LED 7 сегмент дисплеј, Modbus-RTU Display Module, 4 цифри дисплеј со сериска порта RS485 за комуникација со PLC

LED 7 сегмент дисплеј, Modbus-RTU Display Module, 4 цифри дисплеј со сериска порта RS485 за комуникација

-140 %

DEN 235.52

Ново

Залиха

[Спецификација] Овој дисплеј е 4-цифрен дисплеј со 7-се запленети со децимална точка Има сериски порт RS485 и неговиот протокол за комуникација е Modbus-RTU. Влезот на моќност на овој дисплеј е DC 5-36 V. [Висока точност] Екранот има децимални забавни точки, а позицијата на децимална точка и стапката на бауд може да се прилагоди, што обезбедува точност на дисплејот. [Лесно за инсталирање] Екранот со специјално дизајнирана рамка може да се вметне на друг уред, тој е погоден и брз за инсталирање. [Црвен LED] Овој модул за прикажување се состои од црвена LED цевка, а неговата осветленост може да се постави, што е многу практично. [Висок квалитет] Рамката на овој дисплеј е изработена од високо квалитетен ABS материјал, така што модулот за приказ е лесен и здрав. Терминалите на сериските пристаништа се изработени од високо квалитетен бакар. [Спецификација] Овој дисплеј е 4-цифрен дисплеј со 7-се запленети со децимална точка. Има сериски порт RS485 и неговиот протокол за комуникација е Modbus-RTU. Влезот на моќност на овој дисплеј е DC 5-36 V. [Висока точност] Екранот има децимални забавни точки, а позицијата на децимална точка и стапката на бауд може да се прилагоди, што обезбедува точност на дисплејот. [Лесно за инсталирање] Екранот со специјално дизајнирана рамка може да се вметне на друг уред, тој е погоден и брз за инсталирање. [Црвен LED] Овој модул за прикажување се состои од црвена LED цевка, а неговата осветленост може да се постави, што е многу практично. [Висок квалитет] Рамката на овој дисплеј е изработена од високо квалитетен ABS материјал, така што модулот за приказ е лесен и здрав. Терминалите на сериските пристаништа се изработени од високо квалитетен бакар. Спецификација : Состојба : 100% сосема нова ставка Тип : PLC дисплеј Боја : Црн материјал : ABS дигитален дисплеј цифри : 4 цифрен работен напон : DC 5-36 V Протокол за комуникација : MODBUS-RTU Интерфејс Опис : VCC : Позитивно напојување GND : Негативен пол : Негативен пол на напојување COM : Негативно напојување со електрична енергија D+ : RS485 Комуникација со податоци A+ D - : RS485 Data Communication B- BAUD Стапка : 1200 BPS/2400 BPS/4800 BPS/9600 BPS/19200 BPS/38400 BPS/57600 BPS/115200 BPS Стандардно : 9600 BPS примери на упатства : 1.

Condition: 100% Brand New
Item Type: PLC Display
Color: Black
Material: ABS
Digital Display Digits: 4 Digit
Working Voltage: DC 5-36V
Communication protocol:  
Modbus-RTU :
Interface Description:
VCC: Positive Power Supply
GND: Negative Pole of Power Supply
COM: Negative Power Supply
D+: Rs485 Data Communication A+
D -: Rs485 Data Communication B-
Baud Rate: 1200bps/2400bps/4800bps/9600bps/19200bps/38400bps/57600bps/115200bps
Default: 9600bps
Examples of instructions:
1. Display data (00 32 decimal is 50, and negative numbers are represented by the inverse code. If ff fe is sent, -001 is displayed);:
2. Set the position of the decimal point (the range is 01-03, 01 is the decimal point after the tens, 02 is the decimal point after the hundreds, 03 is the thousands, and only the tens and hundreds are displayed when it is negative):
3. Set the brightness (range 01-07, the larger the data, the brighter);:
4. Set the baud rate (data range 0-7 corresponds to 1200 2400 4800 9600 19200 38400 57600 115200 respectively); :
Package List:
1 x PLC Display:

Производи во категоријата

Нереиди нето дрвена музичка кутија гроздобер, музичка кутија рачно врежано врежано мало дрво врежано гроздобер Ново
Нереиди нето дрвена музичка кутија гроздобер, музичка кутија рачно врежано врежано мало дрво врежано гроздобер

? ? ? ? ?♪ [Совршен подарок] Ова е одличен подарок за родендени, празници, Денот на благодарноста, Божиќ и Но

DEN 1.33
Случај за напојување на Lumarke G со заштитник на стаклен екран, помине 16 -тина тест воена оценка Тешка покривка со магнетски Ново
Случај за напојување на Lumarke G со заштитник на стаклен екран, помине 16 -тина тест воена оценка Тешка покривка со магнетски

Заштитна телефонска кутија со тешка должност на Лумарк со магнетна Kickstand компатибилна со држачот за мон

DEN 156.80
Аналогна лента со аналогни шипки Ново
Аналогна лента со аналогни шипки

Исклучително чувство и издржливост Одлична изолација на вибрации Вклучува ленти со ленти и лента за за�

DEN 2.33
D&засилувач; D PowerDrive 9N1145J3 Метрички Стандард Замена Појас Ново
D&засилувач; D PowerDrive 9N1145J3 Метрички Стандард Замена Појас

Појас 3 VX 3 / 8 x 45in OC 3 Бенд Произведено во кина Произведено Од D&D Power Drive Тежина на пакетот : 0,89 килограми...

DEN 563.36
Фревахмеш Козметичка Торба Со Патент, Торбичка За Шминка За Патување, Метална Мрежа Пренослива За Девојки Ново
Фревахмеш Козметичка Торба Со Патент, Торбичка За Шминка За Патување, Метална Мрежа Пренослива За Девојки

Ова е Козметичка Кеса со Мека метална мрежа со отворање на патент Сјајната мрежа го прави уникатно парч�

DEN 190.40
Kidic 93pcs модерен модел Основни алатки занаетчиски комплет за алатки за модел Гундам Ново
Kidic 93pcs модерен модел Основни алатки занаетчиски комплет за алатки за модел Гундам

【1 Package includes】1 Xcutting pad, 1 Xhand drill and 10 Xdrills, 1 Xelectric grinding machine and 5 Xgrinding heads, 1 X wirer cutter plier, 1 Xdiagonal plier, 1 Xsteel ruler, 1 Xsoft r

DEN 2.00
Оптика 0,43x висока дефиниција леќи за конверзија со широк агол за Sony Cyber-Shot DSC-QX100 Ново
Оптика 0,43x висока дефиниција леќи за конверзија со широк агол за Sony Cyber-Shot DSC-QX100

0,43x леќи со широк агол со висока дефиниција (црна завршница) Сите стакло повеќеко оптика, дизајнирани за

DEN 959.84
Дизајн Скинц Дизајн Скинц виолетова мермер и дигитална сребрена фолија v10 целосна каросерија за завиткување Ново
Дизајн Скинц Дизајн Скинц виолетова мермер и дигитална сребрена фолија v10 целосна каросерија за завиткување

Направени во премија 3М материјали за долготрајна ултратенка заштита Конструкција со двослојни...

DEN 371.20
Божиќни Нилски коњи со Капи За Дедо Мраз Склопувачки Корпи За Складирање Ткаенини Организатор Кутија За Преклопување Ново
Божиќни Нилски коњи со Капи За Дедо Мраз Склопувачки Корпи За Складирање Ткаенини Организатор Кутија За Преклопување

Стп кожа+платно Произведено во САД Или Увезено Димензии : Големина на 10,6"L x 10,6"W x 10,6"H, овие фиоки за коцки �

DEN 628.80
Капаци и капи, визир патка капа, ретро капа, прилагодлива бејзбол капа, бејзбол капа, ја искина бејзбол капачето атлетика Ново
Капаци и капи, визир патка капа, ретро капа, прилагодлива бејзбол капа, бејзбол капа, ја искина бејзбол капачето атлетика

Полиестер, спандекс Капи за бејзбол Beanie for Mense Women Closing Машка капа за камионџии Athletics Hats And Caps for Running Men's Mesh Ha

DEN 143.84
Егзотична Индија 7 рачно насликан декоративен слон | ситно насликан | Рачно изработено - дрво Ново
Егзотична Индија 7 рачно насликан декоративен слон | ситно насликан | Рачно изработено - дрво

Материјал : Дрво Димензии : 6,20 инчи висина x 7,50 инчи ширина x 4,00 инчи длабочина Направено во Индија Уметни�

DEN 2.33
Заштитник На екранот Дизајниран За SONY CyberShot NEX - 3 Дигитална Камера-Maxrecor Нано Матрица Кристално Јасно Ново
Заштитник На екранот Дизајниран За SONY CyberShot NEX - 3 Дигитална Камера-Maxrecor Нано Матрица Кристално Јасно

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН за ВАШИОТ УРЕДОдржувајте ја вредноста за препродажба и заштитете од нечистотија

DEN 2.33
МАНХОНГ КНИКЕР ПОЛИ Ново
МАНХОНГ КНИКЕР ПОЛИ

100% полиестер Машини за миење Висококвалитетната технологија за печатење исто така гарантира дека хела�

DEN 2.33
Trinity TEP4033 Ултра мала тежина алуминиумска пнизна опрема тенка 48 терен 33 заб Ново
Trinity TEP4033 Ултра мала тежина алуминиумска пнизна опрема тенка 48 терен 33 заб

Ултра прецизност на ултра мала тежина изработи 48 алуминиумски запчаници за алуминиум за терен за трки н

DEN 2.00
Coda Racing RC легура мотор за мотор за Traxxas 1/10 4WD Rustler 4x4, Slash 4x4 Ultimate-Replaces Дел 7460A Ново
Coda Racing RC легура мотор за мотор за Traxxas 1/10 4WD Rustler 4x4, Slash 4x4 Ultimate-Replaces Дел 7460A

Лесна надградба Заменете го делот за акции на Traxxas #7460 A мотор Fits : Traxxas 1 / 10 Rustler 4x4 VXL, 1 / 10 Rustler 4x4,1 / 10 ST Rally, 1 /

DEN 1.00
Пирамида Интернационал „Супер Марио“ официјален бокс -керамика Ново
Пирамида Интернационал „Супер Марио“ официјален бокс -керамика

Доаѓа во полето за презентација Приближно 11oz / 312ml керамичка кригла Машина за миење садови и микробранов

DEN 231.20
Телефон Покритие Торби Телефон Торбичка Торбичка Со Држач За Картички Компатибилен Со Samsung Galaxy S22+,S21 FE,S10+,Премиум Ново
Телефон Покритие Торби Телефон Торбичка Торбичка Со Држач За Картички Компатибилен Со Samsung Galaxy S22+,S21 FE,S10+,Премиум

1 Екопријателски и нема мирис, Издржлив Материјал, ќе се чувствувате многу цврсто Лесно Се Вклопува И От�

DEN 1.33
Подарок Republ Ново
Подарок Republ

Направете шарени украси за прозорци со овој комплет за лесна за употреба Овој комплет вклучува сè што е

DEN 3.33
Марио Карт 4-Инчен Авто Магнет Ново
Марио Карт 4-Инчен Авто Магнет

Прикажете ја вашата љубов Кон Марио Картинг со овој забавен магнет! Пвц магнет прикажува марио трки до ф

DEN 203.20
ОЕМ ЕПКОС Б57237С509М, Термистор НТЦ 5 Ом 20% 2-Пински Радијални 2900к Масовно Автомобилство Ново
ОЕМ ЕПКОС Б57237С509М, Термистор НТЦ 5 Ом 20% 2-Пински Радијални 2900к Масовно Автомобилство

ЕУ Рохс : Во Согласност ЕКЦН (САД) : Еар99 Дел Статус : Активни ХТС : 850400 Тип : Висока Струја Технологија : Тор

DEN 1.67
Интензитет мажите ткаат кошарка кратко Ново
Интензитет мажите ткаат кошарка кратко

100% најлон Затворање на влечење Странични инсерти Бела100% полиестер 2 инчи покриена еластична лента за по

DEN 3.00
Тенка за тренингот на тинејџери на врвот на женскиот пердув за печатење без ракави летен случајна лабава маица за вежбање Ново
Надвор од мобилниот три-штит за прстен, телефонски случај со футрола за клип на ременот, компатибилен Ново
Надвор од мобилниот три-штит за прстен, телефонски случај со футрола за клип на ременот, компатибилен

Компатибилен Компатибилен со Samsung Galaxy S21 Fan Edition 5 G, заштитник на екранот не е вклучен Заштита на доказ за

DEN 0.67
Декорација на саќе Блулу Св Патрик, симпатична тенџере-О-златна централна центри Шамрок Лепречан ткиво ирска Ново
Декорација на саќе Блулу Св Патрик, симпатична тенџере-О-златна централна центри Шамрок Лепречан ткиво ирска

3 симпатичен дизајн на саќе : златен тенџере со елемент Lep Rechaun, златен тенџере со елемент на виножито и ле

DEN 87.52
Замена ЗА Полнач HITACHI VM-E340A-Компатибилен Со Полначи За Дигитални Фотоапарати Hitachi VM-BPL13 Ново
Замена ЗА Полнач HITACHI VM-E340A-Компатибилен Со Полначи За Дигитални Фотоапарати Hitachi VM-BPL13

Замена Хитачи ВмЕ340а Полнач Замена За Полначи За Дигитални Фотоапарати ХИТАЧИ ВМБПЛ13 Почетна Марка На Б

DEN 287.84
Плочи за клеточна култура-6 бунари, 1/пакет Ново
Плочи за клеточна култура-6 бунари, 1/пакет

Плочите за клеточна култура се изработени од Prime Virgin Polystirene Дизајнот на покривање на плочата го минимизи

DEN 1.00
Еланзе дизајнира завива волк од 100мм смола 3Д музички воден глобус игра мелодија родена бесплатно Ново Попусти
Еланзе дизајнира завива волк од 100мм смола 3Д музички воден глобус игра мелодија родена бесплатно

Сложени детали и занаетчиство, водниот свет е дизајниран да додаде допир на каприц и забава на вашите ак

DEN 402.56
Lorvies Симпатична африканска девојка за складирање на профили за кутии за корпи за корпи за корпи за Ново
Lorvies Симпатична африканска девојка за складирање на профили за кутии за корпи за корпи за корпи за

Материјал : Кожа од микрофибер и 300 DPVC Големина : распространета големина : 16x16cm / преклопена големина : 6,3

DEN 79.84
АБУФАН 2 парчиња Симулиран Украс На Черепот Пајак Ноќта На Вештерките Косплеј Реквизит Морничав Пајак Декор Ново
АБУФАН 2 парчиња Симулиран Украс На Черепот Пајак Ноќта На Вештерките Косплеј Реквизит Морничав Пајак Декор

пајакот изглед дизајн, го прави вашиот ноќта на Вештерките партија атмосфера оди понатаму Може да се ко�

DEN 800.00
Португалија мапа со знаме PU кожен држач за држач за клучеви монтиран клуч за клуч за куки за закачалка за решетки Ново
Португалија мапа со знаме PU кожен држач за држач за клучеви монтиран клуч за клуч за куки за закачалка за решетки

Пу Направени во САД или увезени Материјал : Производот е дизајниран со PU кожа, куката е изработена од вис

DEN 305.44
Ишида 30057 Бор Коњ, 8,9 инчи, Дрвени Стапчиња За Јадење Ново
Ишида 30057 Бор Коњ, 8,9 инчи, Дрвени Стапчиња За Јадење

Големина На Стапчиња За Јадење : Прибл 8,9 инчи (22,5 см) Материјал : Природно дрво Земја на Потекло : Виетнам.

DEN 1.00