Транзистор тестер, мултифункционална отпорност на капацитивност на индуктивност Електронски метар TR LCR ESR за NPN и PNP биполарни транзистори

Транзистор тестер, мултифункционална отпорност на капацитивност на индуктивност Електронски метар TR LCR ESR

-110 %

DEN 457.12

Ново

Залиха

【Висок квалитет】 Транзистор тестер изработен од висококвалитетни материјали, трајни, добри перформанси, долг животен век, користејќи отпорност на метален филм од 1 °, потрајно 【Практичен】 Тестер има дигитален дисплеј што може јасно да се прикаже, што е поудобно за вашата употреба и може автоматски да го открие распоредот на пинот на откриените делови, што е економично и практично. 【Предност】 Времето на тестирање на тестер за отпорност на капацитет е околу две секунди. Само мерењата на капацитетот или индуктивноста можат да го прошират циклусот. Потребно е само едно мерење за да се најде врската на мостот на исправувачот. 【Широка употреба】 Тестер на кондензаторот може да се користи за мерење на тековниот фактор на засилување на биполарните транзистори и прагот на напон на основниот емитер. Тој е погоден за биполарни транзистори NPN и PNP, N и P канали MOSFET, диоди, еднонасочни и двонасочни тиристори. 【Обезбедување на квалитет】 Тестер MK-328 се подложува на строга контрола на квалитетот и обезбедување на квалитет, има висок фактор на безбедност и има автоматска операција на копчето за исклучување, што може да се користи со доверба. 【Висок квалитет】 Транзистор тестер изработен од висококвалитетни материјали, трајни, добри перформанси, долг животен век, користејќи отпорност на метален филм од 1 °, потрајно. 【Практичен】 Тестер има дигитален дисплеј што може јасно да се прикаже, што е поудобно за вашата употреба и може автоматски да го открие распоредот на пинот на откриените делови, што е економично и практично. 【Предност】 Времето на тестирање на тестер за отпорност на капацитет е околу две секунди. Само мерењата на капацитетот или индуктивноста можат да го прошират циклусот. Потребно е само едно мерење за да се најде врската на мостот на исправувачот. 【Широка употреба】 Тестер на кондензаторот може да се користи за мерење на тековниот фактор на засилување на биполарните транзистори и прагот на напон на основниот емитер. Тој е погоден за биполарни транзистори NPN и PNP, N и P канали MOSFET, диоди, еднонасочни и двонасочни тиристори. 【Обезбедување на квалитет】 Тестер MK-328 се подложува на строга контрола на квалитетот и обезбедување на квалитет, има висок фактор на безбедност и има автоматска операција на копчето за исклучување, што може да се користи со доверба. Спецификација : Тип на ставка : MK-328 Transistor Tester 1. Клучна работа за автоматско исклучување1. Дарлингтон транзистор може да се идентификува со прагот на напонот на факторот на засилување на висока струја.

Производи во категоријата

Колба за Колкови За Алкохол Од Нерѓосувачки Челик Отпорна на Истекување со Инка 7,7 мл Кожна Покривка Ново
Колба за Колкови За Алкохол Од Нерѓосувачки Челик Отпорна на Истекување со Инка 7,7 мл Кожна Покривка

МАТЕРИЈАЛИ ОД ВРВНА КЛАСАОвие колби се изработени од нерѓосувачки ЧЕЛИК со врвен квалитет и покриени с�

DEN 2.33
Обични фустани миди жени обични печатени фустани без ракави, лабава фустан, празничен фустан, фустани за плажа, фустани Ново
Обични фустани миди жени обични печатени фустани без ракави, лабава фустан, празничен фустан, фустани за плажа, фустани

100% полиестер Направени во САД и увезени Повлечете го затворањето 715 дена испорака Повод : плус големина �

DEN 185.44
Цветна Таписерија 23, 40х40ин. Ново
Цветна Таписерија 23, 40х40ин.

Повеќе од една деценија, Deljou print На Барање го постави стандардот во ликовната уметност giclee печатење Наши

DEN 632.00
ЈЕБДД Камера Торбакамера Фотографија Торбичка Чанта За Рамо Гласник Багаотворена Патна Торба Ново
ЈЕБДД Камера Торбакамера Фотографија Торбичка Чанта За Рамо Гласник Багаотворена Патна Торба

капакот на превртување, а предниот дел на торбата може да инсталира пенкало за чистење леќи, батерија, м�

DEN 0.67
Кингстон месинг KS3120PX KS3120PX гроздобер 8 Центарски wallиден сад за миење садови за мијалник, 7-4/9 во Spout Reach, Ново
Кингстон месинг KS3120PX KS3120PX гроздобер 8 Центарски wallиден сад за миење садови за мијалник, 7-4/9 во Spout Reach,

Цврста конструкција на месинг Керамички диск кертриџ без капка Инсталација на wallидови 1,2 gpm / 4,5 lpm Стипен

DEN 1.33
Тешка Товарна Мрежа Растеглив Автомобил Додатоци За Внатрешни Работи Прилагодлива Еластична Мрежа за Складирање Ново
Тешка Товарна Мрежа Растеглив Автомобил Додатоци За Внатрешни Работи Прилагодлива Еластична Мрежа за Складирање

Голем Капацитет За Складирање На Багажникот Нето Големина 2 Опции За Големина 90х30см / 35, 4х11, 8ин 110х40см / 43,

DEN 1.33
Планински Мажи Професионални Алатки Пластична завртка 20 парчиња М58/10/12/16/20 Нерѓосувачки Челик Нишка Хексадецимален Ново
Планински Мажи Професионални Алатки Пластична завртка 20 парчиња М58/10/12/16/20 Нерѓосувачки Челик Нишка Хексадецимален

Употреба На Висококвалитетни Материјали Производство На Професионални Алатки, Работат Добро И Издржл�

DEN 574.24
ГЕРОТКР 2 парчиња,Јога Пешкир, Крпи За Вежбање, Крпи За Теретана за Пот, Крпа За Вежбање, Апстрактна Планета Ново
ГЕРОТКР 2 парчиња,Јога Пешкир, Крпи За Вежбање, Крпи За Теретана за Пот, Крпа За Вежбање, Апстрактна Планета

❥ Материјал За Јога Пешкир : Суперфини Влакна Материјалот е Сигурен ❥ Теретана Крпи Карактеристики : Ме

DEN 1232.00
Ароматех, хотелот за дифузери за мирис на масло од арома - 120 милилитар Ново Попусти
Ароматех, хотелот за дифузери за мирис на масло од арома - 120 милилитар

Ние создаваме елегантни машини за мирис и сложени арома масла за да ја трансформираат вашата интеракци�

DEN 4058.40
2023 Нови жени едноставна прстенечка двојка накит за накит Опал накит прстен Специјална starвезда планета и starвезда Ново
2023 Нови жени едноставна прстенечка двојка накит за накит Опал накит прстен Специјална starвезда планета и starвезда

Количина : 1 парчиња кристални прстени со смола Ретро прстени за жени момчиња прстени 1012 прстени од смол�

DEN 1.33
Центар Вежби Малку 60 Степен Метал Вежба Малку Моќ Алатки Дупка Дупчење Дупка 1 парчиња Ново
Центар Вежби Малку 60 Степен Метал Вежба Малку Моќ Алатки Дупка Дупчење Дупка 1 парчиња

Дрво Вежба Малку Поставува Центарот и дупчалките за дамки традиционално се користат за правење конусна

DEN 1188.80
Ламин-х Прилагодено Одговара На Сините Капаци На Фаровите На Проекторот За Доџ Рам Камион 2500, 3500 Класичен Ново
Ламин-х Прилагодено Одговара На Сините Капаци На Фаровите На Проекторот За Доџ Рам Камион 2500, 3500 Класичен

Нашата Сина нијанса изгледа светло сина кога не е осветлена, но дава бела светлина кога ќе се запали со х

DEN 959.20
ВЕВОК ГОТВАЧ Мини Стаклени Тегли Со Црни Капаци 4 парчиња Тегла За Складирање Храна Кујнски Канистер Мал Кафе Чај Ново
ВЕВОК ГОТВАЧ Мини Стаклени Тегли Со Црни Капаци 4 парчиња Тегла За Складирање Храна Кујнски Канистер Мал Кафе Чај

ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛ ТЕГЛА ЗА ЗАЧИНИ нашата стаклена тегла е изработена од висококвалитетно проѕирно ста

DEN 1.67
Алкем Смел Црвен Печат На Нокти | Сјајна Средно Долга Балерина | 10 големини - 20 парчиња комплет За Ново
Алкем Смел Црвен Печат На Нокти | Сјајна Средно Долга Балерина | 10 големини - 20 парчиња комплет За

Висококвалитетни : Ноктите На Алкем се направени со висококвалитетни материјали кои обезбедуваат издр�

DEN 1.67
Hedmy Kids Girls 2PCS Атлетика Леотард Спортски тркач назад Crop Tops Bra Sharts Постави гимнастика Ново
Hedmy Kids Girls 2PCS Атлетика Леотард Спортски тркач назад Crop Tops Bra Sharts Постави гимнастика

Облеката е изработена од полиестер и спандекс материјал, миење на рацете Табела со големина значи опсег

DEN 2.00
Вежба малку челик M35 Целосно тренд за пресврт Бит степени Алатки за дупчење со дупки за метали за метали 1 Ново
Вежба малку челик M35 Целосно тренд за пресврт Бит степени Алатки за дупчење со дупки за метали за метали 1

Битови за вежбање од дрво / парчиња за вежбање Карактеристика : Директната шипка може да биде цврсто фи

DEN 552.64
Свадбени знаци на doitool 10 парчиња мини меморандум за табла Мала правоаголна форма на дрвени креда со држач за Ново
Свадбени знаци на doitool 10 парчиња мини меморандум за табла Мала правоаголна форма на дрвени креда со држач за

Може да се стави на табелата за гости за броеви на маса, менија или поздрави Табела за пишување табла Ист

DEN 155.20
Мауаг Смешни Кафе Кригла За Интроверт Анти Социјални Луѓе, Тоа Е Премногу Луѓе Надвор Чаша Бела, 11 Мл Ново
Мауаг Смешни Кафе Кригла За Интроверт Анти Социјални Луѓе, Тоа Е Премногу Луѓе Надвор Чаша Бела, 11 Мл

Мауаг божиќ подароци смешни цитат велејќи кафе кригла машина за миење садови и микробранова печка безб�

DEN 207.84
С.У.Р. & R Алатки KR1157EN5B Analoge 78L05 IC/Microchip СССР 30 компјутери Ново
С.У.Р. & R Алатки KR1157EN5B Analoge 78L05 IC/Microchip СССР 30 компјутери

Постојат повеќе од 25 000 артикли во нашите залихи Целосните списоци може да се најдат овде www. / shops / a19nx3rfnsyb

DEN 2.33
Игра Сора Кралство Улога ИГРА PS4 ИЛИ PS5 Кожата Налепница Срца За PlayStation 4 или 5 Конзола и 2 Контролори Ново
Игра Сора Кралство Улога ИГРА PS4 ИЛИ PS5 Кожата Налепница Срца За PlayStation 4 или 5 Конзола и 2 Контролори

Употреба : Донесете нов моден стил во Вашата Плејстејшн Прави многу добар подарок во големи прилики Как�

DEN 1385.60
Хомојојо Автомобилски Тркала Автомобилски Додатоци Растојанија на Тркала 4 парчиња Додатоци На Тркала Растојанија Ново
Хомојојо Автомобилски Тркала Автомобилски Додатоци Растојанија на Тркала 4 парчиња Додатоци На Тркала Растојанија

РАСТОЈАНИЈА на ТРКАЛА Предност : растојанијата На Тркалата се дизајнирани да го зголемат поместувањето

DEN 260.00
5 Компјутер Професионални Двострани Нокти За Нокти Шмиргла Одбори 240 Гриз Салон Ново
5 Компјутер Професионални Двострани Нокти За Нокти Шмиргла Одбори 240 Гриз Салон

Висок Квалитет : Изработен Со врвни материјали и исклучително внимание на деталите, тој е дизајниран да

DEN 0.67
Аексит зелени антислепчиња за удари рачки рачки со алатка за сечење на железни листови за сечење игла со шипки од 14 Ново
Аексит зелени антислепчиња за удари рачки рачки со алатка за сечење на железни листови за сечење игла со шипки од 14

Име на производот : железни ножици; материјал : метал, пластика Главна боја : зелен, сребрен тон; должина н

DEN 547.68
Заштитник на леќи со алуминиумска камера за галакси z преклопени 2 отпорни на облик на облик на леќи z пати 2 црна Ново
Заштитник на леќи со алуминиумска камера за галакси z преклопени 2 отпорни на облик на облик на леќи z пати 2 црна

【Компатибилен модел】 Заштитник на леќи на фотоапаратот дизајниран за Samsung Galaxy Z преклопени 2 5 G леќи (Де�

DEN 95.84
Anskeno Neon знак прилагодлив за wallиден декор, сопствени неонски знаци Персонализирани LED неонски светло значење Ново
Anskeno Neon знак прилагодлив за wallиден декор, сопствени неонски знаци Персонализирани LED неонски светло значење

? Дојдете и кликнете за да прегледате дали го има ефектот што го сакате ? 【Персонализирани подароци】 По�

DEN 409.44
Вода капка Целата Куќа Филтер За Вода СИСТЕМ WD-WHF21-PG, Со Спин Надолу Седимент Филтер ЗА Вода WD-RPFK, со 10 x 4.5 Ново
Вода капка Целата Куќа Филтер За Вода СИСТЕМ WD-WHF21-PG, Со Спин Надолу Седимент Филтер ЗА Вода WD-RPFK, со 10 x 4.5

●Ефикасна филтрација q импресивната комбинација на филтер pp и gac филтер постигнува филтрација од 5 фази,

DEN 3.00
БАГАЖНИК За Облека ЗА Цевки ЈАЈОНГ, Држач За Ѕидови За Решетки За Индустриска Облека, Железна Тешка Лента За Облека, Ново
БАГАЖНИК За Облека ЗА Цевки ЈАЈОНГ, Држач За Ѕидови За Решетки За Индустриска Облека, Железна Тешка Лента За Облека,

РЕШЕТКА ЗА ОБЛЕКА ЗА ИНДУСТРИСКИ ЦЕВКИ : лентата за облека за индустриски цевки е дизајнирана со кул инд

DEN 1.67
Резба на природен кристал Лапис Лазули Волк фигура статуа рака врежано кристално заздравување за семејство Ново
Резба на природен кристал Лапис Лазули Волк фигура статуа рака врежано кристално заздравување за семејство

Содржина на пакетот : 1 парчиња Лапис Лазули скулптура дух astвер волк Стоката што ја добивте е иста како и

DEN 0.67
Ротирачка Решетка За Складирање Кујна Ново
Ротирачка Решетка За Складирање Кујна

€Мултип Функција●ротирачки дизајн на корпа, складирањето е подиректно, ротирачкото складирање е поуд�

DEN 1465.60
Прекор Главната Жица Темперамент Интерконекција 16 пин 67 Работи Неблагодарна Работа Ново
Прекор Главната Жица Темперамент Интерконекција 16 пин 67 Работи Неблагодарна Работа

Како Да Купите Опрема За Вежбање Делови За Замена : Лоцирајте Го Името И Моделот На Вашиот Модел (Икона) /

DEN 638.40
Мистеривил 2 &засилувач; Пиратвил Комбо Пакет Ново
Мистеривил 2 &засилувач; Пиратвил Комбо Пакет

Пребарајте скриени предмети и специфични форми 2 одлично барајте и најдете игри во една!Информации за п�

DEN 396.80
Кобак Случај За Сите Нови Поттикне Само 11-Та Генерација 2022 Година-Ултра Тенок Стп Кожа Паметен Капак Ново Попусти
Кобак Случај За Сите Нови Поттикне Само 11-Та Генерација 2022 Година-Ултра Тенок Стп Кожа Паметен Капак

ОДГОВАРА : Совршен исечок и форма, КОМПАТИБИЛЕН САМО СО Целосно Нов Поттикне 11Та Генерација 2022 Објавена

DEN 271.20
ZDQ рачен вакуум чистач, безжичен вакуум преносен вакуум на лесни автомобили, чистење на влажна и сув вакуум за Ново
ZDQ рачен вакуум чистач, безжичен вакуум преносен вакуум на лесни автомобили, чистење на влажна и сув вакуум за

♦ [Преносен безжичен циркулатор] Со оваа преносна безжична правосмукалка, можете да се движите слободн

DEN 464.00
Грција Национално знаме Европа земја Огледало за патување Преносен рачен џеб шминка Ново
Грција Национално знаме Европа земја Огледало за патување Преносен рачен џеб шминка

Големина : 7 cm x 6 cm x 0,8 cm (2,8 инчи x 2,4 инчи x 0,3 инчи) Класификација : огледало, рачно, зголемување, патување...

DEN 415.84
Алуминиум 7075-T6 Преден браник за Traxxas 1/8 4WD Sledge Monster Truck 95076-4 Надградби-Зелена Ново
Алуминиум 7075-T6 Преден браник за Traxxas 1/8 4WD Sledge Monster Truck 95076-4 Надградби-Зелена

Направен од алуминиум 7075T6 материјал за поголема цврстина, отпорност на влијанија и отпорност на абење CN

DEN 585.60
Yiisu 192C12 летачки лилјак вештерка реквизити за виткање на хартија за виткање на хартија Ново
Yiisu 192C12 летачки лилјак вештерка реквизити за виткање на хартија за виткање на хартија

Хартија Затворање на привремено Само миење на рацете Летање лилјак вештерка реквизити за украсување на

DEN 3.00
Универзитетот На Предизвик Монета Ново
Универзитетот На Предизвик Монета

Најдобар спомен подарок За Универзитетски Наставници, Студенти, Пријатели, Семејства, Организации и На�

DEN 0.67
Seawisp Универзална Водоотпорна Телефонска Торбичка - 2 Пакет [Двоен Простор Дизајн] Ipx8 Мобилен Телефон Ново
Seawisp Универзална Водоотпорна Телефонска Торбичка - 2 Пакет [Двоен Простор Дизајн] Ipx8 Мобилен Телефон

Quide компатибилност Водоотпорна ТорбичкаПогодна За мобилни телефони До 8,26 инчи, како што е i Phone 14 / 13 / 12 / 11

DEN 1.33
РСПЈОАГ Винч Јаже Синтетички Винч Јаже Кабел 5/16 Х 50 Стапки 10000 ФУНТИ Синтетички Винч Јаже Со Заштитен Ракав Отпорен Ново
РСПЈОАГ Винч Јаже Синтетички Винч Јаже Кабел 5/16 Х 50 Стапки 10000 ФУНТИ Синтетички Винч Јаже Со Заштитен Ракав Отпорен

●Лесен За Инсталирање : Уникатната Карактеристика На Јажето За Самозатегнување Помага Безбедно Да Се Д

DEN 0.67
Папка со исечоци Спирална Таблата Со Исечоци Складирање-8.5 Х 11 Табли Со Исечоци На Бележник На Предното Фолио, 5 Ново
Папка со исечоци Спирална Таблата Со Исечоци Складирање-8.5 Х 11 Табли Со Исечоци На Бележник На Предното Фолио, 5

Работ на фолиото на таблата со исечоци со бележник и џеб е врзан со метални прстени од врвот до дното, за�

DEN 271.84
Аура Тенстрим Таблет - 120 Таб Ново
Аура Тенстрим Таблет - 120 Таб

Ајурведска Комерцијална Медицина Аура Tenstrim Таблета 120 Табот Содржина На Пакетот : 120 Таб...

DEN 478.24
Едноставност гроздобер 559334007х Бел И Златен Ретро Моден Контејнер, 9,75 х 7,5 х 9,75 Инчи Голем Калај За Складирање-обработен, Ново
Едноставност гроздобер 559334007х Бел И Златен Ретро Моден Контејнер, 9,75 х 7,5 х 9,75 Инчи Голем Калај За Складирање-обработен,

Вклучува (1) декоративен калај со капак Калај контејнер мери 9,75" х 7,5 "х 9,75 инчи" Оваа мала лимена кутија со

DEN 1.67
АВТОМОБИЛ ВЕНТИЛАТОР ЗА Воздух УСБ Вентилатор За Автоматско Ладење Со Шарена Светлина/ВШМУКУВАЊЕ ЧАША АВТОМОБИЛ Ново
АВТОМОБИЛ ВЕНТИЛАТОР ЗА Воздух УСБ Вентилатор За Автоматско Ладење Со Шарена Светлина/ВШМУКУВАЊЕ ЧАША АВТОМОБИЛ

?Може Да Направи Воздухот На Вашиот Автомобил Да Се Лади Во Топло Време : дали се чувствувате многу жешко

DEN 159.84