Ацетел ХСС 1 15/16 -16 Ун Ти-Обложени Машина Допрете, 1-15/16 х 16 УН Титаниум Обложени Нишка Допрете Десната Рака

Ацетел ХСС 1 15/16 -16 Ун Ти-Обложени Машина Допрете, 1-15/16 х 16 УН Титаниум Обложени Нишка Допрете Десната

DEN 2047.84

Ново

Залиха

●Големина и Должина : 5,43 "/138мм, Глава На Конец : 1,57 " /40мм, Квадратна Глава : 18,0 мм х 18,0 мм( Л*В), Дијаметар На Стеблото : 23,0 мм, Теренот : 16 ТПИ €Карактеристика€дизајн На конец Со Права флејта, изработен од челик со Голема брзина со висока цврстина и цврстина, титаниумска обвивка за подобрување на отпорноста на абење и фузија, долг работен век. ●Апликација●Направете Или поправете конец, погоден за повеќето метали, бакар, легиран челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик А3, железна плоча ИТН. ①Употребата може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, Соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи работниот век при прислушување. ●Вклучен е пакет 1pc 1 15/16 - 16 Он Допрете Со Нишка Од Десната Рака. Големина : 1 15/16 " -16 Он Директно Флејта Навој Славини. Насока На Сечење : Десна Рака. Материјал : Челик Со Голема Брзина.Заврши тип : Титаниум Обложени. Директно Флејта Навој Допира директно флејта дизајн, се користи за преку дупка и плитки слепи дупка прислушување, а не за слепи дупка прислушување. Лесен за Употреба може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка, како што се машини за прислушување, вежби за дупчење во една клупа, стругови ОД ЦПУ, центри за обработка итн. Контролирајте ја брзината според тврдоста на материјалот. Колку е поголема цврстината на преработениот производ, толку е побавна брзината. Препорачана стапка на добиточна храна : Општ челик : 6-15м/мин; поцврст челик : 5-10м/мин; нерѓосувачки челик : 2-7м/мин; леано железо : 8-10м/мин. Пред прислушување потврди дали дијаметарот на кружната дупка е соодветен и да преземе заштитни мерки кога работи. Кога прислушување, неопходно е да додадете вода или течноста за ладење за да се излади за да се спречи прекумерната температура и да се намали губењето на чешмата. Ако наиде на тешкотии во ротацијата, прислушувањето треба да биде суспендирано. Бидете сигурни да изберете соодветно масло за сечење за сложениот процес на прислушување и да нанесете масло против ' рѓа за одржување по употреба.

Производи во категоријата

ZHIERPLUS Цпу Внатрешен Жлеб Струг Алатка Држач, Внатрешна Вртење Алатка Носителот S10K-SDUCR07 S12M-SDUCR07 S20R-SDUCL07 Ново
ZHIERPLUS Цпу Внатрешен Жлеб Струг Алатка Држач, Внатрешна Вртење Алатка Носителот S10K-SDUCR07 S12M-SDUCR07 S20R-SDUCL07

Со користење на силата на ударот, металот може слободно да се деформира во сите правци помеѓу горните и �

DEN 395.36
Допрете Ја Машината За Обложување СО навој DIN371 Допрете M3/M4/M5/M6/M8/M10/M12/M14 Метрички Завртки Допрете Ново
Допрете Ја Машината За Обложување СО навој DIN371 Допрете M3/M4/M5/M6/M8/M10/M12/M14 Метрички Завртки Допрете

Конусна Точка Вежба Битови Допрете Ја Машината За Обложување СО навој DIN371 Допрете M3 / M4 / M5 / M6 / M8 / M10 / M12 / M1

DEN 1.67
ХА-6.3-75 за бит на пневматска и електрична енергија Ново
ХА-6.3-75 за бит на пневматска и електрична енергија

Целиот трага за испорака ● Еџ на сечилото : спротивна страна 6.3 ● Вкупна должина (mm) : 75 ● Надворешен ди

DEN 0.67
Seco 06153 PerfoMAX Индексирање Вметнете Вежба, 1.4173 Дијаметар, Велдон Рамен Стебло Ново
Seco 06153 PerfoMAX Индексирање Вметнете Вежба, 1.4173 Дијаметар, Велдон Рамен Стебло

Вметнете Компатибилност (Периферна) SCGX 120408 Вметнете КОМПАТИБИЛНОСТ SPGX 11 T3C1 Долг и предвидлив век на тра�

DEN 910.40
БРУБАКЕР 1 11 1/2 НТФ 5 Флејта Заострена Цевка ДОПРЕТЕ 1 -11 1/2 1.0 1.00 11.5 Н. П. Т. Ф. Ново
БРУБАКЕР 1 11 1/2 НТФ 5 Флејта Заострена Цевка ДОПРЕТЕ 1 -11 1/2 1.0 1.00 11.5 Н. П. Т. Ф.

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

DEN 799.84
YG - 1 12039hc Hss Крај Мил, 4 Флејта, Двојно, TiCN Заврши, Редовна Должина, 3-1/16 Должина, 1/8 Ново
YG - 1 12039hc Hss Крај Мил, 4 Флејта, Двојно, TiCN Заврши, Редовна Должина, 3-1/16 Должина, 1/8

Серија Е2051 четири крајни мелници за флејта се двојна верзија на е2031 четири алатки за флејта и се користа

DEN 406.56
Алатка за карбид TDC3 TT9030 TDC3 TT9080 Carbide Blade Оригинален 3MM CNC LATH LATHE SLOTTING ALATE CUTTING Ново
Алатка за карбид TDC3 TT9030 TDC3 TT9080 Carbide Blade Оригинален 3MM CNC LATH LATHE SLOTTING ALATE CUTTING

Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум Висока јачина на заф�

DEN 0.67
Те-Ко 43033 303 Завртка За Брава од Нерѓосувачки Челик, 1/4 -20 ТПИ, 2-5/16 Должина На Конец, 2-7/8 Вкупна Ново
Те-Ко 43033 303 Завртка За Брава од Нерѓосувачки Челик, 1/4 -20 ТПИ, 2-5/16 Должина На Конец, 2-7/8 Вкупна

Материјалот е 303 нерѓосувачки челик Исто така се нарекува замав завртки Работни компоненти Компоненти �

DEN 0.33
Машински Приклучок Допрете Директно Флејта Завртка Допрете Десна Рака Конец Допрете Вежба Рачни Алатки 1 парчиња Ново
Машински Приклучок Допрете Директно Флејта Завртка Допрете Десна Рака Конец Допрете Вежба Рачни Алатки 1 парчиња

Пиштол Вежба Битови Издржлив и долг работен век Висока цврстина, носете висока температура Рачката изр�

DEN 502.72
Yg-1-0321l со голема брзина челик NC за потпирање на вежбање, необработен, директен шанк, бавна спирала, 90 Ново
Yg-1-0321l со голема брзина челик NC за потпирање на вежбање, необработен, директен шанк, бавна спирала, 90

Вежба за забележување на NC Агол на точка од 90 степени Направено од 8 проценти кобалт и челик со голема бр�

DEN 3.00
CS Unitec | Зиа 30/32 Арбор Прес Морс Тапер за ануларен секач | Магнетна вежба за внесување на притискање Ново
CS Unitec | Зиа 30/32 Арбор Прес Морс Тапер за ануларен секач | Магнетна вежба за внесување на притискање

Морс Тапер бр Ануларна секач со големина од 11 / 4 инчи Направено во Германија Кликнете на врската CS Unitec на

DEN 1954.56
Отстранување на металот Widia Bur M41301 SC, Master Cut Edge, цилиндричен топка нос, 0,625 Дијаметар на сечење, карбид, Ново
Отстранување на металот Widia Bur M41301 SC, Master Cut Edge, цилиндричен топка нос, 0,625 Дијаметар на сечење, карбид,

Цилиндрична форма, централно сечење Комплетен избор на форми и стилови на сечење за сите материјали и а�

DEN 572.16
КЕО 50382-Калај RH 3fl C Raamer Countersinks, 0.375 Дијаметар На Сечење, 120 Степен Агол На Сечење, 1.75 Должина На Ново
КЕО 50382-Калај RH 3fl C Raamer Countersinks, 0.375 Дијаметар На Сечење, 120 Степен Агол На Сечење, 1.75 Должина На

Пакет од 12 Кео 3флејта централните грејачи се разноврсни алатки дизајнирани за дупки за потопување за ц�

DEN 0.33
SGS 30331 3 2 Флејта Плоштад Крајот Општа Намена Крај Мил, Необложени, 1/4 Дијаметар На Сечење, 3/4 Должина На Сечење, Ново
SGS 30331 3 2 Флејта Плоштад Крајот Општа Намена Крај Мил, Необложени, 1/4 Дијаметар На Сечење, 3/4 Должина На Сечење,

Димензии на пакетот : 3 л х 1 Ч х 1 Макари Тежина на пакетот : 1 фунти Земја на Потекло : Сад Дел Број : 30331...

DEN 256.64
F&засилувач; Д Алатка Компанија 30317-X620 Квадратни Алатка Битови, Т-15, 1/2 Квадратни Инчи, 4 Вкупната Ново
F&засилувач; Д Алатка Компанија 30317-X620 Квадратни Алатка Битови, Т-15, 1/2 Квадратни Инчи, 4 Вкупната

Квадратни Алатка Малку Т15Инчи Квадрат : 1 / 2Должина Целокупната : 4 А Врвен квалитет Полн Терен Алатка Мал

DEN 1.67
Слушалки со голема брзина, круг, 1,05 милиметар | БУР-300.01 Ново
Слушалки со голема брзина, круг, 1,05 милиметар | БУР-300.01

Совршено за поднесување, поставување камен и други апликации за накит Направено од челик со голема брзи

DEN 1273.60
1 И. Д. Х 2 О. Д. Струг Черупка Ракав Редуктор 1.0 2.0 Држач За Алат Адаптер ЦПУ-МС1944ЛИ Ново
1 И. Д. Х 2 О. Д. Струг Черупка Ракав Редуктор 1.0 2.0 Држач За Алат Адаптер ЦПУ-МС1944ЛИ

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

DEN 198.40
X-DREE 3mm x 6mm Hss Директно дупчење дупка 4 Флејти Крајот Мелница Мелење Машина(3 mm x 6 mm hss vastago ректо Ново
X-DREE 3mm x 6mm Hss Директно дупчење дупка 4 Флејти Крајот Мелница Мелење Машина(3 mm x 6 mm hss vastago ректо

Име на производот : Крајна Мелница;Материјал : ХСС Дијаметар на сечење : 3мм / 0,118"; Длабочина На Сечење : 12�

DEN 0.67
Завртка допрете вежба M2-M12 Thread Tap Straight Flute 90-150 Metritr Mother Plag Tap За метални алатки за навојување Ново
Завртка допрете вежба M2-M12 Thread Tap Straight Flute 90-150 Metritr Mother Plag Tap За метални алатки за навојување

Битови за вежбање од дрво / парчиња за вежбање издржлив и долг животен век Висока цврстина, носат висок�

DEN 3.33
Ф&засилувач; Д Алатка Компанија 27426 Чакање Грејачи, Челик Со Голема Брзина, Спирала На Десната Рака, Фракција, Жица Ново
Ф&засилувач; Д Алатка Компанија 27426 Чакање Грејачи, Челик Со Голема Брзина, Спирала На Десната Рака, Фракција, Жица

Чакинг Рејмер Спирала на десната Рака Фракција, Жица И Буква : 5 / 8Децимален Еквив : 0,6250Должина На Флејта

DEN 1145.60
Со 2-1/2 М35 Кобалт Прстенест Секач Ново
Со 2-1/2 М35 Кобалт Прстенест Секач

Прстенест Секач Арбор, Мт3 до 11 / 4" Велдон Стебло За ВежбаКористете Прстенест Секач На Преса за Вежба, Мц00

DEN 2.67
КЕО 55795 Цврст Карбид Еднократен Мијалник, Обложен Со Тиалн, 6 Флејти, Агол На Точка Од 82 Степени, Тркалезно Стебло, Ново
КЕО 55795 Цврст Карбид Еднократен Мијалник, Обложен Со Тиалн, 6 Флејти, Агол На Точка Од 82 Степени, Тркалезно Стебло,

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

DEN 1147.04
Maifix 10pcs VNMG160408-HS ZM30 Нерѓосувачки Челик Прецизност Сечење Здодевни Цпу Струг Машина Алатка Ново
Maifix 10pcs VNMG160408-HS ZM30 Нерѓосувачки Челик Прецизност Сечење Здодевни Цпу Струг Машина Алатка

【Алаткимвјнр / Л, МВКНР / Л МВВНННадворешни Алатки За Вртење / здодевни алатки €Пакет10 парчиња Во Една П�

DEN 0.33
Gande 6mm Shank Rotary Burrs 2 Flute l Style Rotarary Files за алатки за карбид Burrs дрво 1 парчиња Ново
Gande 6mm Shank Rotary Burrs 2 Flute l Style Rotarary Files за алатки за карбид Burrs дрво 1 парчиња

Битови за вежбање со пиштоли Користењето на ротациони закопчувања е ефикасен начин за механизација во �

DEN 2.33
Карбид бур, дрво, 5/8 in, 1/4 shank Ново
Карбид бур, дрво, 5/8 in, 1/4 shank

Цена за : Секоја целокупна должина : 23 / 4 "Предмет : карбид Бур Шанк Материјал : Број на трговија со челик : S

DEN 1.33
ВИДИЈА ХАНИТА 5АН219017 Алусурф 5ан2 Кс Алуминиумска Крајна Мелница, 1 ЛОК, 0,75 Диа За Сечење, Карбид, Ново
ВИДИЈА ХАНИТА 5АН219017 Алусурф 5ан2 Кс Алуминиумска Крајна Мелница, 1 ЛОК, 0,75 Диа За Сечење, Карбид,

Централно сечење Една алатка за груби и завршни операции Длабочини на дупчиња до 1 х д и периферно мелењ�

DEN 2.67
Widia hanita 40001400t032 варимил 4000 gp грубо/завршна мелница, топка нос, дијаметар на сечење од 14 мм, Ново
Widia hanita 40001400t032 варимил 4000 gp грубо/завршна мелница, топка нос, дијаметар на сечење од 14 мм,

Централно сечење Алатки за општа намена за широк спектар на материјали за работно парче Груба и завршет

DEN 1930.24
ВАЛЕНИТ 160-Л-Ц36218 Држач За Алат За Вртење Струг 1 1/2 х 1 1/4 Стебло 7 1/4 ОАЛ-МБ11831ЦФ2 Ново
ВАЛЕНИТ 160-Л-Ц36218 Држач За Алат За Вртење Струг 1 1/2 х 1 1/4 Стебло 7 1/4 ОАЛ-МБ11831ЦФ2

ГО КУПУВАТЕ ДРЖАЧОТ НА АЛАТКАТА ЗА ВРТЕЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕН ОД М & Ј АЛАТКИ ДООЕЛ, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФ

DEN 1.67
Сандвик Коромант Р151. 20-1612-20 Челик Т-Макс П-Намалување На Стеблото Алатка За Разделба И Жлеб Држач, 0.591 Максимална Ново
Сандвик Коромант Р151. 20-1612-20 Челик Т-Макс П-Намалување На Стеблото Алатка За Разделба И Жлеб Држач, 0.591 Максимална

ПИсечете 151,2 16 мм х 12 Мм Надворешна Обработка На Стеблото Алатки за Стебло Надворешна ОбработкаАлатки З

DEN 2.33
ВИДИЈА 6286135 Општа Намена Sc Крај Мил Серија I2R Инчен Крај Мил 0.2500 Инчен Диа, 0.7500 Инчен Макс Ново
ВИДИЈА 6286135 Општа Намена Sc Крај Мил Серија I2R Инчен Крај Мил 0.2500 Инчен Диа, 0.7500 Инчен Макс

ВИДИЈА 6286135 Општа Намена Sc Крај Мил Серија I2 R Инчен Крај Мил 02500 Инчен Диа, 0.7500 Инчен Макс Длабочина, 2.5000 "

DEN 2.33
Мелница за навој, MTSH0250C5932UN Ново
Мелница за навој, MTSH0250C5932UN

Техничка спецификација на темата на конецот на конецот Големина 10 Должина на исечена 0 0,25 Pitch 32 TPI номенк�

DEN 1208.00
Волтер Површински Технологии 40мм Х 30ММ Карбид Јадро Сече Ново
Волтер Површински Технологии 40мм Х 30ММ Карбид Јадро Сече

Агресивност и ефикасност во текот на животот Највисок квалитет Идеален за дупчење тврди или нерамни ма�

DEN 329.60
Dormer E0616-32NO3 Податоци за општа намена, светла облога, должина на дното на комората, Tpunc32, целосна Ново
Dormer E0616-32NO3 Податоци за општа намена, светла облога, должина на дното на комората, Tpunc32, целосна

Допрете за навој со рачни навој со директни флејти ги намалуваат нишките низ дупките и слепите дупки За�

DEN 137.12
6 ПАРЧИЊА Нов Комет W29240100461 K02 381204 Бк1 Карбид Вметнува Цпу Машина За Алат Ново
6 ПАРЧИЊА Нов Комет W29240100461 K02 381204 Бк1 Карбид Вметнува Цпу Машина За Алат

ЗДРАВОКУПУВАТЕ 6 ПАРЧИЊА ОД СЛИКАТА КОМЕТИНСЕРТИТИЕ СЕ ОЗНАЧЕНИ : КОМЕТВ29240100461 К02 381204 БК1 ВЕ МОЛИМЕ ПОГЛ�

DEN 1.67
Сандвик Коромант, ЦНМГ 543-Г-ДИН 4315, Т-Макс П Вметнете За Вртење, Карбид, Дијамант 80°, Неутрален Ново
Сандвик Коромант, ЦНМГ 543-Г-ДИН 4315, Т-Макс П Вметнете За Вртење, Карбид, Дијамант 80°, Неутрален

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

DEN 1.67
Радиус на сечење=4мм HRC45 R4D81650 Две Флејти 8мм Карбид Балноза Крај Мелници, мелење алатки, Мелење машина, Топката Ново
Радиус на сечење=4мм HRC45 R4D81650 Две Флејти 8мм Карбид Балноза Крај Мелници, мелење алатки, Мелење машина, Топката

Тип : Балноза Крајот Мелници / Бренд Име : Ви Шанг Алатки Радиус на сечење : 4мм / Дијаметар На Стеблото : 8

DEN 237.76
Tegara CAT40 3/4 држач за алатка за мелница за лице со дијаметар на арбор, 1-3/8 Должина на проекцијата Ново
Tegara CAT40 3/4 држач за алатка за мелница за лице со дијаметар на арбор, 1-3/8 Должина на проекцијата

Должина на проекцијата : 13 / 8 " Направено од легура челик harden до 5460 HRC Сите критични површини се прецизна з

DEN 1.00
10 парчиња 0,8-3,175 мм Карбид Пхб Фреза Сет 3,175 мм Стебло Пченка Крај Мелница Мелење Машина Битови Цпу Сечење Ново
10 парчиња 0,8-3,175 мм Карбид Пхб Фреза Сет 3,175 мм Стебло Пченка Крај Мелница Мелење Машина Битови Цпу Сечење

МАТЕРИЈАЛ : Употреба на ултрафино зрно карбид материјал со добри перформанси на мелење и сечење, обезбе�

DEN 2.67
Волтер Алатки SNMM250724 - NRR WPP30S Карбид Тигар-Тец Негативни Индексира Вртење Вметнете, 0.094 Агол Радиус, 1.000 Ново
Волтер Алатки SNMM250724 - NRR WPP30S Карбид Тигар-Тец Негативни Индексира Вртење Вметнете, 0.094 Агол Радиус, 1.000

Оптимизирана комбинација на подлога и облога за врвни перформанси Геометрија на вметнување оптимизира

DEN 2.00
Sandvik Coromant, T300-XM100DB-M14X150C150, HSS COROTAP ™ 300 Допрете за сечење со спирални флејти, Ново
Sandvik Coromant, T300-XM100DB-M14X150C150, HSS COROTAP ™ 300 Допрете за сечење со спирални флејти,

Придобивки од семејството на овој производ : Chamfer C (23 нишки) и Chamfer E (1,5 2 нишки) Третманот на работ за нама�

DEN 2.33
Ceratizit XCNT Карбид Ecocut Вметнете, CTCP435 Одделение, Chipbreaker, 6.5 mm Вметнете Големина, 6 Мм Должина, Ново
Ceratizit XCNT Карбид Ecocut Вметнете, CTCP435 Одделение, Chipbreaker, 6.5 mm Вметнете Големина, 6 Мм Должина,

85степен сп паралелограм екокут може да се користи во обработка на апликации на внатрешни и надворешни п

DEN 1227.20
Максимална јачина M12 метрички затегнување и приклучок јаглероден челик директно флејти Алатка за допрете за Ново
Максимална јачина M12 метрички затегнување и приклучок јаглероден челик директно флејти Алатка за допрете за

Имајќи добра применливост, стабилност, ефикасност на обработка, животен век и така натаму Имајќи добра �

DEN 271.84
Sandvik Coromant 870-1400-14L20-10 Corodrill 870 Вежба за размена Ново
Sandvik Coromant 870-1400-14L20-10 Corodrill 870 Вежба за размена

Вежби со разменливи глави за сечење Алатки за дупчење, стандард Corodrill 870 Body Tipe големина 14 дијаметар на ша�

DEN 2.00
Aceteel Metricr M42 X 3,0 HSS Ti-обложена со директно флејта, чешма, M42 x 3,0мм титаниум обложена нишка машина Ново
Aceteel Metricr M42 X 3,0 HSS Ti-обложена со директно флејта, чешма, M42 x 3,0мм титаниум обложена нишка машина

【Големина】 Должина : 6,69 " / 170мм, глава на конец : 2,36" / 60мм, квадратна глава : 22,4 мм x 22,4 мм (l*w), дијаметар на Ш

DEN 3.33