Бохс Бело Моделирање Глина Од Пена - Крцкава, Мека, Суво На Воздух-За Училишен Проект, Косплеј, Лажно Печење, Набавки Од Лигите-1,1 Килограми/ 500 Грама

Бохс Бело Моделирање Глина Од Пена - Крцкава, Мека, Суво На Воздух-За Училишен Проект, Косплеј, Лажно

DEN 239.84

Ново

Залиха

Повеќекратна Употреба-Од лигите од путер, до маска за костими и косплеј, украсни предмети, извајани фигури итн, толку многу занаетчиски проекти на кои можете да помислите. Чистата мешавина со бела глина може да ја осветли секоја друга глина во боја. Украсете Предмети-глината е леплива со стиропор, стакло и метал, а откако ќе се исуши, може да се обои со маркери или бои. Сув воздух-не е потребна печка или рерна, само оставете ја вашата креација природно да се исуши на воздух. Патент Торба што може повторно да се затвори - околу 18 МЛ мека глина во патент торба што може повторно да се затвори за лесно складирање и повторна употреба. Популарната Глина-Бохс Пена Глина е популарна меѓу уметниците, занаетчиите, хобистите, децата, наставниците, ентузијастите за косплеј, скулпторите и декораторите НА домот САМИ. Поттикнува Креативност-Неограничени можности со неколку обоени глина и промовира иновативно размислување. Развива Рачна Умешност-Обликување и обликување глина за да одговара на идеите на корисникот преку стискање, тапкање и удирање. Смирувачки Ефекти-Помага да се ослободи напнатоста, да се ослободи вишокот енергија и да се подобри концентрацијата. Ги зајакнува Фините Моторни Вештини-обликувањето глина во различни форми ги подобрува мускулите на рацете. Упатство За Употреба.

Производи во категоријата

DXMRWJ Запечатување Восок Печат Боја Восок Монистра 100 парчиња ЗА Љубителите НА DIY Занает Подарок Свадба Покана Ново
DXMRWJ Запечатување Восок Печат Боја Восок Монистра 100 парчиња ЗА Љубителите НА DIY Занает Подарок Свадба Покана

Тие можат да се користат како покани за венчавки, писма, чанти, САМОСТОЈНИ, рачни книги итн Користете го �

DEN 1997.60
Целосно Жито Зеленчук Исончани Алатки Кожа Плоштад 1,2-1,6 мм Дебели Претходно Исечени Кравји Кожни Ново
Целосно Жито Зеленчук Исончани Алатки Кожа Плоштад 1,2-1,6 мм Дебели Претходно Исечени Кравји Кожни

Се вклопува за тапацир, кожни занаети, алатки, печат, шиење, украси, додатоци, хоби работилница итн Може д

DEN 624.00
Самолекувачка Подлога За Сечење, Двострана, Нелизгачка, Издржлива Ротациона Даска За Сечење Отпорна на Гребење Ново
Самолекувачка Подлога За Сечење, Двострана, Нелизгачка, Издржлива Ротациона Даска За Сечење Отпорна на Гребење

ГОЛЕМИНА : 18 " х 24 "(45см х 60см) ГОЛЕМИНА : 18 " х 24 "(45см х 60см) ИД на производот : КАКО9921824мат сите Нови Душеци За

DEN 1.00
Замихалаа 100-1000 парчиња/многу Меки Пердуви од Ној 20-25см Свадбена Забава Домашна Декорација Плуми САМ Сам Пердуви Ново
Замихалаа 100-1000 парчиња/многу Меки Пердуви од Ној 20-25см Свадбена Забава Домашна Декорација Плуми САМ Сам Пердуви

Ние им нудиме на клиентите различни бои и количини за избор Сите бои ги продаваме одделно Ве молиме избе

DEN 1503.84
SEWACC 12 Парчиња Керамика Алатки Глина Вајарство Алатки Дупка Удар Полимер Глина Скулптура Дрвени Моделирање Машина Ново
SEWACC 12 Парчиња Керамика Алатки Глина Вајарство Алатки Дупка Удар Полимер Глина Скулптура Дрвени Моделирање Машина

Секачи за Глинени Дупки : за студенти или професионални скулптори и грнчари Клеј Алатки : за студенти ил�

DEN 0.67
Linnnzi Speedweve Тип Darning Разбој, 28 Куки Мали Ткаење Разбој За Почетници, Преносни DIY Darning Машина Ново
Linnnzi Speedweve Тип Darning Разбој, 28 Куки Мали Ткаење Разбој За Почетници, Преносни DIY Darning Машина

Мини Разбој Машина : овој комплет за разбој е изработен од нерѓосувачки челик + борово дрво, со кука за ка

DEN 1.33
Женска Блуза, Џфлју Продажба! Девојки Качулка Апликации Ананас Дуксер Долг Ракав Пуловер Блуза Ново
Женска Блуза, Џфлју Продажба! Девојки Качулка Апликации Ананас Дуксер Долг Ракав Пуловер Блуза

100% Полиестер Произведено во САД Или Увезено Повлечете го затворањето ??Добредојдовте во продавницата Н�

DEN 1.67
Мицеке Клеј Екструдер - Полимер Глина Екструдер Нерѓосувачки Челик Глина Екструдер Митралез Легура Ротирачки Мувла Ново
Мицеке Клеј Екструдер - Полимер Глина Екструдер Нерѓосувачки Челик Глина Екструдер Митралез Легура Ротирачки Мувла

Е мултифункционален а глинениот алат е мултифункционален Не само што можете да користите рачен екструд

DEN 175.84
Кожа Поправка Лента, Самолепливи Кожа Поправка Лепенка За Каучот Мебел Софи Автомобил Седишта, СТП Винил Ново
Кожа Поправка Лента, Самолепливи Кожа Поправка Лепенка За Каучот Мебел Софи Автомобил Седишта, СТП Винил

лента за поправка на кожа доволно должина ве прави Повеќе имагинација СОСЕМА НОВ ПРОИЗВОД : потрајна Ко�

DEN 1.33
Око Бонбони Мика Прав Пигмент Кармин Повеќенаменски САМОСТОЈНИ Уметности И Занаети Додаток | Природни Ново
Око Бонбони Мика Прав Пигмент Кармин Повеќенаменски САМОСТОЈНИ Уметности И Занаети Додаток | Природни

● ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ЦРВЕН МИКА ВО ПРАВсветлоцрвен портокалов титаниум диоксид, овој мика минерален прав �

DEN 2.00
Г. С БИОЛОГИЈА КОМПЛЕТ, Одделение: 1 до 10, 0,25 Висина, 3,5 Широк, 7 Должина Ново
Г. С БИОЛОГИЈА КОМПЛЕТ, Одделение: 1 до 10, 0,25 Висина, 3,5 Широк, 7 Должина

Г С ИНСТРУМЕНТИТЕ ШТОТУКУ ГИ ПРОДАВА Г С ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА С БИОЛОГИЈА КОМПЛЕТ, ОДДЕЛЕНИЕ : 1 ДО 10 , 0,25" ВИ�

DEN 2.33
Школки И Морски Морски Ѕвезди Украсни Комплети За Сликање Дијаманти Смешни 5d Diy Целосна Вежба Дијамантски Ново
Школки И Морски Морски Ѕвезди Украсни Комплети За Сликање Дијаманти Смешни 5d Diy Целосна Вежба Дијамантски

Комплетите за сликање дијаманти вклучуваат 1 пенкало за вежба + 1 диск за дупчење + 1 парче кал за дупчење �

DEN 1.33
Лаја Увезува Комплет За Алатки За Резба На Восок За Керамика, Вајање, Моделирање , Резба-5 И Комплети Ново
Лаја Увезува Комплет За Алатки За Резба На Восок За Керамика, Вајање, Моделирање , Резба-5 И Комплети

● Висококвалитетен Издржлив И Долготраен Антикорозивен Нерѓосувачки Челик ● Комплет Со Двојно Заврше

DEN 1488.00
меирлов Калај Свеќа Тегли За Правење Свеќи-Свеќа Калапи 5oz&засилувач; 3oz-24 Калај Свеќа Тегли Со Ново
меирлов Калај Свеќа Тегли За Правење Свеќи-Свеќа Калапи 5oz&засилувач; 3oz-24 Калај Свеќа Тегли Со

СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : Пакетот вклучува 12 Парчиња 5 мл и 12 Парчиња 3 мл црни калапи за свеќи, 3оз калај е 2,4" во

DEN 1.33
Картички за Вметнување крикат S40, Креирајте Роденденски Картички Исполнети Со Длабочина, Картички Ново Попусти
Картички за Вметнување крикат S40, Креирајте Роденденски Картички Исполнети Со Длабочина, Картички

БРЗО, ПЕРСОНАЛИЗИРАНО ПРАВЕЊЕ КАРТИЧКИПрилагодете благодарници, роденденски картички 35 Влошки во Сенф

DEN 327.84
СКУЛПЕЈ ТРЕТИ 12 Светли Бои На Полимерна Рерна-Печете Глина, Нетоксични 12 мл., одлично за моделирање,вајање, Ново
СКУЛПЕЈ ТРЕТИ 12 Светли Бои На Полимерна Рерна-Печете Глина, Нетоксични 12 мл., одлично за моделирање,вајање,

Останува мек додека не се печене се суши на воздух Останува мека и флексибилна додека не се пече во ваша�

DEN 260.00
Сонце силиконски Мувла Сапун Восок Гипс Смола Глина Мувла Ново
Сонце силиконски Мувла Сапун Восок Гипс Смола Глина Мувла

Еден од еден вид дизајнправи одлична идеја за изработка на подарок Овој Калап за Сапун е изработен од 100%

DEN 873.60
Мгпарти 284 Парчиња Божиќни Орнаменти САМОСТОЈНИ Украси За Новогодишна Елка Божиќни Уметности И Занаети За Деца Ново
Мгпарти 284 Парчиња Божиќни Орнаменти САМОСТОЈНИ Украси За Новогодишна Елка Божиќни Уметности И Занаети За Деца

284 Парчиња Божиќни Орнаментиукраси За Новогодишна елка вклучуваа 200 плочки со букви х, 18 х лакови, 4 х лен�

DEN 2.33
Дијамант Црвен Кинески Јазол Хартија Сече Прст Ножици Ножици Нерѓосувачки Челик Машина Ново
Дијамант Црвен Кинески Јазол Хартија Сече Прст Ножици Ножици Нерѓосувачки Челик Машина

Големина : 3,7 см х 5,8 см (1,5 инчи х 2,3 инчи) Класификација : ножици За Нокти, Секач, ножици Карактеристика : Му

DEN 2.00
2 парчиња Клешти За Капење, Лесни За Цврсто Држење Глинена Скулптура Нуркање Алатка За Керамика Тонг Нерѓосувачки Ново
2 парчиња Клешти За Капење, Лесни За Цврсто Држење Глинена Скулптура Нуркање Алатка За Керамика Тонг Нерѓосувачки

Оваа алатка за дамки од челик е застаклена клешта дизајнирана да инјектира бои во саксии за керамика Ал�

DEN 246.24
50 Парчиња 4-6 Инчи Турција Марабу Пердуви Меки Меки Пилешки Пердуви ЗА Свадбена Забава Сам Занает Накит Декорација Материјали Ново
Крафаре 6 Инчен Занает Пена Топки 6 Пакет Празник Уметности Занаети Изработка На Мазна Полистирен Пена Топки Ново
Крафаре 6 Инчен Занает Пена Топки 6 Пакет Празник Уметности Занаети Изработка На Мазна Полистирен Пена Топки

Пакет : вклучува 6pc 6 инчен дијаметар мазна цврста полистирен занает пена топки, се грижиме за вашиот зан�

DEN 0.67
Aitoh WZC500 Wazome Chiyogami Unryushi Оригами Хартија 5.875 X5. 875 20 Листови Ново
Aitoh WZC500 Wazome Chiyogami Unryushi Оригами Хартија 5.875 X5. 875 20 Листови

Димензии на пакетот : 1494 W (сантиметри) Создадете извонредни украси од хартија Тежина на пакетот : 0,25 фунт

DEN 1.67
4е Новина Сам Божиќ Картичка Одлуки Колекции со коверти &засилувач; Сите Материјали - За Деца &засилувач; Ново
4е Новина Сам Божиќ Картичка Одлуки Колекции со коверти &засилувач; Сите Материјали - За Деца &засилувач;

САМОСТОЈНИ КАРТИЧКИ ЗАНАЕТ4е Новина Божиќ Картичка Одлуки Занает Комплет За Деца Рефус 12 Пакет е забавн

DEN 223.84
Pumcraft DIY Накит 20Pcs/Многу Вистински Паун Пердув 13-16cm Паун Пердуви За Декорација Око Ракотворби Ново
Pumcraft DIY Накит 20Pcs/Многу Вистински Паун Пердув 13-16cm Паун Пердуви За Декорација Око Ракотворби

Материјал : 100% природен пердув Занаетите со пердуви се професионални стерилизирани со висока температу

DEN 678.40
П-А-Д-С 6 Парчиња Гвинеја Фазан Пердув Влошки-Портокал Ново
П-А-Д-С 6 Парчиња Гвинеја Фазан Пердув Влошки-Портокал

Околу 45" во висина Околу 4" во ширина Пердуви залепени за чувствувана поддршка Тие доаѓаат 6 парчиња по па

DEN 1441.60
Подобри Занаети Макраме Прстени Метални Прстени За Занаети Материјали За Фаќање Соништа, Држачи За Салфетки Метални Ново
Подобри Занаети Макраме Прстени Метални Прстени За Занаети Материјали За Фаќање Соништа, Држачи За Салфетки Метални

Quaty Grate Вредносно Qackage доаѓа со 1 парчиња метален обрач од 8 инчи 0,047" дебел во дијаметарОвие метални обрач�

DEN 92.16
Ножици За Занаетчиство BREWIX 1-Пакувајте Ултра Остри Ножици За Сечила, Рачки За Удобност, Цврсти Остри Ново
Ножици За Занаетчиство BREWIX 1-Пакувајте Ултра Остри Ножици За Сечила, Рачки За Удобност, Цврсти Остри

Одлично за општа употреба, такво сечење хартија, залихи на картички, тенок картон, лента, фотографии, лес

DEN 143.84
COHEALI 3sets Занает Челик Детални Работа Секачи Гравирање Машина Трансформација Ножеви Со Мулти-цел Црна Ново
COHEALI 3sets Занает Челик Детални Работа Секачи Гравирање Машина Трансформација Ножеви Со Мулти-цел Црна

Комплет За Правење модели : Иако е едноставен во дизајнот, тој е толку практичен кога го користите Компл�

DEN 1.33
Замихалаа-20 парчиња/многу Природен Соголен Пердув Од Опашка Од Петел 10-15см Пилешки Пердуви ЗА Додатоци За Глава Ново
Замихалаа-20 парчиња/многу Природен Соголен Пердув Од Опашка Од Петел 10-15см Пилешки Пердуви ЗА Додатоци За Глава

Ние им нудиме на клиентите различни бои и количини за избор Сите бои ги продаваме одделно Ве молиме избе

DEN 800.00