Нијагара Машина 17002949 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Инчи, Необложени Финиш, Завршна Обработка Сече, 45 Степен Хеликс, 2 Флејти, 1.5 'Вкупна Должина, 0.125' Сечење Дијамет

Нијагара Машина 17002949 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Инчи, Необложени Финиш, Завршна Обработка Сече, 45 Степен

DEN 279.52

Ново

Залиха

Спиралата од 45 степени обезбедува ефикасно дејство на сечење и евакуација на чипови потребни за машинско алуминиум и други обоени материјали Две флејти нудат подобар капацитет за носење чипови од крајните мелници со повеќе флејти, зголемувајќи ја способноста на алатката да го отстрани материјалот. Бришач рамен на рабовите за сечење за помазна завршница од конвенционалните крајни мелници. Квадратни мелници за крај на носот (исто така наречени квадратен крај) создаваат остри, неокружени парчиња. Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот или кобалтниот челик, нудејќи зголемена отпорност на абење при високи температури на сечење. Нијагаринскиот Секач користи" екстра фина " суровина од цементиран карбид од зрно, која е вистинска легура на волфрам карбид од зрно под микрон. Карбидниот материјал на нијагаринскиот Секач е класифициран во опсегот Ц1 До Ц4 и има одлична комбинација на цврстина и цврстина. Користењето суровини со уникатни својства и висока чистота обезбедуваат постојан висок квалитет на Нијагаринскиот Секач. Специјално дизајниран За обработка На Алуминиум, Нерѓосувачки Челик, Титаниум И Материјали Од Егзотична Легура. Нијагаринскиот Секач е лидер во технологијата на алатки за сечење и е горд што ги произведува своите производи во САД.

Производи во категоријата

Волтер прототип-Изведете допрете TC115-M6-CE-WY80AA Ново
Волтер прототип-Изведете допрете TC115-M6-CE-WY80AA

Изведете E = 1,52 XTP (целосен дно комофер) ≤3xd m / 6h DIN 371 флејта со десна рака 45 ° погоден за слепа дупка WY80 AA M 6 P

DEN 1.33
WIDIA AL163L Серија N/Држач За Алат За Навој За Поставување, Челик, Квадратно Стебло од 16мм, Лева Рака, Должина Ново
WIDIA AL163L Серија N/Држач За Алат За Навој За Поставување, Челик, Квадратно Стебло од 16мм, Лева Рака, Должина

Водечки во индустријата квалитет на конец Четири големини на вметнување достапни за покривање на широк

DEN 2.67
Mitsubishi Материјали MS2LSD1000 MS2LS Карбид Mstar Плоштад Нос Крај Мил, Долга Флејта, Општа Употреба, 10 Флејти, Ново
Mitsubishi Материјали MS2LSD1000 MS2LS Карбид Mstar Плоштад Нос Крај Мил, Долга Флејта, Општа Употреба, 10 Флејти,

10 флејта крајот мелница за општа употреба Долг стил на флејта Квадратна Форма Мицубиши Материјали САД к

DEN 0.67
Аексит 1,5 мм Сечење Крајот Мелници Диа 51мм Долго ХСС-АЛ 2-Флејта Круг Стебло Крајот Мелница Машина Плоштад Ново
Аексит 1,5 мм Сечење Крајот Мелници Диа 51мм Долго ХСС-АЛ 2-Флејта Круг Стебло Крајот Мелница Машина Плоштад

Вкупна Должина : 51мм / 2"; Дијаметар На Стеблото : 6мм / 0,24" Дијаметар на сечење : 1,5 мм / 0,06"; Флејти : 2Флејт�

DEN 1.33
Yg-1 p26304 прирабница со права посредна должина на лопата за лопата на лопата, исправен флејта, 1-13/32 -1-7/8 Опсег Ново
Yg-1 p26304 прирабница со права посредна должина на лопата за лопата на лопата, исправен флејта, 1-13/32 -1-7/8 Опсег

Димензии на пакетот : 3 LX 1 HX 1 W (инчи) Тежина на пакет : 1 фунти Земја на потекло : Јужна Кореја Број на дел : P2

DEN 0.33
Sandvik Coromant T300-XM100AE-10-24 C110 HSS COROTAP 300 сечење чешма со спирални флејти, десно сечење на рака, Ново
Sandvik Coromant T300-XM100AE-10-24 C110 HSS COROTAP 300 сечење чешма со спирални флејти, десно сечење на рака,

Придобивки од семејството на овој производ : Chamfer C (23 нишки) и Chamfer E (1,5 2 нишки) Третманот на работ за нама�

DEN 0.33
Сандвик Коромант, 5643 044-04, Приклучок И Капак Ново
Сандвик Коромант, 5643 044-04, Приклучок И Капак

Собранието Точка Димензии на пакетот : 10,2 H x 0,3 L x 10,2 W (сантиметри) Тежина на пакетот : 0,018 килограми Земја �

DEN 736.00
1/2 X 1/2 X 1 X 3-1/4 OAL HSS RHC 2 Флејта CC Еднократна КРАЈНА МЕЛНИЦА Ново
1/2 X 1/2 X 1 X 3-1/4 OAL HSS RHC 2 Флејта CC Еднократна КРАЈНА МЕЛНИЦА

ОВА Е ПРОДАВАЧ РЕНОВИРАН 1 / 2 (МИКЕД 5015) X 1 / 2 X 1 X 31 / 4 " ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛАТА ДОЛЖИНА HSS ДЕСНАТА РАКА СПИРАЛА ДЕ�

DEN 2.00
Нијагарин Секач С738Р-0.500-Д2-Р030.0-З7 Хта Карбид Радиус Крај Мил, ХТА Слој, 7 Флејти, 0.5000 Дијаметар На Ново
Нијагарин Секач С738Р-0.500-Д2-Р030.0-З7 Хта Карбид Радиус Крај Мил, ХТА Слој, 7 Флејти, 0.5000 Дијаметар На

Хеликс од 38 степени обезбедува ефикасно дејство на сечење и евакуација на чипови за фино завршно перифе

DEN 0.33
Вежба Америка CBD 1/16 Кобалт крај Мил 4 Флејт агол заокружување Ново
Вежба Америка CBD 1/16 Кобалт крај Мил 4 Флејт агол заокружување

Големина 1 / 16 " Материјал : Кобалт Заврши : Неконкретно (светло) Целокупната должина : 21 / 2 Севкупна должин�

DEN 1437.44
3802 x .3098 x 1-3/4 x 7 OAL 6 директен флејта HSS RHC Chucking Reamer Ново
3802 x .3098 x 1-3/4 x 7 OAL 6 директен флејта HSS RHC Chucking Reamer

Ова е реновиран продавачот 3098 Shank X 13 / 4 Должина на Cut x 7 "над целата должина 6 директно флејта HSS десен раче�

DEN 537.60
Burkit M10 x 1 Thread Tap Десната рака, HSS M10 x 1.0 директно флитирана машина допре Ново
Burkit M10 x 1 Thread Tap Десната рака, HSS M10 x 1.0 директно флитирана машина допре

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни на

DEN 142.24
Доријан Алатка КАКО-АДНЕ Џет-Поток Квадратни Стебло Хром Молибден Челик Преку Течноста За Ладење Дорноцх Нишка Здодевни Ново
Доријан Алатка КАКО-АДНЕ Џет-Поток Квадратни Стебло Хром Молибден Челик Преку Течноста За Ладење Дорноцх Нишка Здодевни

Телото на држачите за алати со Млазен Поток е изградено со челик од легура на хроммолибден Овој материј�

DEN 0.67
Нога ДГ60103 11.1 Артикулирана Рака Без Основа Ново
Нога ДГ60103 11.1 Артикулирана Рака Без Основа

Пет популарни големини на артикулирани раце се нудат за широк спектар на апликации Сега можете да избер

DEN 710.40
Компанија за алатки F&D 24904 Taper Shank Core вежби 4 флејта, челик со голема брзина, 1 7/32 Големина, Ново
Компанија за алатки F&D 24904 Taper Shank Core вежби 4 флејта, челик со голема брзина, 1 7/32 Големина,

Вежби за јадро на склопување 4 флејта челик со голема брзина Големина : 1 7 / 32 Морс Тапер Шанк : 4 должина �

DEN 2.67
Сандвик Коромант, 316-16СМ645-16004К 1730, Коро Мил 316 Цврста Карбидна Глава за грубост со Прекинувач За Чипови, Десна Ново
Сандвик Коромант, 316-16СМ645-16004К 1730, Коро Мил 316 Цврста Карбидна Глава за грубост со Прекинувач За Чипови, Десна

Придобивки од ова семејство на производи : Голема флексибилност и продуктивност плус пониски трошоци з�

DEN 2383.68
Sandvik Coromant TR-C5-V13JBL-35060 CoroTurn TR Сечење Единица За Вртење, Tr-VB1308 Господар Вметнете, Tr-Cx-V13JBR/L Ново
Sandvik Coromant TR-C5-V13JBL-35060 CoroTurn TR Сечење Единица За Вртење, Tr-VB1308 Господар Вметнете, Tr-Cx-V13JBR/L

Коромант Капто сечење единици, надворешни, ТР Вртење Алатки, стандард Носители, Вртење Алатки Позитивни

DEN 832.00
Вежбајте Америка 3/8 -16 Допрете за дното на челикот со голема брзина, серија T/A Ново
Вежбајте Америка 3/8 -16 Допрете за дното на челикот со голема брзина, серија T/A

Се користи за да се направат нови нишки или повторно да се прочитаат оштетени и / или заглавени нишки Теп

DEN 1066.08
Widia gtd vtsft9013 varitap vtsft90 повеќенаменска чешма, полу-дно комефер, десното намалување на раката, 3 флејти, 1/4-20, Ново
Widia gtd vtsft9013 varitap vtsft90 повеќенаменска чешма, полу-дно комефер, десното намалување на раката, 3 флејти, 1/4-20,

Геометријата на спиралнофлуит оптимизирана за да се обезбеди ефикасно исфрлање на чипови во слепи дупк

DEN 1.67
Спирална точка Допрете, приклучок, светла, 6-32 Ново
Спирална точка Допрете, приклучок, светла, 6-32

Допрете на приклучокот има нишки за отворено или преку дупки Челик со голема брзина (HSS) обезбедува цврс�

DEN 262.08
OSG Tap and Die - 1301500601 - Спирална флејта чешма, големина на конец 7/8-9, UNC, целосна должина 5 1/2 во, челик Ново
OSG Tap and Die - 1301500601 - Спирална флејта чешма, големина на конец 7/8-9, UNC, целосна должина 5 1/2 во, челик

Завршувањето на црнооксид на овие чешми ги задржува лубрикантите за подобрување на отпорноста на абење

DEN 307.20
Лок-Линија - 61516 Компонента На Цревото За Ладење, Ацетален Кополимер, Вентил, 3/4 Нпт Машко, 3/4 ЦРЕВО ПРОЕКТ, 50 Ново
Лок-Линија - 61516 Компонента На Цревото За Ладење, Ацетален Кополимер, Вентил, 3/4 Нпт Машко, 3/4 ЦРЕВО ПРОЕКТ, 50

Вентил за регулирање на протокот на течноста за ладење или воздухот Монтирањето се поврзува Со модулар�

DEN 3.33
Вежба Америка M18 x 2,5 челик со голема брзина на челик 4 флејта, чешма, Ново
Вежба Америка M18 x 2,5 челик со голема брзина на челик 4 флејта, чешма,

Се користи за да се направат нови нишки или повторно да се прочитаат оштетени и / или заглавени нишки Теп

DEN 1.00
Алатка-Flo Stvol-163 држач за алатки за вртење на струг 1 Shank T.MC 32 Вметнува навој-MB11700CG2 Ново
Алатка-Flo Stvol-163 држач за алатки за вртење на струг 1 Shank T.MC 32 Вметнува навој-MB11700CG2

Вие го купувате држачот на алатката за вртење на сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДИКТ Спецификации : С�

DEN 988.80
Директно Флејта Рака Допрете, 10-24, Дното, 4 Флејти, UNC Ново
Директно Флејта Рака Допрете, 10-24, Дното, 4 Флејти, UNC

€ Директно Флејта Рака Допрете, #1024, Дното, 4 Флејти, UNC ● Допрете Големина На Конец : #1024 ● Број На Флејти :

DEN 198.40
Сандвик Коромант Т300-XM100AB-M8X100 C145 HSS CoroTap 300 Допрете За Сечење Со Спирални Флејти, Десно Сечење, Без Течност Ново
Сандвик Коромант Т300-XM100AB-M8X100 C145 HSS CoroTap 300 Допрете За Сечење Со Спирални Флејти, Десно Сечење, Без Течност

Придобивки од семејството на овој производ : шамфер ц (23 нишки) и шамфер е (1,5 2 нишки) Третман на работ за �

DEN 449.60
Шампион УСД5 серија на изведувачи Светла финиш провали цврста форма на карбид топка 1/2-инчен дијаметар на секач Ново
Шампион УСД5 серија на изведувачи Светла финиш провали цврста форма на карбид топка 1/2-инчен дијаметар на секач

Облик на топката Облик на топката 1 / 2 "Дијаметар на секач Се користи во правење мувла и модели, тонење на

DEN 344.80
Бит за вежбање на силат-1/4 ”до 1-3/8” чекори за вежбање за метал, челик со голема брзина титаниум обложена Ново
Бит за вежбање на силат-1/4 ”до 1-3/8” чекори за вежбање за метал, челик со голема брзина титаниум обложена

【HSS и облога на титаниум】 : Чекорот за вежбање, изработен од индустриски челик со голема брзина, има одл�

DEN 3.33
Кео Мелење 15138 Накит Пили, 1490 Стил, 0.018 Ширина, 1/2 Арбор Дупка, 300 Заби, 4 Сечење Дијаметар, ХСС, Ново
Кео Мелење 15138 Накит Пили, 1490 Стил, 0.018 Ширина, 1/2 Арбор Дупка, 300 Заби, 4 Сечење Дијаметар, ХСС,

Голема брзина крадат Кео Мелење секачи е признат лидер на пазарот во САД за мелење секачи Ние ги користи

DEN 2.00
Хајмер 78.1/2Z0. 3/16Z. 2 Намалување На Продолжување од 1/2 до 3/16 Дијаметар Без Постави Завртка Со Пресек Ново
Хајмер 78.1/2Z0. 3/16Z. 2 Намалување На Продолжување од 1/2 до 3/16 Дијаметар Без Постави Завртка Со Пресек

Директно стебло смалуваат одговара продолжување Произведено Во Германија од хајмер Сертифициран Квал�

DEN 7777.76
Спирална точка Допрете, 5/16 -18, приклучок, UNC, 2 флејти, калај Ново
Спирална точка Допрете, 5/16 -18, приклучок, UNC, 2 флејти, калај

✅ Спирална точка Допрете, 5 / 16 "18, приклучок, UNC, 2 флејти, калај ✅ Шанк Дија : 0 ✅ Допрете го Chamfer : Приклучок

DEN 496.00
Aienxn 20pcs Камен резба сет дијамантски битни парчиња, 1/8 инчен комплети за полирање на ротирачки алатки Ново
Aienxn 20pcs Камен резба сет дијамантски битни парчиња, 1/8 инчен комплети за полирање на ротирачки алатки

Ситна глава за мелење : Битовите со дијаманти за разјаснување се погодни за одлични за работа со фини де�

DEN 0.33