Макемаке Алатки | Сет од 3 Трим Нож Со Длето Алатка | Керамика Алатка | Глина Дрво Трим Нож | Дрвена Глина Сечење Пристап Глина Надвор Од Аголот

Макемаке Алатки | Сет од 3 Трим Нож Со Длето Алатка | Керамика Алатка | Глина Дрво Трим Нож | Дрвена Глина

DEN 1.33

Ново

Залиха

Рачно изработени многу остри, керамички ножеви се користат за обликување на секој чекор од глина - Издржлива и практична алатка за форми! - Не грижете се дека вашата работа ќе биде парталава . - Специјален нож дизајниран и прекрасен за вашите керамички потреби за асортимани на занаети. Нашата рачно изработена алатка е произведена од најквалитетни букови шуми кои се издржливи, отпорни на вода и лесно се сушат.алатките се вашиот најдобар пријател кога медитирате со глина. Големина : ножеви 1 (3 парчиња) / 18х2,5х0,5 см Ножеви2 (2 парчиња) мали : 19х1, 5х0, 5см високи : 26х2х0, 5 см. Материјал : %100 Природно И Висококвалитетно Буково Дрво. Детали-Нежно перење рачно-Завршено со чисто масло од коноп. - Не користете оптички детергент Доколку сакате, нанесете лесен слој природно масло (коноп, лен, итн.), и нека се исуши 24 часа пред употреба. Совети : ако ја користите истата глина во вашите проекти, не треба да го чистите чеканот со вода. Можеш да го избришеш. Опис : Рачно изработени Многу остри, керамички ножеви се користат за обликување на секој чекор од глина. - Издржлива и практична алатка за форми! - Не грижете се дека вашата работа ќе биде парталава . - Специјален нож дизајниран и прекрасен за вашите керамички потреби за асортимани на занаети. Нашата рачно изработена алатка е произведена од најквалитетни букови шуми кои се издржливи, отпорни на вода и лесно се сушат.алатките се вашиот најдобар пријател кога медитирате со глина. Големина : ножеви 1 (3 парчиња) / 18х2,5х0,5 см Ножеви2 (2 парчиња) мали : 19х1, 5х0, 5см високи : 26х2х0, 5 См Материјал : %100 Природни И Висококвалитетни Детали Од Буково Дрво-Нежно миење рачно - Завршено со чисто масло од коноп. - Не користете оптички детергент Доколку сакате, нанесете лесен слој природно масло (коноп, лен, итн.), и нека се исуши 24 часа пред употреба. Совети : ако ја користите истата глина во вашите проекти, не треба да го чистите чеканот со вода. Можеш да го избришеш.

Производи во категоријата

WellieSTR 1 Сет 3D Гипс Мини Чаша Чај Калапи Керамички Чаша Чај МУВЛА DIY Занает Уметност Мувла Ново
WellieSTR 1 Сет 3D Гипс Мини Чаша Чај Калапи Керамички Чаша Чај МУВЛА DIY Занает Уметност Мувла

● Материјал За мувла : еколошки малтер ●Големина на завршница : погледнете ја сликата користи : Каракте�

DEN 720.00
Dearanswer Diy Правење Хартија Лента Подарок Завиткување Бележник Лепило Планер Додатоци Ваши Лента Ново
Dearanswer Diy Правење Хартија Лента Подарок Завиткување Бележник Лепило Планер Додатоци Ваши Лента

Што е многу свежо и шармантно, нудејќи одличен избор за секого Можете лесно да ја раскинете или исечете,

DEN 3.00
20 Ширина Трска Веб 5 Стапки, Трска Веб ролна За Конзервирање Проект, Природни Трска Веб ролна, Webан Мрежести Ново Попусти
20 Ширина Трска Веб 5 Стапки, Трска Веб ролна За Конзервирање Проект, Природни Трска Веб ролна, Webан Мрежести

Количина : 1 Ролна Материјал : Природенatан Боја : 100% Природна Боја Добра вентилација, извонредна флексиби

DEN 911.84
НАЛЕПНИЦИ ЗА БЕЛЕЖНИК 50 Ролни Сет За Празнична Лента За Ваши Мулти-Возрасни И Деца Завиткување Подароци Ново
НАЛЕПНИЦИ ЗА БЕЛЕЖНИК 50 Ролни Сет За Празнична Лента За Ваши Мулти-Возрасни И Деца Завиткување Подароци

Овие ваши ленти се печатат со различни обрасци за да ги задоволат вашите барања Овие Божиќни тематски л�

DEN 0.67
Алидру Шарени Обрасци Јапонска Лента За Маскирање Ваши - Сива Решетка Од Маракеш Ново
Алидру Шарени Обрасци Јапонска Лента За Маскирање Ваши - Сива Решетка Од Маракеш

Доаѓа во различни модели Секој продаден одделно Димензии : 15мм Ширина х 10 метри Должина Материјал : Прир�

DEN 1366.40
Дијамант Сликарство Колекции За Почетник Црвен Трактор Фарма 5D DIY Целосна Тркалезна Вежба Кристал Од Кристал Ново
Дијамант Сликарство Колекции За Почетник Црвен Трактор Фарма 5D DIY Целосна Тркалезна Вежба Кристал Од Кристал

5Д ТРКАЛЕЗНО ДИЈАМАНТСКО СЛИКАРСТВО : 5д тркалезна вежба СО повеќеслојна рефлексија, повеќе пенливи и бл

DEN 1243.20
БЕСТОЈАРД 72 Еез САМ Гном Украси За Брада Старец Дрво Божиќ Ново
БЕСТОЈАРД 72 Еез САМ Гном Украси За Брада Старец Дрво Божиќ

Вештачко Крзно за Занаети : САМОСТОЈНИ МАТЕРИЈАЛИ : Изберете бради со различна боја и залепете ги на наш�

DEN 1.00
Око Бонбони Мика Прав Пигмент Кармин Повеќенаменски САМОСТОЈНИ Уметности И Занаети Додаток | Природни Ново
Око Бонбони Мика Прав Пигмент Кармин Повеќенаменски САМОСТОЈНИ Уметности И Занаети Додаток | Природни

● ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ЦРВЕН МИКА ВО ПРАВсветлоцрвен портокалов титаниум диоксид, овој мика минерален прав �

DEN 2.00
60 парчиња 3 Инчни Дрвени Божиќни Орнаменти Недовршени Претходно Изработени Парчиња Дрво Со Дупки, Униформни Ново
60 парчиња 3 Инчни Дрвени Божиќни Орнаменти Недовршени Претходно Изработени Парчиња Дрво Со Дупки, Униформни

Квалитетот е наш приоритет : внимателно го проверуваме секој дрвен диск пред испораката за да бидете си�

DEN 95.84
Хемптик Бдц Креативни Занаети Хартија Маше Едукативен Занает-За Деца 3+ - Комплет Вклучува Шеќер Трска Ново
Хемптик Бдц Креативни Занаети Хартија Маше Едукативен Занает-За Деца 3+ - Комплет Вклучува Шеќер Трска

Хартија Маше Едукативен ЗанаетСетот За Сликање Со Едно Парче вклучува 100% Мувла Од Влакна Од Шеќерна Трс

DEN 360.00
Потпирач За патеки Темната Лента За Предупредување Сценска Лента Сјае Во Домот Прозрачен Самолеплив Ново
Потпирач За патеки Темната Лента За Предупредување Сценска Лента Сјае Во Домот Прозрачен Самолеплив

Ѕид Ленти Драперија Лента Јасно Винил Лента 1 Тенка Лента За Одбор Градина Лента Пловечки Кат Фикс Ткаен

DEN 3.00
FVIEXE 40pcs Дрвени Калеми За Занаети, Недовршена Празна Калем За Навој, Дрвени Калеми За Ленти ЗА Уметности Ново
FVIEXE 40pcs Дрвени Калеми За Занаети, Недовршена Празна Калем За Навој, Дрвени Калеми За Ленти ЗА Уметности

Дрвени Калеми Со 40 Вредности : Доаѓа со Калем за Песочен Часовник од 40 парчиња( 47мм х 30мм), доволна количи�

DEN 1.67
Карта Бела Хартија Компанија Практично Совршен Печат, 4-х-6-Инчен Ново
Карта Бела Хартија Компанија Практично Совршен Печат, 4-х-6-Инчен

Произведено во Сад Целта на Брендот е да ви обезбеди се што ви треба за да создадете свои безвременски р�

DEN 0.67
ФАВОМОТО 100 парчиња Рождество Занаети Недовршени Дрвени Занаети Дрвен Чип Недовршени Дрвени Украси За Птици Ново
ФАВОМОТО 100 парчиња Рождество Занаети Недовршени Дрвени Занаети Дрвен Чип Недовршени Дрвени Украси За Птици

ДРВЕНИ УКРАСИ за ЖИВОТНИ Изработени од врвен дрвен материјал, силен, издржливи безбеден за употреба ДРВ

DEN 1196.80
комплет за ножици за везење plplaaoo, Гроздобер Ножици, Дрвени Ножици За Кројачи Од Нерѓосувачки Челик, Ново
комплет за ножици за везење plplaaoo, Гроздобер Ножици, Дрвени Ножици За Кројачи Од Нерѓосувачки Челик,

●Удобна Рачка●рачките на ножиците се сјајни и удобни без да бидат затегнати, обезбедувајќи удобно чув�

DEN 192.00
3drose Jos Fauxtogree - Jos Вештачко Мешано Лице Медитираат-Зборови Како Пејач И Медитираат Зад Избрано Ново
3drose Jos Fauxtogree - Jos Вештачко Мешано Лице Медитираат-Зборови Како Пејач И Медитираат Зад Избрано

Димензии( во инчи) : 7,25 Л х 4,7 В ЗАШТИТЕТЕ СО УДОБНОСТЛЕСЕН, дише и растеглив материјал...

DEN 127.84
Џејиур 90 Листови Цвет Букет Хартија За Завиткување Водоотпорен Подарок Цветна Хартија За Завиткување За Мајки Ново Попусти
Џејиур 90 Листови Цвет Букет Хартија За Завиткување Водоотпорен Подарок Цветна Хартија За Завиткување За Мајки

Сјајни и Извонредни Букет Иглички : изработени од нерѓосувачки челик и пластика, овие кристални корсажн

DEN 495.84
Депвизија 9 парчиња Еднократно Лице Боја Матрици За Тело Уметност Сликарство Ноќта На Вештерките Партија Шминка Ново
Депвизија 9 парчиња Еднократно Лице Боја Матрици За Тело Уметност Сликарство Ноќта На Вештерките Партија Шминка

Различни комбинации На Модели : Секој сет има 9 различни модели, Тенки и флексибилни,Одлични за додавање

DEN 1.67
Замихалаа трговија на големо 100-1000 парчиња Меки пердуви од Ној30-35см САМИ Декорација На Свадба Плума Карневалски Ново
Замихалаа трговија на големо 100-1000 парчиња Меки пердуви од Ној30-35см САМИ Декорација На Свадба Плума Карневалски

Ние им нудиме на клиентите различни бои и количини за избор Сите бои ги продаваме одделно Ве молиме избе

DEN 0.33
Банана Акварел Овошје Вкусно Здравје Нокти Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Машинка Ново
Банана Акварел Овошје Вкусно Здравје Нокти Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Машинка

Големина : 3,2 см х 5,8 см (1 инч х 2 инчи) Класификација : Приврзок За Клучеви, Отворач, Ножици За Нокти Каракт�

DEN 2.00
60 Парчиња Розова Цевка Средства За Чистење,Божиќ Занает Цевка Средства За Чистење, Цевки Чистачи Шенил Матични, Ново Попусти
60 Парчиња Розова Цевка Средства За Чистење,Божиќ Занает Цевка Средства За Чистење, Цевки Чистачи Шенил Матични,

ЌЕ ДОБИЕТЕ : розови средства за Чистење Цевки 60 парчиња, кои лесно се свиткуваат и обликуваат за да созда

DEN 95.84
АЈДЕ СМОЛА 0.5 Галон Кастинг Епоксидна Смола, Меур Слободен &засилувач; Кристално Јасно Епоксидна Смола Комплет, 2 Дел Ново
АЈДЕ СМОЛА 0.5 Галон Кастинг Епоксидна Смола, Меур Слободен &засилувач; Кристално Јасно Епоксидна Смола Комплет, 2 Дел

Кристално Чиста Смола и Зацврстувач : со сооднос на мешање на волуменот 1 : 1, нашата епоксидна смола е едн

DEN 1.67
Тконлајн 25 парчиња 6 х 6 Инчи Недовршени Листови Од Басвуд За Занаети, Дрвени Квадрати ЗА Сам Занаетчиски Проекти, Ново
Тконлајн 25 парчиња 6 х 6 Инчи Недовршени Листови Од Басвуд За Занаети, Дрвени Квадрати ЗА Сам Занаетчиски Проекти,

Големина : секој недовршен дрвен квадрат има димензии 6х6 инчи / 15х15 см и дебелина од 2,6 мм, празен и недовр

DEN 0.67
ЛЕГУГОЛД 110 Комплети Црн Чикаго Завртка Кожа Избрани Комплет, 8 Големини На Завртки Навртки За Кожа Занитвам Ново
ЛЕГУГОЛД 110 Комплети Црн Чикаго Завртка Кожа Избрани Комплет, 8 Големини На Завртки Навртки За Кожа Занитвам

●110 комплети од 8 големини : комплетот за навртки во чикаго вклучува 8 големини ( М5*4, М5*5, М5*6, М5*8, М5*10, М5*12, �

DEN 223.84
Црвено Извртено Памучно Јаже За Занаети Со Макраме, 0,2 Во Дијаметар Ново Попусти
Црвено Извртено Памучно Јаже За Занаети Со Макраме, 0,2 Во Дијаметар

Макраме јаже : овој сет на разноврсна црвена макраме кабел за занаети може да се користи за создавање на

DEN 96.48
Клеј Алатка Постави Скулптура Алатки: Акрилик Глина Ролери Акрилик Лист Пластика Стругалка Поддршка Одбор Нерѓосувачки Ново
Instarry 5D DIY Дијамант Сликарство Голема Големина Целосна Вежба Галопира Бел Коњ Мозаик Кристали Везови Ново
Instarry 5D DIY Дијамант Сликарство Голема Големина Целосна Вежба Галопира Бел Коњ Мозаик Кристали Везови

●Голема Големина € 5 D дијамантско сликарство со големи димензии значи појасни обрасци и поживописни д�

DEN 735.84
БЕСТОЈАРД 60 парчиња Занаетчиски Играчки Розова Играчка Дрвена Форма На Исечок Облик На Цвет Форма На Исечок Недовршено Ново
Instarry DIY 5D Дијамант Сликарство Голема Големина Целосна Вежба Крајбрежје Жена Кристален Крст Бод Ѕид Декор Ново
Instarry DIY 5D Дијамант Сликарство Голема Големина Целосна Вежба Крајбрежје Жена Кристален Крст Бод Ѕид Декор

●Голема Големина● Instarry се фокусира НА 5d дијамантско сликарство СО големи димензии Голема големина зна

DEN 255.84
Град Рачно Притиснат Кожен Занает Чист Бакар Челик Алатка За Резба Репресија Преоптоварување Прес Алатка Ново
Град Рачно Притиснат Кожен Занает Чист Бакар Челик Алатка За Резба Репресија Преоптоварување Прес Алатка

Боја : 5АЦ105955СС Пакетот Вклучува : 1 x Притиснат Кожен Алат (други додатоци демо на сликата не е вклучена...

DEN 908.80
Рн Пандахал Природни Дрвени Корпа Дното 7.8 Тркалезна Дрво База Обликувач Празно Капчиња Кошница База ЗА САМОСТОЈНА Ново
Рн Пандахал Природни Дрвени Корпа Дното 7.8 Тркалезна Дрво База Обликувач Празно Капчиња Кошница База ЗА САМОСТОЈНА

Бурливуд Кошница Дното : рустикален бурливуд боја, носи ретро мода смисла, се издвојува од пазарот Отпор

DEN 0.67
СТЕДЛЕР 8022-9 06 Фимо Мека Рерна-Печете Глина 12.34 мл-Црна Ново
СТЕДЛЕР 8022-9 06 Фимо Мека Рерна-Печете Глина 12.34 мл-Црна

Ние ја цениме безбедноста, Иновациите, Квалитетот, едноставноста и заедницата Соработуваме со реномира

DEN 3.33
МАВАДОН 3Д Слатки Животни Силиконски Мувла-Верверица Жаба Лисица Желка Бувay Послужавник За Коцка Мраз, Џело, Ново Попусти
МАВАДОН 3Д Слатки Животни Силиконски Мувла-Верверица Жаба Лисица Желка Бувay Послужавник За Коцка Мраз, Џело,

Направено од платина силикон за храна Нелеплив, за лесно отстранување Високо флексибилен, издржлив и от

DEN 159.84
Ttndstore Гуска Пердув Тримс 2 дворови/Многу Обоени Гуски Пердуви За Занаети Панделки/15-18см Раб Гуска Пердув Ново
Ttndstore Гуска Пердув Тримс 2 дворови/Многу Обоени Гуски Пердуви За Занаети Панделки/15-18см Раб Гуска Пердув

Овие пердуви може да се користат во многу прилики како што се свадбени центри и декорација на домашна за

DEN 1081.60
ЈЕУИХАУ 15 ПАРЧИЊА 12 х 12 Инчни Плочи Од Иверица, Листови Од Басово Дрво Со Дебелина Од 1/4 Инчи, Дрвени Ново
ЈЕУИХАУ 15 ПАРЧИЊА 12 х 12 Инчни Плочи Од Иверица, Листови Од Басово Дрво Со Дебелина Од 1/4 Инчи, Дрвени

ИЗРАБОТЕНИ од дрвоИзработени од материјал од басвуд, недовршените листови од басово дрво имаат мазна п�

DEN 623.84
Зграда Франција Ајфеловата Кула Акварел Ноктите Нипер Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Клипер Ново
Зграда Франција Ајфеловата Кула Акварел Ноктите Нипер Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Клипер

Големина : 3,2 см х 5,8 см (1 инч х 2 инчи) Класификација : Приврзок За Клучеви, Отворач, Ножици За Нокти...

DEN 415.84
Редксин Калеидоскоп Силика Гел Сапун Мувла Рачно Изработен Сапун свеќа смола епоксидна Смола Малтер Ново
Редксин Калеидоскоп Силика Гел Сапун Мувла Рачно Изработен Сапун свеќа смола епоксидна Смола Малтер

ГОЛЕМИНА И ТЕЖИНА Големина На САПУН : сапун 7*7*3см, Тежина На Сапун : 120гр БЕЗБЕДЕН МАТЕРИЈАЛ ЗА ХРАНА сит�

DEN 3.00
Декоендиј 50гр Глинени Парчиња 5мм-Шарени Тркалезни Рамни Полимерни Глинени Парчиња, Црвено-Бели Печатени Глинени Ново
Декоендиј 50гр Глинени Парчиња 5мм-Шарени Тркалезни Рамни Полимерни Глинени Парчиња, Црвено-Бели Печатени Глинени

●Содржина На пакетот ● комплетот содржи рамни монистра од 50 гр тркалезна глина, непорозни, со дијамета�

DEN 185.44
Нашите 250 Парчиња Недовршени Комплети За Дрвени Обетки, 50 парчиња Празни Приврзоци Од Природно Дрво50 Ново
Нашите 250 Парчиња Недовршени Комплети За Дрвени Обетки, 50 парчиња Празни Приврзоци Од Природно Дрво50

50 парчиња празни приврзоци од природно дрво, 25 парчиња Куки за обетки (сребро), 25 парчиња Куки за обетки (�

DEN 127.84
Вуаи Машка Маичка Со Долги Ракави Основен Тенок Фит Атлетски Спорт Трчање Пуловер Секојдневна Кошула Ново
Вуаи Машка Маичка Со Долги Ракави Основен Тенок Фит Атлетски Спорт Трчање Пуловер Секојдневна Кошула

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката Повлечете го затворањето...

DEN 62.24