Sandvik Coromant SDACL 062C-S Челик CoroTurn 107 Швајцарски Носител, Левата Рака Сече, 0.375 Ширина На Стеблото

Sandvik Coromant SDACL 062C-S Челик CoroTurn 107 Швајцарски Носител, Левата Рака Сече, 0.375 Ширина На Стеблото

DEN 0.67

Ново

Залиха

Коротурн 107 Швајцарски Носител надворешен држач За Алат Надворешно Снабдување со Течноста за Ладење Носителите за позитивни основни облик вметнува 7 степен дозвола 1/4" иц. Коротурн 107 алатка за стебло за вртење. Коротурн 107 Швајцарски Носител надворешен држач За Алат Надворешно Снабдување со Течноста за Ладење. Носителите за позитивни основни облик вметнува 7 степен дозвола 1/4" иц. Коротурн 107 алатка за стебло за вртење. Систем со позитивен 7 степен завртка надолу инсерти и алатки. Ова ќе ги намали силите на сечење. Коротурн 107 може да се користи за завршна обработка и полу-грубост. Безбеден и продуктивен процес На обработка Коротурн 107 дава : Одлична контрола На Чипот меко дејство на сечење, многу Добра завршна површина на компонентата.

Производи во категоријата

Допрете Ја Машината ДИН371 Допрете СО Засилено Стебло М3/М4/М5/М6/М8/М10/М12/М14 Метрички Завртки Допрете Ново
Допрете Ја Машината ДИН371 Допрете СО Засилено Стебло М3/М4/М5/М6/М8/М10/М12/М14 Метрички Завртки Допрете

Дупка Зголемување Вежба Битови Допрете Ја Машината ДИН371 Допрете СО Засилено Стебло М3 / М4 / М5 / М6 / М8 / М10

DEN 648.32
Цевка за допрете цевка G1/8 1/2 3/4 1 Taper цевка Допрете метална завртка за завртки за завртки за завртки Ново
Цевка за допрете цевка G1/8 1/2 3/4 1 Taper цевка Допрете метална завртка за завртки за завртки за завртки

Битови за микро вежба Сечење на остар, добар ефект на чип Производ со висока прецизност Се вклопува за р�

DEN 321.60
Алатки за сечење на Kodiak 5562642 KCT USA Направени 3/4-10 4 Флејт течноста-thru цврста карбид конец Ново
Алатки за сечење на Kodiak 5562642 KCT USA Направени 3/4-10 4 Флејт течноста-thru цврста карбид конец

Направено во САД од материјал од премиум одделение Оваа обвивка е исклучително отпорна на топлина и мож

DEN 1.00
Површина Мелење Машина DCMT070204 ЧАСОТ 4225 Струг Алатка Карбид Вметнете Метал Вртење Алатка Цпу Струг Ново
Површина Мелење Машина DCMT070204 ЧАСОТ 4225 Струг Алатка Карбид Вметнете Метал Вртење Алатка Цпу Струг

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 1059.84
Keo Milling 07801 Stagged Slitting Seat Saw, MS Style, 1/8 Ширина, 1 Arbor Doad, 40 заби, 6 дијаметар на сечење, Ново
Keo Milling 07801 Stagged Slitting Seat Saw, MS Style, 1/8 Ширина, 1 Arbor Doad, 40 заби, 6 дијаметар на сечење,

Одлично за длабоко склопување Бесплатно сечење Препорачано за тоа каде пакувањето со чипови е проблем �

DEN 2.67
Sandvik COROMANT LF123H098-20bm Челик Corocut 1-2 Стебло Алатка За Разделба И Жлеб Држач, 0.34 Максимална Длабочина Ново
Sandvik COROMANT LF123H098-20bm Челик Corocut 1-2 Стебло Алатка За Разделба И Жлеб Држач, 0.34 Максимална Длабочина

Корокут 12 1250" Квадратни Стебла Надворешна ОбработкаАлатки За Стебло Надворешна ОбработкаАлатки За Сте�

DEN 2.33
Сандвик КОРОМАНТ 2П122-0800-НЦ Х10Ф Коромил Плура Цврст Карбид Плоштад Рамо Крај Мил, 0.315 Сечење Дијаметар, Ново
Сандвик КОРОМАНТ 2П122-0800-НЦ Х10Ф Коромил Плура Цврст Карбид Плоштад Рамо Крај Мил, 0.315 Сечење Дијаметар,

Директно, централно сечење Мелење Алатки Цврст Карбид, стандард Солидна Карбид Крајот мелници Коромил �

DEN 3.00
uxcell Метрички Рака Допрете М4 Тема 0.7 Теренот 3 Директно Флејти H2 Легура Алатка Челик Дното &засилувач; Ново
uxcell Метрички Рака Допрете М4 Тема 0.7 Теренот 3 Директно Флејти H2 Легура Алатка Челик Дното &засилувач;

Метрички Славини : Големина На Конец : М4; Теренот : 0,7; Ширина На Страната на Стеблото : 3,2 мм / 0,13 инчи; Дол�

DEN 135.84
Микро 100 QRR-020-10x Жлеб Алатка - Задржување Прстен-Брза Промена.020 Ширина.030 Проект.180 Мин Роден Диа, Ново
Микро 100 QRR-020-10x Жлеб Алатка - Задржување Прстен-Брза Промена.020 Ширина.030 Проект.180 Мин Роден Диа,

Дизајниран за генерирање жлебови на прстенот за задржување во дупки Полирано поделено лице за подобре�

DEN 0.33
Sandvik Coromant T-Max P Cermet Вртење Вметнете, DNMG, 55 Степен Дијамант, Премиерот Chipbreaker, GC1525 Ново
Sandvik Coromant T-Max P Cermet Вртење Вметнете, DNMG, 55 Степен Дијамант, Премиерот Chipbreaker, GC1525

ВРТЕЊЕ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Оптимизирана завршна обработка на кермет за вртење на челик вметнете одд

DEN 1.33
Mitsubishi Материјали VF6MHVD2000 VF6MHV Серија Карбид Влијание Чудо Мелница, Средна Флејта, Висока Спирала 45°, Неправилни Ново
Mitsubishi Материјали VF6MHVD2000 VF6MHV Серија Карбид Влијание Чудо Мелница, Средна Флејта, Висока Спирала 45°, Неправилни

Новоразвиената неправилна геометрија на флејта хеликс 6 ги намалува вибрациите и постигнува обработка

DEN 1414.40
Бруси За Мелење Цилиндри од 1/8 инчи, 60 Ронки Со Дијамантска Обвивка За Мелење За Ротациона Алатка Ново
Бруси За Мелење Цилиндри од 1/8 инчи, 60 Ронки Со Дијамантска Обвивка За Мелење За Ротациона Алатка

1 Дијаметар на стеблото : 1 / 8 инчи / 3мм, мини дијамантска глава за мелење совршена за мелење жад, поправк�

DEN 159.84
10 парчиња GAOBEY CCMT060208-SM IC928 CCMT2-2SM IC928 Вметнување Карбирд Ново
10 парчиња GAOBEY CCMT060208-SM IC928 CCMT2-2SM IC928 Вметнување Карбирд

10 парчиња (1 пакет) Gaobey CCMT060208SM IC928 CCMT22 SM IC928 Carbird Внесува Бесплатен превозот Одделение : Погоден За обработ�

DEN 238.40
Крајни мелници за зацврстени челици - аголен радиус, 0,1875 “, Ново
Крајни мелници за зацврстени челици - аголен радиус, 0,1875 “,

Целокупната должина : 21 / 2 " Должина на намалување : 0,1500" Аголен радиус : 1 / 64 " Шанк Дија : 1 / 4" Вратот Дија : 0,

DEN 561.60
Лигувси Мелење Машина Бар R8 - 1 Инчен Заострен Стебло Ракав Тип Мелење Машина Бар Замена За Бриџпорт Машина Ново
Лигувси Мелење Машина Бар R8 - 1 Инчен Заострен Стебло Ракав Тип Мелење Машина Бар Замена За Бриџпорт Машина

Се користи за центри за обработка на цпу, машини за гравирање на цпу, а може да се инсталира и на обични м�

DEN 1590.40
Сандвик КОРОМАНТ РА216.24 Карбид Агол Радиус Крај Мил, Тиалн Еднослојна Завршница, 50 Степени Спирала, 4 Флејти, 3.500 Ново
Сандвик КОРОМАНТ РА216.24 Карбид Агол Радиус Крај Мил, Тиалн Еднослојна Завршница, 50 Степени Спирала, 4 Флејти, 3.500

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

DEN 1.33
КЕО 50382-Калај RH 3fl C Raamer Countersinks, 0.375 Дијаметар На Сечење, 120 Степен Агол На Сечење, 1.75 Должина На Ново
КЕО 50382-Калај RH 3fl C Raamer Countersinks, 0.375 Дијаметар На Сечење, 120 Степен Агол На Сечење, 1.75 Должина На

Пакет од 12 Кео 3флејта централните грејачи се разноврсни алатки дизајнирани за дупки за потопување за ц�

DEN 0.33
Доријан Алатка АС-АДСКН Џет-Тек Круг Стебло Хром Молибден Легура Челик Преку-Течноста За Ладење Здодевен Ново
Доријан Алатка АС-АДСКН Џет-Тек Круг Стебло Хром Молибден Легура Челик Преку-Течноста За Ладење Здодевен

Течноста за ладење пука директно преку сечилото на влошката Двојниот влез на течноста за ладење ја поед

DEN 3.00
SGS 33302 3lb 2 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Необложени, 3/16 Дијаметар На Сечење, 3/4 Должина На Сечење, Ново
SGS 33302 3lb 2 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Необложени, 3/16 Дијаметар На Сечење, 3/4 Должина На Сечење,

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 1323.20
ВИДИЈА 6407887 Топ Сече Четири Вметни Врвот Сече 4 Вметнете 4.47 Мм Должина, Тиб2 Карбид TCF-V36 Врвот Сече Ново
ВИДИЈА 6407887 Топ Сече Четири Вметни Врвот Сече 4 Вметнете 4.47 Мм Должина, Тиб2 Карбид TCF-V36 Врвот Сече

ВИДИЈА 6407887 Топ Сече Четири Вметни Врвот Сече 4 Вметнете 447 Мм Должина, Тиб2 Карбид TCFV36 Врвот Сече Четири Ц

DEN 678.56
Luckyway 1-парчиња 10 големини Титаниум чекор вежба, 1/4 до 1-3/8 големина HSS Unibit за метал, дрво, пластика, дупчење Ново
Luckyway 1-парчиња 10 големини Титаниум чекор вежба, 1/4 до 1-3/8 големина HSS Unibit за метал, дрво, пластика, дупчење

Мулти намена зачекорена структура, еден чекор вежба е еквивалентен на десет битови за вежбање со разли�

DEN 1283.20
Метрика MM M14 X 2.0 Сплит за умирање на конец на конец на конец 38мм челик во волфрам Ново
Метрика MM M14 X 2.0 Сплит за умирање на конец на конец на конец 38мм челик во волфрам

M14 x 2 Теми на десната рака Погодно е да се користи за да се започне нишка Произведено од челик во волфрам �

DEN 252.80
Сандвик Коромант, DNGA433S0835H 7125, T-Max® P Вметнете За Вртење, CBN, Дијамант 55°, Неутрална Рака, 7125 Одделение, Ново
Сандвик Коромант, DNGA433S0835H 7125, T-Max® P Вметнете За Вртење, CBN, Дијамант 55°, Неутрална Рака, 7125 Одделение,

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

DEN 6432.00
Хајмер 40.321.40 Колет Чак, ЕР 40, Лонг, Верзија ск 40 Ново
Хајмер 40.321.40 Колет Чак, ЕР 40, Лонг, Верзија ск 40

Прецизност АТ3 Толеранција Стебло Избалансиран На Г2.000 ВРТЕЖИ во МИНУТА Сите функционални површини пре�

DEN 6803.04
ВИДИЈА Круг ЦСБИ18037515Р Цсби Мала Дупка Здодевен Бар За Вртење, -5° Агол, Челик Зачекори Здодевен Бар, 0,375 Ново
ВИДИЈА Круг ЦСБИ18037515Р Цсби Мала Дупка Здодевен Бар За Вртење, -5° Агол, Челик Зачекори Здодевен Бар, 0,375

Достапно во стебла колку што е мало 157 "(4мм) за носење >.180 " (4,57 мм) дијаметар Позитивна геометрија на гребл

DEN 3.00
Sandvik Coromant 5680 046-03, возач на завртки TORX + 7 Ново
Sandvik Coromant 5680 046-03, возач на завртки TORX + 7

Додаток Број на единици : 1 Димензии на пакетот : 12,7 L x 2.636 W (сантиметри) Направено во Германија Број на еди

DEN 182.08
Сандвик Коромант, Ц8-ТР-В13ХБР-55080Ц, Челик, Коро Свртете ЈА Единицата ЗА Сечење ТР За Вртење, Десна Рака, Ново
Сандвик Коромант, Ц8-ТР-В13ХБР-55080Ц, Челик, Коро Свртете ЈА Единицата ЗА Сечење ТР За Вртење, Десна Рака,

Флексибилност да се направи вртење во сите правци Извонредна продуктивност за внатрешни апликации за в

DEN 576.00
M65 x 2,0 метричка нишка од десната рака умира Ново
M65 x 2,0 метричка нишка од десната рака умира

M65 x 20 метричка нишка на десната рака Умира ДИЕ надвор од дијаметарот е 105мм.0 метричка нишка на десната ра

DEN 2528.00
Micro 100 SFPM-040-10 квадратни крајни мелници-upcut, 4 mm Cutter Dia, 12 mm LOC, 1 fl, 4 mm Shank Dia, 57 mm Oal, Uncoated Ново
Micro 100 SFPM-040-10 квадратни крајни мелници-upcut, 4 mm Cutter Dia, 12 mm LOC, 1 fl, 4 mm Shank Dia, 57 mm Oal, Uncoated

Единечен дизајн на флејта за апликации во пластика Полираната флејта ја подобрува евакуацијата на чипо

DEN 0.33
F&засилувач; Д Алатка Компанија 15580-J233 Накит Слотови Пили, Со Голема Брзина Челик, 6 Дијаметар, 0.025 Ширина, Ново
F&засилувач; Д Алатка Компанија 15580-J233 Накит Слотови Пили, Со Голема Брзина Челик, 6 Дијаметар, 0.025 Ширина,

Пили за Дупчиња на златарЧелик со Голема Брзина Дијаметар : 6Ширина : .025Големина На Дупка : 1Заби По Инч : 24

DEN 3.00
СИСТЕМИ ЗА СВЕТСКИ Алатки за алатки V40E-100-400 CAT40 Адаптер за крајна мелница, 1 Дијаметар на ставка x 4 Ново
СИСТЕМИ ЗА СВЕТСКИ Алатки за алатки V40E-100-400 CAT40 Адаптер за крајна мелница, 1 Дијаметар на ставка x 4

0,0002 "или подобро загарантирана 0,06 Длабочина на случајот за продолжено абење Гордо направен во Мичиген С

DEN 3.33
Асортиман На Дијамантски Бруси, 3мм Стебло, 60 парчиња Ново
Асортиман На Дијамантски Бруси, 3мм Стебло, 60 парчиња

Комплет од 60 бруси обложени со дијаманти, целиот дијаметар на стеблото е 3 мм (1 / 8 инчи), должината е 45 мм /

DEN 910.40
YG-1 TR423 SUPER HSS Straw Flute Tap без дупка за ладење за леано железо, модифициран стил на дното, финиш на Талин, Ново
YG-1 TR423 SUPER HSS Straw Flute Tap без дупка за ладење за леано железо, модифициран стил на дното, финиш на Талин,

UNC / UNT стандард H3 ~ H5 толеранција Глобален лидер во алатките за сечење, YG1 обезбедува мелници со високи пе�

DEN 3.00
Малко ДСР1 Врата Отстранување На Кожата Вежба Прилог Ново
Малко ДСР1 Врата Отстранување На Кожата Вежба Прилог

Комплетот за замена на сечилото е достапен со фабрички инсталиран водич за растојание Брзо ја отсекува

DEN 3407.68
Goonsds полиуретан тркалезна пуп -прачка за DIY механички делови скулптури и експериментални материјали, жолти 10 парчиња, Ново
Goonsds полиуретан тркалезна пуп -прачка за DIY механички делови скулптури и експериментални материјали, жолти 10 парчиња,

Полиуретанот обезбедува подобра отпорност на солза и абразија и може да биде поедноставно врзан со дру�

DEN 0.67