Sony DSCP10 Cyber-Shot 5MP дигитална камера w/ 3x оптички зум

Sony DSCP10 Cyber-Shot 5MP дигитална камера w/ 3x оптички зум

DEN 2.33

Ново

Залиха

5 мегапикселен сензор (2592 x 1944 пиксели) за проширувања до 20 x 30 инчи 3x оптички зум плус 4x дигитален зум (вкупно 12x). Компактно тело; MPEG VX режим на филм со аудио снимање; 1,5-инчен ЛЦД. Вклучува 32 MB мемориски стап; Компатибилен со Memory Stick Pro Media. Напојувана од литиум-јонска инфолитиум NP-FC11 батерија (вклучена со полнач); се поврзува со компјутери и Macs компатибилни со USB 2. 5 мегапикселен сензор (2592 x 1944 пиксели) за проширувања до 20 x 30 инчи. 3x оптички зум плус 4x дигитален зум (вкупно 12x). Компактно тело; MPEG VX режим на филм со аудио снимање; 1,5-инчен ЛЦД. Вклучува 32 MB мемориски стап; Компатибилен со Memory Stick Pro Media. Напојувана од литиум-јонска инфолитиум NP-FC11 батерија (вклучена со полнач); се поврзува со компјутери и Macs компатибилни со USB 2. Од производителот нема да верувате колку камера добивате за вашите пари со новиот сајбер-снимка на Sony DSC-P10. Оваа извонредна дигитална сè уште камера комбинира незаменлив квалитет на сликата со компактен дизајн на Sony, испорачувајќи 5,0 мегапикселна резолуција (ефективна) со леќи за паметно зумирање на 3x/4x и интелигентни карактеристики, како 3-површински мулти-точки AF (авто-фокус) и континуиран AF за нагло фокусирани снимки дури и во слабо светло или активни услови. Елегантното метално тело на DSC-P10 е доволно мало за повеќето џеб или чанта, и лесен за употреба со добро поставени контроли. DSC-P10, исто така, располага со молња брз USB 2.0 интерфејс за брз трансфер. Memory Stick Pro компатибилен со вклучени 32 MB Memory Stick Media. 1/1,8 "5,0 мегапиксел Ефективно Супер имаше CCD Super имаше (диода за акумулација на дупки) CCD обезбеди одличен квалитет на сликата со тоа што ќе овозможи повеќе светлина да помине на секој пиксел, зголемување на чувствителноста и намалување на бучавата. Со својата CCD со голема резолуција, DSC-P10 фаќа 4 Различни големини на слика, фино или стандардна компресија на JPEG. 3x оптички леќи за зумирање за да ви помогнат да ги поставите вашите снимки за подобри дигитални слики. Оптичкото зумирање ви помага да ги приближите далечните субјекти и да се повлечете за широки снимки.2x паметен зум (со големина на VGA) Паметното зумирање интелигентно ја користи целосната CCD за да ви овозможи да зумирате во делот на интерес со сечење на големината на сликата-со тоа избегнување на деградацијата на сликата на дигиталните зуми. 3 Површина со повеќе точки автоматски фокус проценка на 3 одделни области на фокусот на рамката, мулти- Поинт АФ може интелигентно да се фокусира на оваа тема и да избегне погрешно да се фокусира на позадината.

Производи во категоријата

Чист тон мулти контакт стерео 1/4 излезен приклучок, злато Ново
Чист тон мулти контакт стерео 1/4 излезен приклучок, злато

Нас Специп бара дупка за монтирање од 3 / 8 инчи Нас Специп бара дупка за монтирање од 3 / 8 инчи Излезен пр�

DEN 319.84
Ултра издржлива 285790 Заменски комплет за поставување на спојката за миење садови од сини starsвезди - Точно вклопување Ново
Ултра издржлива 285790 Заменски комплет за поставување на спојката за миење садови од сини starsвезди - Точно вклопување

⚠ Важна белешка : Ве молиме, проверете го бројот на моделот внимателно пред да нарачате Ако не сте сигур�

DEN 1.67
ГБЦ Ламинирачки Листови, Самолепливи Торбички, Големина На Букви, Сјајни, 3 Мил, Само Печат, 50 Пакет Ново Попусти
ГБЦ Ламинирачки Листови, Самолепливи Торбички, Големина На Букви, Сјајни, 3 Мил, Само Печат, 50 Пакет

ВИСОК КВАЛИТЕТЗаштитете ги вашите документи од абење Овие лесни за употреба, еднострани листови за лам�

DEN 448.80
Babyrice 11.5x8.5 Пинк финиш 3Д рамка за приказ / 1 дупка црна монтажа Ново
Babyrice 11.5x8.5 Пинк финиш 3Д рамка за приказ / 1 дупка црна монтажа

Одлична рамка за прикажување на кутии за прикажување на вашите скапоцени артикли Областа на дисплејот �

DEN 1.33
Hongyifei2021 Stapler Stapler Handheld Stapler Desktop Staplers може да има 20 страници хартија за додатоци за Ново
Hongyifei2021 Stapler Stapler Handheld Stapler Desktop Staplers може да има 20 страници хартија за додатоци за

Степлер за обврзувачки работни места со повеќе листови, идеално за употреба во канцеларија дома Степле�

DEN 2.67
Коопзија Нерѓосувачки Челик Нога Датотека И Калус Отстранувач-Двострано Мелење Ново
Коопзија Нерѓосувачки Челик Нога Датотека И Калус Отстранувач-Двострано Мелење

Датотеката за стапала изработена од метална мрежа од нерѓосувачки челик Две страни со различен степен �

DEN 1.67
Кленплус 2 парчиња. Виножито Цртан Филм Деца Деца Везени Железо На Шие На Значка За Фармерки Јакни Торба Ново
Кленплус 2 парчиња. Виножито Цртан Филм Деца Деца Везени Железо На Шие На Значка За Фармерки Јакни Торба

Големина : 1,3 / 8Х2, 4 / 8 ИНЧИ / Прикажи на следната слика Упатство За Железо На : Прскање доволно пареа на по�

DEN 127.84
Компостибилни Кеси од 4-1/2х2-1/4х11 Јасни Кеси Од Целофан од 1,6 мил Ново
Компостибилни Кеси од 4-1/2х2-1/4х11 Јасни Кеси Од Целофан од 1,6 мил

Од гурмански колачиња до мешавина на патеки, густите кеси за третирање на целофан со рефлекс од 1,6 мил Ќе

DEN 1079.68
4 големини чисти вреќи за виси, торба за запечатување, торба за само-запечатување со висечка дупка Ново
4 големини чисти вреќи за виси, торба за запечатување, торба за само-запечатување со висечка дупка

Детали за пакетот : Постојат 200 парчиња транспарентни вреќи за виси во 4 различни големини, вклучувајќи 3

DEN 0.33
Кабелас Африка Сафари-PlayStation 2 Ново
Кабелас Африка Сафари-PlayStation 2

Еден Играч 40 Сафари Авантури Над 30 Егзотични Видови Пет Африкански Земји Лов на различни големи игра на�

DEN 384.48
Рефлексивни ленти за рак на глуждот на глуждот на рак на рачен бенд Ново
Рефлексивни ленти за рак на глуждот на глуждот на рак на рачен бенд

10 компјутери за појас за велосипеди за велосипеди за безбедност, рефлексивна лента за нозе, кој работи с

DEN 1.67
3дроза Пролет Лето Тиква Зачин И Зима-Знамиња Ново
3дроза Пролет Лето Тиква Зачин И Зима-Знамиња

Вкупна димензија( во инчи) : 12 х 18; големина на слика (во инчи) : 10 х 10 Изработен од 100% еднослоен полунепроѕи

DEN 199.84
Божиќни бонбони трска маркери сет од 10 пакувања бонбони светла од трска од 15 инчи дворни бонбони, стринг светла Ново
Божиќни бонбони трска маркери сет од 10 пакувања бонбони светла од трска од 15 инчи дворни бонбони, стринг светла

Она што е вклучено : Пакетот доаѓа со 2 комплети од 10 парчиња светла од бонбони, вкупната должина на секој

DEN 2.00
BKDFD звучник преносен звучник на отворено мини колона 3D 10W стерео музика опкружувачка поддршка TFCARD Ново
BKDFD звучник преносен звучник на отворено мини колона 3D 10W стерео музика опкружувачка поддршка TFCARD

Два големи возачи на 52 мм пред и зад, кои се зрачат низ специјалната метална мрежа, со што музиката ја пра

DEN 0.67
Bestoyard 4 комплети прилагодливи додатоци на половината на половината, безжични фармерки, екстендер на половината, Ново
Bestoyard 4 комплети прилагодливи додатоци на половината на половината, безжични фармерки, екстендер на половината,

Прилагодлива ток на половината без нокти за фармерки, без копче за прицврстување на фармерки за шиење, з

DEN 3.00
Индустриска градежна машинерија затегнување пролет 1 парчиња дијаметар на жица од 1,6мм затегнување Ново
Индустриска градежна машинерија затегнување пролет 1 парчиња дијаметар на жица од 1,6мм затегнување

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

DEN 1.67
3дроуз Лејси широко распространето име на дама Во Америка. Жолта на црн шарм-Плочки Ново
3дроуз Лејси широко распространето име на дама Во Америка. Жолта на црн шарм-Плочки

Димензии (во инчи) : 4 H x 4 W x 1 / 4 D градежно одделение Инсталација на подот не се препорачува Слика нанесена

DEN 191.84
ZJDU 10 Selfie Прстен Светлина, Различни Стилови На Располагање, Со Статив Стојат &засилувач; Држач За Телефон, Ново
ZJDU 10 Selfie Прстен Светлина, Различни Стилови На Располагање, Со Статив Стојат &засилувач; Држач За Телефон,

Широко Користете Држач За Телефон : ова светло за прстен на држачот на телефонот е компатибилно со повеќ

DEN 1455.52
OEM C&K 7103T1CWCBE, вклучете го вклучувањето на SPDT Round Lever PC иглички 20VAC 20VDC 0,4VA PC монтирање Ново
OEM C&K 7103T1CWCBE, вклучете го вклучувањето на SPDT Round Lever PC иглички 20VAC 20VDC 0,4VA PC монтирање

ЕУ РОХС : Добавувач Неповрден ECCN (САД) : EAR99 ДЕЛ СТАТУС : Неповрден воен стандард : MILC26482 Воен стандард Сери�

DEN 512.16
Moudoauer 1: 400 легура Јунајтед ерлајнс B747 модел на авиони модел на авиони модел Симулација на авијациска Ново
Moudoauer 1: 400 легура Јунајтед ерлајнс B747 модел на авиони модел на авиони модел Симулација на авијациска

Сосема нов и високо квалитетен модел на авион Моделот на авиони ја исполнува вашата страст за колекцион

DEN 2.33
Електронски Организатор Мала Торба За Организатор На Кабел За Патување За Хард Дискови, Кабли, Полнач, USB, SD Картичка, Ново
Електронски Организатор Мала Торба За Организатор На Кабел За Патување За Хард Дискови, Кабли, Полнач, USB, SD Картичка,

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна В

DEN 335.84
Lhllhl Nail Art Art Acrylic Gel Extension Builder Течен прав резба четка француски ленти линии лагер за цртање на Ново
Lhllhl Nail Art Art Acrylic Gel Extension Builder Течен прав резба четка француски ленти линии лагер за цртање на

Направено од акрилна и најлон волна, со соодветна флексибилност и не е лесна за губење на влакната Влакн

DEN 3478.24
Honbay 1PCS Цврст Дрвен Рачен Чекан За Мраз Бука Столар Чекан Алатка За Обработка На Дрво За Домашна Забава Ново
Honbay 1PCS Цврст Дрвен Рачен Чекан За Мраз Бука Столар Чекан Алатка За Обработка На Дрво За Домашна Забава

Пакетот вклучува : 1 ПАРЧИЊА Рачен Чекан За Мраз Материјал : Дрво Големина : 2458345мм / 9 Совршен за дробење м�

DEN 3.00
Logitech за креатори Сини снежни топки мраз USB микрофон за компјутер, Mac, игри, снимање, стриминг, подкастинг, Ново
Logitech за креатори Сини снежни топки мраз USB микрофон за компјутер, Mac, игри, снимање, стриминг, подкастинг,

Капсула за прилагодено кондензатор : Напојувана од капсула за прилагодено кондензатор на Blue, микрофон з

DEN 0.67
Румоза Широко распространета тапа за бања од 8 инчи две рачки мијалник за бања 3 дупки матични црни Ново
Румоза Широко распространета тапа за бања од 8 инчи две рачки мијалник за бања 3 дупки матични црни

Лесна инсталација : Креативниот дизајн на главата од 3 може да го прилагоди растојанието сами, да ја след

DEN 1311.84
Мини рачни батерии на вентилаторот управувана мала лична преносна брзина на вентилаторот прилагодлива USB -полнење Ново
Мини рачни батерии на вентилаторот управувана мала лична преносна брзина на вентилаторот прилагодлива USB -полнење

Овој вентилатор за висечки врат е со големина, лесен и лесен за носење Тоа е добар придружник за летно из

DEN 0.33
Најдобар Брат Некогаш Гимнастик-Персонализиран Нерѓосувачки Челик Вакуум Изолирани Патување Кригла-Среќен Ново
Најдобар Брат Некогаш Гимнастик-Персонализиран Нерѓосувачки Челик Вакуум Изолирани Патување Кригла-Среќен

Кујна одделение 18 / 8 нерѓосувачки челик Обложен во прав за да спречи гребнатини и да обезбеди лесно држе

DEN 1.00
Фехун Решетки За Сушење, 20-Слојна Решетка За Сушење Уметност,Штафелај За Сушење Од Жичана Мрежа, Со Макари, Ново
Фехун Решетки За Сушење, 20-Слојна Решетка За Сушење Уметност,Штафелај За Сушење Од Жичана Мрежа, Со Макари,

Издржлив Материјал : Самостојната Рамка Е Изработена од Цврста Метална Жица Обложена со Прав Издржлива�

DEN 1.33
Wireица од жица од жица од масталд, зелена жица ролна 328.1 '' Ново
Wireица од жица од жица од масталд, зелена жица ролна 328.1 ''

Оваа бодликава жица, погодна за сите видови на надворешна употреба, е совршен избор за заштита на вашите

DEN 3.00
10225-96 Електромагнетниот Серпентина 12VDC 16w Хидраулична Моќност Лифт Депонија EF-1081 Се Вклопува За Вентил Матични Ново
10225-96 Електромагнетниот Серпентина 12VDC 16w Хидраулична Моќност Лифт Депонија EF-1081 Се Вклопува За Вентил Матични

16 вати 1,33 Засилувачи Дијаметар Дупка : 1 / 2" Врска : Двојна Лопата Должност РејтингКонтинуирано До 115% напо

DEN 3.33
Pusиммм Притисни иглички, 150 брои златни мапи со палецот со големи димензии, златна челик точка и про transparentирна Ново
Pusиммм Притисни иглички, 150 брои златни мапи со палецот со големи димензии, златна челик точка и про transparentирна

1 Премиум иглички за притискање : Тркалезните глави се изработени од про transparentирни точки на пастика во б

DEN 95.84
3дроза Среќна Нова Година Глам Подарок, Партија Шапка, И Шампањ-Плочки Ново
3дроза Среќна Нова Година Глам Подарок, Партија Шапка, И Шампањ-Плочки

Димензии( во инчи) : 8 W x 8 H x 1 / 4 D градежно одделение Инсталација на подот не се препорачува Сликата е отпе�

DEN 599.84
Вонземски НА ЛЕДЕН Вонземјанин Пенкало За Тркалање Што Се Повлекува Сино Мастило Мазно Пишување Топчесто Ново
Вонземски НА ЛЕДЕН Вонземјанин Пенкало За Тркалање Што Се Повлекува Сино Мастило Мазно Пишување Топчесто

КОМПЈУТЕР Произведено во САД Или Увезено ✿ Нашето хемиско пенкало е изработено од висококвалитетен �

DEN 361.44
Timberline - двојно ogee 1/4 r Ново
Timberline - двојно ogee 1/4 r

Посветеност кон постојано обезбедување на највисок квалитет Решенија за производители, фабрикувачи, п�

DEN 591.84
Медицинска Сестра Подарок Вклучува Медицинска Сестра Фани Пакет,Медицинска Сестра Клипборд Преклопување, Медицинска Ново
Медицинска Сестра Подарок Вклучува Медицинска Сестра Фани Пакет,Медицинска Сестра Клипборд Преклопување, Медицинска

①Таблата со исечоци Преклоплива И Големина на Џебот 3 слоеви дизајн на преклопување исто така лесен за �

DEN 0.67
Prendre Преклоплив GPS Drone со 4K UHD камера ласерски пречки за избегнување анти-тресење за возрасни, квадкоптер Ново
Prendre Преклоплив GPS Drone со 4K UHD камера ласерски пречки за избегнување анти-тресење за возрасни, квадкоптер

✨ ✨ 360 ° откривање на ласер, интелигентно избегнување на пречки, со 360 ° омнидирекција ласерски пречки з�

DEN 1.00
Неблагодарна работа Ремени Во Светот Хоризонт Клуб Серија РКТ 7.6 Неблагодарна Работа Појас + Слободен Ново
Неблагодарна работа Ремени Во Светот Хоризонт Клуб Серија РКТ 7.6 Неблагодарна Работа Појас + Слободен

Ремените за неблагодарна работа Ширум светот се едни од најголемите акционери на ремени за трчање со пр

DEN 1.67
Кабилок Решетката За Чевли Бела 8 парчиња Двојно Кука Ѕид Чевли Чевли За Ветроупорен Ротирачки ° Закачалка Ново
Кабилок Решетката За Чевли Бела 8 парчиња Двојно Кука Ѕид Чевли Чевли За Ветроупорен Ротирачки ° Закачалка

ЧЕВЛИ ВИСИ РЕШЕТКАТАпп пластика, многу цврста и за долготрајна употреба ЗАКАЧАЛКА за СУШЕЊЕ алиштачевл

DEN 0.33
Виножито 2 Години Роденденска Честитка за Внука, Розово Злато Бохо Девојка 2 Роденденска Честитка од Чичко Тетка Ново
Виножито 2 Години Роденденска Честитка за Внука, Розово Злато Бохо Девојка 2 Роденденска Честитка од Чичко Тетка

Производот вклучува : една картичка и еден плик Големина : големина на картичка, 5 х 7 инчи Висок квалитет

DEN 1.00
Алуминиумска Легура Отворен Случај Игри Компјутерска Шасија Десктоп Заграда Вода Ладење Кутија Eatx Креативност На Ново
Алуминиумска Легура Отворен Случај Игри Компјутерска Шасија Десктоп Заграда Вода Ладење Кутија Eatx Креативност На

Големина НА ЕАТКС : 38*38*22см (висина без рачка)Производот вклучува само додатоци за отворени куќишта и не �

DEN 0.33
Silverline 802857 VDE Soft-Grip Electricients Screwdriver Slotted 0,5 x 3 x 75mm Ново
Silverline 802857 VDE Soft-Grip Electricients Screwdriver Slotted 0,5 x 3 x 75mm

Изолирана рачка на хром ванадиум Зацврстени и зацврстени челични лопати со зацрнети совети за оптималн

DEN 2.33
Комплет за кафез на фотоапаратот Tiltaing Bage B B Compastible со камерите на Panasonic S - Tilta Grey Ново
Комплет за кафез на фотоапаратот Tiltaing Bage B B Compastible со камерите на Panasonic S - Tilta Grey

Заштитен оклоп компатибилен со камерите Panasonic S1, S1 R и S1 H погодни за употреба од видео професионалци Дода

DEN 2.00