Uctronics Jetson Nano RackMount, 19 3U RackMount поддржува до 12 единици, предниот отстранлив со заробени завртки, компатибилни со сите NVIDIA Jetson Nano A02 B01 2G Комплет за развивачи

Uctronics Jetson Nano RackMount, 19 3U RackMount поддржува до 12 единици, предниот отстранлив со заробени завртки,

DEN 1439.84

Ново

Залиха

Предната отстранлива плоча за монтирање го олеснува инсталацијата и расклопувањето, така што можете да го отстраните нано на etsетсон без да го отстраните целиот модул Направете го вашето одржување полесно. Со компактен дизајн, кој најмногу може да смести 12 etsетсон Нанос, е совршен партнер на вашиот кластер на etsетсон Нано. Доаѓа со заробени лабави завртки. Висока стабилност за да спречите паѓање на вашиот etsетсон. Секое парче е изработено од убав и здрав мерач од 1,2мм јаглероден челик, мат црна прашкаста завршница, немаат ништо да се распаѓаат, чипови за боја, остри изложени рабови (аглите на плочата се заокружуваат непречено). Систем за предупредување за визија. Манипулација со слика. GPU го забрза суперкомпјутерот. Овој Rack Mount од 19 инчи е специјално дизајниран за сместување на табли на etsетсон Нано, компатибилен со сите модели A02 B01 и 2 GB комплет за развивачи, поддржува до 12 единици. Rack Mount е исто така компатибилен со Jetson Xavier NX, но основата Bluetooth & Wi Fi на дното на неа треба да се отстрани за совршено вклопување. Стандардна големина од 1 U : 19 "× 1,75" (482,6 × 44,5мм), целосно компатибилен со стандардните лавици на серверот од 19 инчи, немаше проблем што го приклучуваше ова во просторот за решетката 1 U. Лесна инсталација : Фиксирано со исклучителни завртки за отпуштени заробени. Совршено заштитете го вашиот etsетсон Нано од паѓање на земја. Сè што треба да направите е да ги ротирате завртките. Вкупниот процес на инсталација нема да надмине 10 минути. Предно отпуштање : Заградата за монтирање дозволува секој нано на etsетсон да може индивидуално да се отстрани од предната страна, без да се отстрани целиот Rack Mount. Поместете го вашето одржување. Апликација : Решение за домување за оптимизирање на работниот простор, може да се користи за кластери на Jetsons, само-домаќин приватен облак, веб-сервер итн. Овој Rack Mount од 19 инчи е специјално дизајниран за сместување на табли на etsетсон Нано, компатибилен со сите модели A02 B01 и 2 GB комплет за развивачи, поддржува до 12 единици.

Производи во категоријата

HQRP 2 Пински Слушалки За Слушалки Со Акустична Цевка Микрофон Компатибилен Со ICOM IC-P2E, IC-P2ET, IC-P3AT, Ново
HQRP 2 Пински Слушалки За Слушалки Со Акустична Цевка Микрофон Компатибилен Со ICOM IC-P2E, IC-P2ET, IC-P3AT,

HQRP® Слушалки Без Раце Со Акустична Цевка, Слушалка И Микрофон За притискање за разговор плус hqrp® Сонце м

DEN 159.20
DSFEOIGY 60-150INCH Преклопување без бразда меки проекторски екрани Дупки што висат преносен домашен филм Ново
DSFEOIGY 60-150INCH Преклопување без бразда меки проекторски екрани Дупки што висат преносен домашен филм

Преклопување, без бразда, лесен за носење Висококвалитетен материјал со влакна, висок контраст, светла �

DEN 1.67
Четка XJJZS 9PCS синтетичка коса пластична рачка четка за шминка Ново
Четка XJJZS 9PCS синтетичка коса пластична рачка четка за шминка

Главите за четки за четки за шминка со различни форми и големини совршено се мешаат за да создадат најра

DEN 1169.60
Анкус Оригинал: СД1490 Сд1490-1 [ 28В-45В 8А 25В 470-860мхз М173 ] - Оригинален Транзистор - Ново
Анкус Оригинал: СД1490 Сд1490-1 [ 28В-45В 8А 25В 470-860мхз М173 ] - Оригинален Транзистор -

Боја : СД14901 Потекло : ЦН (Потекло) Состојба : Нова Тип : Транзистор Добредојдовте во нашите продавници!Има

DEN 1368.48
Летни фустани за жени без ракави на екипажот на вратот на екипажот, обичен резервоар со цврста боја, фустан Ново
Летни фустани за жени без ракави на екипажот на вратот на екипажот, обичен резервоар со цврста боја, фустан

Летни фустани за жени 2023 плус големина Направени во САД и увезени Ви благодарам многу за вашиот избор, п�

DEN 143.84
D&D PowerDrive ORB-H-1049 Погон за појас за делта табела пила 34-670 34-674 36-600 36-610 TS300, XL, гума Ново
D&D PowerDrive ORB-H-1049 Погон за појас за делта табела пила 34-670 34-674 36-600 36-610 TS300, XL, гума

Квалитетни ремени за пренос на електрична енергија по цена на конкурентска цена Појасот може да не дојд

DEN 539.20
1LB Виножито Месечината, лабрадорит, амазонит, аметист паднати камења и кристали најголемиот дел од Ново
1LB Виножито Месечината, лабрадорит, амазонит, аметист паднати камења и кристали најголемиот дел од

Туркани камења : Овие прекрасни камења од месечината на виножитото се рачно изработени во Индија Компле

DEN 252.32
Брза Епилаторска Коса Без Бричење И Сечење Гума За Бришење Со Ефект На Епилација Мазна Кожа Без Стрништа Рутина За Ново
Брза Епилаторска Коса Без Бричење И Сечење Гума За Бришење Со Ефект На Епилација Мазна Кожа Без Стрништа Рутина За

®Лето Подготвено : Лесно Вишок Влакна На Телото Додека Ја Оставате Кожата Мазна И Мека Како Отстранувањ�

DEN 476.80
Декоративна декоративна десктопска фигура за верски и христијански рустикален декор како духовни украси Ново
Декоративна декоративна десктопска фигура за верски и христијански рустикален декор како духовни украси

Дарувајте духовен благослов на вашиот дом со оваа трогателна вкрстена декорација, пријатно украсена со

DEN 1332.80
Traxxas 3456 faling far за 3351R & 3461 Ново
Traxxas 3456 faling far за 3351R & 3461

Traxxas 3456 Комплет за вентилатор за ладење на моторот Карактеристики : Вклучува : (1) Комплет за ладење на ве

DEN 399.20
Комплети за сликање на дијамантски цвеќиња MXJSUA за возрасни, пролетни летни градинарски комплети за дијаманти, Ново
Комплети за сликање на дијамантски цвеќиња MXJSUA за возрасни, пролетни летни градинарски комплети за дијаманти,

1 x платно со висока дефиниција 2 x Дијамантско лепливо пенкало 1 x фиока за дијаманти 5 x резервна торба со �

DEN 2.33
Dudubaby mens обични панталони спортски обични панталони со џогирање лесни пешачки панталони на отворено Ново
Dudubaby mens обични панталони спортски обични панталони со џогирање лесни пешачки панталони на отворено

75% полиестер, 25% памук Направени во САД и увезени Посебен акцент : Проверете ја табелата со големина за да

DEN 366.72
2 во 1 Големина на нараквица &засилувач; Алатка За Мерење На Големината На Прстенот, Алатка За Мерење На Нараквица Ново
2 во 1 Големина на нараквица &засилувач; Алатка За Мерење На Големината На Прстенот, Алатка За Мерење На Нараквица

€2 во 1 Нараквица Големина 1525 сад нараквица големина, големината е 100% точни! Златниот принт е многу јасен

DEN 111.84
Анбан Компатибилен Со Macbook Air 13 Инчен Случај 2022 2021 2020 2019 2018 Ослободување А2337 А2179 А1932 Ново
Анбан Компатибилен Со Macbook Air 13 Инчен Случај 2022 2021 2020 2019 2018 Ослободување А2337 А2179 А1932

€Компатибилностmacbook air case компатибилен само со новиот macbook air 13 инчи 2022 2021 2020 2019 2018 Ослободување Со Retina Ди

DEN 2.00
Бебе, дете, дете за безбедност на седиштето за деца, за замена на токи на токи за автомобили, дел од Ново
Бебе, дете, дете за безбедност на седиштето за деца, за замена на токи на токи за автомобили, дел од

3 точки тока тока дизајнирана за безбедност на бебето додека е врзано на седиште во автомобил Неостанат�

DEN 3.33
Маринеланд Топло БЕЛО ЛЕД МЕШУНКА Ново
Маринеланд Топло БЕЛО ЛЕД МЕШУНКА

ТОПЛА БЕЛА МЕШУНКА : оваа светлосна комбинација го осветлува целиот резервоар и обезбедува топол приро�

DEN 1.00
Чувајте го мојот дагер безбеден магнет со лента со магнет Америка е 3 7/8 x 8 направен за возила и фрижидери Ново
Чувајте го мојот дагер безбеден магнет со лента со магнет Америка е 3 7/8 x 8 направен за возила и фрижидери

Гордо направен во САД секој од нашите производи и материјали се произведува овде во САД Оригинални уме�

DEN 127.84
Врба дрво благодарам украс, извајана фигура со рачно насликани Ново
Врба дрво благодарам украс, извајана фигура со рачно насликани

Сентиментација : „Толку ценење за сè што правите!“ Напишано на Hangtag Орнамент со рачно насликан смола од

DEN 367.20
Aspen Creative 31232a, транзициски тапан во форма на пајак за градежни сенка во црна боја, ширина 8 Ново
Aspen Creative 31232a, транзициски тапан во форма на пајак за градежни сенка во црна боја, ширина 8

1 пакет преоден тапан (цилиндер) сенка на ламбата за замена Свилена ткаенина во црна боја со мулти обоен �

DEN 3.33
Крај на сечење на никари, 9 во Ново
Крај на сечење на никари, 9 во

✅ Крај на сечење на ници, 9 во ✅ Ставка : Крај на сечење на ници ✅ Рачка боја : сина; Жолта ✅ Материјал : Ка�

DEN 612.80
Комплет За Чистење На Канали ЗА Сушење МХДЈ, Најлонска Четка За Чистење Цевки Со Котел За Оџаци, Четка За Чистење Цевки Ново
Комплет За Чистење На Канали ЗА Сушење МХДЈ, Најлонска Четка За Чистење Цевки Со Котел За Оџаци, Четка За Чистење Цевки

Заштедете трошоци : Нашиот комплет за чистење на отворот за сушење ви помага да избегнете скапи поправк�

DEN 1302.40
Додатоци за наводнување на капка по капка по капка по капката 20 парчиња G1 / 2 инчи навојна врска со прилагодливи Ново
Додатоци за наводнување на капка по капка по капка по капката 20 парчиња G1 / 2 инчи навојна врска со прилагодливи

Многу погодно за наводнување на кондензирани растенија, погодни за наводнување на земјоделство, тревни

DEN 816.16
Златен Був И Фаќач На Соништа Племенска Мандала Слатка Книга Завршува Дрвени Книжарници Држач За Полици Разделувач Ново
Златен Був И Фаќач На Соништа Племенска Мандала Слатка Книга Завршува Дрвени Книжарници Држач За Полици Разделувач

Големина : ова е 1 пар книжарници (вкупно 2), големина : 5 Х 3 Х 3,7 инчи Изработени од целото цврсто дрво, рачн�

DEN 2.33
Скица пенкало сунѓер уметност четка за бои поставува скицирање четка избрише пенкало за засенчување пенкало за Ново
Скица пенкало сунѓер уметност четка за бои поставува скицирање четка избрише пенкало за засенчување пенкало за

Производот е дизајниран за оние кои скицираат, лесни и удобни Преносен и лесен : Ова пенкало за хартија з

DEN 2.67
Торба за Складирање Санитарни Салфетки, Пренослива Торба За Менструација За Жени Девојчиња Торбичка Ново
Торба за Складирање Санитарни Салфетки, Пренослива Торба За Менструација За Жени Девојчиња Торбичка

Димензии : 4 7х6, 6х6, 6 инчи (12х17х17 см); изработен Од Оксфордска ткаенина, не водоотпорен Издржлива и високок

DEN 143.84
Елко Осветлување Еул53 Објектив За Еук И Еуз Серија Подкабинет Светла Ново
Елко Осветлување Еул53 Објектив За Еук И Еуз Серија Подкабинет Светла

Објектив За Еук И Еуз Серија Подкабинет Светла За употреба во накит и изложба случаи, библиотеки, залив �

DEN 1.67
Знак на Линстастер Тенеси, име на државата Америка Гроздобер метален калај знак, wallиден декор за канцеларија/дом/училница Ново
Симпатична зајаче Велигденска корпа јајца бонбони подароци складирање зајак торба за забава Декорација Велигденски Ново
Симпатична зајаче Велигденска корпа јајца бонбони подароци складирање зајак торба за забава Декорација Велигденски

★★ Muised нови изданија секој ден : Имаме голем број на домашни деко, декор за одмор и производ за декор на �

DEN 0.67
Работни ракавици со тешка работа, отпорни на нафтени ракавици отпорни на нафтен гас, исечени отпорни на ракавици Ново
Работни ракавици со тешка работа, отпорни на нафтени ракавици отпорни на нафтен гас, исечени отпорни на ракавици

Силиконска обвивка ANSI исечете 5 дланка, TPR назад Повлечете го затворањето Материјал Палма : ANSI исечете 5 �

DEN 3612.80
Женска водоотпорна скијачка јакна ветерно зимски снежен палто планински сноубординг јакни на отворено руно наредени Ново
Женска водоотпорна скијачка јакна ветерно зимски снежен палто планински сноубординг јакни на отворено руно наредени

Зимски јакни за жени Увезени јакни и палта за облека за девојчиња За големината : Ве молиме изберете ја г

DEN 1.67
Замена на ламбата на проекторот Dekain за 5J.Y1H05.011 BENQ MP724 Powered од OSRAM P -VIP 280W OEM сијалица - 1 година Ново
Замена на ламбата на проекторот Dekain за 5J.Y1H05.011 BENQ MP724 Powered од OSRAM P -VIP 280W OEM сијалица - 1 година

Овој модул за ламби на проекторот, вклучувајќи комплет за куќиште, се напојува со оригинална оригинална

DEN 2.00
Рачка За Замена на дрво За Замена На Секирата На Кампот 14,6 Инчи Замена На Рачката На Секирата, Замена На Ново
Рачка За Замена на дрво За Замена На Секирата На Кампот 14,6 Инчи Замена На Рачката На Секирата, Замена На

апсорбирачко и издржливо тврдо дрво со восочна завршница Природно дрво чувство и текстура за совршен з�

DEN 239.84