Милитлвудшоп-Пкг од 6-Ѕвезда - 1 инч на 1 инч со Заоблени Точки И Недовршено Дрво Со Дебелина од 1/8 инчи

Милитлвудшоп-Пкг од 6-Ѕвезда - 1 инч на 1 инч со Заоблени Точки И Недовршено Дрво Со Дебелина од 1/8 инчи

DEN 779.20

Ново

Залиха

Овие форми Се Ѕвездени-1 инч на 1 инч со заоблени точки и недовршено дрво со дебелина од 1/8 инчи и се дизајнирани, исечени и произведени Од Mylittlewoodshop2 Дрвена Форма Со Ласерско Сечење Со Малку Затемнети Рабови и целото дрво е уредно спакувано во проѕирни пластични кеси со затворање со патент за подобра организација и лесна употреба и складирање. Ласерското сечење создава убав мазен исечен раб. Одлично за изработка на накит и наставници проекти И СВАДБА САМИ ИЛИ направете го тоа сами свадби кутии во сенка или направете го тоа сами свадба И украси За Денот На Свети Патрикс На 17 Март, Валентин, Божиќ. Одлично за изработка на проекти. Оваа листа е Од Милитлвудшоп и овие дрвени форми на недовршени парчиња дрво се сечат со ласерски секач, а страните имаат малку затемнет раб поради сечењето на ласерскиот зрак. Ласерскиот зрак создава убава мазна завршена на страната на дрвената форма. Изработката и квалитетот на недовршените дрвени вртења се прекрасни. Недовршеното дрво може да биде толку разноврсно. Можете да го оставите природно или недовршено, дамка, нанесете миење, декупација, користете обоени моливи, шарпи или маркер, акварел, печат на неа, боја со акрилна боја, металик, бисерна завршница. Можете дури и да го обоите дрвото. Целото дрво е уредно спакувано во проѕирни пластични кеси со затворање на зиплок за подобра организација и леснотија на користење и складирање.

Производи во категоријата

Снешко Полимер Глина Парчиња Симпатична, Божиќ Снешко Фимо Парчиња, Посипува Полимер Глина Парчиња За Лигите И Ново
Снешко Полимер Глина Парчиња Симпатична, Божиќ Снешко Фимо Парчиња, Посипува Полимер Глина Парчиња За Лигите И

Глинени Парчиња **** Забелешка : ова се мали парчиња за уметност за нокти и филер за лигите, секое парче е О

DEN 0.33
Ксирон Целосна Големина Мулти-Стап Топол Лепак Пиштол, за Занает &засилувач; Изработка На Проекти, Удобен Кертриџ Држи Ново
Ксирон Целосна Големина Мулти-Стап Топол Лепак Пиштол, за Занает &засилувач; Изработка На Проекти, Удобен Кертриџ Држи

ЗАШТЕДЕТЕ време со поретко вчитување со кертриџ што може да собере 3 стапчиња за лепак со целосна големи

DEN 2.33
Квинбокс Рамен Синтетичкиavан Ткаење Материјал За Стол Маса Уметност Занает Чување Баске, 500гр Ново
Квинбокс Рамен Синтетичкиavан Ткаење Материјал За Стол Маса Уметност Занает Чување Баске, 500гр

Големина : ширина од 8 мм *Дебелина од 1,2 мм, должина од околу 70 м Материјал : Полиетилен (ЈП) За плетени и по

DEN 291.20
Милитлвудшоп-Пкг од 6-Јагода-1-1/2 инчи Висок за 1-1/4 инчи Широк И 1/8 инчи Дебело Недовршено Дрво Ново
Милитлвудшоп-Пкг од 6-Јагода-1-1/2 инчи Висок за 1-1/4 инчи Широк И 1/8 инчи Дебело Недовршено Дрво

Овие форми се јагода11 / 2 инчи високи на 11 / 4 инчи широк и 1 / 8 инчи дебело недовршено дрво и се дизајнирани,

DEN 1344.00
СОИМИС 600 Парчиња Дрвени Монистра Без Дупки Дрвени Играчки Дрвен Декор Божиќен Декор Накит Изработка На Ново
СОИМИС 600 Парчиња Дрвени Монистра Без Дупки Дрвени Играчки Дрвен Декор Божиќен Декор Накит Изработка На

МИНАТИ ЗАНАЕТИ можете да ги користите овие мазни дрвени занаетчиски топчиња за полнила за вазни, минија

DEN 1.67
6 Дрвени Ampersand Писмо Недовршени, Сакана Учител &засилувач;, Занает Исечоци 1-8 Дебели Ново
6 Дрвени Ampersand Писмо Недовршени, Сакана Учител &засилувач;, Занает Исечоци 1-8 Дебели

Брзо Свртување Не сакате да чекате засекогаш За Сопствена Работа? Не гледај понатаму! Се гордееме со на�

DEN 119.84
Лепенка За Поправка НА КОЖА МИЛЕКИ Голема, 19, 7х54ин, Самолеплива Кожна Лента Со Мрежа Од Ткаенина, Поправка Ново
Лепенка За Поправка НА КОЖА МИЛЕКИ Голема, 19, 7х54ин, Самолеплива Кожна Лента Со Мрежа Од Ткаенина, Поправка

Ние обезбедуваме различни бои за да изберете, ве молиме внимателно споредете ја текстурата и бојата на �

DEN 2.33
48 Пакувања Јамка Ножици 8 Инчи Шарени Зафат Ножици Јамка Рачка Само Отворање Ножици За Деца Тинејџери Ново
48 Пакувања Јамка Ножици 8 Инчи Шарени Зафат Ножици Јамка Рачка Само Отворање Ножици За Деца Тинејџери

Изобилство За Употреба и Споделување : ќе добиете 48 парчиња пролетни ножици за деца во 12 бои, сина, жолта,

DEN 1040.00
Pdgjg Семејство Мултифункционален 5 парчиња Дрво Керамика Глина Пластелин Скулптура Керамика Калапи Алатка Ново
Pdgjg Семејство Мултифункционален 5 парчиња Дрво Керамика Глина Пластелин Скулптура Керамика Калапи Алатка

Практичен и издржлив дом користејќи производ Издржлив и корисен Цврст не е лесен за скршен Идеална алат

DEN 1375.20
Занаетчиски Ножици, Долга Рачка Од Нерѓосувачки Челик Мали Ножици Мултифункционални Пинцети Со Свиткан Ново
Занаетчиски Ножици, Долга Рачка Од Нерѓосувачки Челик Мали Ножици Мултифункционални Пинцети Со Свиткан

1 Квалитативни Материјали Овие занаетчиски ножици се изработени од висококвалитетен материјал од нер

DEN 104.80
3дроза Данита Делимонт-Пердуви - Дизајн На Пердуви Од Опашка Од Сив Паун-Навлаки За Лице Ново
3дроза Данита Делимонт-Пердуви - Дизајн На Пердуви Од Опашка Од Сив Паун-Навлаки За Лице

Димензии( во инчи) : 7,25 Л х 4,7 В ЗАШТИТЕТЕ СО УДОБНОСТЛЕСЕН, дише и растеглив материјал Направено со 2 слој�

DEN 816.00
Јапонски Комплет За Вазни Икебана, Керамика Цветен Сад За Цвеќе Плитки Садови Со цветна Жаба од 2 инчи, База на Ново
Јапонски Комплет За Вазни Икебана, Керамика Цветен Сад За Цвеќе Плитки Садови Со цветна Жаба од 2 инчи, База на

?●Пакет● овој основен комплет икебана вклучува 1 парчиња саксија, 1 парчиња Цветна Жаба, 1 парчиња Дрвен�

DEN 1428.80
Полимерни Алатки За Сува Глина ЗА САМ Накит, Комплет За Занаети За Печење Во Рерна Ново
Полимерни Алатки За Сува Глина ЗА САМ Накит, Комплет За Занаети За Печење Во Рерна

Полимерна Глина : нашата полимерна глина за печење во рерна ќе ја отвори имагинацијата на вашето малечк�

DEN 3.33
Карти За Играње Дијамант Ј Шема Ноктите Нипер Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Машинка Ново
Карти За Играње Дијамант Ј Шема Ноктите Нипер Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Машинка

Големина : 3,2 см х 5,8 см (1 инч х 2 инчи) Класификација : Приврзок За Клучеви, Отворач, Ножици За Нокти Каракт�

DEN 3.00
Течен Комплет Од Течна Полимерна Глина Од Скулпеј, Пакет Сорта Од Глина За Печење Во Рерна, Шишиња Од Шест Ново
Течен Комплет Од Течна Полимерна Глина Од Скулпеј, Пакет Сорта Од Глина За Печење Во Рерна, Шишиња Од Шест

ТЕЧНА глинапечете полимерна глина во течна форма е супер разноврсна : користете ја во калапи за накит, с�

DEN 3.33
Вакауто Зелени Листови Зелени Чаршафи Зелени Постелнини 6 парчиња Деца Резба Гумени Чаршафи Почетник Ново
Вакауто Зелени Листови Зелени Чаршафи Зелени Постелнини 6 парчиња Деца Резба Гумени Чаршафи Почетник

Гумената плоча за резба е лесна за резба, а текстурата на резба е мазна Претпочитани материјали, со фина

DEN 1.00
Комплет За Лепенка За Поправка на кожа За Мебел 12,6 х 60 инчи Црвена Водоотпорна Издржлива Кожна Лента, Ново
Комплет За Лепенка За Поправка на кожа За Мебел 12,6 х 60 инчи Црвена Водоотпорна Издржлива Кожна Лента,

●ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН КОЖЕН МАТЕРИЈАЛ : лепенка за поправка На Кожа користи висококвалитетен кожен матери

DEN 303.68
Трик Или Лекување Дизајн По Линии Недовршени Дрво Исечоци Fall Ноќта На Вештерките Врата Закачалка Мдф Ново
Трик Или Лекување Дизајн По Линии Недовршени Дрво Исечоци Fall Ноќта На Вештерките Врата Закачалка Мдф

● МАЗНИ ПОВРШИНИ овие дрвени исечоци со Разновидна Обработка на Дрво имаат мазни површини на кои не им

DEN 3.00
Милитлвудшоп-Пкг Од 100 - Триаголник-1 инч на 1 инч со Зашилени Агли И Недовршено Дрво Со Дебелина од Ново
Милитлвудшоп-Пкг Од 100 - Триаголник-1 инч на 1 инч со Зашилени Агли И Недовршено Дрво Со Дебелина од

Овие форми се триаголник1 инч на 1 инч со зашилени агли и недовршено дрво со дебелина од 1 / 8 инчи и се диза

DEN 2.33
Зоид 18мм Предвремени Нож Црно Сечило Пополнете 5 Пакет, Остри Јаглероден Челик Предвремени Ножеви За Дома И Сечење Ново
Зоид 18мм Предвремени Нож Црно Сечило Пополнете 5 Пакет, Остри Јаглероден Челик Предвремени Ножеви За Дома И Сечење

СЕЧИЛА ЗА ПОЛНЕЊЕ НОЖЕВИ : 5 Индивидуални сечила за полнење На Вашите Ножеви За прицврстување Зооид 18мм,

DEN 1560.00
Кружна Рамка Државен Исечок Недовршена Закачалка За Врата Од Дрво Секојдневен Домашен Декор Мдф Форма Платно Ново
Кружна Рамка Државен Исечок Недовршена Закачалка За Врата Од Дрво Секојдневен Домашен Декор Мдф Форма Платно

● МАЗНИ ПОВРШИНИ овие дрвени исечоци со Разновидна Обработка на Дрво имаат мазни површини на кои не им

DEN 2.67
Луди Лепак Дома И Канцеларија Четка-На Лепак, 0.18 мл Ново
Луди Лепак Дома И Канцеларија Четка-На Лепак, 0.18 мл

Апликаторот за четка обезбедува одлична покриеност на површината што лесно се контролира на големи пов

DEN 2.67
Налепници за бонбони За очи Ножици И Чешел И Фен За Коса 6 Налепница За Налепници Бело Ново
Налепници за бонбони За очи Ножици И Чешел И Фен За Коса 6 Налепница За Налепници Бело

Очните бонбони испраќаат само највисок квалитет ГОЛЕМИНАТА ВО ОПИСОТ СЕ ОДНЕСУВА НА НАЈДОЛГАТА СТРАНА.

DEN 3.33
Алатка За Намотување Борови Иглички-Комплет од 5 Парчиња-Мерач За Плетење Корпи Од Месинг, Лесен за употреба, Ново
Алатка За Намотување Борови Иглички-Комплет од 5 Парчиња-Мерач За Плетење Корпи Од Месинг, Лесен за употреба,

5 големини( дијаметар ) : 1 / 2" 1 / 4" 3 / 8" 5 / 16" 5 / 8" Погоден за разни корпи соatан, не само за ткаење борови игличк

DEN 2.33
Марта Стјуарт Занаети Круг Работ Хартија Удар, Цвет Лакови Ново
Марта Стјуарт Занаети Круг Работ Хартија Удар, Цвет Лакови

Марта Стјуарт Занаетите ги инспирираат занаетчиите да ја откријат радоста за рачно создавање прекрасн�

DEN 1.00
Недовршени Божиќни Украси Од Тркалезно Дрво-Торба од 500 Ново
Недовршени Божиќни Украси Од Тркалезно Дрво-Торба од 500

Недовршени Божиќни Украси Од Тркалезно ДрвоПодготвени За Бојадисување и Украсување Одлично за Божиќна

DEN 2.33
ECYC 100 Парчиња Природен Паун Фазан Пердув, Декоративни Меки Пердуви Рефус Пердуви ЗА Сам Занаети Свадба Ново
ECYC 100 Парчиња Природен Паун Фазан Пердув, Декоративни Меки Пердуви Рефус Пердуви ЗА Сам Занаети Свадба

Пакетот Вклучува : ќе добиете 100 парчиња природни пердуви од фазан Големина : како што покажува сликата...

DEN 0.67
Штипки од дрвена Оска, 1-13/16-инчен Пакет Со Дупки од 3/8 инчи од 100 Мини Дрвени Штипки за Воз Автомобил Тркала Ново
Штипки од дрвена Оска, 1-13/16-инчен Пакет Со Дупки од 3/8 инчи од 100 Мини Дрвени Штипки за Воз Автомобил Тркала

100 изшкуркани, изработени од тропско тврдо дрво, силни и издржливи недовршени дрвени штипки за вашите сл

DEN 0.67
Супер Сјајни Мини Медиа Плеер Смола Мувла Епоксидна Занает Привезок Силиконски Калапи САМОСТОЈНА Епоксидна Ново
Супер Сјајни Мини Медиа Плеер Смола Мувла Епоксидна Занает Привезок Силиконски Калапи САМОСТОЈНА Епоксидна

Сјајна Површина : Нашите калапи за смола се изработени од висококвалитетен силикон, мек, флексибилен, ле

DEN 0.33
Краспир Среќен Роденден Восок Печат Балони Запечатување Восок Марки 30мм Ретро Гроздобер Отстранлив Месинг Ново
Краспир Среќен Роденден Восок Печат Балони Запечатување Восок Марки 30мм Ретро Гроздобер Отстранлив Месинг

Печат за Заптивка од 30мм : Пакетот вклучува 1 парче 1,18 инчи / 30мм замена на главата на печатот од восок и д

DEN 712.00
Замихалаа 10/100 парчиња Тврди Пердуви ОД Гуска САМОСТОЈНИ Пердуви ЗА Изработка На Накит Игла Свадба Ново
Замихалаа 10/100 парчиња Тврди Пердуви ОД Гуска САМОСТОЈНИ Пердуви ЗА Изработка На Накит Игла Свадба

Ние им нудиме на клиентите различни бои и количини за избор Сите бои ги продаваме одделно Ве молиме избе

DEN 1400.00
homeemoh 60m Синтетички Materialан Ткаење Материјал 3mm Цврст Круг Јп Plasticан Пластични Плетен За Поправка На Мебел, Ново
homeemoh 60m Синтетички Materialан Ткаење Материјал 3mm Цврст Круг Јп Plasticан Пластични Плетен За Поправка На Мебел,

Пакетот Вклучува : 60м цврст круг јпatан; diamан дијаметар 3ММДолжината може да се прилагоди Материјал : овој

DEN 559.52
САМОСТОЈНА Силиконска Канцеларија Декорација Глина Сапун Свеќа Рачно Изработена Мувла Креативна Геометриска Полигонална Ново
К Азбука Портокалово Овошје Симпатична Шема Нокти Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Машинка Ново
К Азбука Портокалово Овошје Симпатична Шема Нокти Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Машинка

Големина : 3,2 см х 5,8 см (1 инч х 2 инчи) Класификација : Приврзок За Клучеви, Отворач, Ножици За Нокти...

DEN 1.33
Sculpey Premo_ Полимерна Рерна-Печете Глина, Изгорена Умбер Кафеава, Нетоксична, 1 килограм. Бар, Одличен За Ново
Sculpey Premo_ Полимерна Рерна-Печете Глина, Изгорена Умбер Кафеава, Нетоксична, 1 килограм. Бар, Одличен За

Скулпеј Премо доаѓа во 54 густо заситени бои, вклучувајќи сјај, метали, бисери, гранити и проѕирни Изгоре�

DEN 2.67
Мини Стапчиња За Пиштол За Топол Лепак Пента Ангел 10 парчиња Обоени Ленти За Лепило За Лепило Со Ново
Мини Стапчиња За Пиштол За Топол Лепак Пента Ангел 10 парчиња Обоени Ленти За Лепило За Лепило Со

Пакетот вклучува 10 парчиња мини топол лепак пиштол стапчиња за поправка и рачни занаети Големина : окол�

DEN 3.33
Бестојард Божиќен Декор 10 парчиња Дрвени Новогодишни Украси Новогодишна Елка Висечки Орнаменти Недовршени Исечоци Од Ново
Бестојард Божиќен Декор 10 парчиња Дрвени Новогодишни Украси Новогодишна Елка Висечки Орнаменти Недовршени Исечоци Од

Облик на новогодишна елка необоено парче дрво божиќна недовршена дрвена плоча занаетчиски празни исеч�

DEN 1.00
Светло Розова Макраме Кабел / 4мм Едно Влакно Памучни Влакна Уметничко Јаже/Памучни Бонбони Ново
Светло Розова Макраме Кабел / 4мм Едно Влакно Памучни Влакна Уметничко Јаже/Памучни Бонбони

Уметничко Јаже Од Памучни Влакна 1 количина = 623 стапки Едно Влакно Извртено Розова Макраме Кабел Уметни�

DEN 79.68
ГОРГКРАФТ 700 Парчиња 4мм-10мм Самолепливи Бисерни Налепници Бели Бисери Со Рамен Грб За Лице Уметност За Нокти Шминка Ново
ГОРГКРАФТ 700 Парчиња 4мм-10мм Самолепливи Бисерни Налепници Бели Бисери Со Рамен Грб За Лице Уметност За Нокти Шминка

€ [ПАКЕТ и ГОЛЕМИНА] : Доаѓа со 700 парчиња полукружни имитациони бисери во 5 различни големини : 4 / 5 / 6 / 8 / 10

DEN 207.84
Замихалаа 10-200 парчиња/Лот Езеро Сино Меки Ној Пердув 15-70см САМОСТОЈНИ Пердуви За Накит за Изработка на Занаети&засилувач; Ново
Замихалаа 10-200 парчиња/Лот Езеро Сино Меки Ној Пердув 15-70см САМОСТОЈНИ Пердуви За Накит за Изработка на Занаети&засилувач;

Ние им нудиме на клиентите различни бои и количини за избор Сите бои ги продаваме одделно Ве молиме избе

DEN 7775.84
Црвено Извртено Памучно Јаже За Занаети Со Макраме, 0,2 Во Дијаметар Ново Попусти
Црвено Извртено Памучно Јаже За Занаети Со Макраме, 0,2 Во Дијаметар

Макраме јаже : овој сет на разноврсна црвена макраме кабел за занаети може да се користи за создавање на

DEN 96.48
9448а Двострана Лента за Бележник 0.39 во x 33ft, Тешка Двострана Лента За Монтирање, Леплива Леплива Ново
9448а Двострана Лента за Бележник 0.39 во x 33ft, Тешка Двострана Лента За Монтирање, Леплива Леплива

①Двострани Податоци За Лента : оваа бела 9448а тешка двострана лента е 0,39 во / 10мм ширина и 33фт / 10м должина

DEN 175.84
Шестоаголен Исечок Недовршено Дрво Основна Форма Домашен Декор Секојдневна Употреба Закачалка За Празнична Врата Мдф Ново