Сурард Лепак Поени, 600 Парчиња 10мм/0,4 6 Ролни Леплива Лепило Јасни Балони Точки Лента Отстранливи Двострани Налепници Без Трага За Свадбена Декорација, Уметнички За?

Сурард Лепак Поени, 600 Парчиња 10мм/0,4 6 Ролни Леплива Лепило Јасни Балони Точки Лента Отстранливи Двострани

DEN 76.00

Ново

Залиха

Лесен За Употреба : Отсечете точка на лепак, залепете ја на површината на која и треба декор, а потоа излупете ја подлогата, на крајот цврсто залепете ги работите Друг совет за брзо нанесување : искинете неколку точки по ред, притиснете точка на која сакате предметот да се залепи, а потоа повлечете ја белата подлога, а потоа ставете го вашиот предмет на точката на лепак. Што се однесува до отстранувањето на точките, ќе биде полесно ако користите фен за коса за да ги загреете точките неколку секунди пред да ги откриете. Тие можат да се отстранат без никакви траги. Практични и Разноврсни : нашите ленти за точки се погодни за случајни занаетчиски проекти и лакови од балони. Тие се издржливи и лесни за држење хартија во тешка категорија заедно. Совршен за правење предмети од хартија до хартија, занаети за брзо сушење, уметнички занаети од пена, идеја за изработка, залепени пликови, хартиени ленти, уметнички дела, домашна работа за детска уметност, слики, постери, слики, правење бележници итн. Исто така може ДА се користи ЗА сам балон ѕид НА фестивали, церемонија, соба домашна, партија, канцеларија, училница, свадба украси. Индивидуално Пакување : Секоја точка точки е 0,4" во дијаметар, ќе добиете 6 ролни двострана леплива лента, 100 парчиња во ролна што доаѓа во индивидуално пакување , вкупно 600 точки за лепак, без фрустрација за неуредна лента. Точките со практична големина се погодни и практични за повеќенаменска работа за лепење, повеќе проекти, како што се картички за цвеќиња од хартија и страници со бележници, завиткување подароци. Применливи Површини : јасните точки на лепило може да се залепат и отстранат на повеќето мазни, чисти, суви површини, како што се керамика, ѕид од плочки, метал, стакло, хартија, облека, дрво, пластика, површина од смола итн. Тие можат да ги заменат ноктите, игличките, штипките, лентите, спојниците и така натаму. За подобро одржување на лепливоста, точките не се погодни за течна средина. Ве молиме направете ја површината чиста и сува пред да ја залепите. Леплива и Цврста : Изработени од квалификуван мек акрилик, нашите двострани налепници за балони се транспарентни, флексибилни, издржливи и со силна адхезија.

Производи во категоријата

Запечатување Восок Мушка Злато, Мали Димензии Домот Запечатување Восок Мушка, За Мапа Ретро Писмо Ново
Запечатување Восок Мушка Злато, Мали Димензии Домот Запечатување Восок Мушка, За Мапа Ретро Писмо

Силен вискозитет Мала големина со октагон форма, не треба да се намали, лесен за употреба Ставете неколк

DEN 0.33
Здраво Fall Мдф Стил На Печатење 1 Уметност 1 Ново
Здраво Fall Мдф Стил На Печатење 1 Уметност 1

● МАЗНИ ПОВРШИНИ овие дрвени исечоци со Разновидна Обработка на Дрво имаат мазни површини на кои не им

DEN 575.84
12 Парчиња Запечатување Восочни Стапчиња Со Фитили За Печат Со Букви Восок Печат, Покани За Венчавки, Ново
12 Парчиња Запечатување Восочни Стапчиња Со Фитили За Печат Со Букви Восок Печат, Покани За Венчавки,

Пакетот вклучува 12 парчиња запечатување восочни стапчиња со фитили, големината на секое парче е 3,6 х 0,43

DEN 2.00
Восок Печат Монистра, 200 парчиња Октагон Запечатување Восок Монистра За Запечатување Восок Печат Топи, Сива Ново
Восок Печат Монистра, 200 парчиња Октагон Запечатување Восок Монистра За Запечатување Восок Печат Топи, Сива

?Материјал и Големина овие восочни заптивки се направени од висококвалитетна смола Восокот за восочни

DEN 1.00
Крафаре 6 Инчен Занает Пена Топки 6 Пакет Празник Уметности Занаети Изработка На Мазна Полистирен Пена Топки Ново
Крафаре 6 Инчен Занает Пена Топки 6 Пакет Празник Уметности Занаети Изработка На Мазна Полистирен Пена Топки

Пакет : вклучува 6pc 6 инчен дијаметар мазна цврста полистирен занает пена топки, се грижиме за вашиот зан�

DEN 0.67
Шема Хартија Пакет-Суперхерој-Бележник Премиум Специјалитет Хартија Еднострани 12 x12 Колекција Вклучува 16 Листови-Од Ново
Шема Хартија Пакет-Суперхерој-Бележник Премиум Специјалитет Хартија Еднострани 12 x12 Колекција Вклучува 16 Листови-Од

ЗА УБАВИ КРЕАЦИИ : со Овој Премиум Специјализиран пакет Хартија добивате 16 12 листови хартија "х12", соврш�

DEN 271.84
Цветовите на арбуја Оставаат Пластични Папки За Втиснување Во Позадина За Правење Белешки За Картички Или Ново
Цветовите на арбуја Оставаат Пластични Папки За Втиснување Во Позадина За Правење Белешки За Картички Или

Висококвалитетна Папка За Втиснување На Шаблони за Изработка На Хартија Шаблон Се Вклопува Во Популарн

DEN 126.88
Баборуи 200 парчиња Комплет За Секачи Од Полимерна Глина Со 100 парчиња Хартија За Печење Од Полимерна Ново
Баборуи 200 парчиња Комплет За Секачи Од Полимерна Глина Со 100 парчиња Хартија За Печење Од Полимерна

●КОМПЛЕТ ЗА ОБЕТКИ од ГЛИНА● : Вклучувајќи 22 парчиња пластични секачи за обетки од глина за обетки, 100 п�

DEN 2.00
Биверкрафт Комплет За Резба На Дрво С16 Блокови За Резба На Басвуд, Ножеви За Виткање-Нож За Резба На Дрво Ново
Биверкрафт Комплет За Резба На Дрво С16 Блокови За Резба На Басвуд, Ножеви За Виткање-Нож За Резба На Дрво

Комплет за резба СеВоЕдно : ако не знаете како да го започнете вашето патување со резба, направете го тоа

DEN 143.84
Зборо 9 парчиња Комплет За Вајање Црвена Глина Скулптура Измазнување Резба Во Восок Керамички Алатки Полимерни Обликувачи Ново
Мексико Национално Знаме Фудбал Фудбал Ноктите Нипер Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Клипер Ново
Мексико Национално Знаме Фудбал Фудбал Ноктите Нипер Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Клипер

Големина : 3,2 см х 5,8 см (1 инч х 2 инчи) Класификација : Приврзок За Клучеви, Отворач, Ножици За Нокти...

DEN 415.84
18к Позлатен Приврзок За Зло Око, Шуплив Шарм За Конектор Во Форма на Очи за Изработка На Накит 23, 5х12мм Ново
18к Позлатен Приврзок За Зло Око, Шуплив Шарм За Конектор Во Форма на Очи за Изработка На Накит 23, 5х12мм

Боја : Злато Големина : 23, 5х12мм Пакет Количина : 10 парчиња Материјал : Месинг Обложен Без Никел, галваниза�

DEN 3.33
Doodlebug Ситни Отпечатоци Двострана Хартиена Подлога 6 X6 24/Pkg-Цветно-Графичко Виножито, 24 Дизајни/1 секој-DFG6134 Ново
Doodlebug Ситни Отпечатоци Двострана Хартиена Подлога 6 X6 24/Pkg-Цветно-Графичко Виножито, 24 Дизајни/1 секој-DFG6134

Совршен почеток на вашите бележници, картички и многу повеќе! Оваа подлога содржи двострани листови од 2

DEN 2.00
Ибасенице Детски Играчки Детски Играчки Декор од Печурки 20 парчиња Недовршени Занаети Од Дрвена Круша САМОСТОЈНИ Ново
Ибасенице Детски Играчки Детски Играчки Декор од Печурки 20 парчиња Недовршени Занаети Од Дрвена Круша САМОСТОЈНИ

Недовршен дизајн на дрвени овошја, можете да го обоите и да поставите каде било по желба И процесот НА СА

DEN 163.20
Месечината Пердув | 10 Парчиња-14-17 Теал Зелен Ној Обоени Драги Пердуви На Телото Централна Свадба Партија Костими Ново
Месечината Пердув | 10 Парчиња-14-17 Теал Зелен Ној Обоени Драги Пердуви На Телото Централна Свадба Партија Костими

10 парчиња чај од зелен ној долги помеѓу 1417 инчи Овој сет е само за пердуви Не е вклучена вазна или пена...

DEN 1352.00
ОБТАНИМ 24 Парчиња Бои Воздушна Сува Глина, Шарена Глина За Моделирање Сува Ултра Лесна Калапи Магична Глинена Ново
ОБТАНИМ 24 Парчиња Бои Воздушна Сува Глина, Шарена Глина За Моделирање Сува Ултра Лесна Калапи Магична Глинена

Изработен од природна смола, чиста вода и пигмент кој е безопасен и еколошки Добро во квалитет и Извонре

DEN 1.00
Стедлер Фимо Мека Полимерна Глина - - Печете Глина Во Рерна За Накит, Вајање, Изработка, Пацифичко Сино 8020-37 Ново
Стедлер Фимо Мека Полимерна Глина - - Печете Глина Во Рерна За Накит, Вајање, Изработка, Пацифичко Сино 8020-37

Направете свои занаети на професионално ниво, не е потребна посебна опрема Едноставно печете фимо глин�

DEN 93.44
Лето Уживање Лепак Шпорет, Мини Топла Лепак Топење Тенџере 30w Топење За Свила Цвет Фабрика За Училиште Ново
Лето Уживање Лепак Шпорет, Мини Топла Лепак Топење Тенџере 30w Топење За Свила Цвет Фабрика За Училиште

Изработен од висококвалитетен материјал, кој има добра топлинска спроводливост и брз за загревање, отп�

DEN 1348.80
Њу Хемпшир Занаетчиски Збрчкана Сад-Во собата на 4-Наслика Свој Керамички Спомен Ново
Њу Хемпшир Занаетчиски Збрчкана Сад-Во собата на 4-Наслика Свој Керамички Спомен

Мерки прибл 6 "Диа х 2 ц" Ч (сет од 4) Овие парчиња се незастаклени, необоени бисквити Одлично за сликање или

DEN 463.20
Снешко Дизајн По Линии Исечете Недовршено Дрво Зимско Боење Закачалка За Врата Мдф Форма Платно Стил 16 Уметност Ново
Снешко Дизајн По Линии Исечете Недовршено Дрво Зимско Боење Закачалка За Врата Мдф Форма Платно Стил 16 Уметност

● МАЗНИ ПОВРШИНИ овие дрвени исечоци со Разновидна Обработка на Дрво имаат мазни површини на кои не им

DEN 2.00
Moobreeze 100pcs Удар Картичка, 24 Конци Машина За Плетење Делови 24 Шевовите 100Pcs/Ролна, Додатоци Најлон Ново
Moobreeze 100pcs Удар Картичка, 24 Конци Машина За Плетење Делови 24 Шевовите 100Pcs/Ролна, Додатоци Најлон

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТНИ КАРТИЧКИ ЗА УДИРАЊЕ : Изработени од висококвалитетен најлонски материјал, овие карт

DEN 681.44
Крива Графикони Математичка Формула Пресметки Ноктите Нипер Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Клипер Ново
Крива Графикони Математичка Формула Пресметки Ноктите Нипер Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Клипер

Големина : 3,2 см х 5,8 см (1 инч х 2 инчи) Класификација : Приврзок За Клучеви, Отворач, Ножици За Нокти...

DEN 415.84
Црн Ној Пердув Трим Голем Ној ПЕРДУВ САМ ЗА Декорација Боја Ново
Црн Ној Пердув Трим Голем Ној ПЕРДУВ САМ ЗА Декорација Боја

Природни Пердуви : Овие пердуви не се вештачки обликувани, така што секој пердув е Секој пердув е стерил

DEN 2.67
Скулпеј Глина Скулптура Соединение Рерна-Печете Глина Суфле Афион Црно-Одлично За Училишни И Уметнички Проекти-7 Унца Ново
Скулпеј Глина Скулптура Соединение Рерна-Печете Глина Суфле Афион Црно-Одлично За Училишни И Уметнички Проекти-7 Унца

СУФЛЕсеопфатна одлична печка печете глина Овој сет содржи три пакувања Од Црно Обоена Глина од Афион 7о�

DEN 479.84
Faotup 1pcs 0.94 Инчен Кожен Преса Работ Ролери, Дрво Кожа Прес Ролери, Ролери За Кожа, Тешки Кожни Прес Ново
Faotup 1pcs 0.94 Инчен Кожен Преса Работ Ролери, Дрво Кожа Прес Ролери, Ролери За Кожа, Тешки Кожни Прес

Добар квалитет : дрвото е тврдо и издржливо, со прекрасни дезени, без ' рѓа и не е лесно да се кородира Фун�

DEN 1.67
СКУЛПЕЈ ТРЕТИ 12 Светли Бои На Полимерна Рерна-Печете Глина, Нетоксични 12 мл., одлично за моделирање,вајање, Ново
СКУЛПЕЈ ТРЕТИ 12 Светли Бои На Полимерна Рерна-Печете Глина, Нетоксични 12 мл., одлично за моделирање,вајање,

Останува мек додека не се печене се суши на воздух Останува мека и флексибилна додека не се пече во ваша�

DEN 260.00
Јокив Призма Лента, Самолепливи Холографски Рефлектирачки Декоративни Ленти, Одлични За Занаетчиски Проекти, Самостојна Ново
онлајн занает Железо Гроздобер Крави Сет од 3 парчиња Ново
онлајн занает Железо Гроздобер Крави Сет од 3 парчиња

ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА : Јубилејни Ѕвона / Занаетчиски Ѕвона / Венчални Ѕвона / Ѕвона За Мотоцикли / Ѕв�

DEN 3.33
Хункидори Занаети - Современи Божиќни Луксузни Картички ВМЕТНУВА ЕЛЕГ21-102 Ново
Хункидори Занаети - Современи Божиќни Луксузни Картички ВМЕТНУВА ЕЛЕГ21-102

Вклучува 20 а4 140гсм инсерти за картички Координира Со Современата Божиќна Колекција (се продава одделно)

DEN 1387.20
Виола Мулти Раса Куче Ткиво Хартија Листови, 8 кт Ново
Виола Мулти Раса Куче Ткиво Хартија Листови, 8 кт

Едно Пакување со 8 Листови Хартија За Ткиво ~ Мулти Кучиња Секој лист мери 20 во х 20 инчи 4 листови се печат�

DEN 2.00
Државен Исечок на ново Мексико Недовршено Дрво Санта Фе Јука Лос Аламос Пустина Мдф Форма Платно Стил 1 Ново
Државен Исечок на ново Мексико Недовршено Дрво Санта Фе Јука Лос Аламос Пустина Мдф Форма Платно Стил 1

● МАЗНИ ПОВРШИНИ овие дрвени исечоци со Разновидна Обработка на Дрво имаат мазни површини на кои не им

DEN 0.67
Култура Рака Цвет Линија Цртање Шема Ноктите Нипер Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Машинка Ново
Култура Рака Цвет Линија Цртање Шема Ноктите Нипер Прстен Клуч Синџир Шише Машинка Машинка

Големина : 3,2 см х 5,8 см (1 инч х 2 инчи) Класификација : Приврзок За Клучеви, Отворач, Ножици За Нокти Каракт�

DEN 1.33
Денот на благодарноста Линија Цртање Шема Клуч Синџир Прстен Мултифункционален Ноктите Машинки Шише Отварач Подарок Ново
Денот на благодарноста Линија Цртање Шема Клуч Синџир Прстен Мултифункционален Ноктите Машинки Шише Отварач Подарок

Големина : 3,2 х 5,8 см, 2,5 см дијаметар за вашата слика Класификација : ножици за Нокти Карактеристика : Мулт

DEN 2.67
Тарахт 24 парчиња Женски Рингнек Опашки Од Фазан Пердуви Природни Пердуви 8-10инч 20-25см За Занаети Перформанси На Домашна Ново
Тарахт 24 парчиња Женски Рингнек Опашки Од Фазан Пердуви Природни Пердуви 8-10инч 20-25см За Занаети Перформанси На Домашна

?Пердуви Без суровост : овие женски пердуви од опашки од фазан се 100% вистински природни ПердувиСите перд

DEN 191.84
Дрво ВО облик На делфин САМ Занает Исечок Висечки Орнаменти Со Јажиња Од Коноп Подарок Таг Совршен За Свадба Ново
Дрво ВО облик На делфин САМ Занает Исечок Висечки Орнаменти Со Јажиња Од Коноп Подарок Таг Совршен За Свадба

① ОПИС : Материјал : Дрво Големина : Прибл 94х3, 94х0, 1 инч / 10х10х0, 25 см Изработено од квалитетно природно др�

DEN 143.68
Недовршени Парчиња Дрво 100 Парчиња Празен Квадрат 4 х 4 Инчни Парчиња Дрво За Занаети, Подлоги За Чаши, Ново
Недовршени Парчиња Дрво 100 Парчиња Празен Квадрат 4 х 4 Инчни Парчиња Дрво За Занаети, Подлоги За Чаши,

Комплет Парчиња Дрво од 100 парчиња : Стандардно 4 х 4 инчи квадратно празно недовршено дрво; Дебелина : 0,1 и

DEN 447.84
Пена Лента, Јасно, 5-1/2 yd. Л, 3/4 во. W Ново
Пена Лента, Јасно, 5-1/2 yd. Л, 3/4 во. W

Цена За : Секоја Јачина На Адхезија : 19 мл Лепило : Акрилна Форма : Континуирана Ролна Ставка : Должина На П

DEN 1.00
BLMIEDE Виножито Облак Топол Воздух Балон Силиконски Мувла Фондан Чоколадо Печење САМ ГЛИНА Силиконски Алатка Ново
BLMIEDE Виножито Облак Топол Воздух Балон Силиконски Мувла Фондан Чоколадо Печење САМ ГЛИНА Силиконски Алатка

ОДЛИЧНА ПРИМЕНЛИВОСТ : Овие Божиќни Алатки Се Совршени За Секоја Пригода и Лесни За Правење, Па Дури И Ак

DEN 1.00
Едукативни Сознанија Форма На Пластична Маска за Лице-ЕИ1800Х, Природно Бело, 24 х 26 Инчи-90 фунти Ново
Едукативни Сознанија Форма На Пластична Маска за Лице-ЕИ1800Х, Природно Бело, 24 х 26 Инчи-90 фунти

Создадете своја шарена, елаборирана маска Одлично снабдување со уметничка класа за вашата единица за м�

DEN 0.33
АВИОН АВИОН 5Д Дијамант Сликарство Комплет За Возрасни Деца, DIY Уметности Занает За Домашен Ѕид Декор Роденденски Ново
АВИОН АВИОН 5Д Дијамант Сликарство Комплет За Возрасни Деца, DIY Уметности Занает За Домашен Ѕид Декор Роденденски

? ●ГОЛЕМИНА НА ПЛАТНО】 40Х50СМ / 16 Х 20 Инчи Нашата дијамантска сликарска боја по броеви не вклучува рамки

DEN 0.33
Срна Силиконски Мувла Сапун Восок Гипс Смола Глина Мувла Елен Ново
Срна Силиконски Мувла Сапун Восок Гипс Смола Глина Мувла Елен

Еден од еден вид дизајн Силиконски калапи боја : сина или бела Флексибилен, Лесен за употреба и брз за чи�

DEN 239.84
Mylittlewoodshop Pkg на 100-Финалето Шпилка Капа-3/4 инчи Висок со 1/4 Инчен Дупка Недовршени Дрво Ново
Mylittlewoodshop Pkg на 100-Финалето Шпилка Капа-3/4 инчи Висок со 1/4 Инчен Дупка Недовршени Дрво

Завршни Краеви На Капачето За Шпилка кои се високи 3 / 4 инчи со дупка од 1 / 4 инчи 1 / 2 преку патот Конечните

DEN 3.00