Вервако го брои вкрстениот бод, полето на сончоглед

Вервако го брои вкрстениот бод, полето на сончоглед

DEN 615.52

Ново

Залиха

Занаетчиски материјали Занаетчиски материјали. Вервако создава прекрасни дизајни во класичен и модерен стил на стилови и за почетници и за експерти! Многу дизајни потекнуваат од реномирани современи уметници. Овој пакет содржи 100% памук насликано големо платно на дупка, 100% акрилно дебело предиво, инструкции во осум јазици, игла и слика на предниот лист. Завршена големина : 16x16 инчи. Дизајн : поле од сончоглед.

Производи во категоријата

Дизајн работи занаети преброени вкрстени бод, гејша, 12 на 16 инчи, бело, злато Ново Попусти
Дизајн работи занаети преброени вкрстени бод, гејша, 12 на 16 инчи, бело, злато

14 брои бела ткаенина Аида 100процентно претходно сортиран памучен вез #24 игла за таписерија и игла Златна

DEN 445.44
Yfqhdd DIY панделки со панделки за почетници за почетници за вежбање на иглички за почетници Ново
Yfqhdd DIY панделки со панделки за почетници за почетници за вежбање на иглички за почетници

Метод на пакување на платно : Преклопен Метод на вез : Обичен вез на бод Добар подарок за семејството и пр

DEN 4401.44
Вметнете капа/капа за капа за машини за везови на викинги/pfaff со карики со 6 x6 обрач Ново
Вметнете капа/капа за капа за машини за везови на викинги/pfaff со карики со 6 x6 обрач

Вметнување капа / капа за машините за викинзи Pfaff и Husqvarna Овој вметнување на капачето го олеснува везот н�

DEN 3.33
Дизајн работи занаетчиски сина цветна цветна цвет, 8 x 10 броеше комплет за вкрстено бод, мулти-боја Ново
Дизајн работи занаетчиски сина цветна цветна цвет, 8 x 10 броеше комплет за вкрстено бод, мулти-боја

14 брои бела ткаенина Аида 100процентно претходно сортиран памучен вез Игла и целосно илустрирани упатст�

DEN 0.33
Серија на самовила, лале самовила, 14 брои, комплети за вкрстени бод 150x220 бод 27x40 см броеше вкрстени комплети Ново
Серија на самовила, лале самовила, 14 брои, комплети за вкрстени бод 150x220 бод 27x40 см броеше вкрстени комплети

14 Count ткаенина на Аида, целосна вкрстена шиење и директно шиење до оценките се применуваат во оваа шема К

DEN 512.00
Y-оска крпа за игла со игла со означени линии за килими кои вршат вез, монаси крпа, со 2 пенкала за маркер на ткаенини Ново
Y-оска крпа за игла со игла со означени линии за килими кои вршат вез, монаси крпа, со 2 пенкала за маркер на ткаенини

【Означен дизајн на линијата】】】】】】】】】】】】】】】】】】】】】】】 】е добиете примарна примарна крпа за

DEN 1569.60
Комплети за куки за заклучување за возрасни - комплети за килим за куки за куки за деца, комплет за капчиња Ново
Комплети за куки за заклучување за возрасни - комплети за килим за куки за куки за деца, комплет за капчиња

Што добивате : комплетот за куки за заклучување на DIY доаѓа со платно, возвишено предпресечено 100% предив�

DEN 415.84
Цвеќиња на полето Вервако Ланарт на памук се броеше комплет за вкрстено бод, 12,25 „од 18,5“ Ново
Цвеќиња на полето Вервако Ланарт на памук се броеше комплет за вкрстено бод, 12,25 „од 18,5“

Package Length : 8 Package Width : 12 Package Height : 0 Country of Origin : Belgium Lan ArteField Flowers On Cotton Counted Cross Stitch Kit Lan Arte is a manufacturer of high quality count

DEN 3.00
Yfqhdd 54pcs Комплет за алатки за игла со везови игли за вез за вез за вез за вез Ново
Yfqhdd 54pcs Комплет за алатки за игла со везови игли за вез за вез за вез за вез

Целосен спектар на комплет за стартување на везови со сите алатки што ви се потребни за да ги разгледате

DEN 0.33
Комплети за фрлање перници за фрлање на кука, платно за комплет за теписи за везење со кука, игли недовршени додатоци Ново
Комплети за фрлање перници за фрлање на кука, платно за комплет за теписи за везење со кука, игли недовршени додатоци

За проектот : Овој комплет за окови доаѓа со обрасци и упатства во боја, можеме да го направиме според уп�

DEN 2.67
Димензии злато колекција во нејзината градина CNTD X-Stitch комплет Ново
Димензии злато колекција во нејзината градина CNTD X-Stitch комплет

Завршена големина : 11 инчи x 16 инчи Златна колекција вкрстено бод Дизајнирано од Сандра Кук...

DEN 1.67
Малку гулаб дизајнира комплет за бод за зимски крст Ново
Малку гулаб дизајнира комплет за бод за зимски крст

Работи во срцето на зимата со овој ладен, празничен и снежен покрив со вкрстени бод од малите дизајни на

DEN 856.48
Комплет за игла за игли, почувствувајќи се како животни волна, како што се чувствуваше комплет за брош: 1 поставена Ново
Комплет за игла за игли, почувствувајќи се како животни волна, како што се чувствуваше комплет за брош: 1 поставена

✔Китс : Волна и додатоци, упатства (тоа е на кинески, но имајте ја сликата да ја покаже) ✔ „Прекрасна вер�

DEN 0.33
Комплет за порибување на порибување на бучила, чистење со Санта 18 „Се чувствува комплет за правење Ново
Комплет за порибување на порибување на бучила, чистење со Санта 18 „Се чувствува комплет за правење

Прекрасно чудно порибување ова уникатно порибување на апликации од 18 години е совршен комплет за везов

DEN 0.33
Xiu занаети брои комплет за вкрстено бод - добри другари | 2032304 | 24 '' x 30 '' Ориентален уметник за сликарство Ново
Xiu занаети брои комплет за вкрстено бод - добри другари | 2032304 | 24 '' x 30 '' Ориентален уметник за сликарство

Бренд Дух : „Создавање слики со игла; давајќи им боја со навои од Мулин“ Xiu занаетчиството започнува да �

DEN 3.00
SEDONA USA CS081-2 - Преброен комплет за вкрстено бод3. Теми, игли, ткаенина, обрач за везови, навој на игли, клипери Ново
SEDONA USA CS081-2 - Преброен комплет за вкрстено бод3. Теми, игли, ткаенина, обрач за везови, навој на игли, клипери

Преброен комплет за шема на вкрстени бод #3 Ги вклучува сите предмети за завршување на работата...

DEN 0.67
Комплети за фрлање перници за куки за жени за возрасни и стартер DIY перница перница, вкрстена бод, кука кука килим Ново
Комплети за фрлање перници за куки за жени за возрасни и стартер DIY перница перница, вкрстена бод, кука кука килим

【Премиум квалитет】 Перници за перници користи висококвалитетно обоено предиво, картичка во боја, крпа

DEN 798.40
ТВЛАР предиво 86 бои 5g/10g/20g/50g/100g Фелинг волна влакна се чувствува ткаенина почувствувана занаетчиска играчка Ново
ТВЛАР предиво 86 бои 5g/10g/20g/50g/100g Фелинг волна влакна се чувствува ткаенина почувствувана занаетчиска играчка

★ разноврсна идеален за пад на игла, влажно фелинг, вртење, ткаење, украси, правење кукли, правење сапун,

DEN 2.33
Ldchnh везови производи за декорација на полица за пилешко крилја дрвени маса екранот двострани подароци Ново
Ldchnh везови производи за декорација на полица за пилешко крилја дрвени маса екранот двострани подароци

Домашна декорација, деловни подароци, подароци во странство, подароци за венчавки, подароци за празници

DEN 942.40
Комплет за вез од Мегриз 3 пакет за возрасни, комплети за вкрстени бод за почетници со шема, вклучуваат занаетчиски печат Ново
Комплет за вез од Мегриз 3 пакет за возрасни, комплети за вкрстени бод за почетници со шема, вклучуваат занаетчиски печат

Оваа крст за вкрстени бод за вез за возрасни е отпечатена со печат на шема и доаѓа со англиски инструкци�

DEN 3.33
Модели на вкрстени бод, бебе PDF, модерен број на броење лесен симпатичен дизајн на крст -бод, патерн дизајн, едноставна Ново
Модели на вкрстени бод, бебе PDF, модерен број на броење лесен симпатичен дизајн на крст -бод, патерн дизајн, едноставна

✅ Ве молиме, прочитајте го описот на производот пред да купите! ✅ Ова е дигитална ставка Оваа листа не е

DEN 79.84
PDGJG DIY занаетчиски цвеќиња растенија шема за везови поставени алатки за игли, запечатени почетнички комплети Ново
PDGJG DIY занаетчиски цвеќиња растенија шема за везови поставени алатки за игли, запечатени почетнички комплети

Везењето со панделки е многу полесно од вкрстениот бод, овој комплет содржи сè што ви треба за да го завр

DEN 2321.28
Комплет за везови на мушка „Womanена во наметка“, Градски пејзаж, пејзаж и градови, дама, големина IN9.8x19.7 Ново
Комплет за везови на мушка „Womanена во наметка“, Градски пејзаж, пејзаж и градови, дама, големина IN9.8x19.7

платно со цртање на неа Стаклени мониста на Орнела Прекиоса (Република Чек) Упатства за монистра Прочит�

DEN 0.67
Комплети за тепих на кука за тркалезно облик на кука и starsвезди за возрасни и стартер DIY предиво од капчиња Ново
Комплети за тепих на кука за тркалезно облик на кука и starsвезди за возрасни и стартер DIY предиво од капчиња

【Премиум квалитет】 Комплети за куки за куки за килим Уприво користи висококвалитетно обоено предиво, �

DEN 319.84
Теми на земја, вкрстено x бод комплет мало црвено говеда куче сметаше Ново
Теми на земја, вкрстено x бод комплет мало црвено говеда куче сметаше

Теми на земја, вкрстени X Stitch комплет, мало црвено говеда куче го броеше овој австралиско броење на вкрст

DEN 2.00
Дизајн работи занаети Тобин 20 x 30 запечатени перници за вез, трчање овци, бели Ново Попусти
Дизајн работи занаети Тобин 20 x 30 запечатени перници за вез, трчање овци, бели

Две стандардни перници со перници од 20x 30 Дизајнот е печат со лесно следење на сино мастило што лесно ќе �

DEN 208.80
Yglnden Latch Hook Kit Rug DIY фрли покритие со капчиња за игла, печатено платно декор за деца возрасни Ново
Yglnden Latch Hook Kit Rug DIY фрли покритие со капчиња за игла, печатено платно декор за деца возрасни

Печатено платно : печурки овој килим за куки за куки за заклучување има шарена шема, шемата се печати на

DEN 0.33
Овоени бувови во боја се броеле комплет за вкрстено бод Ново
Овоени бувови во боја се броеле комплет за вкрстено бод

Пермин броеше комплет за вкрстено бод „бувови во различни бои“, големина : 56x38cm, Contant : ткаенина бела пос�

DEN 952.48
Рамка за вкрстена бод yangz 6x6inch бел пластичен квадратен вез за вез, алатки за шиење на DIY, рамка за шиење на обрачот, Ново
Рамка за вкрстена бод yangz 6x6inch бел пластичен квадратен вез за вез, алатки за шиење на DIY, рамка за шиење на обрачот,

Внимателно дизајнирани : Овие рамки за вкрстено бод се опремени со текстурирани слотови за да ви помогн�

DEN 175.84
Јутаохуи 4 комплети комплет за везови на пеперутки за возрасни со 2 бамбус обрач, почетници од пеперутки Ново Попусти
Јутаохуи 4 комплети комплет за везови на пеперутки за возрасни со 2 бамбус обрач, почетници од пеперутки

1 Комплет за везење Кит : Комплет за везови на пеперутки Јутаохуи вклучува 4 комплети модели на пеперутки

DEN 255.84
Димензиите „Диво возење“ се брои комплет за вкрстено бод за почетници, 14 брои бела Аида, 8''l x 11,5h '' Ново
Димензиите „Диво возење“ се брои комплет за вкрстено бод за почетници, 14 брои бела Аида, 8''l x 11,5h ''

Комплетот вклучува нишка, 14 брои бела Аида, (2) ленти од дрво, занаетчиски лепак, (1) игла и упатства Заврше�

DEN 803.20
Дизајн работи се брои комплет за вкрстено бод 10 x 12 ~ Giraffes 3258 Ново
Дизајн работи се брои комплет за вкрстено бод 10 x 12 ~ Giraffes 3258

Убавите дизајни и материјалите со врвен квалитет прават дизајнерските работи еден од најдобрите произ�

DEN 1.67
Трендибој капчиња комплет предиво од 50 бои волна се чувствуваше меко влакно од волнено влакно за игла и влажно Ново
Трендибој капчиња комплет предиво од 50 бои волна се чувствуваше меко влакно од волнено влакно за игла и влажно

Капчиња : Ова е совршен комплет за капчиња за почетници бидејќи мини предивото на предиво се погодни за �

DEN 2.00
Бучила „Малиот Сантас“ почувствува комплет за украси за апликации 83667 Ново
Бучила „Малиот Сантас“ почувствува комплет за украси за апликации 83667

Бучила „Малиот Сантас“ почувствува комплет за украси за апликации 83667 Ги обезбедува материјалите за п�

DEN 1.67
Комплети за куки за куки за возрасни за возрасни Божиќни куки комплети за килим рачно изработени игла Ново
Комплети за куки за куки за возрасни за возрасни Божиќни куки комплети за килим рачно изработени игла

Високо квалитетно предиво : Направено од високо квалитетен 100% акрилик, комплетите за куки за заклучувањ

DEN 0.33
Запечатен вкрстен бод комплети-картички преброени комплети за вкрстени бод за почетници за возрасни игла, јода вкрстена Ново
Запечатен вкрстен бод комплети-картички преброени комплети за вкрстени бод за почетници за возрасни игла, јода вкрстена

? Големина и пакување : 118x11,8 инчи, 2иглички вкрстено бод, распоред на нишки, прирачник за упатства за вкрс�

DEN 1478.40
Bucilla Little Lamb Crib Cover или јорган - Запечатен комплет за вкрстено бод Ново
Bucilla Little Lamb Crib Cover или јорган - Запечатен комплет за вкрстено бод

Завршена големина : 40 "x 60" Печатот се брои вкрстено бод Завршена големина : 40 "x 60" Печатот се брои вкрстено

DEN 1.33
Sodastitch A Baildy серија 14 обрасци. Ново
Sodastitch A Baildy серија 14 обрасци.

Сода бод сметаше вкрстена бод „бајка“ табела (вклучете 16 графикони) Моделот отпечатен на англиски и ко�

DEN 3.00
Велистир Ново
Велистир

Со мека празна база на кукли, лесна за правење ✔Китс : Волна и додатоци, упатства (тоа е на кинески, но им�

DEN 2.67
Кимоно Гарден VTG го брои комплетот за везење со ленти за креативни иглички книги 939 1994 година Ново
Кимоно Гарден VTG го брои комплетот за везење со ленти за креативни иглички книги 939 1994 година

Издавач : Дона Галагер, Креативна книга за книги NBR : 939 Година : 1994 Уметник : Дона Галагер Средна состојба :

DEN 95.84
Лусиен: Волшебникот за противпожарна волшебник ја брои табелата со вкрстени бод Ново
Лусиен: Волшебникот за противпожарна волшебник ја брои табелата со вкрстени бод

Преброен вкрстен бод Дизајнирано од Карен Вејвер Серија Енчантра Бројот на бод е 160 W до 266ч направено во

DEN 239.36
Фелтинг калап, 7 парчиња поставена DIY игла за игла, апела за печење, алатка за занаетчиска алатка за деца Ново
Фелтинг калап, 7 парчиња поставена DIY игла за игла, апела за печење, алатка за занаетчиска алатка за деца

[Висок квалитет] Направен од чувствуван материјал и мек во текстура, овој производ е со добар квалитет и

DEN 3.00
Комплети за чанти за везење на монети Maydear за почетници, рачно изработени споени спојки со DIY со сите Ново Попусти
Комплети за чанти за везење на монети Maydear за почетници, рачно изработени споени спојки со DIY со сите

Сет за торби за везење на платно : Содржи 1 рамка за чанта, 1 обрач за вез, доволно конец за везови за памук,

DEN 271.84