Допрена на спирална точка, приклучок, пареа оксид, 1/4-20

Допрена на спирална точка, приклучок, пареа оксид, 1/4-20

DEN 849.60

Ново

Залиха

Материјал за подлога HSS-E Завршувањето на пареа-оксид спречува заварување на алатките. Taps со високи перформанси HSS спирални точки се користат преку дупки во тешки материјали. Спирална точка Допрете, Насока на конец : Десна рака, Стил на чешма : Приклучок, Големина : 1/4 ", Пич : 20, Материјал : челик со голема брзина, финиш : пареа оксид, број на флејти : 3, целокупна должина : 2- 1/2 ", Должина на конецот : 1", дијаметар на Шанк 0.255 ", Тип на конец : UNC, Ограничувања на дијаметарот на теренот : H3, Стандарди : ANSI.

Производи во категоријата

Карбидна Крајна Мелница, 7/16ин Диа, 9/16ин Сече Л Ново
Карбидна Крајна Мелница, 7/16ин Диа, 9/16ин Сече Л

Цена За : Секоја Насока На Сечење : Десна Рака Крај Мелница Сечење Тип : Центар Сечење Мелење Диа : 7 / 16 "Аго

DEN 2.00
Алатка Доријан-73310150754 - Индексирачки Држач за Алатки За Вртење, МТФН, Вметни Стил ТНМ, Вкупна Должина 6 Ново
Алатка Доријан-73310150754 - Индексирачки Држач за Алатки За Вртење, МТФН, Вметни Стил ТНМ, Вкупна Должина 6

Индексирачки Држач За Алатки За Вртење, МТФН, Вметнете Стил ТНМ Индексирачки Држач За Алатки За Вртење, �

DEN 537.60
Буркит 1-11/16 -6 Он Нишка Допрете Десната рака, ХСС 1-11/16 х 6 Ун Директно Флејта Машина Допрете Ново
Буркит 1-11/16 -6 Он Нишка Допрете Десната рака, ХСС 1-11/16 х 6 Ун Директно Флејта Машина Допрете

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни ра

DEN 1319.84
НОСИТЕЛИ НА ВРТЕЊЕ НА ОНИЛА 16 * 16ММ ИТ5 Надворешна Алатка За Вртење Со Вртење Од Карбид 90 Степени Ново
НОСИТЕЛИ НА ВРТЕЊЕ НА ОНИЛА 16 * 16ММ ИТ5 Надворешна Алатка За Вртење Со Вртење Од Карбид 90 Степени

16*16ММ ИТ5 Карбид Врв Надворешен Вртење Алатка 90 Степен Струг Сечење Алатка За Мини струг Употреба : Надво

DEN 425.60
Кентаур СК50Е1000 Држач За Крајна Мелница, Мачка 50 Стандардна Должина, 1 Големина Ново
Кентаур СК50Е1000 Држач За Крајна Мелница, Мачка 50 Стандардна Должина, 1 Големина

Прецизно тло за контакт со цврсто вретено 100% проверени за контрола на квалитетот Вредностцена за контр�

DEN 473.60
Хекс Шанк метричка чешма Комбинирана Допрена и вежба Спирална флејта HSS Тема завртка за чешма Алатка за навој M3 M4 Ново
Хекс Шанк метричка чешма Комбинирана Допрена и вежба Спирална флејта HSS Тема завртка за чешма Алатка за навој M3 M4

Комбинирана вежба Карактеристики : 1 / 4 HEX SHANK HSS Metricr Thread Thap и вежба за конуси Прислушување на дупки за при

DEN 1.00
Mitsubishi Материјали MS2MTD0500T1000 Ms2mt Серија Карбид Mstar Крај Мил, Средна Флејта, Конус, Конусна Форма, Ново
Mitsubishi Материјали MS2MTD0500T1000 Ms2mt Серија Карбид Mstar Крај Мил, Средна Флејта, Конус, Конусна Форма,

2 флејта конус крајот мелница за општа употреба Ултра Микро Жито Карбид Земја на потекло : Сад Мицубиши М

DEN 982.40
Рокарис 19 Парчиња Титаниум Вежба Бит Комбинација Вежба &засилувач; Чешми Малку Во Собата, 135 Степен Врвот Висока Ново
Рокарис 19 Парчиња Титаниум Вежба Бит Комбинација Вежба &засилувач; Чешми Малку Во Собата, 135 Степен Врвот Висока

Крајна Вежба И Допрете Сет оваа вежба малку сет вклучува 13 Пресврт Вежба Малку во големини 1 / 16", 5 / 64", 3 / 3

DEN 271.84
3 Флејти Chamfer Крајот Мил, Волфрам Челик 120 Степен V Жлеб Рутер Малку Професионални ЦПУ Chamfer Мелница За Резба Ново
3 Флејти Chamfer Крајот Мил, Волфрам Челик 120 Степен V Жлеб Рутер Малку Професионални ЦПУ Chamfer Мелница За Резба

Спецификација : Chamfer : 120°, Пакет Листа : 1 x 3Флејта Chamfer Машина Вежба Малку Шамфер Крајна Мелница : Стандард

DEN 143.68
YG - 1 14301 5/16 Hssco8 Крај Мил, 2 Флејта, 15 Степен Хеликс За Клуч Сечење, Необложени Заврши, 2-5/16 Должина Ново
YG - 1 14301 5/16 Hssco8 Крај Мил, 2 Флејта, 15 Степен Хеликс За Клуч Сечење, Необложени Заврши, 2-5/16 Должина

Е2163 (Е1163) се крајни мелници за сечење клучеви кои имаат ист дизајн како и општата намена на две мелници с�

DEN 1.33
Вежба Малку Челик М35 Целосно Земјата Пресврт Вежба Малку Степени Хеликс Дупка Дупчење Алатки За Обработка Ново
Вежба Малку Челик М35 Целосно Земјата Пресврт Вежба Малку Степени Хеликс Дупка Дупчење Алатки За Обработка

Индустриски ДупчалкиПравото стебло може да биде цврсто фиксирано и прецизно центрирано, погодно за ста

DEN 1.33
Aceteel M12 x 1 метричка рунда умира, машинска нишка умира M12 x 1.0 mm десна рака Ново
Aceteel M12 x 1 метричка рунда умира, машинска нишка умира M12 x 1.0 mm десна рака

【Големина на умирање на низата】 Надворешен дијаметар : 38мм / 1,5 " Дебелина : 10мм / 0,39" 【Карактеристики】 О�

DEN 127.84
ВИДИЈА 6461829 Wgc Пресек Вметни WGC Вметни 9.01 Mm Должина, АЛТИН Карбид WC_U_M Ново
ВИДИЈА 6461829 Wgc Пресек Вметни WGC Вметни 9.01 Mm Должина, АЛТИН Карбид WC_U_M

WIDIA 6461829 Wgc Пресек Вметнете WGC Вметнете 901 Mm Должина, ALTIN Carbide WC_U_M WGC ПРЕСЕК ВМЕТНЕТЕ Кога купувате ПРОИЗВОД�

DEN 1.33
Сандвик Коромант РФ123Г17-1616б-С Челик Короцут 41641 Стебло Алатка За Разделба И Жлеб Носителот, 0.67 Максимална Длабочина Ново
Сандвик Коромант РФ123Г17-1616б-С Челик Короцут 41641 Стебло Алатка За Разделба И Жлеб Носителот, 0.67 Максимална Длабочина

Корокут 12 16 мм квадратни стебло надворешна обработкаалатки за стебло Надворешна обработкаалатки за ст�

DEN 3.33
Држач за дрво 1/4 Шанк Дрво Бит Продолжување ПРАЧКА ER16 ER20 Collet Chuck Сет 1pcs Ново
Држач за дрво 1/4 Шанк Дрво Бит Продолжување ПРАЧКА ER16 ER20 Collet Chuck Сет 1pcs

Индустриски Дупчалки Рутер малку продолжување прачка + колет чак комплет за дрво кастри, мелење, гравир�

DEN 2.00
ВИДИЈА 6145181 Серија За Крајна Мелница За Општа Намена 4003/4013 Метричка Крајна Мелница 4мм Диа, Длабочина На Сечење Ново
ВИДИЈА 6145181 Серија За Крајна Мелница За Општа Намена 4003/4013 Метричка Крајна Мелница 4мм Диа, Длабочина На Сечење

ВИДИЈА 6145181 Општа Намена Сц Крај Мил Серија 4003 / 4013 Метрички Крај Мил 4мм Диа, Длабочина На Сечење 19ММ, Дол�

DEN 318.40
Sandvik Coromant, N331.1A-05 45 08H-PL4330, Coromill 331 Inter for Side & Facemilling, карбид, правоаголник, неутрална Ново
Sandvik Coromant, N331.1A-05 45 08H-PL4330, Coromill 331 Inter for Side & Facemilling, карбид, правоаголник, неутрална

Придобивки од семејството на овој производ : Широк спектар на опции за монтирање Отворени џебови...

DEN 2.33
1 Х 11-1/2 НПТ ХСГ 5 Флејта Цевка ДОПРЕТЕ 9 СТЕПЕНИ ГРЕБЛО Ново
1 Х 11-1/2 НПТ ХСГ 5 Флејта Цевка ДОПРЕТЕ 9 СТЕПЕНИ ГРЕБЛО

1 Х 111 / 2 ХСГ НПТ 5 ФЛЕЈТА ЦЕВКА ДОПРЕТЕ 9 СТЕПЕН КУКА 3 НИШКА ШАМФЕР ИМАМЕ ЗАЗЕМЈУВАЊЕ НА ЛИЦЕТО НА ЧЕШМАТА

DEN 2.00
Widia GTD GT865024 Победа GT86 HP Tap, Semi Chamfer Chamfer, десното намалување на раката, 3 флејти, 5/16-24, HSS-E, Ново
Widia GTD GT865024 Победа GT86 HP Tap, Semi Chamfer Chamfer, десното намалување на раката, 3 флејти, 5/16-24, HSS-E,

Оптимизираниот дизајн на спиралнофлут овозможува да се навојат длабоки слепи дупки Понудете ги предно�

DEN 2.33
Микро 100 ФГЦ3-312-078-100x Лице Жлеб Алатка, 5/64 Ширина.100 Прој, 5/16 Мин Роден Диа, 1-1/8 Макс Носеше Длабочина.1558 Ново
Микро 100 ФГЦ3-312-078-100x Лице Жлеб Алатка, 5/64 Ширина.100 Прој, 5/16 Мин Роден Диа, 1-1/8 Макс Носеше Длабочина.1558

Дизајниран за генерирање на жлебови на аголниот радиус во лицето на делот Полирано поделено лице за под

DEN 278.40
Мини Пневматска Машина За Заоблување, Рачна Машина За Заоблување Со Лак Од 45°, Линеарна Пневматска Алатка Ново
Мини Пневматска Машина За Заоблување, Рачна Машина За Заоблување Со Лак Од 45°, Линеарна Пневматска Алатка

Мини тело, лесно ракување со едната рака, брзо сечење Усвојува триаголна глава за сечење волфрам челик, �

DEN 0.33
Кливленд Ц32538 ХГЦ-2 Кобалт Еден Крај 2-Флејта Центар Сечење Финишер Крајот Мил Ново
Кливленд Ц32538 ХГЦ-2 Кобалт Еден Крај 2-Флејта Центар Сечење Финишер Крајот Мил

Општа намена финишер 2 Флејта, дијаметар на сечење 5 / 16", должина на сечење 0,5625" Произведено во САД Кливле�

DEN 1.00
X-Gree 5mm дебели 20мм надвор од Dia M3 груба алатка за сечење на нишки, околу умирање (5 mm de Espesor 20 Ново
X-Gree 5mm дебели 20мм надвор од Dia M3 груба алатка за сечење на нишки, околу умирање (5 mm de Espesor 20

Име на производот : Држава нишка умира; Материјал : Метал Номинален дијаметар : М3; Тема на темата : 0,5мм / 0,0

DEN 0.33
Хардвер Мелење Машина DCMT070204 SM IC907 DCMT070204 SM IC908 Карбид Вметнува Надворешен Метал Вртење Ново
Хардвер Мелење Машина DCMT070204 SM IC907 DCMT070204 SM IC908 Карбид Вметнува Надворешен Метал Вртење

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

DEN 2.67
Sandvik CAT50 CGS-25 COLLET POWER CHACK Алатка Алатка A392.45HM-50 25 083 CAT 50 Ново
Sandvik CAT50 CGS-25 COLLET POWER CHACK Алатка Алатка A392.45HM-50 25 083 CAT 50

Вие го купувате на сликата Collet 50 Collet Chucktool Sold By M & J Tooling Llcdayton, спецификациите на охиопродукцијата и / или

DEN 1361.60
Површина Мелење Машина 2pc HRC55 D3. 175-D6mm Заострени Топката Крајот Мелница Со Волфрам Карбид Слој Ново
Површина Мелење Машина 2pc HRC55 D3. 175-D6mm Заострени Топката Крајот Мелница Со Волфрам Карбид Слој

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 0.33
Aienxn 20pcs Камен резба сет дијамантски битни парчиња, 1/8 инчен комплети за полирање на ротирачки алатки Ново
Aienxn 20pcs Камен резба сет дијамантски битни парчиња, 1/8 инчен комплети за полирање на ротирачки алатки

Ситна глава за мелење : Битовите со дијаманти за разјаснување се погодни за одлични за работа со фини де�

DEN 0.33
Burkit Metrict M32 x 3 Round Threading Die, M32 X 3.0 Thrain Die Digh Rach Ново
Burkit Metrict M32 x 3 Round Threading Die, M32 X 3.0 Thrain Die Digh Rach

Материјал : Челик со алатка за легура, дијаметар на сечење : 32мм, теренот : 3,0мм, насока на сечење : десна ра

DEN 495.84
Секач за мелење на хардвер 2 флејта hrc55 топка за мелење на мелење на мелење тонфрам карбид алатка CNC мелење Ново
Секач за мелење на хардвер 2 флејта hrc55 топка за мелење на мелење на мелење тонфрам карбид алатка CNC мелење

Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум Висока јачина на заф�

DEN 710.56
Конус Со голема Брзина Бур 8,0 мм Ново
Конус Со голема Брзина Бур 8,0 мм

Голема Брзина Конус Бур, продадени поединечно Големина : 8,0 мм Произведено во САД Челик Со голема Брзина

DEN 798.40
Титан ТЦ18156 Солидна Карбидна Крајна Мелница, Екстра Долга Должина, 2 Флејта, Топчест Нос, 30 Степени Ново
Титан ТЦ18156 Солидна Карбидна Крајна Мелница, Екстра Долга Должина, 2 Флејта, Топчест Нос, 30 Степени

Премиум СубМикрограм Цврст Карбид Произведено во САД 2 ФлејтаЕден Крај Екстра Долга Должина Титан Сери�

DEN 0.67
Метрички Завртка Допрете М1-3.5 Машина Навој Допрете Вежба Малку 6542 Директно Флејта Приклучок Допрете Метал Допрете Ново
Метрички Завртка Допрете М1-3.5 Машина Навој Допрете Вежба Малку 6542 Директно Флејта Приклучок Допрете Метал Допрете

Индустриски Дупчалки Метрички Завртка Допрете М13.5 Машина Навој Допрете Вежба Малку 6542 Директно Флејта

DEN 465.28
Sandvik Coromant, 5680 093-01, клуч Ново
Sandvik Coromant, 5680 093-01, клуч

Одржување на автоматско и камиони Земја на производство : Соединетите држави Производител : Филтри на Bal

DEN 209.60
Сандвик Коромант Т300-XM100AB-M8X100 C145 HSS CoroTap 300 Допрете За Сечење Со Спирални Флејти, Десно Сечење, Без Течност Ново
Сандвик Коромант Т300-XM100AB-M8X100 C145 HSS CoroTap 300 Допрете За Сечење Со Спирални Флејти, Десно Сечење, Без Течност

Придобивки од семејството на овој производ : шамфер ц (23 нишки) и шамфер е (1,5 2 нишки) Третман на работ за �

DEN 449.60
SGS 30374 3b 2 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Необложени, 7/8 Дијаметар На Сечење, 1-1/2 Должина На Сечење, Ново
SGS 30374 3b 2 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Необложени, 7/8 Дијаметар На Сечење, 1-1/2 Должина На Сечење,

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 2.00
Luctool 1 1/2-12 UNF рака Допрете го дното Gh4 Gh4 Gh4 граничен 4 флејта hss дното на комората неконтролирана Ново
Luctool 1 1/2-12 UNF рака Допрете го дното Gh4 Gh4 Gh4 граничен 4 флејта hss дното на комората неконтролирана

Luctool обезбедува алатки за навој, вклучувајќи славини, умирања и сродни производи Нашите алатки се приме�

DEN 2.67