Fansipro 4/6mm Shank HSS End Mill Mill Blue Cant CNC рутер бит единечен секач за мелење на флејта, 6 x 32 x 60 mm, сина

Fansipro 4/6mm Shank HSS End Mill Mill Blue Cant CNC рутер бит единечен секач за мелење на флејта, 6 x 32 x

DEN 0.33

Ново

Залиха

*Посебно високо -одделение на дното на флејта за брзи и мазни исекотини во шумата и пластиката *Супер високо полиран сечење на работ со уникатна завршница на огледалото, што резултира во чисти намалувања, помалку шанси за повторно заварување на чипови, без напор отстранување на чипови, супериорна површина и подолг живот на алатка. *За употреба во рутери и рутери за ЦПУ. *Спирала со сечење може да се користи за да се намали падот. *Наменето за пластика, дрво, плоча од пена, акрилик, најлон, ПВЦ, ПВЦ табли за трим, поликарбонат, цврста површина, HDPE, ABS, UHMW, колкови, ПЕТ, полистирен, полипропилен (PP), ацетална и механичка / инженерска пластика. *Посебно високо -одделение на дното на флејта за брзи и мазни исекотини во шумата и пластиката. *Супер високо полиран сечење на работ со уникатна завршница на огледалото, што резултира во чисти намалувања, помалку шанси за повторно заварување на чипови, без напор отстранување на чипови, супериорна површина и подолг живот на алатка. *За употреба во рутери и рутери за ЦПУ. *Спирала со сечење може да се користи за да се намали падот. *Наменето за пластика, дрво, плоча од пена, акрилик, најлон, ПВЦ, ПВЦ табли за трим, поликарбонат, цврста површина, HDPE, ABS, UHMW, колкови, ПЕТ, полистирен, полипропилен (PP), ацетална и механичка / инженерска пластика. Детали : *Посебно карабид на флејта со висока оценка за брзи и мазни исекотини во шумата и пластиката. *Супер високо полиран сечење на работ со уникатна завршница на огледалото, што резултира во чисти намалувања, помалку шанси за повторно заварување на чипови, без напор отстранување на чипови, супериорна површина и подолг живот на алатка. *За употреба во рутери и рутери за ЦПУ. *Спирала со сечење може да се користи за да се намали падот. *Наменето за пластика, дрво, плоча од пена, акрилик, најлон, ПВЦ, ПВЦ табли за трим, поликарбонат, цврста површина, HDPE, ABS, UHMW, колкови, ПЕТ, полистирен, полипропилен (PP), ацетална и механичка / инженерска пластика. *Материјал : HSS *облога : Нано сина облога *Факултативна големина : 4x8x45 L, 4x12x45 L, 4x15x45 L, 4x17x45 L, 4x22x45 L, 4x22x50 L, 4x25x45 L, 4x25x50 L, 4x28x50 L, 4x32x5l 6x17x50 L, 6x22x50 L, 6x25x50 L, 6x25x60 L, 6x28x55 L, 6x28x60 L, 6x32x60 L, 6x42x70 L Содржина на пакетот : 1*крајна мелница.

Производи во категоријата

Површина Мелење Машина Карбид Сечилото VCMT160404 VCMT160408 UE6020 VP15TF US735 Внатрешна Алатка Вртење VCMT Ново
Површина Мелење Машина Карбид Сечилото VCMT160404 VCMT160408 UE6020 VP15TF US735 Внатрешна Алатка Вртење VCMT

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 1328.00
Хаимер - 80.360.00.in Haimer Universal 3D сензор - инчен верзија Ново
Хаимер - 80.360.00.in Haimer Universal 3D сензор - инчен верзија

3димензионален пронаоѓач на работ се наоѓа во оската x, y и z Измерете ги димензиите на работното парче; за

DEN 8319.84
Завртка допрете вежба M2-M12 Thread Tap Straight Flute 90-150 Metritr Mother Plag Tap За метални алатки за навојување Ново
Завртка допрете вежба M2-M12 Thread Tap Straight Flute 90-150 Metritr Mother Plag Tap За метални алатки за навојување

Битови за вежбање на топење издржлив и долг животен век Висока цврстина, носат висока температура...

DEN 1.67
Сандвик КОРОМАНТ 490Р-08Т308Е-ММ С40Т Мтцвд Обложен Цврст Карбид Коромил 490 Рамо Индексирани Мелење Вметнете, 0.0315 Ново
Сандвик КОРОМАНТ 490Р-08Т308Е-ММ С40Т Мтцвд Обложен Цврст Карбид Коромил 490 Рамо Индексирани Мелење Вметнете, 0.0315

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

DEN 3748.48
Mitsubishi Материјали GY2M0500H040R05 - GM VP10RT GY Серија Карбид Жлеб Вметнете За Средни Гасови, Обложени, Ново
Mitsubishi Материјали GY2M0500H040R05 - GM VP10RT GY Серија Карбид Жлеб Вметнете За Средни Гасови, Обложени,

ВП10РТ одделение Синтерувани периферни Користете за Жлебување / Отсекување И Средни Гасови Мицубиши Мат

DEN 3696.96
Завртка допрете вежба обложена машина Допрете M1-M1.8 Рачни алатки за завртки на конец метрички метрички битови за вежбање Ново
Кео Мелење 12941 Десна Рака Еден Агол Мелење Машина, СР Стил, 1 Ширина, 1-1/4 Арбор Дупка, 24 Заби, 45 Степен Ангел, Ново
Кео Мелење 12941 Десна Рака Еден Агол Мелење Машина, СР Стил, 1 Ширина, 1-1/4 Арбор Дупка, 24 Заби, 45 Степен Ангел,

Достапно во 45° и 60° Со сечење заби на страната со голем дијаметар Продадени во секоја Кобалт Груба Школк

DEN 2.67
Материјали Mitsubishi DS3MHBD5/8SS DS3MHB.SS серија карбид дијамантски starвездени топка на носот, Ново
Материјали Mitsubishi DS3MHBD5/8SS DS3MHB.SS серија карбид дијамантски starвездени топка на носот,

3 Флејт топка за нос крајна мелница за не'рѓосувачки челик Агол на хеликс 45 ° 0,6250 "Дијаметар на сечење Mitsub

DEN 4258.88
Хајмер А125. 146. 3/8З.3.Јас Моќ Смалуваат Чак, HSK125-А, Екстра Долга Верзија, 3/8 Zoll, а=228,6 Ново
Хајмер А125. 146. 3/8З.3.Јас Моќ Смалуваат Чак, HSK125-А, Екстра Долга Верзија, 3/8 Zoll, а=228,6

Прецизност АТ3 Толеранција Стебло Сертифициран КвалитетИСО 9001 : 2008 Производство на прецизни држачи за а

DEN 1328.00
Сандвик коромант 37 мм Диа, ДС20-Д3700Л40-04, кородрил дс20 Индексабилна Вежба За Вметнување, Длабочина на Вежба од 149 Ново
Сандвик коромант 37 мм Диа, ДС20-Д3700Л40-04, кородрил дс20 Индексабилна Вежба За Вметнување, Длабочина на Вежба од 149

ОПТИМИЗИРАНО ИНДЕКСИРАЧКО ДУПЧЕЊЕ : 47°dia индексирачка вежба за вметнување која нуди сигурност, предвид�

DEN 2.67
Sandvik Coromant C6-LF123L25CE-050B Челик CoroCut 1-2 Сечење единица За Лице Жлебови, Левата Рака Ново
Sandvik Coromant C6-LF123L25CE-050B Челик CoroCut 1-2 Сечење единица За Лице Жлебови, Левата Рака

Придобивки од семејството на овој производ : безбедна и ефикасна обработка Лесен за употреба Приклучок�

DEN 12928.00
Нијагара Машина 17001301 Карбид Топката Носот Крај Мил, Инчи, Необложени Заврши, Груба И Завршна Сече, Ново
Нијагара Машина 17001301 Карбид Топката Носот Крај Мил, Инчи, Необложени Заврши, Груба И Завршна Сече,

Тип На Производ : Алатки За Сечење Количина На Пакетот; 1 Димензии на пакетот : 2 Земја на Потекло : Сад...

DEN 358.24
Машина Навој Завртка Чешми М2-М24 Директно Флејта Навој Навој Допрете Метрички Приклучок Рака Славини Вежба Малку Ново
Машина Навој Завртка Чешми М2-М24 Директно Флејта Навој Навој Допрете Метрички Приклучок Рака Славини Вежба Малку

Индустриски ДупчалкиИздржлив и долг работен век.Висока цврстина, носете висока температура.Рачката из�

DEN 2.67
Алатка за навојување на микро 100 ITL-080250-ООН-Лева рака, 40-76 TPI.080 Min Bore Dia, 1/4 Max Bore Deep.012 Offset.020 Ново
Алатка за навојување на микро 100 ITL-080250-ООН-Лева рака, 40-76 TPI.080 Min Bore Dia, 1/4 Max Bore Deep.012 Offset.020

Наменето за навојување на терени за нишки (ANSI, UN и метрика 60 °) во апликација за навој на левата рака Поли�

DEN 498.40
ВИДИЈА 6144485 Општа Намена Сц Крај Мил Серија 4003/4013 Метрички Крај Мил 8ММ Диа, Длабочина На Сечење 13мм, Должина Ново
ВИДИЈА 6144485 Општа Намена Сц Крај Мил Серија 4003/4013 Метрички Крај Мил 8ММ Диа, Длабочина На Сечење 13мм, Должина

ВИДИЈА 6144485 Општа Намена Сц Крај Мил Серија 4003 / 4013 Метрички Крај Мил 8ММ Диа, Длабочина На Сечење 13ММ, Дол�

DEN 385.92
G&засилувач;J Сала Алатки ANC1000 Powerbor 2-во-1 Вежба Допрете, 1 -8 UNC Сечење Дијаметар Ново
G&засилувач;J Сала Алатки ANC1000 Powerbor 2-во-1 Вежба Допрете, 1 -8 UNC Сечење Дијаметар

Дупчење и прислушување со една алатка Го намалува времето за поставување Едноставен за употреба, произ�

DEN 1390.24
Алатки за напојување на мелење на држачи за мелење на навој на навојни мелници за мелница за струг Ново
Алатки за напојување на мелење на држачи за мелење на навој на навојни мелници за мелница за струг

Подобрете ја цврстината и издржливоста на површината Може да се користи за сечење на лимови, не зацврст�

DEN 1027.20
Гринфилд Навој 423141 Водич За Квиксет, 1 7/16, Јаглероден Челик, Обложен Слој Ново
Гринфилд Навој 423141 Водич За Квиксет, 1 7/16, Јаглероден Челик, Обложен Слој

Умре изградба : дводелни умре собранието Стил на умирање : дводелен систем за умирање...

DEN 216.64
F&засилувач; Д Алатка Компанија 14616-A1725r Школка Крајот Мелници За Алуминиум, Со Голема Брзина Челик, Ново
F&засилувач; Д Алатка Компанија 14616-A1725r Школка Крајот Мелници За Алуминиум, Со Голема Брзина Челик,

Школка ЗавршуваЗа АлуминиумЧелик Со Голема Брзина Дијаметар : 31 / 4Ширина На Лицето : 17 / 8Ширина На Слот З�

DEN 0.33
Микро 100 ТММ-120100 Спирален Флејта Конец Мелница, Метрички Димензии, 4 Флејта, М12. 0 Минимална Нишка, Ново
Микро 100 ТММ-120100 Спирален Флејта Конец Мелница, Метрички Димензии, 4 Флејта, М12. 0 Минимална Нишка,

Спирален Флејта Он Конец Мелници Спирален дизајн на флејта за намалување на силите на сечење, помазни п�

DEN 3.00
Аексит 35мм Долги Славини М1, 8 Навој За Завртки ХСС 3-Флејта Директно Стебло Машина Цевки Славини Допира 10 парчиња Ново
Аексит 35мм Долги Славини М1, 8 Навој За Завртки ХСС 3-Флејта Директно Стебло Машина Цевки Славини Допира 10 парчиња

Вкупна Должина : 35мм / 1,4"; Вкупна Тежина : 16гр; Име На Производ : Допрете На Машинскиот Приклучок Дијаметар

DEN 3.33
Вежба Допрете Титаниум Обложени Хексадецимален Стебло Вежба Малку Хексадецимален Конец Алатка За Рака М3-М10 Ново
Вежба Допрете Титаниум Обложени Хексадецимален Стебло Вежба Малку Хексадецимален Конец Алатка За Рака М3-М10

Дупчалката за чешма може да се користи за дупчење на челичната плоча дури и 2мм / 0,08 во 304 челична плоча Ко

DEN 225.28
Dingguanghe-cup 10pcs Tungsten Carbide Milling Cutter за CNC машина бит алатка 3,175мм челик Ново
Dingguanghe-cup 10pcs Tungsten Carbide Milling Cutter за CNC машина бит алатка 3,175мм челик

Материјал : Тунфрам карбид Севкупна должина : 38мм Апликација : Погодно за обработка на таблата за печате�

DEN 3.00
YG - 1 32560te Карбид Крај Мил, 2 Флејта, Никулец Должина, Двојно, YG: Тајлон Е Заврши, 2 Должина, 9/64 Ново
YG - 1 32560te Карбид Крај Мил, 2 Флејта, Никулец Должина, Двојно, YG: Тајлон Е Заврши, 2 Должина, 9/64

Истите градежни карактеристики како 2 и 4 флејта еднократна мелница во поекономична верзија Погоден за �

DEN 1.00
Метрички алатки за навојување на левата рака, M22 x 1,0 mm, 1 парчиња Ново
Метрички алатки за навојување на левата рака, M22 x 1,0 mm, 1 парчиња

Спецификации : M22 * 1 Материјал : челик за алатка за легура Висока цврстина, прецизност Комплетен модел, По

DEN 1.67
Аексит Сребрен Тон Крај Мелници Хсс Спирален Жлеб 4 Флејта 4мм Сечење Диа Квадратни Нос Крај Мелници Крај Ново
Аексит Сребрен Тон Крај Мелници Хсс Спирален Жлеб 4 Флејта 4мм Сечење Диа Квадратни Нос Крај Мелници Крај

Име на производот : Крајна Мелница;Материјал : ХСС Дијаметар на сечење : 4мм / 0,16'; Длабочина На Сечење : 14м�

DEN 227.20
F&засилувач; Д Алатка Компанија 12652-C232 Конкавен Секач, Тип На Арбор, Челик Со Голема Брзина, Ослободен Ново
F&засилувач; Д Алатка Компанија 12652-C232 Конкавен Секач, Тип На Арбор, Челик Со Голема Брзина, Ослободен

Конкавни СекачиЧелик Со Голема БрзинаТип На АрборФорма Олеснета На Круг : 3 / 4Диа На Машина : 5 Дупка Голе

DEN 1129.60
1 парчиња 6мм*8мм*200мм кубоидна волфрам челична лента квадратна лизгачка парче ИГ8 ИГ6 бар блок отпорност Ново
1 парчиња 6мм*8мм*200мм кубоидна волфрам челична лента квадратна лизгачка парче ИГ8 ИГ6 бар блок отпорност

Број на модел : DQUU UEG18 R81 R183 R83 Y 8 Y 18 Y 812 Y 81 Y Diy материјали : Дрво Сертификација : НИКОЈ Потекло : Континенталн

DEN 942.24
Чикаго-Латроб 48924 157л Општа Намена Завртка Машина Вежба, 3/8 Во Вежба-Фракција, 0,375 во Вежба-Децимален Инч, ХСС, Ново
Чикаго-Латроб 48924 157л Општа Намена Завртка Машина Вежба, 3/8 Во Вежба-Фракција, 0,375 во Вежба-Децимален Инч, ХСС,

ЧикагоЛатроб Машина Вежба, Општа Намена, Серија : 157л, Империјал, 3 / 8 Во Вежба Фракција, 0,375 Во Вежба Деци�

DEN 1826.88
Мелење Чак Продолжување Прачка Лесна Инсталација Висока Концентричност C20 ER16M 100l Мелење Чак Продолжување Прачка За Ново
Мелење Чак Продолжување Прачка Лесна Инсталација Висока Концентричност C20 ER16M 100l Мелење Чак Продолжување Прачка За

Широка Примена : Широко се применува на цпу стругови, машински центри, машини за прислушување, машини за

DEN 435.20
1 И. Д. Х 2 О. Д. Струг Черупка Ракав Редуктор 1.0 2.0 Држач За Алат Адаптер ЦПУ-МС1944ЛИ Ново
1 И. Д. Х 2 О. Д. Струг Черупка Ракав Редуктор 1.0 2.0 Држач За Алат Адаптер ЦПУ-МС1944ЛИ

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

DEN 198.40
Hsk40 ролери за лежиште за затегнување CNC држач за затегнување на алатките за затегнување на алатката Ново
Hsk40 ролери за лежиште за затегнување CNC држач за затегнување на алатките за затегнување на алатката

Финацијата за затегнување на тркалање HSK40 е погодна за HSK40 A / B / C / D / E / F држач за алатки, без оштетување, б�

DEN 3.00
Карбид Бур, Овална, 3/8 инчи, 1/4 Стебло Ново
Карбид Бур, Овална, 3/8 инчи, 1/4 Стебло

Цена За : Секоја Ставка : Карбид Бур Трговски Број : СЕ 3 Должина На Сечење : 5 / 8" Машина Диа : 3 / 8 "Облик : Ова

DEN 1.33
Сет на карбид бур, намалување на ДБЛ, 1/4 во, 5 компјутери Ново
Сет на карбид бур, намалување на ДБЛ, 1/4 во, 5 компјутери

✅ сет на карбид, DBL, 1 / 4 in, 5 компјутери ✅ Целокупна должина : 2 in ✅ Број на парчиња : 5 ✅ Shank Size (in 2lyt3 carbide burt с

DEN 1493.76
Кео 53512 Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Калај Обложен, Агол На Точка Од 82 Степени, Тркалезно Стебло, Ново
Кео 53512 Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Калај Обложен, Агол На Точка Од 82 Степени, Тркалезно Стебло,

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформа

DEN 0.33
YG-1 49266CF HSSCo8 Крај Мил, 2 Флејта, Минијатурни Никулец Должина, Двојно, Tialn-Futura Финиш, 2 Ново
YG-1 49266CF HSSCo8 Крај Мил, 2 Флејта, Минијатурни Никулец Должина, Двојно, Tialn-Futura Финиш, 2

Алатки под Минијатурни крајни мелници имаат 3 / 16??дијаметар на стеблото без станови Високи Перформанси..

DEN 229.12