Телескопи раксинбанг Астрономски Рефрактор Телескоп, 50мм Детски Калибар Рефракција Телескоп Рефракција Окулари Окулари Статив со 360мм Фокусна Должина За Деца Поч

Телескопи раксинбанг Астрономски Рефрактор Телескоп, 50мм Детски Калибар Рефракција Телескоп Рефракција Окулари

DEN 1.67

Ново

Залиха

●Најдобра Едукативна Алатка●Астрономски телескоп, им овозможува на вашите деца да бидат во контакт со науката, да имаат голем интерес за природно Исто така развијте ја нивната грижа и трпеливост потоа добро вежбајте од правење научни експерименти, погодни за аматерски астрономи и деца на почетно ниво. ●Прилагодлив Алуминиумски Статив ● прилагодливиот алуминиумски статив е погоден за рамнотежа. ②2 Окулари, 2 окулари, различни окулари за зголемување можат да ве ослободат со набљудувани на различни растојанија и големини. ①Лесен За Употреба Овој астрономски рефракторски телескоп без алатки брзо поставување и лесно наоѓање на вашите објекти, совршен телескоп за деца и почетници во астрономијата, може да биде добро набудување на небесните тела - најдобро за гледање Лунарни и Планетарни. ●Пренослив/Лесен За носење и складирање, пренослив, Калибар : 50мм/2инч. Фокусна Должина : 360мм/14,2 инчи. Спецификација : Состојба : 100% Бренд Њуитем Тип : Телескопематеријал : Алуминиумска Легура : како што покажаа питуритежина : Прибл.7 oz Caliber : 50mmfocal Должина : 360mm F-број : F/7.2 Оптички Слој : Сите површински Обложувањеѕвезда Пронаоѓач : 2x20zenith Огледало : Позитивни 45°Окулар : H20mm, H8mm Pavlov Огледало : 3 XResolution-рејли (аголни Секунди) : 2.66 пакет листа : 1 * Леќа Цевка (инсталиран е пронаоѓач на ѕвезди)1 * статив1 * тројно огледало 1 * окулар од 8 мм1 * Окулар Од 20 Мм1 * Аголно Огледало1 * Цилиндар За Поврзување,1 * прирачник за англиски Упатства1 * Предмети За Бришење На Мали Леќи Се Ставаат Во Прикачена Кеса.

Condition: 100% Brand New
Item Type: Telescope
Material: Aluminum Alloy
Size: as the pitures shown
Weight: Approx. 1750g / 61.7oz
Caliber: 50mm
Focal Length: 360mm
F-number: F/7.2
Optical Coating: All-surface Coating
Star Finder: 2x20
Zenith Mirror: Positive 45°
Eyepiece: H20mm, H8mm
Pavlov's Mirror: 3X
Resolution-rayleigh (angular Seconds) : 2.66
Package list:
1 *  Lens Tube (A star finder has been installed):
1 * Tripod:
1 * Tripling Mirror:
1 * 8 mm Eyepiece:
1 * 20 mm Eyepiece:
1 * Corner Mirror:
1 * Connecting Cylinder,:
1 * English Instruction Manual:
1 * Small Lens Wipe Cloth:
All items are placed in an attached bag. :

Производи во категоријата

М6 - 1,0 Х 120мм, ДИН 931 / ИСО 4014, Метрички, Шестоаголни Завртки Завртки, Дел Конец, А4 Нерѓосувачки Челик Ново
М6 - 1,0 Х 120мм, ДИН 931 / ИСО 4014, Метрички, Шестоаголни Завртки Завртки, Дел Конец, А4 Нерѓосувачки Челик

Шестоаголните завртки за капачиња се произведуваат до построги толеранции во споредба со шестоаголнит

DEN 3512.00
Вежба за вежбање бит ануларна дупка со пила со Weldon Shank Hollow Bit за магнетна вежба метална алатка за дупчење1 Ново
Вежба за вежбање бит ануларна дупка со пила со Weldon Shank Hollow Bit за магнетна вежба метална алатка за дупчење1

Битови за вежбање на топење Вежба за бит ануларна дупка со пила со Weldon Shank Hollow Bit за магнетна вежба металн

DEN 1.67
ДОИТОЛ Кујна Вртлива Кука За Капење Кука За Бања Куки За Ѕид Закачалка За Крпи Закачалка За Ѕид Закачалка Тенџере Ново
ДОИТОЛ Кујна Вртлива Кука За Капење Кука За Бања Куки За Ѕид Закачалка За Крпи Закачалка За Ѕид Закачалка Тенџере

Наметка Решетката Ѕид : Изработени од квалитетен материјал, силна и издржлива, не лесно да се скрши или д

DEN 226.88
Стапчиња за јадење 12 парчиња Кујна Случаен Кран Маса Занает Одмор Делфин Порцелан Лисја Боја Стапчиња за јадење за / Ново
Стапчиња за јадење 12 парчиња Кујна Случаен Кран Маса Занает Одмор Делфин Порцелан Лисја Боја Стапчиња за јадење за /

Држач за Керамичко Пенкало : може да се држи за јадење од тркалање и садови што се валкаат по употреба Др�

DEN 1011.84
SAWIDEE 26mm 22mm Часовник За Брзо Ослободување за Garmin Феникс 6 6X Pro 5X 5 Plus 3HR Силиконски Лесен За Вклопување Ново
SAWIDEE 26mm 22mm Часовник За Брзо Ослободување за Garmin Феникс 6 6X Pro 5X 5 Plus 3HR Силиконски Лесен За Вклопување

Земја Како Што Е Означено 100% сосема нов и висок квалитет Специјално дизајниран спој, ремен за зглоб со б�

DEN 241.60
Планер 2023 Тетратка, Плима, 2023, Минутен Менаџер ЕКС Ред, Неделно Ново Попусти
Планер 2023 Тетратка, Плима, 2023, Минутен Менаџер ЕКС Ред, Неделно

Големина( В х х х Д) : 5,9 х 8,4 х 0,5 инчи (15,0 х 21,4 х 1,2 см) Број На Страници : 160 страници Период : Неделно / 27 Февр�

DEN 512.48
Женски чизми 7 чевли со средно теле чизми Цветна зимска мода на лизгање на отворено дами потпетици Ново
Женски чизми 7 чевли со средно теле чизми Цветна зимска мода на лизгање на отворено дами потпетици

100% Пу Обични чевли за чевли за чевли за чевли што не се лизгаат лесни лесни за дишење лесно да се носат!...

DEN 2.00
ЛЕТРЕМ 2 Вртливи Тркалца, Мебел Тркалца Тешки за Троседот, Тркала Тркала Навој Матични М10, Заштита Подови Неми, Ново
ЛЕТРЕМ 2 Вртливи Тркалца, Мебел Тркалца Тешки за Троседот, Тркала Тркала Навој Матични М10, Заштита Подови Неми,

Quasters Детали : Па тркало, мека, не се лизга, не ќе гребење на подот, плочки, теписи, бидете сигурни да го кор�

DEN 430.40
Со Љубов Послужавник За Ситници Метал Негувајте Пеѕѕубезност Метален Квадратен Прстен Држач За Накит Негувајте Ново
Со Љубов Послужавник За Ситници Метал Негувајте Пеѕѕубезност Метален Квадратен Прстен Држач За Накит Негувајте

Розова Цветни Дизајн Против Темна Позадина Не Е Безбедна Микробранова Печка, Машина за Миење Садови Или

DEN 222.08
Сензор - 1 А-ДС-ГПСМД-Д10-ЈЕЛ, Жолта Ново
Сензор - 1 А-ДС-ГПСМД-Д10-ЈЕЛ, Жолта

Во Линија Дисплеј со 4 Пински Засилувач Конектор За Џон Дир, ДИКИџон И Сензор1 Монитори 10 Ажурирања Во Се�

DEN 10737.44
Вера Бредли Симпатична Цветна Книга Со Лозинки Со Азбучни Јазичиња и 150 Страници, Чувар На Лозинка Со Тврд Ново
Вера Бредли Симпатична Цветна Книга Со Лозинки Со Азбучни Јазичиња и 150 Страници, Чувар На Лозинка Со Тврд

Никогаш Не Заборавајте Ги Вашите Лозинки : тетратката со Јазичиња содржи 150 страници на кои секоја има п�

DEN 3.33
Летс Вудленд Неделен Планер, 12 Месеци, јануари до декември, 2022 година, Недела За Прегледување, Големина Ново
Летс Вудленд Неделен Планер, 12 Месеци, јануари до декември, 2022 година, Недела За Прегледување, Големина

Формат на недела За Прегледување со владеен простор за секој ден во неделата Зашиено врзување со флекси

DEN 2.00
Американско Знаме Марлин Риба Патриотски Риболов Налепница Налепница Винил - 2 Пакет Рефлексивни, 4 Инчи, 6 Ново
Американско Знаме Марлин Риба Патриотски Риболов Налепница Налепница Винил - 2 Пакет Рефлексивни, 4 Инчи, 6

Количина : 2 Налепници како на сликата Големина : 4 "х3, 3", 6"х4, 9" Печатени НА 3м Бренд висококвалитетен винил

DEN 127.84
SNKB Силиконски Ремен За Часовници Со Брзо Ослободување За Garmin Fenix 7X 7 Гледајте Лесен Зглоб бенд 26 22mm Ремен Ново
SNKB Силиконски Ремен За Часовници Со Брзо Ослободување За Garmin Fenix 7X 7 Гледајте Лесен Зглоб бенд 26 22mm Ремен

Земја Како Што Е Означено *100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговар�

DEN 389.12
Реле РБ101-ДЕ ДЦ24В 24ВДЦ 4 стапки Нормално Отворени 5А КЈЕС РБ101 5 ПАРЧИЊА Ново
Реле РБ101-ДЕ ДЦ24В 24ВДЦ 4 стапки Нормално Отворени 5А КЈЕС РБ101 5 ПАРЧИЊА

Реле РБ101ДЕ ДЦ24В 24ВДЦ 4 стапки нормално отворени 5А КЈЕС РБ101 5 ПАРЧИЊА Реле РБ101ДЕ ДЦ24В 24ВДЦ 4 стапки норма

DEN 2.33
Хуск Јапонски Нож, Рачен Нож За Фалсификувано Месо Нож Јапонски Кујнски Нож Со Ножеви За Готвење Месар За Ново
Хуск Јапонски Нож, Рачен Нож За Фалсификувано Месо Нож Јапонски Кујнски Нож Со Ножеви За Готвење Месар За

€Бричостри исечени лисја од зеленчук, тенки; исечете го месото, постојано брзо Мала дупка е наменета за

DEN 0.33
Нови Сите Топки Трки Црна, 1еа. 9, 2ea 30 79-3007-1 за Harley FLH Electra Glide 1980 1981, FLHTC Chrome 1985, FLTC Liberty Ново
Нови Сите Топки Трки Црна, 1еа. 9, 2ea 30 79-3007-1 за Harley FLH Electra Glide 1980 1981, FLHTC Chrome 1985, FLTC Liberty

Спецификации : Комплет За Кабли За Батерии Црно, Каблите ќе ги зголемат перформансите на стартерот со на

DEN 1.67
Воздушен Чекан Битови, Воздушен Чекан Малку, Измазнување На Пневматски Наноси Воздушен Чекан Малку Поставена Алатка За Ново
Обоена Светло Сина Лента За Маскирање , 1 инч х 60 Јд По Ролна, Дебела 4,9 Мил Повеќекратна Употреба Ново
Обоена Светло Сина Лента За Маскирање , 1 инч х 60 Јд По Ролна, Дебела 4,9 Мил Повеќекратна Употреба

Практични диспензери за основни ленти од 3 инчи ги држат рацете слободни Издадете единечни или повеќе р�

DEN 3.00
Машински Оператор Персонализиран Најсекси Сертификат Во Светот Ново
Машински Оператор Персонализиран Најсекси Сертификат Во Светот

Прибл 869 инчи Сјај Ламинат сертификат ПРОФЕСИОНАЛНО ДИГИТАЛНО ПЕЧАТЕНИ НА ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ АКЦИИ САТЕ

DEN 191.20
ЧОК Женски Беспрекорен Гребен Хеланки За Кревање Задник Со Висок Струк Вежбање Теретана Јога Хулахопки Ново
ЧОК Женски Беспрекорен Гребен Хеланки За Кревање Задник Со Висок Струк Вежбање Теретана Јога Хулахопки

92% Полиамид, 8% Спандекс еластично затворање ЧОК Удобна Растеглива Ткаенина : 92% полиамид +8% спандекс...

DEN 2.00
Дрво резба војник статуа рака изработена 3Д живописна декорација на фигурини со светла за домашни продавници Ново
Дрво резба војник статуа рака изработена 3Д живописна декорација на фигурини со светла за домашни продавници

Дрво материјал : Статуата од дрвени војници е изработена од мулти слој боксерски материјал, кој има 3Д жи

DEN 260.64
Риоби П102 18 Волти Еден Плус Компактен Пакет Литиум Јонски Батерии Ново
Риоби П102 18 Волти Еден Плус Компактен Пакет Литиум Јонски Батерии

Компатибилен со сите производи На Риоби Еден плус До 20 Проценти Повеќе Време На Трчање 45 Проценти Помал�

DEN 2.00
Црево за миење садови за притисок на Pohir 25ft, отпорно за замена на мијалник за миење садови 1/4 инчи Ново
Црево за миење садови за притисок на Pohir 25ft, отпорно за замена на мијалник за миење садови 1/4 инчи

Црево за миење на притисок од 25 стапки 1 / 4 Цревото за замена на мијалник за притисок или црево за продол�

DEN 3.33
Екран на проектор за висока осветленост на LHLLHL 72 84 100 120 150 инчи 16: 9 Проекција на ткаенина за проекција Ново
Екран на проектор за висока осветленост на LHLLHL 72 84 100 120 150 инчи 16: 9 Проекција на ткаенина за проекција

1 Никогаш не пропуштајте го нашиот екран на проекторот, тоа ќе биде најдобриот пријател на вашиот проект

DEN 1.67
HWGO 22 26mm Силиконски Замена Паметен Часовник Ремен За Garmin Феникс 6 6S 6X PRO 5 5X ПЛУС 3 3 ЧАС Претходник Ново
HWGO 22 26mm Силиконски Замена Паметен Часовник Ремен За Garmin Феникс 6 6S 6X PRO 5 5X ПЛУС 3 3 ЧАС Претходник

Земја Како Што Е Означено *100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговар�

DEN 1.67
Венум Бангкок Пекол Муај Тај Шорцеви Ново
Венум Бангкок Пекол Муај Тај Шорцеви

100% Полиестер Миење Раце Само Хемиско чистење или миење раце само Рачно сошиен вез Традиционална широка

DEN 3.00
Хом Суштина 2-до Фото Албум Архивски Фото Заштитна Страница Ново
Хом Суштина 2-до Фото Албум Архивски Фото Заштитна Страница

Киселина слободен и архивски безбедно; пвц слободен ракави страници; целосно слика безбедно Одговара н�

DEN 3.00
G, Headshell, Stylus, кертриџ одговара на Sony PS LX350H, PS11, PS11W, PS20F, PS212 Ново
G, Headshell, Stylus, кертриџ одговара на Sony PS LX350H, PS11, PS11W, PS20F, PS212

Поместување на магнетна кертриџ со игла за игла со дијаманти Одличен квалитет на звукот и силна способн

DEN 1.67
АСИКС МАШКИ НАТПРЕВАР АКТИБРИЗ ПОЛО-КОШУЛА Тениска Облека Ново
АСИКС МАШКИ НАТПРЕВАР АКТИБРИЗ ПОЛО-КОШУЛА Тениска Облека

91% Полиестер, 9% Спандекс Затворање на копчето 91% Полиестер, 9% Спандекс : Технологијата НА АКТИВИРАЊЕ ви п�

DEN 2.33
DVTEL Здраво Прекрасни LED Неонски Знак, Сопствени Девојки Партија Соба Декор Розова Ноќ Светла Неонски Светла, Ѕид Виси Ново
DVTEL Здраво Прекрасни LED Неонски Знак, Сопствени Девојки Партија Соба Декор Розова Ноќ Светла Неонски Светла, Ѕид Виси

● Висококвалитетни неонски светла, висока осветленост, долг работен век, побезбедни и потрајни Може да

DEN 2.67
3 Нивоа Десерт Штанд Cupcake Овошје Плоча Пластични Служат Држач За Прикажување За Свадба Роденден Бебе Туш Чај Партија Ново
3 Нивоа Десерт Штанд Cupcake Овошје Плоча Пластични Служат Држач За Прикажување За Свадба Роденден Бебе Туш Чај Партија

Прекрасни Штандови од 3 Нивоа : плочата за сервирање со Нивоа има кружен дизајн со прекрасна шема на осно

DEN 2.33
ЕМИЛИСТОРИ Принцеза Принц Играчки Нераскинлива Големина 5 Принц Огледало За Деца Деца Кралска Круна Жолта Боја Ново
ЕМИЛИСТОРИ Принцеза Принц Играчки Нераскинлива Големина 5 Принц Огледало За Деца Деца Кралска Круна Жолта Боја

Сунѓер Безбедносна Рамка Пластични Нераскинливи Огледало Инсајдерски За Деца Користат Деца Прекрасен

DEN 159.68
МНСРУУ Готски Тоалетни Торби За Патување, Слатки Мачки И Зајаци Женска Чанта За Шминка Висечка Тоалетна Торба Ново
МНСРУУ Готски Тоалетни Торби За Патување, Слатки Мачки И Зајаци Женска Чанта За Шминка Висечка Тоалетна Торба

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : овој комплет тоалетни кеси од 3, вклучува 1 висечка тоалетна торба, 1 торба за складира�

DEN 0.67
КТОЦИО Машки Товарни Панталони Плус Големина Џогери Панталони Панталони Џогирање Харлан Панталони Атлетски Панталони Ново
КТОЦИО Машки Товарни Панталони Плус Големина Џогери Панталони Панталони Џогирање Харлан Панталони Атлетски Панталони

спортски панталони за мажи пакуваат Произведено ВО САД и Увезено Почитуван ГДин,ве Молиме погледнете ј�

DEN 1.33
Торба За Шминка За патувања Со голем Капацитет, Козметичка Торба За Патување За Жени, Мултифункционална Торба Ново
Торба За Шминка За патувања Со голем Капацитет, Козметичка Торба За Патување За Жени, Мултифункционална Торба

Функција за Кожна торба за Шминка пуПренослив и лесен дизајн со рачка, Изработен од висококвалитетна ме

DEN 2.67
Полска Рачно Изработена Библија Во Облик На Книга 7 Липа Дрвена Кутија Со Крст И Ореол Ново
Полска Рачно Изработена Библија Во Облик На Книга 7 Липа Дрвена Кутија Со Крст И Ореол

Прекрасно Рачно изработени Во Полска Со Сложено Врежан Дизајн На Капакот и Страните Направено од Зачин�

DEN 2.33
Кесјоо 12 парчиња Божиќни Дрвени Клипови Прекрасен Држач За Фотографии Од Хартија Цртани Фото Клипови Ново
Кесјоо 12 парчиња Божиќни Дрвени Клипови Прекрасен Држач За Фотографии Од Хартија Цртани Фото Клипови

Овие мини клипови се направени од материјал, совршено ги користат како фото клипови, клипови за хартија,

DEN 3.00
ACCL 1000ft Мачка.5е СОВЕТ Директен Погреб Отворен Кабел Црна, 1 Пакет Ново
ACCL 1000ft Мачка.5е СОВЕТ Директен Погреб Отворен Кабел Црна, 1 Пакет

Оваа ставка е од нашиот Бренд " АКЛ " ви нудиме Мачка од 1000 стапки5Е СОВЕТ Директен Погреб Отворен Кабел Ц�

DEN 2.33
М12 - 1,75 Х 75мм, ДИН 933 / ИСО 4017, Метрички, Шестоаголни Завртки Завртки, Целосна Нишка, А4 Нерѓосувачки Ново
М12 - 1,75 Х 75мм, ДИН 933 / ИСО 4017, Метрички, Шестоаголни Завртки Завртки, Целосна Нишка, А4 Нерѓосувачки

Шестоаголните завртки за капачиња се произведуваат до построги толеранции во споредба со шестоаголнит

DEN 1.67