ЕСПИКСЕЛ СОСТОЈБА ПИКСЕЛ 7 сегмент дисплеј за Arduino и Raspberry Pi

ЕСПИКСЕЛ СОСТОЈБА ПИКСЕЛ 7 сегмент дисплеј за Arduino и Raspberry Pi

DEN 1.67

Ново

Залиха

ESP32 подготвен (не е вклучен) 86 WS2812 B-MINI адресирани LED диоди. Сензор за температура/влажност на SHT21. DS3231 M часовник во реално време со резервна копија на кондензаторот. Пример код и повеќе за Github (пребарување Espixel Clock). ESP32 подготвен (не е вклучен). 86 WS2812 B-MINI адресирани LED диоди. Сензор за температура/влажност на SHT21. DS3231 M часовник во реално време со резервна копија на кондензаторот. Пример код и повеќе за Github (пребарување Espixel Clock). Часовникот на Espixel пристигна по успешната кампања на Kickstarter! Уморни од здодевни дигитални часовници? Програмирајте го сопствениот со часовник Espixel. Не во часовници? Изградете тајмер или како бројач. Одликувајќи се со 86 индивидуално адресирани WS2812 RGB LED диоди распоредени во дисплеј со седум сегменти. Receiveе ја добиете таблата за часовници ESPIXEL, подготвена да се интегрира во вашиот проект DIY Arduino или Raspberry Pi. Потребно е лемење за да се прикачат заглавија или жици директно на таблата. Одборот е подготвен ESP32 (ESP-WORTO-32 модул не е вклучен)-едноставно лемење на задниот дел и добијте програмирање или користете со микроконтролерот по ваш избор со користење на пинот D_IN исто како и секоја адреса што може да се адресира LED лента. Чувајте време со интегрираниот часовник во реално време со резервна копија на кондензаторот или пријавете ја температурата и влажноста со податоци од сензорот за одборот.

Производи во категоријата

Dudubaby есен и зимска нова машка џемпер за џемпер на вратот, цврста машка маица Ново
Dudubaby есен и зимска нова машка џемпер за џемпер на вратот, цврста машка маица

75% полиестер, 25% памук Направени во САД и увезени Посебен акцент : Проверете ја табелата со големина за да

DEN 0.67
Црвен Трим Контролер Мод За Xbox 360 Ново
Црвен Трим Контролер Мод За Xbox 360

Ако не купувате Од Gamer Modz, не го купувате нашиот производ Точна Замена За Стандарден Xbox 360 Контролер...

DEN 0.67
Налепница со винил со бродови на американскиот знаме, американска гордост водна вода винил декларација, големо знаме Ново
Налепница со винил со бродови на американскиот знаме, американска гордост водна вода винил декларација, големо знаме

Направени во САД : Нашите налепници и решенија за брод се изработени од висококвалитетен материјален ви

DEN 3.33
Хагејл црни кадифени закачалки + деца со кадифени закачалки Ново
Хагејл црни кадифени закачалки + деца со кадифени закачалки

Закачалки со кадифени со кадифе, црна не лизгање 360 степени за вртење на кука силни и издржливи закачалк�

DEN 1102.40
Анголии 6 парчиња кука кука кука кука куки куки куки за плакари метални куки гардероба црна закачалка Ново
Анголии 6 парчиња кука кука кука кука куки куки куки за плакари метални куки гардероба црна закачалка

Кука на кабинетот : Направено од траен железен материјал, решетката за складирање се спротивставува на �

DEN 1.33
Менс Раглан 3/4 двојна тон кошула за бејзбол дрес Ново
Менс Раглан 3/4 двојна тон кошула за бејзбол дрес

100% памук Повлечете го затворањето Премиум мешавина од памук ќе обезбеди оваа кошула од 3 / 4 ракав Раглан

DEN 127.84
Кабел за молња на молња од кабел за молња од Shezi 4-во-1 60W [Брзо полнење и синхронизација на податоци] Рамен Ново
Кабел за молња на молња од кабел за молња од Shezi 4-во-1 60W [Брзо полнење и синхронизација на податоци] Рамен

? Комбинира USB A до C, USB A до Молња, USB C до Молња и USB C до USB C во еден кабел Совршен кабел за дома, патување, авт

DEN 0.33
Голема Шолја За Кафе За Инженер, Воздушна Цивилна Електротехничка Инженерска Кригла, Инженерска Студентска Дипломска Ново
304 Нерѓосувачки Челик Брзи Врски Д Заклучување На Обликот Врски За Поправка На Брз Синџир-М3, 5 1/8 Ново
304 Нерѓосувачки Челик Брзи Врски Д Заклучување На Обликот Врски За Поправка На Брз Синџир-М3, 5 1/8

[Детали за производите] 10 х М3, 5 Синџир Врска, големина е 17 / 16 "х 1 / 8" / 37мм х 3,5 мм (Л х Диа Безбедниот капаци

DEN 2.67
3drose quatrefoil шема црн преглед на бела - 22oz Штајн кригла Ново
3drose quatrefoil шема црн преглед на бела - 22oz Штајн кригла

Направено од бела керамика со висок сјај Слика отпечатена од обете страни Висина : 6,5 инчи...

DEN 303.84
Четки за шминка Mmllzel 15pcs Постави козметичка основа во прав руменило за очи сенка за усни мешавина од дрвена алатка Ново
Четки за шминка Mmllzel 15pcs Постави козметичка основа во прав руменило за очи сенка за усни мешавина од дрвена алатка

Четката е изработена од синтетички влакна и е совршена за подигање течности, прав или креми Целосна тор�

DEN 1.67
Schiek Спорт 1000-PLS Луксузни Ремени За Подигнување На Зглобот - Обвивки За Зглобови За Кревање Тежина Ново
Schiek Спорт 1000-PLS Луксузни Ремени За Подигнување На Зглобот - Обвивки За Зглобови За Кревање Тежина

ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕСпортскиот Модел Шик 1000PLS ремени за подигнување на рачниот зглоб се изработени од неопр

DEN 2.67
2023 Нова неправилна форма Ретро очила за сонце очила за очила за очила Гроздобер неправилен унисекс Ново
2023 Нова неправилна форма Ретро очила за сонце очила за очила за очила Гроздобер неправилен унисекс

Очила за мажи велосипедизам за жени мало лице со голема рамка за жени за жени машки кругови кои возат го�

DEN 2.33
Минге обична маичка дами дам со долг ракав датум ноќ зима кратко лабава фит џемпер со качулка удобност во боја Ново
Минге обична маичка дами дам со долг ракав датум ноќ зима кратко лабава фит џемпер со качулка удобност во боја

? Материјал : мека, удобна и дише, доволно издржлива за вашето секојдневно носење и е многу мека, удобна, и

DEN 2.67
Clispeed 5 Rolls 5 Еластични завои Еластични заводни завои Спортски сприн завој памук завој Атлетик лента Ново
Clispeed 5 Rolls 5 Еластични завои Еластични заводни завои Спортски сприн завој памук завој Атлетик лента

Завој за помош од прва помош : Лента за самостојно завојување, без клипови или потребни и нема да се држи

DEN 175.84
ТОПБАТИЈА 2 парчиња Кожна Обвивка Ножеви За Филетирање Риби Штитници За Сечила Заштитник Месар Готвач Држачи За Ново
Тркало за дебагирање на светло-светло, 6 во x 1 во x 1 во 8-ти перка, 3 по случај Ново
Тркало за дебагирање на светло-светло, 6 во x 1 во x 1 во 8-ти перка, 3 по случај

Обезбедува чист и економичен систем за отстранување на фини плескавици, но сепак резултира во полирана

DEN 3.33
Колекција Хестан - Бакар- Чиста Бакарна Тава, Индукциска Плоча За Готвење Компатибилна, 12,5-Инчен Ново Попусти
Колекција Хестан - Бакар- Чиста Бакарна Тава, Индукциска Плоча За Готвење Компатибилна, 12,5-Инчен

Вклучува (1) Хестан Бакар Врска 12 Флеш Наврткинавртки инспирирани од Готвачот, ги прават садовите за гот

DEN 5375.36
134937300 Собрание на напаѓачот за миење садови за електролукс фригидаер мијалник за штрајк на вратата 1483065, AH2345126, Ново
134937300 Собрание на напаѓачот за миење садови за електролукс фригидаер мијалник за штрајк на вратата 1483065, AH2345126,

Број : 134937300 Собрание на штрајкот на вратата на мијалник Замена : AP4365553,1483065, AH2345126, EA2345126, PS2345126,7134937300 Замен�

DEN 198.24
Златни жени моден тренд целосен дијамант циркон прстен дами накит дијамантски прстени за жени прилагодливи Ново
Златни жени моден тренд целосен дијамант циркон прстен дами накит дијамантски прстени за жени прилагодливи

Совршен подарок Исклучителна кутија за накит за подароци, тоа е совршен подарок за секоја пригода и пра�

DEN 1.00
Магацински Етикети, Магнетни Ролни, 3 х 100, Бело, 1/Случај Ново
Магацински Етикети, Магнетни Ролни, 3 х 100, Бело, 1/Случај

Функцијата за вклучување / бришење го прави подвижниот инвентар брз и лесен Совршен за етикети, знаци, б�

DEN 1078.40
Студ Момче Моќ Точка Про Серија Столпчиња 1.625 48/Пк Ново
Студ Момче Моќ Точка Про Серија Столпчиња 1.625 48/Пк

Оваа обетка "Точка На Моќност" нуди извонредни перформанси со мала тежина и издржливост за патеката, как

DEN 1.00
Запечатени Делови Од Единицата Т1053 Конектор За Задник Ново
Запечатени Делови Од Единицата Т1053 Конектор За Задник

Конектор За Задник ЗАДНИК КОНЕКТОР ЖОЛТА 1416 ИНСУЛА 15 ПО ПКГ, Домашна Поправка, Делови За Поправка, Попра�

DEN 125.44
Торба мелем маст 1 мл Ново
Торба мелем маст 1 мл

Старо време лекуваше маст Натоварен со ланолин Одлично за искривени заби Одлично за површни гребнатини

DEN 3.00
4 Вашиот Дом Генерички Тврдо Дрво Артикулирање Правосмукалка Хард Кат Алатка 920018-04 Ново
4 Вашиот Дом Генерички Тврдо Дрво Артикулирање Правосмукалка Хард Кат Алатка 920018-04

Погоден за следниве модели На Дисон DYSONDC04, DC05, DC07, DC08, DC08 TW, DC11, DC14, DC18, DC19, DC19 T2, DC20, DC21, DC22, DC23, DC24, DC25, DC26 CITY, DC27,

DEN 355.20
Банер за кујна Tex-Mex 13 Mas | Не-ткаенини | Тешка винил еднострана со метални громови Ново
Банер за кујна Tex-Mex 13 Mas | Не-ткаенини | Тешка винил еднострана со метални громови

Ова не е ефтин транспарент на ткаенини Печатењето Тампа користи висококвалитетен, тешка, премија од 13 м�

DEN 3.00
Алатки за базени Guizhoujiufu Дигитална pH-80 водоотпорен мерач на температура на pH со автоматска функција за калибрација Ново
Алатки за базени Guizhoujiufu Дигитална pH-80 водоотпорен мерач на температура на pH со автоматска функција за калибрација

PH80 е економски цени, сигурен мерач на p H (ака p Hпенкало или p H тестер) кој е идеален за тестирање на аплика�

DEN 2.33
10 парчиња Далас DS18B20 18B20 18S20 ДО-92 Ic Чип Термометар Температура Сензор Ново
10 парчиња Далас DS18B20 18B20 18S20 ДО-92 Ic Чип Термометар Температура Сензор

Предметот Е Нов и добар квалитет Тестирано пред испорака Тип : многу (10 парчиња / многу) тежина : 0,02 кг (0,04 �

DEN 2.67
Без драма без држач за далечински управувач на лама, кутија за организатор за складирање на кожа за домашна десктоп Ново
Без драма без држач за далечински управувач на лама, кутија за организатор за складирање на кожа за домашна десктоп

Пу Направени во САД или увезени Оваа кутија за складирање е изработена од висококвалитетен PU материјал,

DEN 3.33
Исчистете Кеси за Ѓубре од 7-10 Литри, 1.000 Рефус Пакувања-Облоги За Корпи За Ѓубре Со Средна Големина за Конзерви За Ново
Исчистете Кеси за Ѓубре од 7-10 Литри, 1.000 Рефус Пакувања-Облоги За Корпи За Ѓубре Со Средна Големина за Конзерви За

Замрзнати Јасно Дебели 8 Микрони Одговара На Лименки Од 710 Галони Стапици во Мирис Посилни Од Типичните �

DEN 1.33
NFL Denver Broncos Unisex Siskiyou SportsKey Организатор, метал, една големина Ново Попусти
NFL Denver Broncos Unisex Siskiyou SportsKey Организатор, метал, една големина

Официјално лиценциран NFL производ Лесна за употреба на голема функција за завртки што го прави вчитувањ

DEN 130.72
X - DREE 30pcs 11mm x 24mm x 10.8 mm Пластични Лизгач Fader Копчето Бела За Потенциометар (30pcs 11 mm x Ново
X - DREE 30pcs 11mm x 24mm x 10.8 mm Пластични Лизгач Fader Копчето Бела За Потенциометар (30pcs 11 mm x

Земја На Производство : КИНА; Материјал : Пластика Нето Тежина : 33гр Содржина На Пакетот : 30 Еез х Фадер Ко�

DEN 1.67
Тренд алуминиум оксид 5 инчи случајни орбити 120 дискови за пескарење, AB/125/120A, пакет од 10 Ново
Тренд алуминиум оксид 5 инчи случајни орбити 120 дискови за пескарење, AB/125/120A, пакет од 10

Високи перформанси : Високо издржлив алуминиум оксид Грит ги одржува своите перформанси 3x подолго од ко

DEN 1.00