Материјали Mitsubishi MS2MTD0070T0700 SERIES MS2MT CARBIDE MSTAR END MILL, 2 Среден флејта, облик на затегнување, диа за сечење од 0,7 мм, агол на намалување на 7 °

Материјали Mitsubishi MS2MTD0070T0700 SERIES MS2MT CARBIDE MSTAR END MILL, 2 Среден флејта, облик на затегнување,

DEN 3.33

Ново

Залиха

2 FLUTE TAPER END MILL за општа употреба Лесен за користење. Направено во САД. 2 FLUTE TAPER END MILL за општа употреба. Лесен за користење. Направено во САД. Mitsubishi Material USA Corporation произведува алатки за сечење, рок алатки, електронски компоненти и материјали и решенија за тврди материјали за употреба во процесите на производство во повеќе индустрии. Компанијата, целосно подружница на корпорацијата Mitsubishi Material, е основана во 1984 година и има седиште во САД во Фонтана долина, Калифорнија.

Производи во категоријата

ВИДИЈА 6425401 90° Рамо Мил VSM490 - 10 Инчен Крајот Мил 0.7500 Инчен Диа, 0.3940 Инчен Макс Длабочина, 1.5770 Должина, Ново
ВИДИЈА 6425401 90° Рамо Мил VSM490 - 10 Инчен Крајот Мил 0.7500 Инчен Диа, 0.3940 Инчен Макс Длабочина, 1.5770 Должина,

ВИДИЈА 6425401 90° Рамо Мил VSM490 10 Инчен Крајот Мил 07500 Инчен Диа, 0.3940 Инчен Макс Длабочина, 1.5770 " Должина, АШте�

DEN 8113.12
Фејн Прстенест Сет За Сечење-5-Пакет-63134999019 Ново
Фејн Прстенест Сет За Сечење-5-Пакет-63134999019

Професионално Одделениепрстенестиот секач на Феин има подобрена геометрија на сечење, висококвалитет�

DEN 3.00
Секач за мелење на површинска мелење 2 флејта HRC55 топка за мелење на топката за мелење на толфрам карбид Ново
Секач за мелење на површинска мелење 2 флејта HRC55 топка за мелење на топката за мелење на толфрам карбид

Погодно за цврсто дрво, фиберборд со средна густина, ламинат, табла за честички, компактен табла од ивер�

DEN 1.33
Аексит 6мм Шанк Абразивни монтирани точки 14мм х 25мм двојно исечено цилиндричен волфрам карбид вежба за Ново
Аексит 6мм Шанк Абразивни монтирани точки 14мм х 25мм двојно исечено цилиндричен волфрам карбид вежба за

Големина на главата : 14 x 25 mm / 0,55 "x 1" (d*l); Големина на Шанк : 6mm / 0 Име на производот : ротирачка датотека; Г�

DEN 2.00
Секач за мелење на површината 1 пакет 6мм Шанк 90 степени V крајно мелница за резба на мелница за резба на мелница Ново
Секач за мелење на површината 1 пакет 6мм Шанк 90 степени V крајно мелница за резба на мелница за резба на мелница

Погодно за цврсто дрво, фиберборд со средна густина, ламинат, табла за честички, компактен табла од ивер�

DEN 1.67
Х-ДРЕ 9/16 14мм Директно дупчалка ХСС Челик Со Голема Брзина 90 Степен Титанизира Вежба За Забележување (9/16 Ново
Х-ДРЕ 9/16 14мм Директно дупчалка ХСС Челик Со Голема Брзина 90 Степен Титанизира Вежба За Забележување (9/16

Име на производот : Точка Вежба;Точка Агол : 90 Степен; Дизајн : Директно вежба дупка Материјал : Хсс;Бит Ди�

DEN 0.67
Cleveland C38968 Hg-2K со голема брзина челик единечен крај со 2-флејти центар за сечење на толеранцијата Ново Попусти
Cleveland C38968 Hg-2K со голема брзина челик единечен крај со 2-флејти центар за сечење на толеранцијата

Финале за општа намена 2 флејта, дијаметар на сечење 1 / 2 ", должина на сечење 1" TICN со голема брзина...

DEN 688.00
YG-1 04359CH HSSCO8 КРАЈ МИЛ, 4 флејта, редовна должина, финиш на тврда, 3-7/8 Должина, 3/4 Ново
YG-1 04359CH HSSCO8 КРАЈ МИЛ, 4 флејта, редовна должина, финиш на тврда, 3-7/8 Должина, 3/4

Можно за сечење со голема брзина, погодно за машинска обработка со висока ефикасност Лесно е да се регру

DEN 2001.76
AOPIN 12-32 Unef Taper Hand Tap HSS Femaleенски конец со голема брзина челична рака/машина Користете права Ново
AOPIN 12-32 Unef Taper Hand Tap HSS Femaleенски конец со голема брзина челична рака/машина Користете права

Големина на низата на допрете : 1232 Unef; Класа : 2Б, нишка по инч : 32, материјал : челик со голема брзина (HSS) Наш

DEN 2.33
Прави мелница за црта 2 Флејт ХСМ за алуминиумска легура Ново
Прави мелница за црта 2 Флејт ХСМ за алуминиумска легура

Ова е цената на редот бр1510 · 661 / 0607 R1 Доколку сте заинтересирани за други, ве молиме испратете ни порака и

DEN 0.67
ПАРЛЕК Морс Конус Држач-АРБОР ДИЈАМЕТАР: 0.475 Конус: МТ1 АРБОР ДОЛЖИНА: 1.5 Модел .: Ц50-01МТ1 Дијаметар На Стеблото: Ново
ПАРЛЕК Морс Конус Држач-АРБОР ДИЈАМЕТАР: 0.475 Конус: МТ1 АРБОР ДОЛЖИНА: 1.5 Модел .: Ц50-01МТ1 Дијаметар На Стеблото:

Техничка Спецификација Точка Заострен Држач За Држач За Стебло Големина НА Заострување CAT50 Внатре Голе�

DEN 2.33
Seco 06482 PerfoMAX Индексирање Вметнете Вежба, 2.125 Дијаметар, 1.509 Алатка Флејта Должина, 1 Дијаметар Ново
Seco 06482 PerfoMAX Индексирање Вметнете Вежба, 2.125 Дијаметар, 1.509 Алатка Флејта Должина, 1 Дијаметар

Вметнете Компатибилност (Периферна) SCGX 050204 Вметнете КОМПАТИБИЛНОСТ SPGX 0502C1 Максимална Длабочина На Вежб

DEN 1.00
Секач за мелење на хардвер 1-3 парчиња 6мм Водич за држач за алатки за стилови на рутер, кој се прилагоди Ново
Секач за мелење на хардвер 1-3 парчиња 6мм Водич за држач за алатки за стилови на рутер, кој се прилагоди

Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум Висока јачина на заф�

DEN 3.00
Burkit M11 x 0,8 Thread Thap Thap Десна рака, HSS M11 x 0,8 директно флитирана машина Допрена Ново
Burkit M11 x 0,8 Thread Thap Thap Десна рака, HSS M11 x 0,8 директно флитирана машина Допрена

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни на

DEN 183.84
Чикаго -латроб 41628 150ASP -TN Тешка работна должина на вежбање, 7/16 во вежба - фракција, 0,4375 во вежба Ново
Чикаго -латроб 41628 150ASP -TN Тешка работна должина на вежбање, 7/16 во вежба - фракција, 0,4375 во вежба

Бит за вежбање со должина на работни места во Чикаголатбер, тешка должност, серија : 150 ASPTN, Империјал, 7 / 16

DEN 0.33
3 дијаметар, ширина 1/16, 1 арбор дупка, пила за лепење на HSS, директен заб, 32 заби, супер алатка, направена Ново
3 дијаметар, ширина 1/16, 1 арбор дупка, пила за лепење на HSS, директен заб, 32 заби, супер алатка, направена

Толеранција на дијаметар на алатка : + Толеранција на ширина : + Толеранција на арбор дупка : + 32 директно з

DEN 0.33
Хекс Шанк метричка чешма Комбинирана Допрена и вежба Спирална флејта HSS Тема завртка за чешма Алатка за навој Ново
Хекс Шанк метричка чешма Комбинирана Допрена и вежба Спирална флејта HSS Тема завртка за чешма Алатка за навој

Битови за вежбање од дрво / парчиња за вежбање Карактеристики : 1 / 4 HEX SHANK HSS Metricr Thread Thap и вежба за конуси.

DEN 2.00
Алорис Алатка Univers-7Р Универзален Држач За Сечилото За Разделба, Реверзибилен Ново
Алорис Алатка Univers-7Р Универзален Држач За Сечилото За Разделба, Реверзибилен

Тип На Производ : Алатки За Сечење Димензии На Пакетот : 8 Земја На Потекло : Сад Тежина На Пакетот : 9,01 Фун�

DEN 2.67
Те-КО 44432 Рампа За Израмнување Цинк, 1/2-13 Големина На Конец Ново
Те-КО 44432 Рампа За Израмнување Цинк, 1/2-13 Големина На Конец

Материјалот е стврднат 12l14 челик со цинк плоча жолта хроматна завршница Обезбедете позитивно држење ко�

DEN 1.00
Carbide Burr Set 1/4 Shank 8PC Die Grinder Bits Carbide Rotary Burr Set компатибилен со битовите на Ново
Carbide Burr Set 1/4 Shank 8PC Die Grinder Bits Carbide Rotary Burr Set компатибилен со битовите на

【Премиум квалитет】 Овие комплети на карбид Burr се изработени од волфрам карбид челик кој има долг работ

DEN 3.33
Сандвик Коромант 5680 084-07, Торкс Плус Бит 20/Л50 Ново
Сандвик Коромант 5680 084-07, Торкс Плус Бит 20/Л50

Додаток Ставка Димензија на пакетот : 1,3 сантиметри Л х 5,8 сантиметри В х 8,1 сантиметри Х Земја На Потекло

DEN 129.44
Крајна Мелница, Карбид, WXL, 0,5 мм, 2 FL, Крај На Топката Ново
Крајна Мелница, Карбид, WXL, 0,5 мм, 2 FL, Крај На Топката

Долг врат со обработка на ребра за продолжен дофат на алатот Карбидот може да работи со поголема брзина

DEN 2.33
Mitsubishi Материјали TAWKH1700TG Dp5010 Серија TAW I Carbide Индексирани Вметнете Тип Дупчење Вметнете За Леано Ново
Mitsubishi Материјали TAWKH1700TG Dp5010 Серија TAW I Carbide Индексирани Вметнете Тип Дупчење Вметнете За Леано

Мицубиши Серија ТАВ и карбид индексирачки Вметнете Тип Дупчење Вметнете За Леано Железо, 17,0 Мм Сечење Д�

DEN 2.33
Микро 100 QMBB-070150X Здодевен Бар-Брза Промена, 1/16 Мин Роди Диа.150 Макс Носеше Длабочина.0075 Проект.035 Ново
Микро 100 QMBB-070150X Здодевен Бар-Брза Промена, 1/16 Мин Роди Диа.150 Макс Носеше Длабочина.0075 Проект.035

Дизајниран за соочување и здодевни апликации во дупки 015 " и поголеми Полирано поделено лице за подобрен

DEN 1.33
НИЈАГАРА Цуттер СТРЦ540-0.500-Д4-Р030. 0-З5 АЛКРН Карбид Радиус Крај Мил, Алкрн Слој, 5 Флејти, 0.5000 Сечење Дијаметар, Ново
НИЈАГАРА Цуттер СТРЦ540-0.500-Д4-Р030. 0-З5 АЛКРН Карбид Радиус Крај Мил, Алкрн Слој, 5 Флејти, 0.5000 Сечење Дијаметар,

Напредно 5флејта дизајн Рабови за сечење со целосни ексцентрични релјефи и напреден слој Стабилизатор �

DEN 2.00
Ацетел Тр25 Х 5 Метрички Трапезоидна Чешма, Тр25 Х 5 Хсс Трапезоидна Нишка Допрете Десната Рака Ново
Ацетел Тр25 Х 5 Метрички Трапезоидна Чешма, Тр25 Х 5 Хсс Трапезоидна Нишка Допрете Десната Рака

●Големина и Должина : 91 " / 230мм, Глава На Конец : 6 € Функција Е Изработена Од челик со Голема брзина со вис

DEN 2.00
ВИДИЈА 6144653 Општа Намена Сц Крај Мил Серија 4003/4013 Метрички Крај Мил 3мм Диа, Длабочина На Сечење 6,3 Ново
ВИДИЈА 6144653 Општа Намена Сц Крај Мил Серија 4003/4013 Метрички Крај Мил 3мм Диа, Длабочина На Сечење 6,3

ВИДИЈА 6144653 Општа Намена Сц Крај Мил Серија 4003 / 4013 Метрички Крај Мил 3мм Диа, Длабочина На Сечење 6,3 ММ, До�

DEN 228.80
Sandvik Coromant ANSI: CNMG 433-MF S205 / ISO: CNMG 12 04 12-MF S205, 4 рабови за сечење, одделение S205, апликација: Ново
Sandvik Coromant ANSI: CNMG 433-MF S205 / ISO: CNMG 12 04 12-MF S205, 4 рабови за сечење, одделение S205, апликација:

IC : 0,5 ", 12,7 mm Re : 0 Свртување со високи перформанси : Оптимизирано HRSA вртење на карбид вметнете инсерт за вм�

DEN 1.67
Sandvik Coromant T200-XM100AF-8-36 C150 HSS CoroTap 200 Допрете За Сечење Со Спирална Точка, Десна Рака, Ново
Sandvik Coromant T200-XM100AF-8-36 C150 HSS CoroTap 200 Допрете За Сечење Со Спирална Точка, Десна Рака,

Придобивки од семејството на овој производ : шамфер б (3,55 нишки) за висока безбедност на процесот Третма�

DEN 658.08
Кливленд, навојувањето на навој умира, 1/4 -20, HSS C65839 Ново Попусти
Кливленд, навојувањето на навој умира, 1/4 -20, HSS C65839

Подлога со голема брзина на челик Краток комори од обете страни на Die за да го проширите животот на алатк

DEN 863.20
Карбид Крај Мил, ВГ534, 3/4 Д, 1 1/2 Сече Л Ново
Карбид Крај Мил, ВГ534, 3/4 Д, 1 1/2 Сече Л

Променлива геометрија за кратења со високи перформанси Карбидот може да работи со поголема брзина од б�

DEN 1.33
ВИДИЈА 6425481 90° Рамо Мил VSM490 - 10 Метрички Крајот Мелница 22mm Dia, 10mm Намалување Длабочина, Ново
ВИДИЈА 6425481 90° Рамо Мил VSM490 - 10 Метрички Крајот Мелница 22mm Dia, 10mm Намалување Длабочина,

ВИДИЈА 6425481 90° Рамо Мил VSM490 10 Метрички Крајот Мелница 22mm Dia, 10mm Намалување Длабочина, 40mm Должина, АПриклу�

DEN 3.33
Крај Мил, 1/32 во.3 Флејти, Тик Ново
Крај Мил, 1/32 во.3 Флејти, Тик

Цена За : Секој Терен : Еднаков Челик (П) Компатибилност : Без Финиш : Тик Крај Мелница Стил : Топката Носот

DEN 0.67