AMSCOPE HL250-B Fiber Optical Microspope Illuminator 150W извор на светлина

AMSCOPE HL250-B Fiber Optical Microspope Illuminator 150W извор на светлина

DEN 3615.84

Ново

Залиха

Извор за халоген на светлина со оптички влакна од 150 W Извор за халоген на светлина со оптички влакна од 150 W. Извор за халоген на светлина со оптички влакна од 150 W. Осветлување на ладно светло со контрола на интензитет. Механизам за автоматско намалување на електрична енергија за осигурување на безбедност. Подготвени за приложување на ламби со оптички влакна. Слот подготвен за вметнување филтри за промена на светлосни бои. Оваа кутија за контрола на изворот на светлина на микроскоп илуминатор нуди 150 вагени халогени осветлување, обезбедувајќи силно, рамномерно и ладно осветлување на дневната светлина. Изворот на светлина доаѓа со вграден филтер за топлина за ладно светло, специјално дизајниран слот за филтри во боја и контроли на цврста состојба за целосно прилагодување на интензитетот. Неговиот дизајн на горниот прозорец е погоден за промена на светилките. Неговиот механизам за автоматско исклучување ќе ја прекине електричната енергија автоматски кога прозорецот е отворен. Изворот на светлина доаѓа со двостепен адаптер за монтирање со 5/8 "(16мм) и 25/32" (20мм) во дијаметар за приложување на кабел за светло со оптички влакна, или Gooseck или прстен. Овој кул систем за осветлување со висок интензитет е одличен за биолошки и електронски апликации. Карактеристики и спецификации : 150 вати за контрола на изворот на светлина со халоген со варијабилен интензитет Вграден слот за филтрирање на топлина за вметнување филтри за бои (достапни како по избор) удобен дизајн на горниот прозорец за промена на механизмот за автоматско намалување на сијалиците за електрична безбедност одличен за дискриминација на осветлувањето Систем за халоген сијалички со висок интензитет 24 V/150 W кварц, присилен систем за ладење на воздухот 3200 степени Келвин Температура на бојата Температура Трајната метална конструкција произведена под ISO 9001 Стандарди Одлична една година Производител ГАРАНЦИЈА Тежина : .

Производи во категоријата

ВОЗЕТЕ ВО ЛИНИЈА СТВРДНАТ ЧЕЛИЧЕН ЧЕКАН ВО КУКИ 6 ИНЧИ 150 ММ Ново
ВОЗЕТЕ ВО ЛИНИЈА СТВРДНАТ ЧЕЛИЧЕН ЧЕКАН ВО КУКИ 6 ИНЧИ 150 ММ

Ве молиме оставете ја храната назад бидејќи ги цениме коментарите на сите наши клиенти кампување земја�

DEN 1.67
Пролет Балансер Текна Х-Тешки.140-286, 6 до 308,6 фунти-Произведено Во Италија Ново
Пролет Балансер Текна Х-Тешки.140-286, 6 до 308,6 фунти-Произведено Во Италија

Капацитет : 286,6 до 308,6 фунти Должина на кабелот : 3 м безбедносна суспензија Тело : алуминиумска легура ТЕК

DEN 337.60
ТРИП Лајт Кат5е Обликуван Кросовер Крпеница КАБЕЛ RJ45, М/М, Црвена 10-Стапки Ново
ТРИП Лајт Кат5е Обликуван Кросовер Крпеница КАБЕЛ RJ45, М/М, Црвена 10-Стапки

10 стапки Црвениот Cat5e Крстот преку Кабел w / Зелена Обликувана Вирус Олеснување Премиум каблирање За ап�

DEN 2.00
ТЕЈША 18 парчиња/Комплет Машинки За Нокти Комплет За Маникир Педикир Ножици За Прсти Алатки За Чешлање Ново
ТЕЈША 18 парчиња/Комплет Машинки За Нокти Комплет За Маникир Педикир Ножици За Прсти Алатки За Чешлање

100% Сосема нов и квалитетен комплет за маникир вклучува нега на лице / нега на раце / нега на стапала Вкуп

DEN 3.33
26 3 Кобалт 135 Степен. Работник Должина Вежба Малку Ново
26 3 Кобалт 135 Степен. Работник Должина Вежба Малку

#26 3" Кобалт 135 Степени Работник Должина Вежба Малку ● Групирање На Дупчалки : Дупчалка ● Тип На Димензиј�

DEN 146.88
Абот колекција 3Д корална гранка, црвена Ново
Абот колекција 3Д корална гранка, црвена

Уникатен додаток на кој било декор на плажа или крајбрежна куќа Коралната реплика може да биде акцент н�

DEN 403.20
Инконтиненција долна облека - памучни уринарни брифинзи - Протек за доказ за гаќи за возрасни за заштита на Ново
Инконтиненција долна облека - памучни уринарни брифинзи - Протек за доказ за гаќи за возрасни за заштита на

【Целодневна удобност】 Изгледајте и чувствувајте се како секојдневна долна облека Долна облека направ

DEN 1.00
Инсеат Лифт Лифт Стол Рака Контрола Со Топлина &засилувач; Масажа 11700 Ново Попусти
Инсеат Лифт Лифт Стол Рака Контрола Со Топлина &засилувач; Масажа 11700

Подигнете Ја Контролата На Раката На Столот Треба да Има 11700 На Задната Страна На Рачната Контрола за Ов�

DEN 1584.00
Вевор Ер Џек, 5 тони/11000 фунти Тројна Торба Воздушен Приклучок, Воздушно Перниче Џек Подигнете До 15,75 Инчи, Ново
Вевор Ер Џек, 5 тони/11000 фунти Тројна Торба Воздушен Приклучок, Воздушно Перниче Џек Подигнете До 15,75 Инчи,

Заштеда На Трудот Џек Безбедна Употреба Дизајн за заштеда на простор Капацитет : 5,0 тони / 11023 фунти Виси

DEN 1.33
ласенерсм 15 Парчиња Ротирачки Клипови Јасни Клипови За Аквариумски Вшмукувачки Чаши Аквариум Аквариум Резервоар За Ново
ласенерсм 15 Парчиња Ротирачки Клипови Јасни Клипови За Аквариумски Вшмукувачки Чаши Аквариум Аквариум Резервоар За

Дијаметар на вшмукување чаша : 30мм; внатрешен дијаметар На Клипот : 10мм; Изработен од квалитетен пвц мате

DEN 2.33
Месечината Ленс Професионален шатор за кампување 2 лица шатор за ранец за ранец, ултралесна опрема за докажување Ново
Месечината Ленс Професионален шатор за кампување 2 лица шатор за ранец за ранец, ултралесна опрема за докажување

Лесно поставување Прилагодлива позиција : Запознајте ги сите ваши потреби и повеќе прилики Удобно : Пон�

DEN 2.33
KNIPEX Алатки - 2 Парче Рамна Машина Во Собата Во Торбичка Ново
KNIPEX Алатки - 2 Парче Рамна Машина Во Собата Во Торбичка

Прецизност Одделение Перформанси Алатки Број 1 Избор На Трговец Во Светот Удобно Во Употреба И Обезбеде

DEN 1157.44
K&F Concept K-28 Камера за камера за брзо ослободување на плочата за брзо ослободување Ново
K&F Concept K-28 Камера за камера за брзо ослободување на плочата за брзо ослободување

Материјал : Алуминиумска легура Универзална монтажа на камера DSLR, конец од 1 / 4 инчи компатибилен со пове

DEN 1.00
Кентек Бнц 2 Начин Рачно Префрлување На Податоци Кутија Женски I/O AB Порта За Коаксијален Bnc Интерфејс Видео Ново
Кентек Бнц 2 Начин Рачно Префрлување На Податоци Кутија Женски I/O AB Порта За Коаксијален Bnc Интерфејс Видео

Бнц Рачно Префрлување На Податоци Кутија Бнц Женско Пристаниште Копче За Контрола На Бирање...

DEN 3935.84
Јопвкуин Теле Разредување Ракав, Рака Притисок Ракав Масажа 3пар Истегнување Предиво За Aut Ново
Јопвкуин Теле Разредување Ракав, Рака Притисок Ракав Масажа 3пар Истегнување Предиво За Aut

Конкавноконвексниот процес на ткаење може да произведе физички ефект на масажа врз телото, да троши пов

DEN 764.80
Замена на кабел за напојување со најдобро кабел за напојување за адаптер за AC на камера со камера Ново
Замена на кабел за напојување со најдобро кабел за напојување за адаптер за AC на камера со камера

Влез на светски свет : Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz Заштита на безбедност : Преоптоварување на преоптоварување, над

DEN 159.84
Отстранување депилација на косата сунѓер подлога за отстранување на косата 1 парчиња друго отстранување на влакна Ново
Отстранување депилација на косата сунѓер подлога за отстранување на косата 1 парчиња друго отстранување на влакна

1 парчиња сунѓер за отстранување на косата Дизајнот е многу лесен за корисниците, со две лица, розово лиц

DEN 46.88
Голем Прст Бунион Шина Исправувач Коректор Олеснување На Болката Во Стапалото Халукс Валгус Ново
Голем Прст Бунион Шина Исправувач Коректор Олеснување На Болката Во Стапалото Халукс Валгус

1 Пар Бунион Коректор Голем ПрстБунион Шини Олеснување На БолкатаХалукс Валгус Комплет За Третман Зашт�

DEN 95.84
КОХЕЛИ 100 парчиња Преносливо Завиткување Торбичка За Торбичка Со Бела Рака Складирање Нацртајте Накит Ново
КОХЕЛИ 100 парчиња Преносливо Завиткување Торбичка За Торбичка Со Бела Рака Складирање Нацртајте Накит

органза ТОРБИЧКА ЗА ПОДАРОЦИ со врвка за ВЛЕЧЕЊЕ дизајнот на Врвка овозможува оваа торба лесна за носењ

DEN 1336.00
Топ Пакет Снабдување Работ Заштитници, Случај.120, 2 1/2 х 2 1/2 х 40, Бело Ново
Топ Пакет Снабдување Работ Заштитници, Случај.120, 2 1/2 х 2 1/2 х 40, Бело

Совршен за корисници со низок волумен Користете за стабилизирање на оптоварувањата и подобрување на ја

DEN 0.33
Ресурси За учење Виножито Џеб Табела, Училница или Домашно Училиште Материјали, Возраст 4+ Ново
Ресурси За учење Виножито Џеб Табела, Училница или Домашно Училиште Материјали, Возраст 4+

Разноврсна наставна алатка ви овозможува да користите џебови за графикони, нарачки, секвенци и многу по

DEN 3.33
Адонаи Хардвер 188мм Евтихус Декоративни Месинг Врата Повлечете Ново
Адонаи Хардвер 188мм Евтихус Декоративни Месинг Врата Повлечете

Испорачани како две парчиња со соодветни завртки Изработени Од Цврст Месинг Бродови во 7 работни дена, Н

DEN 720.00
Тесна Порта 15 ПАРЧИЊА Картони Со Јајца-Картон Со Повеќе Обоени Јајца За Свежи Пилешки Јајца Од Фарма-Картон За Ново
Тесна Порта 15 ПАРЧИЊА Картони Со Јајца-Картон Со Повеќе Обоени Јајца За Свежи Пилешки Јајца Од Фарма-Картон За

️ ● ГОЛЕМИ КУТИИ : може совршено да собере десетина кокошки јајца Овој држач за јајца како гајба ќе ги ч�

DEN 575.84
Никон Д3200 24.2 ПРАТЕНИК Цмос Дигитал СЛР Со 18-55мм ф/3.5-5.6 Авто Фокус-С ДХС ВР НИКОР Зум Леќа Ново
Никон Д3200 24.2 ПРАТЕНИК Цмос Дигитал СЛР Со 18-55мм ф/3.5-5.6 Авто Фокус-С ДХС ВР НИКОР Зум Леќа

24mp CMOS dxформат сензор 4 фрејмови во секунда континуирано снимање 11 АФ поени (СО 3Д следење) ISO 1006400 (ПЛУС ISO 12

DEN 1.00
uxcell 6063 Алуминиумска тркалезна цевка 4мм ОД 2мм Внатрешна диа 300мм цевка за цевки со должина Ново
uxcell 6063 Алуминиумска тркалезна цевка 4мм ОД 2мм Внатрешна диа 300мм цевка за цевки со должина

[Материјал] 6063 Алуминиум со средна јачина, добра изведба на обработка, отпорност на корозија, висока цвр

DEN 1395.20
Водич за слајд порта Ролери 3 Црни тврди најлон UHMW ролери со C држач 2 пакет заден пост заварено склопување Ново
Водич за слајд порта Ролери 3 Црни тврди најлон UHMW ролери со C држач 2 пакет заден пост заварено склопување

2 Пакувајте тврдо најлон запечатено лежиште на топката, не е потребно затегнување или одржување 3 ”тешк�

DEN 1071.84
АМ Тв Монтирање И Монитор Штанд Во Собата, ЦЕЛОСНА ДВИЖЕЊЕ ТВ Ѕид Монтирање Вртливата И Навалување за Ново Попусти
АМ Тв Монтирање И Монитор Штанд Во Собата, ЦЕЛОСНА ДВИЖЕЊЕ ТВ Ѕид Монтирање Вртливата И Навалување за

[Тв Монтирање] УНИВЕРЗАЛНА МОНТАЖА НА ЅИД НА ТВ am alphamount articulating tv mount одговара на повеќето 26 до 55 ИНЧНИ LED, L

DEN 671.36
Сет На Фарови SCKJ Компатибилен со528 535 550xDrive Возач И Совозачка страна w/сијалица Ново
Сет На Фарови SCKJ Компатибилен со528 535 550xDrive Возач И Совозачка страна w/сијалица

Фитмент : ве Молиме проверете Фитнес Филтер и Опис за да видите дали оваа ставка ќе работи на вашето вози

DEN 1.00
Компресиран колекционер на воздух за чистота и тест за микроорганизам Ново
Компресиран колекционер на воздух за чистота и тест за микроорганизам

Овој производ има широка применливост, безбедна и сигурна Овој производ се користи за чистота на компре

DEN 0.33
Подарок Чоро Греми за Денот на мајката Компактен шминка огледало баба Греми подарок од подарок за благодарност Ново
Подарок Чоро Греми за Денот на мајката Компактен шминка огледало баба Греми подарок од подарок за благодарност

Материјал : Не'рѓосувачки челик Тоа е хипо алергенски, не 'рѓа, ја менува бојата или лакот и е без олово и �

DEN 1.00