Мембранска Филтрација, Me25/21 , 50mm Dia, 0,45 qm, Бела, 3,1 mm/ Црна Мрежа, Стерилна За Употреба Со Whatman Мембрана-Батлер, 400/pk

Мембранска Филтрација, Me25/21 , 50mm Dia, 0,45 qm, Бела, 3,1 mm/ Црна Мрежа, Стерилна За Употреба Со

DEN 1316.80

Ново

Залиха

ME25/21 (Мешан Целулозенterер) STL Мембрански Круг, бел, 50 mm 0,45 qm, 3,1 mm црна мрежа, стерилна, За Мембрана-Батлер Мрежите се нетоксични и не го инхибираат растот на бактериите, обезбедувајќи интегритет на примерокот. Стерилни опции достапни за критични апликации Одличен контраст за полесно откривање честички Поголем капацитет За полнење нечистотија Биолошки инертен Со добра термичка стабилност Нема сурфактанти за контаминација на примероците Униформа микропорозна структура на мембраната дава високи стапки На проток Црните обични и црни мрежести мембрани имаат мешавина од целулоза нитрат и целулоза ацетат. Мембраната нуди висок степен на внатрешна површина за поголема адсорпција на производот. Ватман мешаните мембрани на целулоза areер се составени од целулоза ацетат и целулоза нитрат. Овие мембрани се карактеризираат со помазна и порамномерна површина од чистите филтри за нитроцелулоза. Исто така, контрастот на бојата обезбеден од површината на филтерот го олеснува откривањето честички и го минимизира заморот на очите. Опсегот МЕ има помала содржина на целулоза ацетат во споредба со опсегот на МЕМБРАНИ WME. Во процедурите за броење на микробиолошките колонии, контрастот на бојата помеѓу површината и колониите го олеснува процесот на броење. Многу микробиолошки техники вклучуваат броење на колонии по инкубацијата како стандарден метод на квантитација. Ватман мрежните филтри имаат јасно дефинирани мрежни линии распоредени на 3. Интервали од 1 мм или 5 мм. Специјалното мастило што се користи е нетоксично и целосно ослободено од инхибитори на бактериски раст. Ватман црна мешаните целулозни estри се достапни обични за автоматски апликации за броење колонии, како и решетки за да помогнат во рачните процедури за броење. Црните мембрани обезбедуваат контраст помеѓу остатоците или боите на клетките и филтерот без да мора да се спротивстават на мембраната. За оние лаборатории кои претпочитаат да користат мембрани стерилизирани со автоклавирање за микробиолошка работа, Ватман обезбедува црни мрежести мембрани во пакувања со влошки подготвени за лабораториско автоклавирање.

Производи во категоријата

932678Q 932679Q 932683Q Елемент за хидрауличен филтер за замена за Паркер Ново
932678Q 932679Q 932683Q Елемент за хидрауличен филтер за замена за Паркер

932678 Q 932679 Q 932683 Q Бренд : Ong Keamg Model : 932678 Q 932679 Q 932683 Q ПРИМЕНА : Паркер Сертификат : ISO 9000 непрофесионалци Ве мол�

DEN 2960.00
Милениум-Филтри МН-84846 Каркест Хидрауличен Филтер, Директна Размена Ново
Милениум-Филтри МН-84846 Каркест Хидрауличен Филтер, Директна Размена

Овој хидрауличен филтер кертриџ е ослободен од производствени дефекти и ги исполнува или надминува фаб

DEN 2823.84
Р928006702 Р928006307 Р928006700 Хидрауличен Филтер Елемент За Рексрот Ново
Р928006702 Р928006307 Р928006700 Хидрауличен Филтер Елемент За Рексрот

R928006702 R928006307 R928006700 Марка : ongkeamg Модел : R928006702 R928006307 R928006700 Применети : Rexroth Сертификат : ISO 9000 Непрофесионалц

DEN 1.00
ПНЕВМАТИКПЛУС САУ400А-Н04Г-ЕВРОПРАТЕНИК - Двоен Воздушен Систем 1/2 Нпт - Филтер За Компримиран Воздух, Регулатор Ново
ПНЕВМАТИКПЛУС САУ400А-Н04Г-ЕВРОПРАТЕНИК - Двоен Воздушен Систем 1/2 Нпт - Филтер За Компримиран Воздух, Регулатор

Макс Притисок на снабдување : 250 PSI, Максимален Работен Притисок : 150 PSI Филтер За Воздух Со Честички (10 Мик�

DEN 2799.84
Диксон Ц26-02ММБ Стандардна Комбинирана Единица Рачен Метален Сад Со Стакло За Видување, 1/4 Ново
Диксон Ц26-02ММБ Стандардна Комбинирана Единица Рачен Метален Сад Со Стакло За Видување, 1/4

Вилкерсон Стандардна Комбинација Единица C26 1 / 4 " Пристаниште Метална Чинија со Стакло за Видување...

DEN 12790.40
Dixon C28-06AMB Автоматско Одвод Вилкерсон Стандардна Комбинација Единица Со Метален Сад И Стакло За Видување, Ново
Dixon C28-06AMB Автоматско Одвод Вилкерсон Стандардна Комбинација Единица Со Метален Сад И Стакло За Видување,

Вилкерсон стандардна комбинирана единица со метален сад со стакло за видување Автоматско одводнување..

DEN 6577.28
Милениум-Филтри Мн-ЦЦ25 Шредер Хидрауличен Филтер, Директна Размена Ново
Милениум-Филтри Мн-ЦЦ25 Шредер Хидрауличен Филтер, Директна Размена

Овој хидрауличен филтер кертриџ е ослободен од производствени дефекти и ги исполнува или надминува фаб

DEN 309.28
Диксон РС80 Нпсм Цедилка За Тркалезна Дупка, 8 ИД, Цинк Челик Ново
Диксон РС80 Нпсм Цедилка За Тркалезна Дупка, 8 ИД, Цинк Челик

Цедалка За Тркалезна Дупка Цинк Обложен Челичен Материјал 8 Инчен Конец Големина 8 " Нпсм Тркалезна Дупк�

DEN 191.84
Замена На Филтерот убиец За Главниот Филтер MF0576794 Ново
Замена На Филтерот убиец За Главниот Филтер MF0576794

Гордо Произведени во САД Медиуми : ХАРТИЈА Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 3.00
Филтер За Шприц за Еднократна Употреба азота-Пес Материјал, Куќиште: Полипропилен Со Висока Густина, Големина Ново
Филтер За Шприц за Еднократна Употреба азота-Пес Материјал, Куќиште: Полипропилен Со Висока Густина, Големина

Мембрански Материјал : ПЕС Дијаметар : 13мм Пакување : 100 / пакување Големина пора 0 Домување : Полипропилен

DEN 1615.84
Регулатор на воздухот, 1/2 ВО НПТ, 210 цфм, 250 пси Ново
Регулатор на воздухот, 1/2 ВО НПТ, 210 цфм, 250 пси

● Големина на цевкиРегулатори : 1 / 2 инчи Влезен ПритисокРегулатори : 250 пси Регулатори : 140 Степени F ® Вк�

DEN 433.60
Замена На Филтерот убиец За Swift SF8300261UM Ново
Замена На Филтерот убиец За Swift SF8300261UM

Гордо Произведени во САД Медиуми : МИКРОГЛАС Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ Прои�

DEN 3.33
АСКО НУМАТИКС Р21Р-02 1/4ИН, 0-125ПСИ, Прекинат Од Производителот, Регулаторот Ново
АСКО НУМАТИКС Р21Р-02 1/4ИН, 0-125ПСИ, Прекинат Од Производителот, Регулаторот

0125ПСИ ПРЕКИНАТО ОД ПРОИЗВОДИТЕЛОТ Пневматски Регулатор ПРЕКИНАТО ОД ПРОИЗВОДИТЕЛОТ...

DEN 3408.00
Убиец Филтер Замена за ЈЕИЛ 504297789 Ново
Убиец Филтер Замена за ЈЕИЛ 504297789

Заменува p / n 504297789 Гордо Направени во САД Произведени со најквалитетни материјали достапни на пазарот, �

DEN 455.84
Hydac-Hycon MN-HP16RNL525WSB Директна размена за HY-PRO-HP16RNL525WSB, не'рѓосувачки челик Ново
Hydac-Hycon MN-HP16RNL525WSB Директна размена за HY-PRO-HP16RNL525WSB, не'рѓосувачки челик

Спецификации : Номинална должина : 6,0инчи, 25микрон, 304 медиуми од жица од не'рѓосувачки челик, 3бајбајпас в

DEN 1546.56
Милениум-филтери MHFE170-D Deltech FE170-D сепаратор/филтер елемент, директна размена Ново
Милениум-филтери MHFE170-D Deltech FE170-D сепаратор/филтер елемент, директна размена

Димензии на пакетот : 11,4 L x 2,9 H x 2,9 W (инчи) Тежина на пакет : 2,5 фунти Земја на потекло : Соединетите држави...

DEN 2.00
Убиец Филтер Замена ЗА ХИДАК Х990113020БХВ Ново
Убиец Филтер Замена ЗА ХИДАК Х990113020БХВ

Гордо Произведени во САД Заменува p / n H990113020 BHV Достапни Се Најквалитетни Материјали и Медиуми Загаранти

DEN 5739.20
Cobetter Ултра Центрифугален Филтер 4ml Ултрафилтрација Центрифуга Цевка Единица Со Регенерирана Целулоза Ново
Cobetter Ултра Центрифугален Филтер 4ml Ултрафилтрација Центрифуга Цевка Единица Со Регенерирана Целулоза

€Висока Ефикасност qubeter Ултрафилтрационата Центрифуга Цевка може да достигне концентрација повеќе од

DEN 1584.00
3/4 инчен нишка допрете IBC S60 Адаптер за адаптер за адаптер за вода Допрете конектори на вентили за замена Ново
3/4 инчен нишка допрете IBC S60 Адаптер за адаптер за адаптер за вода Допрете конектори на вентили за замена

Мозоци Погледнете ја втората слика за детали Погледнете ја втората слика за детали Drains3 / 4 инчен конец Д�

DEN 402.24
ПАРКЕР ПС702P Пластичен филтер елемент за филтер/регулатор за серија 06F и 06E, 5 микрони Ново
ПАРКЕР ПС702P Пластичен филтер елемент за филтер/регулатор за серија 06F и 06E, 5 микрони

Елемент за замена за серија 06 E и 06 F серија Едноделен филтер / регулатор Пластичен елемент за јачина и из�

DEN 411.52
Голем Филтер Замена Хидрауличен Филтер Компатибилен Со Маниту 686236, 1-Пакет Ново
Голем Филтер Замена Хидрауличен Филтер Компатибилен Со Маниту 686236, 1-Пакет

Нова, Директна размена / замена и компатибилна СО МАНИТУ П / н 686236 Заштитете ја вашата вредна опрема кор�

DEN 215.84
SMC ANA1-06 SILENCER, 1 инч, придушувач, намалување на високо бучава Ново
SMC ANA1-06 SILENCER, 1 инч, придушувач, намалување на високо бучава

1 инч (погрешно Големо намалување на бучавата Пневматски додаток Силцерот за намалување на високиот сти

DEN 2.67
Милениум-Филтри MN-890019SM10NBR Mahle Хидрауличен Филтер, Директна Размена Ново
Милениум-Филтри MN-890019SM10NBR Mahle Хидрауличен Филтер, Директна Размена

Овој хидрауличен филтер кертриџ е ослободен од производствени дефекти и ги исполнува или надминува фаб

DEN 0.67
Услуги за воздушен Компресор ACS - 43246600 Замена На Филтерот За Воздух Гарднер Денвер Ново
Услуги за воздушен Компресор ACS - 43246600 Замена На Филтерот За Воздух Гарднер Денвер

Заменува Дел Број 43246600 Гордо направени во САД 100% ОЕМ Компатибилен Произведени со врвни материјали и нај

DEN 2.67
Замена на филтерот за убијци за FilTrec R722T10p Ново
Замена на филтерот за убијци за FilTrec R722T10p

Гордо произведен во САД Медиуми : 304 SS Wire Строга контрола на квалитетот за супериорен производ...

DEN 3810.88
Милениум-Филтри МН-П171310 Доналдсон Хидрауличен Филтер, Директна Размена Ново
Милениум-Филтри МН-П171310 Доналдсон Хидрауличен Филтер, Директна Размена

Овој хидрауличен филтер кертриџ е ослободен од производствени дефекти и ги исполнува или надминува фаб

DEN 3.33
Паркер Легрис 0671 10 00-ПК10 Легрис 0671 10 00 Синтиран бронзен придушувач, тип на приклучок, 10 мм цевка Ново
Паркер Легрис 0671 10 00-ПК10 Легрис 0671 10 00 Синтиран бронзен придушувач, тип на приклучок, 10 мм цевка

Пригушувач за намалување на нивото на звук на вентилациран воздух во пневматски системи Бронза за отпо�

DEN 1.67
Замена На Филтерот убиец За Национални Филтри 106111157 Ново
Замена На Филтерот убиец За Национални Филтри 106111157

Гордо Произведени во САД Медиуми : 304 СС Жица Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 3263.04
5494-1 Квинси Индивидуална Заптивка За Замена На Компресорот За Природен Гас Ново
5494-1 Квинси Индивидуална Заптивка За Замена На Компресорот За Природен Гас

Произведени Со Најквалитетни Материјали Достапни на Пазарот Услуги На клиентите И Задоволство Загаран

DEN 221.60
Убиец Филтер Замена ЗА FAIREY АРЛОН R830H3906A Ново
Убиец Филтер Замена ЗА FAIREY АРЛОН R830H3906A

Гордо Произведени во САД Медиуми : МИКРОГЛАС Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ Прои�

DEN 4259.04
ГЕ Био-Науки 10312209 Филтер Хартија, Одделение 598, Круг, Целулоза, 90 Мм Дијаметар Ново
ГЕ Био-Науки 10312209 Филтер Хартија, Одделение 598, Круг, Целулоза, 90 Мм Дијаметар

Одделение 598 Земја на потекло : Германија Care Fusion 2008594006 Гледач Светлосна Дијагностичка Кардиологија Паци

DEN 3.33
Замена на филтерот за убијци за Wix D38B20GV Ново
Замена на филтерот за убијци за Wix D38B20GV

Гордо произведен во САД Медиуми : Микроглас Строга контрола на квалитетот за супериорен производ Произ�

DEN 0.67
Паркер WC39R20A Fullo Филтер Кертриџ, Стринг Рана, Бел Памук Медиум И Полипропилен Јадро, 1 ID, 2-7/16 OD, 20 Ново
Паркер WC39R20A Fullo Филтер Кертриџ, Стринг Рана, Бел Памук Медиум И Полипропилен Јадро, 1 ID, 2-7/16 OD, 20

Паркер Фулфло саќе серија стринграна филтер кертриџ за повеќенаменски индустриски процес апликации Ја

DEN 186.40
Filter-X MN-XH04700 Директна размена за Filter-X-XH04700, не'рѓосувачки челик Ново
Filter-X MN-XH04700 Директна размена за Filter-X-XH04700, не'рѓосувачки челик

Спецификации : Номинална должина : 13,0инчи 304 SS Медиум за жица од не'рѓосувачки челик Произведено во САД...

DEN 2018.40
Замена На Филтерот убиец ЗА ВНАТРЕШНИ ЛУЃЕ 01E24010G30EP Ново
Замена На Филтерот убиец ЗА ВНАТРЕШНИ ЛУЃЕ 01E24010G30EP

Гордо Произведени во САД Медиуми : 304 СС Жица Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 2014.24