќи 70X 1080P USB Електронски Стерео Ново
Лабораториски Микроскоп Слајдови Дигитален Микроскоп Камера Леќи 70X 1080P USB Електронски Стерео

Фина длабочина на полето, вистински 3Д визуелен ефект држачот за преклопување обезбедува многу поголем

DEN 2.33
Микроскопски Додатоци 200x 180X 120X 300X 1x Заштита Помошни Објективни Лабораториски Потрошни Материјали Ново
Микроскопски Додатоци 200x 180X 120X 300X 1x Заштита Помошни Објективни Лабораториски Потрошни Материјали

1x Моќ На Зголемување, функција За Заштита За Индустриски Микроскоп Објективот на Камерата 13 / 4" (42мм) Нав�

DEN 1.00
ЏФ-КСУАН 2 ПАРЧИЊА Широк Окулар WF10X 20mm Микроскоп Широк Агол Окулар 30mm Интерфејс За Монтирање Окулар За Ново
ЏФ-КСУАН 2 ПАРЧИЊА Широк Окулар WF10X 20mm Микроскоп Широк Агол Окулар 30mm Интерфејс За Монтирање Окулар За

Широк Теренски Окулар WF10 X 20mm Микроскоп Широк Агол Окулар 30mm Интерфејс За Монтирање Окулар За Стерео Мик

DEN 552.00
Додатоци ЗА микроскоп 1x Заштита Помошно Објективно Стакло 42mm ЗА 200x 180x 130x Лабораториски Потрошен Материјал Ново
Додатоци ЗА микроскоп 1x Заштита Помошно Објективно Стакло 42mm ЗА 200x 180x 130x Лабораториски Потрошен Материјал

0,5 X 0,3 X 2,0 X 0,75 X Моќ На Зголемување За Индустриски Микроскоп КАМЕРА CМонтирање Објектив Удвојување На вку�

DEN 3.00
- Nx Микроскоп Адаптер, 23.2 мм Т Монтирање Микроскоп Адаптер Монтирање Адаптер 23.2 мм Монтирање Телескоп Ново
- Nx Микроскоп Адаптер, 23.2 мм Т Монтирање Микроскоп Адаптер Монтирање Адаптер 23.2 мм Монтирање Телескоп

Qustrange EXPERFECT adparter за фотоапарат е погоден ЗА nx mount SLR камера, што може да помогне да се сними сликата на биол

DEN 2.67
Микроскопски Додатоци 4x 10X 20X 40X 100x Микроскоп Ахроматски Објективни Леќи Поставени За Биолошки Микроскоп Ново
Микроскопски Додатоци 4x 10X 20X 40X 100x Микроскоп Ахроматски Објективни Леќи Поставени За Биолошки Микроскоп

Сооднос на зголемување : 500 X & Под Тип : 185 микроскоп објективни леќи во собата Цевка за цртање : монокулар�

DEN 1312.00
Микроскоп Цел, Автоматско Враќање Слој Појасно 40x Високо Зголемување Објектив За Биолошки Микроскопи Ново
Микроскоп Цел, Автоматско Враќање Слој Појасно 40x Високо Зголемување Објектив За Биолошки Микроскопи

ПОСВЕТЛА и ПОЈАСНА СЛИКА : Леќата по облогата носи висока преносливост, висок индекс на прекршување, пос

DEN 1.33
Микроскоп Додатоци 0.3 Х 0.5 Х 2.0 Х Индустрија Видео Микроскоп Камера Објектив Лабораторија Потрошен Материјал Ново
Микроскоп Додатоци 0.3 Х 0.5 Х 2.0 Х Индустрија Видео Микроскоп Камера Објектив Лабораторија Потрошен Материјал

13 / 4" (42мм) Навој За Монтирање Удвојување На Вкупната моќ на Зголемување на Вашиот Микроскоп и намалување

DEN 574.40
Микроскоп Додатоци Микроскоп Објективни Додатоци, Парфокална Должина Продолжување Прстен Адаптер Лабораторија Ново
Микроскоп Додатоци Микроскоп Објективни Додатоци, Парфокална Должина Продолжување Прстен Адаптер Лабораторија

Обично парфокалниот микроскоп За бесконечност со должина е 45 мм 60 мм, некои други се 75 мм Оваа ставка мож

DEN 1019.20
Микроскоп Додатоци За Возрасни Детска Индустрија Микроскоп Монтажа На Камера Објектив, 8х-100х 25мм Зголемување Ново
Микроскоп Додатоци За Возрасни Детска Индустрија Микроскоп Монтажа На Камера Објектив, 8х-100х 25мм Зголемување

Моќност на зголемување за 0,122Х (ОКОЛУ 8Х 100Х на екранот) Работно растојание : 100мм Визуелно поле : 2,4 мм32мм..

DEN 1584.00
Додатоци За Микроскоп 1,25 Инчни Додатоци За Телескоп Голема Фокусна Должина, Широк Окулар 70 Степени Ултра Ново
Додатоци За Микроскоп 1,25 Инчни Додатоци За Телескоп Голема Фокусна Должина, Широк Окулар 70 Степени Ултра

Метална рамка, метална спирална маска за очи, растат зеница, погодна за носење очила за набљудување на о�

DEN 1432.00
HCHL Додатоци за Микроскопи 1x 0.35 x 0.5 X c Адаптер За Монтирање За Леќи Универзален Тринокуларен Стерео Ново
HCHL Додатоци за Микроскопи 1x 0.35 x 0.5 X c Адаптер За Монтирање За Леќи Универзален Тринокуларен Стерео

Моќност : 1x / 0,35 x / 0,5 x Адаптер За Адаптер За Намалување На Адаптерот за Напојување 1,0 x Големина На Адапт

DEN 1.33
Адаптер За леќи, 0,5 Х Легура Микроскоп Адаптер Отпорен На Абење За Дигитален Фотоапарат Ново
Адаптер За леќи, 0,5 Х Легура Микроскоп Адаптер Отпорен На Абење За Дигитален Фотоапарат

[Проширете Го Видното Поле] 0,5 X зголемување, сместено во двогледен или тринокуларен микроскоп за прошир�

DEN 3.33
Ријиб Микроскоп Додатоци комплет Слајд Подготовка камера Т2-ДЕВИЗЕН Држач За Леќи Метален Адаптер Прстен за 23,2 Ново
Ријиб Микроскоп Додатоци комплет Слајд Подготовка камера Т2-ДЕВИЗЕН Држач За Леќи Метален Адаптер Прстен за 23,2

Ова е адаптер за 23,2 мм Т монтирање за монтирање камера Компатибилен со повеќето микроскопски окулари...

DEN 1.67
Комплет За Микроскоп Тизк Оптички Објектив Фокусна Должина Концентратор На Соларна Енергија Објектив Мини Ново
Комплет За Микроскоп Тизк Оптички Објектив Фокусна Должина Концентратор На Соларна Енергија Објектив Мини

Материјал : Оптичка Пмма Пластика Растојание на конецот : 0,2 мм / 0,3 мм Совршени додатоци за микроскоп, из�

DEN 392.00
Д-Линк Безжична Интернет Камера, Домашна Безбедност, 802.11 б, 11Mbps Ново
Д-Линк Безжична Интернет Камера, Домашна Безбедност, 802.11 б, 11Mbps

Архива Стриминг Видео На Вашиот Хард Диск Комплет Софтвер за Следење И Управување Со Повеќе Камери Инте

DEN 3.00
Микроскоп Додатоци 48MP 1080p Микроскоп Камера 130x C - Монтирање Објектив HDMI USB Индустриски Електронски Микроскоп Ново
Микроскоп Додатоци 48MP 1080p Микроскоп Камера 130x C - Монтирање Објектив HDMI USB Индустриски Електронски Микроскоп

Големина на пиксели : 1,335 €éx 1,335 qm HDMI излез : 1920*1080 60 PFS линија : Поддржува 8 прави линии со прилагодлива бој

DEN 0.67
Микроскопски Додатоци 4X 10X 40X 100x План Бесконечност Ахроматски Објективни Додатоци За Леќи Лабораториски Потрошен Ново
Микроскопски Додатоци 4X 10X 40X 100x План Бесконечност Ахроматски Објективни Додатоци За Леќи Лабораториски Потрошен

Материјал : Метал Сооднос на зголемување : 500 X & Под Сооднос на зголемување : 500 X & Под Пакет : 1 Компјутер Це

DEN 302.40
Пчеларска Лабораторија Микроскоп Додатоци 2-50мм Засилувачки Дијаметар Метален Зум Ирис Дијафрагма Бленда Ново
Пчеларска Лабораторија Микроскоп Додатоци 2-50мм Засилувачки Дијаметар Метален Зум Ирис Дијафрагма Бленда

Надворешен Дијаметар : 76,5 мм; Дебелина : 7,1 мм Материјал : метал; Дијафрагма Сечилото Количина : 11 парчиња..

DEN 1481.60