Union Butterfield 1580 со голема брзина на челична нишка формирајќи чешма, неконтролирана завршница, тркалезна шипка со квадратен крај, комофер на дното, толеранција на H5, 5/16

Union Butterfield 1580 со голема брзина на челична нишка формирајќи чешма, неконтролирана завршница,

DEN 3.33

Ново

Залиха

Теми на ладни форми низ дупки и слепи дупки без производство на чипови Спирала формирање на лобус шема за намалување на вртежниот момент. Челик со голема брзина за компатибилност со најразлични материјали. Достапно во UNC (унифицирани груби) или UNF (унифицирани фино) опции за десна рака за различни апликации. Тркалезната шипка со квадратен крај помага да се минимизира ротацијата во држачот на алатката. Теми на ладни форми низ дупки и слепи дупки без производство на чипови. Спирала формирање на лобус шема за намалување на вртежниот момент. Челик со голема брзина за компатибилност со најразлични материјали. Достапно во UNC (унифицирани груби) или UNF (унифицирани фино) опции за десна рака за различни апликации. Тркалезната шипка со квадратен крај помага да се минимизира ротацијата во држачот на алатката. Union Butterfield 1580 (UNC)/1580 (UNF) Некоризирана, голема брзина на челична нишка за формирање на чешма има тркалезна шипка со квадратен крај и се користи за ладно формирање на десни навои во дуктилни материјали како што се алуминиум, месинг, бронза , челик со низок јаглерод и воден челик. Достапно е во два различни стандарди за спецификација на низата ANSI : UNC (унифицирана груба) и UNF (унифицирана парична казна). Погоден е за навој преку дупки (се протега низ работното парче) и слепи или дупки за дното (со само еден отвор). Дизајнот ROL-Rite го намалува вртежниот момент. Моделот на спиралниот лобус без жлебови го прави овој дизајн особено погоден за прекинати дупки и за дупки во тенки делови. Навои од десната рака се дизајнирани да се затегнат кога главата или орев се ротира во насока на стрелките на часовникот (најчестата насока за навој). Челик со голема брзина (HSS) е честа челик со општа намена за алатки за сечење и е компатибилен со најразлични материјали. Без обложување или третман на површината, оваа неоткриена алатка може да се користи на широк спектар на материјали и обезбедува економична алтернатива на обложените алатки. Square End Shank помага да се минимизира ротацијата во држачот на алатката. Оваа чешма за формирање на конец може да се користи во машини како што се преси за вежбање или струг. Унион Батерфилд 1580 славини се достапни со најразлични комори. Оваа чешма е во согласност со стандардите на ANSI и може да создаде нишки до длабочина 2 ½ пати поголема од неговиот дијаметар. Трапите во оваа серија се погодни за часови за толеранција на ANSI 2 B и 3 B : 2 B е просечен квалитет за комерцијални и индустриски сврзувачки елементи; 3 B произведува сврзувачки елементи за блиска толеранција кои се спротивставуваат на олабавување, како во воздушните апликации.

Производи во категоријата

Валтер Алатки FX4. 1-E410N020-CE6 WSP43 Карбид Тигар-Tec Жлеб Индексирање Вртење Вметнете, 0.008 Агол Радиус Ново
Валтер Алатки FX4. 1-E410N020-CE6 WSP43 Карбид Тигар-Tec Жлеб Индексирање Вртење Вметнете, 0.008 Агол Радиус

Оптимизирана комбинација на подлога и облога за врвни перформанси Геометрија на вметнување оптимизира

DEN 3.33
Дупчалка за Дупчење 0,8-2,2 мм Дупчалка За Извртување 2,35 мм Стврдната Вежба За Дупчење Дрвени Метални Дупки Ново
Дупчалка за Дупчење 0,8-2,2 мм Дупчалка За Извртување 2,35 мм Стврдната Вежба За Дупчење Дрвени Метални Дупки

Конусна Точка Вежба Битови Карактеристики : Хсс Вежба Битови Изработени Од Висококвалитетен Хсс (Челик

DEN 494.08
Сандвик Коромант 266РКФ-32-22 Коротхед 266 Здодевна Лента За Вртење На Конец, 9.843 Вкупна Должина, 0.862 Ширина Ново
Сандвик Коромант 266РКФ-32-22 Коротхед 266 Здодевна Лента За Вртење На Конец, 9.843 Вкупна Должина, 0.862 Ширина

Коротхед 266 здодевни барови Вртење Алатки, стандард Држачи, Алатки За Вртење За Навој И (Жлебови) Влошки..

DEN 3.33
Dormer E0613/8NO2 Општа намена за рачни средства, светла облога, должина на приклучокот, TPUNC16, целосна Ново
Dormer E0613/8NO2 Општа намена за рачни средства, светла облога, должина на приклучокот, TPUNC16, целосна

Допрете за навој со рачни навој со директни флејти ги намалуваат нишките низ дупките и слепите дупки За�

DEN 2.67
Жени Висок Струк Растегливи Слаби Фармерки Секси Кревање Задник Истегнување Тексас Панталони Секојдневен Лесен Ново
Жени Висок Струк Растегливи Слаби Фармерки Секси Кревање Задник Истегнување Тексас Панталони Секојдневен Лесен

?[Материјал] Усвои висококвалитетна тексас ткаенина, која има карактеристики на мекост, дишење, еластич�

DEN 3.33
Mitsubishi Материјали MSMHDRBD1800R150 Msmhdrb Серија Карбид Mstar Агол Радиус Крај Мил, Средна Флејта, Висока спирала Ново
Mitsubishi Материјали MSMHDRBD1800R150 Msmhdrb Серија Карбид Mstar Агол Радиус Крај Мил, Средна Флејта, Висока спирала

4 флејта висока моќност агол радиус крајот мелница 18" Дијаметар На Сечење Произведено во САД Димензии на

DEN 0.33
Mitsubishi Материјали MSSHDD1900 Msshd Серија Карбид Mstar Крајот Мелница, Краток Флејта, Висока Спирала Ново
Mitsubishi Материјали MSSHDD1900 Msshd Серија Карбид Mstar Крајот Мелница, Краток Флејта, Висока Спирала

4 флејта висока моќност крајот мелница 19 " Дијаметар На Сечење Произведено во САД Мицубиши Материјали СА

DEN 10007.84
10 парчиња мелење на карбид мелење титаниум палто волфрам карбид 1,5мм-3,175мм крајни мелници за гравура за гравура Ново
10 парчиња мелење на карбид мелење титаниум палто волфрам карбид 1,5мм-3,175мм крајни мелници за гравура за гравура

Направено од ултра фино жито зацементиран карбид материјал со добро мелење, сечење перформанси, обезбе�

DEN 215.84
Површина Мелење Машина 1/2 Инчи И 12 Мм Стебло Индустриски Одделение Круг Агол Дрво Мелење Машина Кастри Ново
Површина Мелење Машина 1/2 Инчи И 12 Мм Стебло Индустриски Одделение Круг Агол Дрво Мелење Машина Кастри

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 3.33
НИЈАГАРИН СЕКАЧ STR540-0.500-D1-R030. 0-Z5 Alcrn Карбид Радиус Крај Мил, AlCrN Слој, 5 Флејти, 0.5000 Сечење Дијаметар, Ново
НИЈАГАРИН СЕКАЧ STR540-0.500-D1-R030. 0-Z5 Alcrn Карбид Радиус Крај Мил, AlCrN Слој, 5 Флејти, 0.5000 Сечење Дијаметар,

Напредно 5флејта дизајн Рабови за сечење со целосни ексцентрични релјефи и напреден слој Стабилизатор �

DEN 1608.80
Музердо 115 ПАРЧИЊА Сае И Метрички Челични Чешми И Комплет За Прецртување Со Метална Кутија Ново
Музердо 115 ПАРЧИЊА Сае И Метрички Челични Чешми И Комплет За Прецртување Со Метална Кутија

Допрете И Умрете Малку Разновидност овие алатки се продаваат како комплет со добра причина Навистина т

DEN 1919.84
YG - 1 32560te Карбид Крај Мил, 2 Флејта, Никулец Должина, Двојно, YG: Тајлон Е Заврши, 2 Должина, 9/64 Ново
YG - 1 32560te Карбид Крај Мил, 2 Флејта, Никулец Должина, Двојно, YG: Тајлон Е Заврши, 2 Должина, 9/64

Истите градежни карактеристики како 2 и 4 флејта еднократна мелница во поекономична верзија Погоден за �

DEN 1.00
Cleveland C30757 RG7 мулти-флумски нецентричен сечење на грубиот профил за завршување на профилот Ново
Cleveland C30757 RG7 мулти-флумски нецентричен сечење на грубиот профил за завршување на профилот

Посилен груб 4 флејта, дијаметар на сечење 3 / 4 ", должина на исечена 1 Направено во САД Cleveland (Clebx) RG7 погруб,

DEN 852.96
SGS 30888 5b 3 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Титаниум Нитрид Слој, 1 Сечење Дијаметар, 1-1/2 Сечење Должина, Ново
SGS 30888 5b 3 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Титаниум Нитрид Слој, 1 Сечење Дијаметар, 1-1/2 Сечење Должина,

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 4957.92
Сандвик КОРОМАНТ 2П350-0800-ОА О12М Коромил Плура Цврст Карбид Плоштад Рамо Крај Мил, Десна Рака Сече, Ново
Сандвик КОРОМАНТ 2П350-0800-ОА О12М Коромил Плура Цврст Карбид Плоштад Рамо Крај Мил, Десна Рака Сече,

Придобивки од семејството на овој производ : нови концепти за геометрија специфични за материјали бази�

DEN 3732.16
Буркит М41 Х 1.25 Нишка Допрете Десната Рака, ХСС М41 х 1.25 Директно Флејта Машина Допрете Ново
Буркит М41 Х 1.25 Нишка Допрете Десната Рака, ХСС М41 х 1.25 Директно Флејта Машина Допрете

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни ра

DEN 1257.44
Нијагара Машина 17010554 Кобалт Челик Квадратни Носот Крај Мил, Инч, Велдон Стебло, Необложени Финиш, Груба Сече, Ново
Нијагара Машина 17010554 Кобалт Челик Квадратни Носот Крај Мил, Инч, Велдон Стебло, Необложени Финиш, Груба Сече,

Крајните мелници за грубост имаат рабови за сечење што кршат чипови кои го отстрануваат материјалот за

DEN 2.00
Буркит М19 Х 1.25 Нишка Допрете Левата рака, ХСС М19 х 1.25 Директно Флејта Машина Допрете Ново
Буркит М19 Х 1.25 Нишка Допрете Левата рака, ХСС М19 х 1.25 Директно Флејта Машина Допрете

Дијаметар на сечење : 19мм, Висина : 1,25 мм, Насока На Сечење : Лева Рака, Класа На Точност : Н2 Материјал : Про�

DEN 308.64
Стаклена Млазница За Заварување БИЕНКА, Безбедна И Сигурна За Употреба Добра Млазница За Стаклена Чаша Ново
Стаклена Млазница За Заварување БИЕНКА, Безбедна И Сигурна За Употреба Добра Млазница За Стаклена Чаша

Професионален дизајн и разумна структура, лесен за замена на стариот или оштетениот Содржат различни д�

DEN 499.20
Alfa Tools CSHTB70507 4-36 јаглероден челик допрете за дното Ново
Alfa Tools CSHTB70507 4-36 јаглероден челик допрете за дното

Трапи на рака јаглероден челик 436 Национална големина на стандардна нишка Стил на дното; Висок јаглерод

DEN 3.33
10-24 нишка од десната рака умираат 10 - 24 TPI Ново
10-24 нишка од десната рака умираат 10 - 24 TPI

10 24 јаглероден челик десен рака умира 24 нишка по инч 20мм надворешен дијаметар 10 24 јаглероден челик десе

DEN 112.00
Рачни алатки 3F навој за завртка за рака 6pcs/Постави метрички приклучок Пот сет M3 M4 M4 M6 M8 со прилагодлив Ново
Рачни алатки 3F навој за завртка за рака 6pcs/Постави метрички приклучок Пот сет M3 M4 M4 M6 M8 со прилагодлив

Пакетот вклучува : 5 x машина завртка метричка приклучок Допрете 1 x прилагодлив клуч за чешма Број на мод�

DEN 1563.20
ИГ - 1 Ах108 Продолжен Држач За Крајна Мелница, БТ40-ЕМХ 5/8-4.00 Ново
ИГ - 1 Ах108 Продолжен Држач За Крајна Мелница, БТ40-ЕМХ 5/8-4.00

Балансирање одделение : Врз основа На G63 / 15000 вртежи во минута Високи Перформанси ЈГ1 е со седиште Во Јуж

DEN 1048.00
ВИДИЈА ВИДИЈА Круг ССИИ750860Р Ссии Мала Дупка Здодевна Лента За Жлебување И Навој, 30° Агол, Челик, 0,75 Дијаметар Ново
ВИДИЈА ВИДИЈА Круг ССИИ750860Р Ссии Мала Дупка Здодевна Лента За Жлебување И Навој, 30° Агол, Челик, 0,75 Дијаметар

Лесно вметнете промени за навој и жлеб Навој до 48 ТП, 1,3 мм ТП (теренот) Конец и жлебот способности на внат

DEN 3885.12
Нијагара Машина 17003785 Карбид Топката Носот Крај Мил, Инч, Тиалн Финиш, Завршна Обработка Сече, 35 Степен Хеликс, Ново
Нијагара Машина 17003785 Карбид Топката Носот Крај Мил, Инч, Тиалн Финиш, Завршна Обработка Сече, 35 Степен Хеликс,

Аголот на спирала од 35 степени обезбедува зголемено дејство на сечење и евакуација на чипот во споредба

DEN 499.20
Sandvik Coromant MB-E16-60-11R, Carbide Corocut MB Cylindrical Shank to Corocut MB адаптер, неутрален пресек Ново
Sandvik Coromant MB-E16-60-11R, Carbide Corocut MB Cylindrical Shank to Corocut MB адаптер, неутрален пресек

Придобивки од семејството на овој производ : обработка без вибрации Брзо поставување и за алатка и вмет�

DEN 5504.00
Burkit M23 x 2.5 Thread Thap Десната рака, HSS M23 x 2,5 директно флуидна машина Допрена Ново
Burkit M23 x 2.5 Thread Thap Десната рака, HSS M23 x 2,5 директно флуидна машина Допрена

Дијаметар на сечење : 23мм, теренот : 2,5мм, насока на сечење : десна рака, класа на точност : H2 Материјал : Про

DEN 398.24
Макстул 1-5/8 х1 Прстенести Секачи 41ммх25мм Вежби Со Магнетно Јадро Секач За Голтки ХСС М2 Челик Со Голема Брзина 1 Ново
Макстул 1-5/8 х1 Прстенести Секачи 41ммх25мм Вежби Со Магнетно Јадро Секач За Голтки ХСС М2 Челик Со Голема Брзина 1

3 / 4Инчен велдон стебло со 2 станови на 90Степен го прави монтирањето на секачите сигурно и го продолжува �

DEN 0.67
Кливленд Пресврт Вежба 1 х 1 х 6-1/2 3-Флејта х 4 Должина На Флејта Необложен Прав Метал Премиум Челик Ново
Кливленд Пресврт Вежба 1 х 1 х 6-1/2 3-Флејта х 4 Должина На Флејта Необложен Прав Метал Премиум Челик

Кливленд Пресврт Вежба 1 "х 1" х 61 / 2 "3Флејта х 4" Должина На Флејта ПМ плус метален материјал во прав дава д�

DEN 3818.56
ПОДАТОЦИ ФЛЕЈТА SSST40187C7 3/16 D 3/16 Shank 5/16 LOC 2 ОАЛ 4 FL. КАРБИД КРАЈ Мил Ново
ПОДАТОЦИ ФЛЕЈТА SSST40187C7 3/16 D 3/16 Shank 5/16 LOC 2 ОАЛ 4 FL. КАРБИД КРАЈ Мил

КУПУВАТЕ НАСЛИКАН КРАЈ MILLIT ISNEWSOLD ОД M & J TOOLING LLCDAYTON, OHIT Е ОЗНАЧЕН : ПОДАТОЦИ FLUTESSST40187 C74881483D3 / 16 X 3 / 16 X5 / 16 X 2 SHIPP

DEN 319.84
Завртка Славини Машина Навој Допрете 90-150 Долго Стебло Директно Флејта Завртка Допрете Метрички Приклучок Допрете Ново
Завртка Славини Машина Навој Допрете 90-150 Долго Стебло Директно Флејта Завртка Допрете Метрички Приклучок Допрете

Дупчалки За Дрво / Дупчалки За Конусна Точка Издржлив и долг работен век.Висока цврстина, носете висока

DEN 620.80
Сандвик Коромант А745-125Ј38 - 21м Челик коромил 745 лице мелење Машина, Десната Рака Сече, Без Течноста За Ново
Сандвик Коромант А745-125Ј38 - 21м Челик коромил 745 лице мелење Машина, Десната Рака Сече, Без Течноста За

Придобивки од семејството на овој производ : патентираниот систем за позиционирање на вметнување обезб

DEN 2.00
Допрена цевка, 1/8 -27, полу-дно, 4 флејти, НПТ Ново
Допрена цевка, 1/8 -27, полу-дно, 4 флејти, НПТ

Tap Tap Tap, 1 / 8 "27, полудно, 4 флејти, Npt ✅ Големина на низата допре : 1 / 8" 27 ✅ Број на флејти : 4 ✅ Тип на нишка доп

DEN 1.00
Делукс бурс, тркалезен асортиман, 2,70 милиметри, 6 парчиња | БУР-502,70 Ново
Делукс бурс, тркалезен асортиман, 2,70 милиметри, 6 парчиња | БУР-502,70

Совршено за поднесување, поставување камен и други апликации за накит Направено од челик ванадиум Швај�

DEN 1.00
Агол 75° MTBNR2525M16 cnc цилиндрични вртење држач алатка+1pcs TNMG1604 карбид вметнете Ново
Агол 75° MTBNR2525M16 cnc цилиндрични вртење држач алатка+1pcs TNMG1604 карбид вметнете

модел : 1 PCS MTBNR2525 M16 1pcs TNMG1604 карбид вметнете €Дијаметар на стеблото : 25мм ; Целокупна Должина : 150мм...

DEN 395.04
Кливленд Ц38964 ХГ-2К Со Голема Брзина Челик Еден Крај 2-Флејта Центар Сечење Клуч Толеранција Финишер Крајот Мил Ново
Кливленд Ц38964 ХГ-2К Со Голема Брзина Челик Еден Крај 2-Флејта Центар Сечење Клуч Толеранција Финишер Крајот Мил

Општа намена финишер 2 Флејта, дијаметар на сечење 3 / 8", должина на сечење 0,5625" Челик со голема брзина тик.

DEN 1.33
Серија YG-1 M7 Premium HSS Spiral Tap Tap, Hardslick обложена, тркалезна шипка со квадратен крај, приклучок Ново
Серија YG-1 M7 Premium HSS Spiral Tap Tap, Hardslick обложена, тркалезна шипка со квадратен крај, приклучок

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

DEN 3.33