Карсон Делоса Креативно инспирирано планер за наставници, 8 x 11 Недостапен дневен, неделен планер и месечен планер со налепници на планер, План за лекција за организ

Карсон Делоса Креативно инспирирано планер за наставници, 8 x 11 Недостапен дневен, неделен планер и месечен планер

-50 %

DEN 260.96

Ново

Залиха

Шарени сетови на огласни табли и граници на билтени Мотивациски постери и живописни исечоци во училницата. Стилски материјали за наставници за организација во училницата. И многу повеќе!. А+ Планер за наставници : Инспирирајте и планирајте моменти за учење во текот на целата година со 128 страници Карсон Делоса, креативно инспириран планер за наставници-Совршениот планер за совршени 8 ”x 11” за вашите потреби за управување со училницата. Организација во училницата : Организирајте распоред, планови за лекции, наставна програма во училницата и многу повеќе. Користете ги листите за проверка во дневниот, неделен планер и месечен планер за да ги следите оценките, посетеноста и завршувањето на домашните задачи. Книга за план за лекција за поставување на целите : Користете го сеопфатниот информативен дел во планерот на лекциите за да снимите замена за информации, да се најавите комуникација, да се чуваат информации за контакт, да создадете едногодишни планови и цели и многу повеќе. Карактеристики на наставниците : Оваа книга за план за наставници вклучува 116 налепници на планери, вклучувајќи 16 табулатори, 9 списоци што треба, 64 потсетници, 6 белешки и 21 налепници за акцент за да го организираат вашиот спирален планер и да ги пратите напредокот со леснотија. За креативно инспирирана : креативно инспирираната колекција, дизајнирана од Стефани и Лореал од @Happily Ever Elementory, соработуваше со Карсон Делоса за да помогне во создавање на живописно, позитивно и креативно опкружување кое ги инспирира студентите да учат. А+ Планер за наставници : Инспирирајте и планирајте моменти за учење во текот на целата година со 128 страници Карсон Делоса, креативно инспириран планер за наставници-Совршениот планер за совршени 8 ”x 11” за вашите потреби за управување со училницата. Организација во училницата : Организирајте распоред, планови за лекции, наставна програма во училницата и многу повеќе. Користете ги листите за проверка во дневниот, неделен планер и месечен планер за да ги следите оценките, посетеноста и завршувањето на домашните задачи. Книга за план за лекција за поставување на целите : Користете го сеопфатниот информативен дел во планерот на лекциите за да снимите замена за информации, да се најавите комуникација, да се чуваат информации за контакт, да создадете едногодишни планови и цели и многу повеќе. Карактеристики на наставниците : Оваа книга за план за наставници вклучува 116 налепници на планери, вклучувајќи 16 табулатори, 9 списоци што треба, 64 потсетници, 6 белешки и 21 налепници за акцент за да го организираат вашиот спирален планер и да ги пратите напредокот со леснотија.

Производи во категоријата

Овошни Пенкала Со Мирис На гел, Пенкала За Гел Со Сладок Мирис На Сонце, Слатки Училишни Материјали За Боење, Дневник, Ново Попусти
Овошни Пенкала Со Мирис На гел, Пенкала За Гел Со Сладок Мирис На Сонце, Слатки Училишни Материјали За Боење, Дневник,

МИРИСНА ГЕЛ МАСТИЛО : 24 ПАКЕТ вклучуваат и стандардни и сјајни бои Совршен за додавање малку сјај на ваш�

DEN 111.84
Рекомбинантен Метанокок марипалудис 3-дехидроквинат дехидратаза Ново
Рекомбинантен Метанокок марипалудис 3-дехидроквинат дехидратаза

Генениме : арод; Ммарк5_0184; 3дехидрокиназа Видови : Метанокок марипалудис (вирус Ц5 / АТЦЦ БАА1333) Тампон за

DEN 1536.00
Вратот &засилувач; Назад Масажер, Шиацу Масажа Стол Рампа За Дома Или Канцеларија, Назад Масажер Перница Ново Попусти
Вратот &засилувач; Назад Масажер, Шиацу Масажа Стол Рампа За Дома Или Канцеларија, Назад Масажер Перница

Масажер за цело Тело : подлогата за стол за масажа користи иновативни 2д / 3Д Функции За Притисок На Прсти�

DEN 2175.84
Нестбасикс 101,7 стапки Црна аквариумска авиокомпанија цевки 12 воздушен Камен За Аквариум 12 Аквариумска Проверка Ново
Нестбасикс 101,7 стапки Црна аквариумска авиокомпанија цевки 12 воздушен Камен За Аквариум 12 Аквариумска Проверка

101,7 стапки црн аквариум за цевки за авиокомпанија за воздушна пумпа за резервоар за риби, која може да се

DEN 319.84
Дејвис Инструменти 7345.976 Безжичен Предавател Печатени Коло Собранието Ново
Дејвис Инструменти 7345.976 Безжичен Предавател Печатени Коло Собранието

Тип на производ : ЛАБОРАТОРИСКО СНАБДУВАЊЕ Должина на пакетот : 3,8 см Ширина на пакетот : 19,1 см Висина на п

DEN 0.67
Навитех Црна Тврда Водоотпорна Кутија За Токи Токи/Двонасочно Радио Компатибилно Со Пакетот Близнаци Моторола Ново
Навитех Црна Тврда Водоотпорна Кутија За Токи Токи/Двонасочно Радио Компатибилно Со Пакетот Близнаци Моторола

Го одржува вашиот токи токи / 2 начин радио и додатоци заштитени и организирани Шок доказ и отпорен на в�

DEN 2.67
Мажите Сауна Кошула Пот Костум Слабеење Елек Тренингот Резервоарот Врвот Половината Тренер Обликувач Ново
Мажите Сауна Кошула Пот Костум Слабеење Елек Тренингот Резервоарот Врвот Половината Тренер Обликувач

90% полимер, 10% спандекс Затворање на повлекување Миење Раце Само ?НЕМА СОЛЗА ПАЗУВИТЕ МРЕЖА?КЗШ мажите са

DEN 351.84
3дроза Американски Плажи-Островот Камберленд, Џорџија Кул Семејство. - Врамени Плочки Ново
3дроза Американски Плажи-Островот Камберленд, Џорџија Кул Семејство. - Врамени Плочки

Димензии( во инчи) : 8 H x 8 W x 0 Вметнете висок сјај 6" x 6 " керамичка плочка Клучалката во задниот дел на рамка

DEN 1.67
НИЈАКА АЦ 110/120в Серпентина ДПДТ 8 Пин Црвена ЛЕД Штекер За Општа Намена Ново
НИЈАКА АЦ 110/120в Серпентина ДПДТ 8 Пин Црвена ЛЕД Штекер За Општа Намена

Релеи Релеи спецификации : Име На Производ Реле Модел HH52 PL Приклучок Модел PYF08 A Серпентина Напон AC 110 / 120v

DEN 1054.40
Национален Маркер Н43А Известување, Измијте Ги Рацете Пред Да Се Вратите На Работа Знак, Алуминиум, 7 х 10, 0.040 Ново
Национален Маркер Н43А Известување, Измијте Ги Рацете Пред Да Се Вратите На Работа Знак, Алуминиум, 7 х 10, 0.040

Известување Измијте Ги Рацете Пред Да Се Вратите На Работа Оша знаците се совршен начин да ги предупред�

DEN 409.44
Ремен за Продолжување На Ушите nwejron, Прилагодлива Кука За Пригушување На Устата, Практична Практика За Фиксни Жени Ново
Ремен за Продолжување На Ушите nwejron, Прилагодлива Кука За Пригушување На Устата, Практична Практика За Фиксни Жени

Нема повеќе болка на ушите, куката за пригушување на устата овозможува помала болка на ушите Нема повеќ�

DEN 1.67
КХДФДЦ 5-60кг Фитнес Фитнес Зафат За Раце Мажи Прилагодлива Сила На Вежбање Со Тежок Прст За Обновување На Мускулите Ново
КХДФДЦ 5-60кг Фитнес Фитнес Зафат За Раце Мажи Прилагодлива Сила На Вежбање Со Тежок Прст За Обновување На Мускулите

Применлива сцена : фитнес опрема, масажа Одлична алатка за обука за зајакнување на рацете, зглобовите и �

DEN 2822.40
Идеалиј Храна Позадина Фиока Повлечете Рачка Мебел Декорација За Кујна Кабинет Облекување Маса Ново
Идеалиј Храна Позадина Фиока Повлечете Рачка Мебел Декорација За Кујна Кабинет Облекување Маса

Апс Материјал : СТОМАЧНИ + Стакло Големина : [Копче На Вратата]3,5евизија 2,8 СМ / 1,38€1,10 ИНЧИ [Завртка]0,4 € 2,5 �

DEN 191.84
ИНТЕРОКИ Велигден Зајаче Јајца Пилешко Подарок Бонбони Крафт Хартија Бутик Пакување Торба Ново
ИНТЕРОКИ Велигден Зајаче Јајца Пилешко Подарок Бонбони Крафт Хартија Бутик Пакување Торба

1 ВЕЛИГДЕНСКА ЗАБАВА ТРЕТИРААТ КЕСИ : Вклучува 12 парчиња бела хартијанаправени добрите кеси со велигден

DEN 175.84
Обратна Камера Специфична За Возилото Интегрирана Во Регистарска Табличка Лиценца За Заден Поглед Резервна Ново
Обратна Камера Специфична За Возилото Интегрирана Во Регистарска Табличка Лиценца За Заден Поглед Резервна

Резервни Камери за возила погодни За Мерцедес Бенц МКласа В164 В163 / Мерцедес МЛ320 / МЛ350 / МЛ500 / ГЛ450 / ГЛ500 (

DEN 639.84
Кувер Лента За Пот, Памучен Тери, Истегнување За Спортска Пот Ново
Кувер Лента За Пот, Памучен Тери, Истегнување За Спортска Пот

Материјал од ткаенина : 85% памук, 8% Еластична, 7% Најлон Тип на големина : Една Големина (околу 4 во х 4,5 во /

DEN 175.84
Решетка за Сушење облека, Тешка Метална Решетка За Сушење Облека, Преклоплива Преголема Дрвена Решетка За Сушење Ново
Решетка за Сушење облека, Тешка Метална Решетка За Сушење Облека, Преклоплива Преголема Дрвена Решетка За Сушење

Доволно Простор За Сушење : со полици од 3 нивоа и 11 решетки, оваа решетка за сушење облека обезбедува мно

DEN 0.33
Летечкиот Хартија Авион Книга Завршува За Полици Дрвени Книжни Држач За Тешки Книги Делител Модерен Ново
Летечкиот Хартија Авион Книга Завршува За Полици Дрвени Книжни Држач За Тешки Книги Делител Модерен

Големина : ова е 1 пар книжарници (вкупно 2), големина : 5 Х 3 Х 3,7 инчи Изработени од целото цврсто дрво, рачн�

DEN 303.84
Луввит Чист Поглед Хибрид [Анти-Пожолтување Технологија] Наменета за Iphone 14 Случај - Кристално Јасно Ново
Луввит Чист Поглед Хибрид [Анти-Пожолтување Технологија] Наменета за Iphone 14 Случај - Кристално Јасно

Хибриден случај изработен Од Јапонски Крут грб отпорен На гребење и флексибилен тпу антижолт германски

DEN 3.00
Хекодонк За Samsung GALAXY Z Fold 4 Случај,Тешки Со Ротација Прстен Kickstand Магнетни Автомобил Монтирање На Ново
Хекодонк За Samsung GALAXY Z Fold 4 Случај,Тешки Со Ротација Прстен Kickstand Магнетни Автомобил Монтирање На

Компатибилност : САМО Компатибилен Со Samsung GALAXY Z ПАТИ 4 НЕ е компатибилен со други модели Забелешка : Содр�

DEN 1.67
Цртан Филм Бебе Мрзливи Дрво Полица Не-Лизга Дрвени книжарница Биро Канцеларија Додатоци Книжарници Ново
Цртан Филм Бебе Мрзливи Дрво Полица Не-Лизга Дрвени книжарница Биро Канцеларија Додатоци Книжарници

Површината на полицата за книги е полирана рачно за да ја направи површината на предметите помазна, так�

DEN 2.33
НОРТИВ 8 Машки Изолирани Водоотпорни Работни Зимски Снежни Чизми Ново
НОРТИВ 8 Машки Изолирани Водоотпорни Работни Зимски Снежни Чизми

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката Мерки за отворање на подигање прибл

DEN 1215.84
Оем Феникс Контакт 0803582: 0061, Ново
Оем Феникс Контакт 0803582: 0061,

0803582 : 0061 , зак маркер лист рамен100делхоризонтално означени со последователни броеви : 61 70 10 идентично оз

DEN 0.67
Многу 1x Нова Замена Клуч Фоб Вметнете Клуч За Итни Случаи Компатибилен со &засилувач; Одговара За Доџ Крајслер Ново
Многу 1x Нова Замена Клуч Фоб Вметнете Клуч За Итни Случаи Компатибилен со &засилувач; Одговара За Доџ Крајслер

Пакетот вклучува : 1x Клуч Фоб Несечени Вметнете Клуч Сечилото За обезбедување квалитет, го тестираме це�

DEN 524.80
Guy-Tech 36w AC Адаптер Компатибилен Со WD Надворешни Хард Дискови Мојата Книга СВЕТСКО Издание II : WDH2NC40000E, Ново
Guy-Tech 36w AC Адаптер Компатибилен Со WD Надворешни Хард Дискови Мојата Книга СВЕТСКО Издание II : WDH2NC40000E,

Влез : 100 V240 V во светот Замена : Овој Адаптер Е Сосема Нов Заменски, А не Оригинален Преку Заштита На излез

DEN 259.04
ЛМОЛИНГ Гаражни Куки, Тешки Гаражни Куки За Складирање Челични Закачалки За Алати За Гаражни Ѕидни Ново
ЛМОЛИНГ Гаражни Куки, Тешки Гаражни Куки За Складирање Челични Закачалки За Алати За Гаражни Ѕидни

АПЛИКАЦИЈА : складира алатки како метли или џогери и може да суспендира сѐ, од алатки до градинарска опр�

DEN 510.40
Фенер За Кампување лепвингс, соларни Фенери, 4400mah Светло За Полнење 2-Во-1 Затемнета Надворешна Водоотпорна Ново Попусти
Фенер За Кампување лепвингс, соларни Фенери, 4400mah Светло За Полнење 2-Во-1 Затемнета Надворешна Водоотпорна

Разновидни Опции За Напојување : со можност за полнење ПРЕКУ USB или соларна енергија Долго Траење на Бат�

DEN 460.80
Хемотон Бамбус Фиока Организатор Играчка Контејнери Кујнски Садови Држач Козметика Складирање Кошница Голем Ново
Хемотон Бамбус Фиока Организатор Играчка Контејнери Кујнски Садови Држач Козметика Складирање Кошница Голем

Пп Имитационата Корпа од Rан лесно може да ви помогне да чувате сарафани и да играте многу добар декорат�

DEN 218.72
Торбичка ЗА Торбичка ЗА Носење УСБ-Кабел Организатор Џебен Додаток Патент Паричник, Модерен Едноставен Ново
Торбичка ЗА Торбичка ЗА Носење УСБ-Кабел Организатор Џебен Додаток Патент Паричник, Модерен Едноставен

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна В

DEN 335.84
ЖЗХ Букендс Декорација, Франција Арк Де Триумфе Рачно Изработена Смола Скулптура Украс, Издржлив И Антифада, Ново
ЖЗХ Букендс Декорација, Франција Арк Де Триумфе Рачно Изработена Смола Скулптура Украс, Издржлив И Антифада,

ЕЛЕГАНТЕН ДИЗАЈН : ја интегрира инспирацијата на дизајнерот, комбинирајќи Уметнички и практични МОДЕРЕ

DEN 1.67
Гроздобер Делови 603618 Ѕид Уметност Ново
Гроздобер Делови 603618 Ѕид Уметност

Боја На Текст : Црна Улични Знаци Боја : Жолта Должина : 20 "(50см) Карактеристика : Рефлектирачки Слој Компл�

DEN 479.20