Gilson изведувач V12CF #400 сито од месинг/не'рѓосувачки челик, дијаметар од 400, 12 , целосна висина

Gilson изведувач V12CF 400 сито од месинг/не'рѓосувачки челик, дијаметар од 400, 12 , целосна висина

DEN 0.67

Ново

Залиха

Гилсон ASTM 12 "со дијаметар со дијаметар со дијаметар од не'рѓосувачки тестови ги исполнуваат барањата на ASTM E 11 Месинг рамка со крпа од не'рѓосувачки челик е популарен избор кој нуди продолжена услуга и економичност. На располагање на рамки. Сите се сериски нумерирани и се испорачуваат со сертификат за производство на усогласеност. Големините на отворање на мрежа се наведени со употреба на стандардни описи на милиметар (m M) или микрометар (μM), како и традиционални ознаки за инч и броеви, каде што е соодветно. Гилсон ги нуди сите големини на мрежа , но не сите големини се достапни во секој дијаметар на рамката. Исто така, се наведени вообичаени груби големини. Нормално, се користи секоја секунда или четврта големина, иако прецизно тестирање може да бара последователни големини. Дополнителни сити често се вметнуваат во секвенцата за да се избегне преоптоварување на поединецот Сит или за подобро дефинирање на одреден опсег на големина. Дијаметарот на рамката треба да биде доволно голем за да се смести целиот волумен на примерокот со доволно површина за да се избегне преоптоварување на индивидуалните сити. Избраниот дијаметар на рамката, исто така, мора да одговара на шекерот на сито што се користи. Половина или рамки со средна висина овозможуваат да се користат поголем број сити кога висината на магацинот е ограничена. Рамките со целосна висина овозможуваат слободно движење на поголеми честички за време на агитација за поефикасно раздвојување. Панките собираат казни на дното на оџакот на сито. Продолжени тави за раб се исто така достапни за да се вметнат во средината на оџакот, дозволувајќи им на два примерока да бидат тестирани одеднаш. Треба да се воспостават процедури за верификација на сито за редовно да се проверуваат работните сити како што стареат. Истегнување на жицата, вреќи, па дури и солзи, а абразивните материјали го намалуваат дијаметарот на жицата, предизвикувајќи зголемување на големината на отворањето и губење на точноста со текот на времето. Периодично, контролирано мерење на отворите помага да се утврди усогласеноста на сито.

Производи во категоријата

ВИЛВА 125 Парчиња Стоматолог Лигавче Стоматолошки Лигавчиња За Еднократна Употреба Чистење За Стоматолози Ново
ВИЛВА 125 Парчиња Стоматолог Лигавче Стоматолошки Лигавчиња За Еднократна Употреба Чистење За Стоматолози

Силна апсорпција на вода, идеален додаток за одржување на чистење за време на стоматолошка ординација Ј

DEN 1366.40
ПЈАОЛГИ Сад Пријатна Шаблон Мал Сад Завиткајте Шема За Шиење Шаблон За Ватирање ШАБЛОН ЗА Сам Занаетчиска Матрица Исечете Ново
Воки Токи Слушалки Со Микрофон 2 Пина За Баофенг УВ-5Р БФ-Ф8ХП БФ-888С Ретевис Х-777 Аркшел Ново
Воки Токи Слушалки Со Микрофон 2 Пина За Баофенг УВ-5Р БФ-Ф8ХП БФ-888С Ретевис Х-777 Аркшел

10 Пакувања Слушалки Што Ги Прават Рацете Слободни Работете Со Baofeng / Retevis Rdios во Увото и Ги Одржува Вашите

DEN 1.00
SKXMOD 1pcs Реле LY2NJ DC12V AC12V DC24V AC24V Мали Реле 10a 8 Пина Серпентина DPDT Со Приклучок Ново
SKXMOD 1pcs Реле LY2NJ DC12V AC12V DC24V AC24V Мали Реле 10a 8 Пина Серпентина DPDT Со Приклучок

Име на предметот : LY2 NJ Напон на серпентина : ве Молиме изберете Пинови Број : 8 Пина Моќност на серпентина

DEN 232.00
6-Начин Аквариум Контрола На Протокот На Воздух Вентил Хром Бакар Дистрибутер Риба Резервоарот Сплитер Пумпа Ново
6-Начин Аквариум Контрола На Протокот На Воздух Вентил Хром Бакар Дистрибутер Риба Резервоарот Сплитер Пумпа

Пакување : 1 парчиња Аквариумска Воздушна Пумпа, 6 Парчиња Неповратни Вентили, 8 парчиња вшмукувачки чаши

DEN 2.33
З Обвивки-Облоги За Храна За Пчелин Восок За Повеќекратна Употреба-Избрани 3-Пакувања-Направени Во САД со 100 Ново
З Обвивки-Облоги За Храна За Пчелин Восок За Повеќекратна Употреба-Избрани 3-Пакувања-Направени Во САД со 100

Обвивките з Се Прават во САД со 100 Проценти Памук, Органски Пчелин восок и Масло од Јојоба Ова се Убави, И�

DEN 2.33
Крпа За Миење Лице Отпорна На Прашина Бандани Спорт На Отворено Тенка Крпа За Перење Шамија Крзнена Зимска Ново
Крпа За Миење Лице Отпорна На Прашина Бандани Спорт На Отворено Тенка Крпа За Перење Шамија Крзнена Зимска

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 1.67
Рекомбинантен стафилотермус маринус 30 ти рибозомален протеин С19П Ново
Рекомбинантен стафилотермус маринус 30 ти рибозомален протеин С19П

Генениме : rps19p; rps19 Синиме : 30ти рибозомален протеин С19 Видови : стафилотермус маринус (вирус АТЦЦ 43588 / ДС

DEN 0.33
Хуск Готвач Ножеви Пакет Со Резба Нож За Сечење Месо Ребра Печено Овошје Скара Идеја За Подарок Ново Попусти
Хуск Готвач Ножеви Пакет Со Резба Нож За Сечење Месо Ребра Печено Овошје Скара Идеја За Подарок

€Huusk Power®Формирајќи од парче челик до Нож Од Хуск Јапонија, тој мора постојано да се меле и полира најмал

DEN 895.84
Божиќна Топчеста Свеќа, Свеќа За Ароматерапија, Миризлива Свеќа, Украсна Свеќа, Handетска, Рачно Изработена Ново
Божиќна Топчеста Свеќа, Свеќа За Ароматерапија, Миризлива Свеќа, Украсна Свеќа, Handетска, Рачно Изработена

Производот се произведува од 1ви квалитетна суровина Тоа е целосно рачно изработено Секоја свеќа доаѓа

DEN 478.40
Вилснсун М750п Пролет Натоварен Рафтер Кука Повлекува За Paslode F350S Серпентина Nailer Ново
Вилснсун М750п Пролет Натоварен Рафтер Кука Повлекува За Paslode F350S Серпентина Nailer

Број на модел : M750 P За Paslode 501347 Лесно висат алатка од рафтери за зголемена продуктивност Кука што се повл�

DEN 0.33
НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА Адаптер Кабли ЗА Напојување Абс Материјал За Атари 2600 од ХАОЈУ Ново
НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА Адаптер Кабли ЗА Напојување Абс Материјал За Атари 2600 од ХАОЈУ

Изработени од висококвалитетен абс материјал, фина изработка Совршен додаток за замена за вашата конзо

DEN 1046.40
Поли Торба Гај Брановидни Кутии, 9 х 8 х 8, Крафт, 25/Пакет Ново
Поли Торба Гај Брановидни Кутии, 9 х 8 х 8, Крафт, 25/Пакет

Овие кутии се индустриски стандард! Кутии се произведени од 200# / t 32 крафт брановидни Брановидни кутии с�

DEN 2.00
1 парчиња Нерѓосувачки Челик Забен Распрскувач На Круната Форцепс Отстранувач На Круната Клешта Клун Форцепс Ново
1 парчиња Нерѓосувачки Челик Забен Распрскувач На Круната Форцепс Отстранувач На Круната Клешта Клун Форцепс

1 парчиња Нерѓосувачки Челик Стоматолошки Круна Распрскувач Форцепс Заб Отстранувач Круна Клешта Клун

DEN 2.33
Кабилок Занает Кутија За Складирање Кутија Маникир Алатка Транспарентна Помош За Нокти Сини Слоеви За Снабдување Ново
Кабилок Занает Кутија За Складирање Кутија Маникир Алатка Транспарентна Помош За Нокти Сини Слоеви За Снабдување

Пп КОНТЕЈНЕРИ ЗА СКЛАДИРАЊЕ НА ЗАНАЕТИЛесен со рачка за удобна употреба РАЧКА КУТИЈА за СКЛАДИРАЊЕ Изр�

DEN 240.00
Рекомбинантен бацилус субтилис Веројатна модификација на бсуми метилаза подединица јдип Ново
Рекомбинантен бацилус субтилис Веројатна модификација на бсуми метилаза подединица јдип

Генениме : јдип; М2 Синиме : бсуми модификација метилаза подединица Јдип Веројатна модификација на бсуми

DEN 643.20
Аиспортс Компатибилен Со Garmin Fenix 6/6 Pro/5/5 Плус Бенд Силикон, 22mm Часовник Бенд Мека Флексибилни Силиконски Ново
Аиспортс Компатибилен Со Garmin Fenix 6/6 Pro/5/5 Плус Бенд Силикон, 22mm Часовник Бенд Мека Флексибилни Силиконски

Компатибилност силиконскиот заменски опсег од 22мм е специјално дизајниран За Гармин Феникс 6 / Феникс 6

DEN 191.84
Snap Lock Star Копче, 5/16 Големина На Конец, 1-3/8 Dia, Пластика Ново
Snap Lock Star Копче, 5/16 Големина На Конец, 1-3/8 Dia, Пластика

Рачно Копче, Шестоаголна Дупка За Завртки / Завртки За Капачиња / Навртки, Ѕвезда Од Типот На Рачка, Полип

DEN 159.84
Неродеко Надворешни Играчки Надвор Играчки 3-Ниво Преклопна Облека Решетка За Сушење Ветроупорна Преклоплива Ново
Неродеко Надворешни Играчки Надвор Играчки 3-Ниво Преклопна Облека Решетка За Сушење Ветроупорна Преклоплива

? ВИСИ МРЕЖА ФЕН ; рамен решетката за сушење и 360 степени ротирачки фен овозможува лесен и удобен пристап

DEN 0.67
Нов Лон0167 5 парчиња Еден Ред 2мм Теренот 8 Пински Директно Женски Заглавие Приклучок(5 парчиња ајнреихиг 2мм Ново
Нов Лон0167 5 парчиња Еден Ред 2мм Теренот 8 Пински Директно Женски Заглавие Приклучок(5 парчиња ајнреихиг 2мм

Име на производот : Женски Игла Заглавие Штекер; Број На Иглички : 8 Број На Редови : 1; Пин Теренот : 2мм / 0 Д�

DEN 101.60
ЕСУИ Женска Хигиена Измијте 150мл-Секојдневната употреба СО ИНТИМНО Средство ЗА ЧИСТЕЊЕ ЕСУИ може да помогне да се Ново
ЕСУИ Женска Хигиена Измијте 150мл-Секојдневната употреба СО ИНТИМНО Средство ЗА ЧИСТЕЊЕ ЕСУИ може да помогне да се

Вашиот совршен партнер за дневна интимна нега со формулација на ниво на рн 40идеален за вагинална кисело

DEN 479.84
X-DREE 1x4 4 Клуч Матрица Мембрана Прекинувач Тастатура Нова 65x20x0. 8mm (Прекинувач мембрана-Матрица 1x4 4 Ново
X-DREE 1x4 4 Клуч Матрица Мембрана Прекинувач Тастатура Нова 65x20x0. 8mm (Прекинувач мембрана-Матрица 1x4 4

Име на производ : Мембрански Прекинувач;Тип На Клуч : 1x4;Напон : DC 12 V Струја : 30m A;Отпорност На Контакт : > = 100

DEN 417.60
Азееда 5 х Љубовна Музика 2 Високи Мешалки За Пијалоци/Стапчиња За Вртење Ново
Азееда 5 х Љубовна Музика 2 Високи Мешалки За Пијалоци/Стапчиња За Вртење

Пакување од 5 високи стапчиња за вртење Врежан со прекрасен дизајн Отстранете ја заштитната фолија и из�

DEN 159.84
В&засилувач;Ц Метални Производи 5357 Модерен Метал Копче, Големина 36 Лигне, Злато, 36-Пакет Ново
В&засилувач;Ц Метални Производи 5357 Модерен Метал Копче, Големина 36 Лигне, Злато, 36-Пакет

Големина 36 Лигне Златна завршница 36 парчиња по пакување Бункер назад копчето стебло...

DEN 2.67
ГЕНИГВ 38 во 1 Мини Шрафцигер Комплет Мултифункционални Алатки За Поправка За Електронско Одржување На Телефонски Ново
ГЕНИГВ 38 во 1 Мини Шрафцигер Комплет Мултифункционални Алатки За Поправка За Електронско Одржување На Телефонски

Handономска рачка од алуминиумска легура, поудобна и поудобна за користење Битовите се направени од мате�

DEN 0.67
Јкујвкс Рачна Цветна Корпа Сатенска Ткаенина Цвеќиња Невестинска Свадба Цветна Корпа Цветна Девојка Ново
Јкујвкс Рачна Цветна Корпа Сатенска Ткаенина Цвеќиња Невестинска Свадба Цветна Корпа Цветна Девојка

Креативен дизајн, декоративен предмет за дневна соба, кујна, трпезарија, забава, свадба итн Дизајнот со �

DEN 4117.60
Аксион Квад Хибриден Стабилизатор Ново
Аксион Квад Хибриден Стабилизатор

Земја На Потекло : Сад Димензии На Пакетот : 8,4 Л Х 9,7 В Х 25,9 Ч (См) Точка Пакет Тежина : 0 Тип На Производ : Спо

DEN 3.33
Сорбус Џамбо Торба За Организатор За Складирање На Преклопување, Одлична За Облека, Ќебиња, Плакари, Спални Ново
Сорбус Џамбо Торба За Организатор За Складирање На Преклопување, Одлична За Облека, Ќебиња, Плакари, Спални

ЏАМБО ОРГАНИЗАТОРСКИ КЕСИ (1 Пакет, Сива) Чувајте и заштитувајте предмети за домаќинството со пригоден �

DEN 207.84
Омотон Прилагодлив Држач ЗА Лаптоп со 360 Ротирачка Основа, Risономски Подигач ЗА Лаптоп за Соработка, Двојно Ротирачко Ново
Омотон Прилагодлив Држач ЗА Лаптоп со 360 Ротирачка Основа, Risономски Подигач ЗА Лаптоп за Соработка, Двојно Ротирачко

РОТИРАЧКИ И ERGОНОМСКИ : Со ротирачка оска од 360° што се поврзува со основата, овој држач за лаптоп ви овоз�

DEN 2.33
& & Засилувач; EAE Advante-X Планински Серија Стабилизатор Црна 8 во. Ново Попусти
& & Засилувач; EAE Advante-X Планински Серија Стабилизатор Црна 8 во.

Изграден од јаглерод со висок модул;Предната лента вклучува тежина од 3 мл;тежини на СТАБИЛИЗАТОР на ЧОВ

DEN 1359.20
Викинг Вежба И Алатка 80000 Тип 240-АЛН 135 Степен Сплит Точка Бит, 1/16 Ново
Викинг Вежба И Алатка 80000 Тип 240-АЛН 135 Степен Сплит Точка Бит, 1/16

Челик Со голема Брзина Тиаин Обложен 135Степен Сплит Точка Тешки НАС 907Б 135Степен сплит точка за точни цен

DEN 450.72
Производство на Дикси Дијамант H402520125 Професионална сечило за пила за влажно сечење, 20-инчен x 0,125-инчен Ново
Производство на Дикси Дијамант H402520125 Професионална сечило за пила за влажно сечење, 20-инчен x 0,125-инчен

0,400 "Висина на дијамант за долг живот H4025 спецификациите е за хидраулични пили за сечење на лекувани бето

DEN 507.20
Богатствата НА каролина Ss4325cnl Чесапик Беј Ретривер Fall Остава Портрет Керамичка Ноќна Светлина, Компактна, Ново
Богатствата НА каролина Ss4325cnl Чесапик Беј Ретривер Fall Остава Портрет Керамичка Ноќна Светлина, Компактна,

Шарени Керамички Плочки Ноќ Светлина Мери 6х4х3 инчи Направени во САД од нашите уметнички дела...

DEN 0.33
48-Спакувајте Цветни Хартиени Чинии за Девојчиња 1-ви Роденден, Украси За Прв Роденден За Девојче, Една Роденденска Ново
48-Спакувајте Цветни Хартиени Чинии за Девојчиња 1-ви Роденден, Украси За Прв Роденден За Девојче, Една Роденденска

Цветен Дизајн : Прославете го роденденот на вашето бебе со овие 1ви роденденски чинии украсени со розови

DEN 255.84
Пакхаб Црна Кутија За Подароци со Капаци, 9,8 х 5,9 х 3,1 Во Магнетно Затворање Склопувачки Кутии За Ново
Пакхаб Црна Кутија За Подароци со Капаци, 9,8 х 5,9 х 3,1 Во Магнетно Затворање Склопувачки Кутии За

Едноставна едноделна конструкција со преклопување и навивање Бродовите се рамни за да заштедат на това

DEN 111.84
E2B-M18LS05-WP-B2 2m Месинг M18 Заштитени 5mm Пред-Жичен Pnp NC Цилиндрични Близина Сензор Ново
E2B-M18LS05-WP-B2 2m Месинг M18 Заштитени 5mm Пред-Жичен Pnp NC Цилиндрични Близина Сензор

Месинг Цилиндричен сензор за близина Новите сензори ЗА близина НА Е2Б ветуваат совршено вклопување во в

DEN 3.33
Лед Суета Огледало Светла Денот На Вљубените Подароци, 11 стапки Холивуд Стил Суета Сочинуваат Светлина Ново
Лед Суета Огледало Светла Денот На Вљубените Подароци, 11 стапки Холивуд Стил Суета Сочинуваат Светлина

Паметен затемнувач на допир за прилагодување на осветленоста Модули за сечење за различни големини...

DEN 2.33
Стобок Деца Мрена Гира Теретана Машини За Домашна Теретана Тегови За Раце Пливање Гира Вода Мрена Ново
Стобок Деца Мрена Гира Теретана Машини За Домашна Теретана Тегови За Раце Пливање Гира Вода Мрена

пластика ВЕЖБА тегови Пренослив Тренинг Тежина затворен отворање дизајн, одржување на внатрешното јад�

DEN 230.72
Кујнски прибор Држач За Нож Табла За Сечење Стапчиња За Јадење Машина За Сечење Интелигентна Автоматска Табла За Ново
Кујнски прибор Држач За Нож Табла За Сечење Стапчиња За Јадење Машина За Сечење Интелигентна Автоматска Табла За

Држачот за нож има јасен изглед и едноставен дизајн, што може да додаде малку убавина во вашата кујна и д

DEN 1.00
Игли За Безбедносно Пенкало Со Една Грижа 30гр х 5мм, 100цт Кутија Ново
Игли За Безбедносно Пенкало Со Една Грижа 30гр х 5мм, 100цт Кутија

100% Безбедна Игла автоматски заштитена и никогаш не е изложена за да спречи ризик од случајни стапчиња з�

DEN 1.33