САНДВИК КОРОМАНТ АНСИ: СНМГ 643-МР 4425 / ИСО: СНМГ 19 06 12-МР 4425, 8 Рабови За Сечење, Одделение 4425, Апликација: Челик, Леано Железо, Т-Макс® П Вметнете За Вртење

САНДВИК КОРОМАНТ АНСИ: СНМГ 643-МР 4425 / ИСО: СНМГ 19 06 12-МР 4425, 8 Рабови За Сечење, Одделение 4425, Апликација:

DEN 5266.56

Ново

Залиха

ИЦ : 0,75", 19,05 мм РЕ : 0,047", 1,19 мм ВРТЕЊЕ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Оптимизиран ЧЕЛИК вртење КАРБИД ВМЕТНЕТЕ ОДДЕЛЕНИЕ ВМЕТНЕТЕ ЧИП ПРЕКИНУВАЧ за груба до прекината вртење апликации. РАБОВИ ЗА СЕЧЕЊЕ : Двострана карбидна вметнете геометрија со силни врвни перформанси и продуктивност. ИЗВЕДБА НА ОДДЕЛЕНИЕ : Издржлив, отпорност на абење одделение за повисок век на траење на алатот за вметнување (20%+). ЗАПОЧНЕТЕ СО ВРЕДНОСТИ НА СЕЧЕЊЕ : Челик - АНСИ фн 0,024 инчи/р(0,014-0,031), вц 850 сфм(780-1050), ап 0,236 инчи(0,079-0,472); ИСО фн 0,62 мм/р(0,36-0,78), вц 260 м/мин(235-315), ап 6 мм(2-12). САНДВИК КОРОМАНТ АНСИ : СНМГ 643-МР 4425 / ИСО : СНМГ 19 06 12-МР 4425, 8 Рабови За Сечење, Одделение 4425, Апликација : Челик, Леано Железо, т-Макс® П вметнете за вртење (Пакување од 10).

Производи во категоријата

Mitsubishi Материјали Mtanl-123x Надворешен Држач За Алат со 0,375 Ic Триаголен Вртење Вметнете, Повеќе Држач Ново
Mitsubishi Материјали Mtanl-123x Надворешен Држач За Алат со 0,375 Ic Триаголен Вртење Вметнете, Повеќе Држач

Негативни гребло стегач и заклучување игла држачи алатка Вметнете безбедно држено со игла и мост за сте

DEN 1003.20
Хајмер 85.810.12 Прилагодување Болт за Свирче-Изрез од 6 Мм Дијаметар Ново
Хајмер 85.810.12 Прилагодување Болт за Свирче-Изрез од 6 Мм Дијаметар

Производство на прецизни држачи за алати, технологија на машини за собирање и машини за балансирање Про

DEN 0.67
Schunk 0123180 Челични тврди вилици на канџи за I.D. Прицврстување, 1/16 x 90 степени, ширина на жлебот од Ново
Schunk 0123180 Челични тврди вилици на канџи за I.D. Прицврстување, 1/16 x 90 степени, ширина на жлебот од

Преносот на висок вртежен момент обезбедува економично сечење на метали со голема брзина на сечење сит�

DEN 9711.04
Вежба Америка 5/16 -18 чешма со голема брзина на челик, серија DWT Ново
Вежба Америка 5/16 -18 чешма со голема брзина на челик, серија DWT

Славини со голема брзина на челик Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за о

DEN 1.67
1-3/4 х 2 Прстенест Секач Ново
1-3/4 х 2 Прстенест Секач

● 13 / 4" х 2" Прстенест Секач ● Длабочина на сечење : 2 инчи ● За Тип На Алатка : Магнетни Преси За Вежба...

DEN 1.67
KEO Milling 13640 Конвексен секач за мелење со стандарден дијаметар, CVS Стил, 1-1/4 Арбор дупка, 10 заби, Ново
KEO Milling 13640 Конвексен секач за мелење со стандарден дијаметар, CVS Стил, 1-1/4 Арбор дупка, 10 заби,

Произведува женски половина круг Образец олеснет за лесно преиспитување Стандарден дијаметар Произве�

DEN 277.60
Micro 100 AR -8 Алатка за формирање - стил на AR - Brazed, 1/64 агол рад.175 ширина, должина од 1/4 , 1/2 квадратна Ново
Micro 100 AR -8 Алатка за формирање - стил на AR - Brazed, 1/64 агол рад.175 ширина, должина од 1/4 , 1/2 квадратна

Наменето за вртење и соочување со десната рака во апликации за струг Земја со странична гребло за да обе

DEN 905.60
Mitsubishi Материјали CNMG32. 51MS UTi20T Несложени Карбид Cn Тип Негативни Вртење Вметнете Со Дупка, Ромбични Ново
Mitsubishi Материјали CNMG32. 51MS UTi20T Несложени Карбид Cn Тип Негативни Вртење Вметнете Со Дупка, Ромбични

Нестабилно Сечење За употреба Со Челик, Нерѓосувачки Челик, Леано Железо Необложен Одделение Ut20t карбид

DEN 3.00
Магафор 81001250500-Хх Двоен Крај Карбид Центар Комбинација Вежба И Контра Мијалник, 12,0 мм х 5,0 мм Ново
Магафор 81001250500-Хх Двоен Крај Карбид Центар Комбинација Вежба И Контра Мијалник, 12,0 мм х 5,0 мм

Направени специјално за ЏебЗавртка Дограма Шестоаголник со жлеб за напојување се спротивставува на ли�

DEN 2949.12
М35 х 1.5 Хсс Метрички Левата Рака Тема Допрете Ново
М35 х 1.5 Хсс Метрички Левата Рака Тема Допрете

М35 х 15 хсс метрички левата рака тема допрете Нишка за заземјување за сечење конец во еден потег од нула д

DEN 1424.00
Sandvik Coromant, T300-XM105DA-M14 C110, HSS COROTAP ™ 300 сечење чешма со спирални флејти, десно сечење на рака, Ново
Sandvik Coromant, T300-XM105DA-M14 C110, HSS COROTAP ™ 300 сечење чешма со спирални флејти, десно сечење на рака,

Придобивки од семејството на овој производ : Chamfer C (23 нишки) и Chamfer E (1,5 2 нишки) Третманот на работ за нама�

DEN 0.33
Крај Мил, Груба, Ко, 1 1/4, 5 ФЛ, Квадратни Крајот Ново
Крај Мил, Груба, Ко, 1 1/4, 5 ФЛ, Квадратни Крајот

КЛИВЛЕНД ПРЕСВРТ ВЕЖБА C31168 Крај Мелница Грубост Фини Теренот Општа Намена Број На Флејти 5 Еден Крај Ква

DEN 5531.20
Површина Мелење Машина Титаниум Карбид Стакло Вежба Малку Крст Копје Точка Вежба Малку За Ѕид и Подни Ново
Површина Мелење Машина Титаниум Карбид Стакло Вежба Малку Крст Копје Точка Вежба Малку За Ѕид и Подни

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 838.40
Dormer E016 во прав метална спирална точка навојка Допрена црна оксид завршница, тркалезна Шанк со квадратен крај, Ново
Dormer E016 во прав метална спирална точка навојка Допрена црна оксид завршница, тркалезна Шанк со квадратен крај,

Спирална точка и директно флејти за сечење навои низ дупки Спиралната точка турка чипови пред алатката

DEN 3.33
ДОРМЕР E006M103FL СПИРАЛНИ ПОВЕЕ ТАПС, ПАРТИВНА СОВЕТНА ПОВЕЕ, М10, метричка ситна/метричка парична казна, целосна Ново
ДОРМЕР E006M103FL СПИРАЛНИ ПОВЕЕ ТАПС, ПАРТИВНА СОВЕТНА ПОВЕЕ, М10, метричка ситна/метричка парична казна, целосна

Спирална точка и директно флејти за сечење навои низ дупки Спиралната точка турка чипови пред алатката

DEN 2.00
Допрете Магија 30004p Протап Течност За Сечење, 4 мл. Големина Ново
Допрете Магија 30004p Протап Течност За Сечење, 4 мл. Големина

4 Унца Може Сечење И Прислушување Течност Полусинтетички Користете за дупчење, прислушување, мелење се�

DEN 71.84
G&засилувач;J Сала Алатки L0746BM Hss Powerbor Блумакс Прстенест Секач, 2 Должина На Сечење, 2.15/16 Дијаметар На Ново
G&засилувач;J Сала Алатки L0746BM Hss Powerbor Блумакс Прстенест Секач, 2 Должина На Сечење, 2.15/16 Дијаметар На

Завршувањето на перформансите на блумакс нуди подолг век на траење на алатот и подобрена заштита од кор

DEN 3304.96
Aceteel HSS 1/4 -24 UNC Ti-обложена машина допрете, 1/4 x 24 UNC титаниум обложена нишка Допрете десна рака Ново
Aceteel HSS 1/4 -24 UNC Ti-обложена машина допрете, 1/4 x 24 UNC титаниум обложена нишка Допрете десна рака

【Големина】 Должина : 2,60 " / 66mm, глава на конец : 1,18" / 30mm, квадратна глава : 50mm (l*w), дијаметар на шанк : 6,3мм, те

DEN 191.84
Кео Мелење 81424 Конкавна Мелење Машина, КК Стил, 5/8 Ширина, 1 Арбор Дупка, 12 Заби, 3/8 Круг Дијаметар, 3/16 Конкавна Ново
Кео Мелење 81424 Конкавна Мелење Машина, КК Стил, 5/8 Ширина, 1 Арбор Дупка, 12 Заби, 3/8 Круг Дијаметар, 3/16 Конкавна

Произведуваат машки половина кругови Форма ослободена за лесно преострување Земја на потекло : Сад...

DEN 4142.88
Widia GTD GT435006 Победа GT43 HP Tap, целосен дно комофер, десното намалување на раката, 4 флејти, M14 x Ново
Widia GTD GT435006 Победа GT43 HP Tap, целосен дно комофер, десното намалување на раката, 4 флејти, M14 x

Чипови со права на чешми чипови во дупка или се испуштија со внатрешна течност за ладење Произведено од

DEN 2.00
Микро 100 ББ-110600 Здодевни Алатка-Десната рака.110 Мин Роди Диа.600 Макс Носеше Длабочина.027 Проект.0475 Ново
Микро 100 ББ-110600 Здодевни Алатка-Десната рака.110 Мин Роди Диа.600 Макс Носеше Длабочина.027 Проект.0475

Дизајниран за соочување и здодевни апликации во дупки 050 " и поголеми Полирано поделено лице за подобрен

DEN 204.80
ВИДИА ГТД ГТ275003 Победа ГТ27 КС Допрете, Целосна Долна Шамија, Десна Рака Сече, 4 Флејти, Формирање, Ново
ВИДИА ГТД ГТ275003 Победа ГТ27 КС Допрете, Целосна Долна Шамија, Десна Рака Сече, 4 Флејти, Формирање,

Напредни геометрии за формирање дизајнирани за челик со супериорни перформанси на допир и нерѓосувачк�

DEN 796.80
Стеле 50502269 Профил Рутер Малку HM Z = 2, 22 Инчен Ново
Стеле 50502269 Профил Рутер Малку HM Z = 2, 22 Инчен

Професионален квалитет Висок квалитет; произведено Во Германија За сите рутери или цпу машини Специјал

DEN 1.00
Widia A25TSDUPR11 A-SPOP S-Style Clugn Steck Досадна лента за позитивни инсерти, агол од 93 °, челик, дијаметар од Ново
Widia A25TSDUPR11 A-SPOP S-Style Clugn Steck Досадна лента за позитивни инсерти, агол од 93 °, челик, дијаметар од

Систем за стегање на завртки за позитивни инсерти за позитивни индекс Компактен дизајн за висока сигур�

DEN 3077.12
Дормер Р4595. 6 Вежба За Цврст Карбид Форцекс, Армирано Стебло, Дијаметар на Сечење 5,6 мм, Должина на Флејта Ново
Дормер Р4595. 6 Вежба За Цврст Карбид Форцекс, Армирано Стебло, Дијаметар на Сечење 5,6 мм, Должина на Флејта

Тиалн слој Дијаметар на сечење 5,6 мм дијаметар на Главата 5,6 мм дијаметар на главата Со Должина На Флејта

DEN 1771.52
Keo Milling 00630 Stagged Cutter за мелење на забите, ширина „Стил“, 9/16 “, 1-1/4“ Арбор, 18 заби, 3-1/2 Ново
Keo Milling 00630 Stagged Cutter за мелење на забите, ширина „Стил“, 9/16 “, 1-1/4“ Арбор, 18 заби, 3-1/2

Општа намена Идеално за длабоко склопување Алтернативниот дизајн на забите овозможува одлично отстран

DEN 3.33
СПАБО 4 О. Д. Лице Мил 118 205 1 1/4 Пилот 1/2 Клуч Има 4 Инсерти 4.0-МБ10745БВ2 Ново
СПАБО 4 О. Д. Лице Мил 118 205 1 1/4 Пилот 1/2 Клуч Има 4 Инсерти 4.0-МБ10745БВ2

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

DEN 2.33
Сандвик Коромант Ц6-ДДУНР-27140-15 Т-Макс П Единица За Сечење За Вртење, Днмг 15 06 08 Мастер Вметни, Цх-Ддунр/Л Стил Ново
Сандвик Коромант Ц6-ДДУНР-27140-15 Т-Макс П Единица За Сечење За Вртење, Днмг 15 06 08 Мастер Вметни, Цх-Ддунр/Л Стил

Коромант Капто сечење единици, внатрешна Вртење Алатки, стандард Носители, Вртење Алатки За Негативни И

DEN 3.33
YG-1 LK017 Стандардно мелење Чак, CAT40-C 1 1/4-4.13 Ново
YG-1 LK017 Стандардно мелење Чак, CAT40-C 1 1/4-4.13

YG1, високо квалитетни алатки за сечење Високи перформанси YG1 е со седиште во Јужна Кореја Димензии на пак

DEN 3128.48
Alfa Tools TFP71716 10-32 HSS Thread Forming Tap Plug Ново
Alfa Tools TFP71716 10-32 HSS Thread Forming Tap Plug

Допрете за формирање на конец, приклучок за приклучок 1032 Големина на завртката за шраф на допрете Грани�

DEN 212.64
Valenite DA100 Collet Chuck Extension Ven 1000 1 Shank Dia. 7 1/4 OAL DA 100 - AR6813AM2 Ново
Valenite DA100 Collet Chuck Extension Ven 1000 1 Shank Dia. 7 1/4 OAL DA 100 - AR6813AM2

Вие ја купувате наставката на сликата Chuck Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Корист

DEN 843.20
Секач за мелење на хардвер 2 флејта hrc55 топка за мелење на мелење на мелење тонфрам карбид алатка CNC Ново
Секач за мелење на хардвер 2 флејта hrc55 топка за мелење на мелење на мелење тонфрам карбид алатка CNC

Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум Висока јачина на заф�

DEN 1579.20
ИГ - 1 ЕМД48012 Карбид В7 Мил Челик Агол Радиус Крај Мил, 4 Флејта, Повеќе Спирала, Редовна Должина, 2 Должина, 3/16 Ново
ИГ - 1 ЕМД48012 Карбид В7 Мил Челик Агол Радиус Крај Мил, 4 Флејта, Повеќе Спирала, Редовна Должина, 2 Должина, 3/16

Специјалната геометрија на флејта и повеќекратната спирала ги елиминираат вибрациите Дизајниран за ма

DEN 249.92
Widia 6140502 HP HSS-E TAPS VARITAP INCH 1-1/2 -8 UN H6 ANSI 5FL SBOT S Ново
Widia 6140502 HP HSS-E TAPS VARITAP INCH 1-1/2 -8 UN H6 ANSI 5FL SBOT S

Widia 6140502 HP HSSE TAPS VARITAP INCH 11 / 2 "8 UN H6 ANSI 5 FL SBOT S 11 / 2" 8 UN H6 ANSI 5 FL SBOT SF HSSE OX Кога купувате производи од Widia, купувате �

DEN 4827.20
САНДВИК КОРОМАНТ АНСИ: CNMG 542-PM 4425 / ISO: CNMG 16 06 08-PM 4425, 4 Рабови За Сечење, Одделение 4425, Апликација: Ново
САНДВИК КОРОМАНТ АНСИ: CNMG 542-PM 4425 / ISO: CNMG 16 06 08-PM 4425, 4 Рабови За Сечење, Одделение 4425, Апликација:

ИЦ : 0,625", 15,88 мм ОДГ : 0,031", 0,79 мм ВРТЕЊЕ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Оптимизиран ЧЕЛИК вртење КАРБИД ВМЕТНЕТЕ ОД

DEN 3752.80
Maifix Mtjnl1616h16 Надворешно Вртење 16mm 20mm Држач За Алати Цврсти Карбидни Влошки Машина Цпу Струг Профил Алатки Ново
Maifix Mtjnl1616h16 Надворешно Вртење 16mm 20mm Држач За Алати Цврсти Карбидни Влошки Машина Цпу Струг Профил Алатки

●Индексирачки Влошки€ Негативен 60 степени Tnmg Карбид Вметнете ●Апликација+ Држачите За Алати Се Црни

DEN 0.67