Те-Ко Обична Стегач, Црна Оксидна Завршница 6 Долга х 1/2 Големина На Обетка

Те-Ко Обична Стегач, Црна Оксидна Завршница 6 Долга х 1/2 Големина На Обетка

DEN 256.80

Ново

Залиха

За работење за време на апликации за обработка Направени од случај стврднат 1018 челик за потешко и повеќе униформа случај. Челикот 1018 има повисоки механички својства и подобри карактеристики на обработка од челикот 1020. Финишот на црниот оксид обезбедува подмачкување и блага отпорност на ' рѓа. Заострениот нос овозможува стегање во мали области. Обична стегач со заострен нос за да се овозможи стегање во мали области. Овие исклучително силни стеги отпорни на лизгање се изработени од фалсификуван челик со финиш од црн оксид. Користете ги за да држите матрици и тела на планери, преси за удирање, машини за мелење, здодевни мелници и притискања за дупчење.

Производи во категоријата

Sandvik COROMANT LF123H098-20bm Челик Corocut 1-2 Стебло Алатка За Разделба И Жлеб Држач, 0.34 Максимална Длабочина Ново
Sandvik COROMANT LF123H098-20bm Челик Corocut 1-2 Стебло Алатка За Разделба И Жлеб Држач, 0.34 Максимална Длабочина

Корокут 12 1250" Квадратни Стебла Надворешна ОбработкаАлатки За Стебло Надворешна ОбработкаАлатки За Сте�

DEN 2.33
Сандвик Коромант А316-16СЛ442-06204П 1730 Карбид Коромил 316 Цврста Карбидна Глава За тешко мелење, Десна Ново
Сандвик Коромант А316-16СЛ442-06204П 1730 Карбид Коромил 316 Цврста Карбидна Глава За тешко мелење, Десна

Придобивки од ова семејство на производи : голема флексибилност и продуктивност плус пониски трошоци з�

DEN 2.67
ZSBLXHHJD Хардвер Алатка Слоттинг Вметнете DGN 3003C IC908 DGN3003J IC908 DGN 2002J/IC908 DGN 2002C IC908 Slotting Ново
ZSBLXHHJD Хардвер Алатка Слоттинг Вметнете DGN 3003C IC908 DGN3003J IC908 DGN 2002J/IC908 DGN 2002C IC908 Slotting

Металот има висока цврстина, висока отпорност на свиткување и отпорност на абење и е специјално користе

DEN 0.67
Сандвик Коромант 3 Диа, Коромил 390 Квадратни Рамо Мелење Машина, 1 Арбормонт, Коромил 390-Големина 11 Вметнете, Ново
Сандвик Коромант 3 Диа, Коромил 390 Квадратни Рамо Мелење Машина, 1 Арбормонт, Коромил 390-Големина 11 Вметнете,

Вметнете геометрија за лесно сечење за ниски сили на сечење и за да избегнете отклонување и вибрации Ма�

DEN 2.33
Допрете за рака, приклучок, формирање, M3.5x 0,6мм, светло Ново
Допрете за рака, приклучок, формирање, M3.5x 0,6мм, светло

Допрете на приклучокот има нишки за отворено или преку дупки Кобалт челик (HSSCO) обезбедува продолжен век

DEN 726.40
Чикаго-Латроб 44194 150 Општа Намена Вежба За Должина На Работа, Х Вежба-Буква, 0,397 Во Вежба-Децимален Ново
Чикаго-Латроб 44194 150 Општа Намена Вежба За Должина На Работа, Х Вежба-Буква, 0,397 Во Вежба-Децимален

ЧикагоДупчалка За Должина На Латроб, Општа Намена, Серија : 150, Империјал, Х Вежба Буква, 0,397 Во Вежба Дец�

DEN 1202.56
Аексит 3мм Сечење Крај Мелници Дијаметар 6мм Стебло 4 Флејти Хсс Крај Мил Плоштад Нос Крај Мелници Мелење Ново
Аексит 3мм Сечење Крај Мелници Дијаметар 6мм Стебло 4 Флејти Хсс Крај Мил Плоштад Нос Крај Мелници Мелење

Име на производот : Крајна Мелница;Материјал : ХСС Дијаметар на сечење : 3 мм / 0,12"; Длабочина На Сечење : 12�

DEN 1.67
Вежба Америка КБР 20.00 мм Карбид Крај Мил 4 Флејта 38.00 Мм Флејта Должина 100.00 мм Целокупната Должина Ново
Вежба Америка КБР 20.00 мм Карбид Крај Мил 4 Флејта 38.00 Мм Флејта Должина 100.00 мм Целокупната Должина

Големина 20,00 мм Материјал : Карбид Должина на флејта : 38,00 мм Вкупна Должина : 100,00 мм Големина : 20,00 мм, Мате�

DEN 1.67
Сандвик Коромант, КНУКС 16 04 05Р12 4325, Вметнување Т-Макс За Вртење, Карбид, Паралелограм, Сечење На Десната Рака, Ново
Сандвик Коромант, КНУКС 16 04 05Р12 4325, Вметнување Т-Макс За Вртење, Карбид, Паралелограм, Сечење На Десната Рака,

Карбид Десната Рака Сече Ти (Ц,Н)+Ал2о3+Калај Во конвенционалните ОБЛОГИ ОД АЛУМИНА КВД, насоката на раст �

DEN 0.33
Допрете за рака, Taper, M20x2.50, неоткриен, 4 flt Ново
Допрете за рака, Taper, M20x2.50, неоткриен, 4 flt

Цена за : Секоја димензија на чешма Тип : Метричка чешма Стил : Права флејта (рака) Број на парчиња : 1 чешма

DEN 1.33
ВИДИЈА ХАНИТА 5V1E19007SV VariMill II ER 5v0e КС Завршна Мелница, 2.25 LOC, 0.75 Дијаметар На Сечење, Ново
ВИДИЈА ХАНИТА 5V1E19007SV VariMill II ER 5v0e КС Завршна Мелница, 2.25 LOC, 0.75 Дијаметар На Сечење,

Централно сечење Алатки со високи перформанси за материјали од работно парче од титаниум и нерѓосувачк

DEN 339.20
Компанија за алатки F&D 28125 Shell Reamer Speal Speal Speal Flute, дијаметар од 2 7/8 , 4 вкупна Ново
Компанија за алатки F&D 28125 Shell Reamer Speal Speal Speal Flute, дијаметар од 2 7/8 , 4 вкупна

Преостанувачи на школка челик со голема брзина спирален флејта Спирален флејта Дијаметар : 2 7 / 8 Дија �

DEN 3.00
Карбид Алатка TNMG160408 TNMG160404 TNMG160404R TNMG160404L UE6020 VP15TF Карбид Вртење Алатка TNMG Ново
Карбид Алатка TNMG160408 TNMG160404 TNMG160404R TNMG160404L UE6020 VP15TF Карбид Вртење Алатка TNMG

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

DEN 1.00
YG-1 45289CN HSSCO8 BOLL NOSE COND MILL, 2 флејта, редовна должина, двојна, калај финиш, 3-1/16 Должина, 1/8 Ново
YG-1 45289CN HSSCO8 BOLL NOSE COND MILL, 2 флејта, редовна должина, двојна, калај финиш, 3-1/16 Должина, 1/8

Истите градежни карактеристики како E2110 End Mill во поекономична верзија Отстранува повеќе материјал по ме

DEN 424.48
Cle-line C66728 Стил 0551 Брзо поставување капа за А Дво парчиња, 2 ОД Ново
Cle-line C66728 Стил 0551 Брзо поставување капа за А Дво парчиња, 2 ОД

Број 1 0551 Брзи поставено капаче 1 / 4 и 5 / 16 Колетот се состои од собраната капа и водич CleLine е познато име за

DEN 403.68
XMEIFEITS Сечење Алатки 5Pcs 1-6mm Четири Флејти Микро Цврст Карбид Лице Крајот Мелница Цпу Мелење Машина Битови Ново
XMEIFEITS Сечење Алатки 5Pcs 1-6mm Четири Флејти Микро Цврст Карбид Лице Крајот Мелница Цпу Мелење Машина Битови

Професионален Индустриски Фреза со Висока Цврстина и Отпорност на Абење, Висока Отпорност на Топлина и

DEN 1473.60
METCUT 2 7/8 O. D. ИНДЕКСИРАНА ВЕЖБА ЗА ВМЕТНУВАЊЕ НА ТЕЧНОСТА ЗА ЛАДЕЊЕ 270-0287 2 1/2 СТЕБЛО 2 FL 2.875 Ново
METCUT 2 7/8 O. D. ИНДЕКСИРАНА ВЕЖБА ЗА ВМЕТНУВАЊЕ НА ТЕЧНОСТА ЗА ЛАДЕЊЕ 270-0287 2 1/2 СТЕБЛО 2 FL 2.875

ЈА КУПУВАТЕ ВЕЖБАТА ЗА ВМЕТНУВАЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ :

DEN 4799.84
Кео Мелење 14955 Накит Видов, 1490 Стил, 0.012 Ширина, 1/2 Арбор Дупка, 140 Заби, 1-1/2 Сечење Дијаметар, ХСС, Ново
Кео Мелење 14955 Накит Видов, 1490 Стил, 0.012 Ширина, 1/2 Арбор Дупка, 140 Заби, 1-1/2 Сечење Дијаметар, ХСС,

Голема брзина крадат Кео Мелење секачи е признат лидер на пазарот во САД за мелење секачи Ние ги користи

DEN 368.80
1 парчиња 4мм*6мм*100мм кубоидна волфрам челична лента квадратна лизгачка парче ИГ8 ИГ6 бар блок отпорност Ново
1 парчиња 4мм*6мм*100мм кубоидна волфрам челична лента квадратна лизгачка парче ИГ8 ИГ6 бар блок отпорност

Број на модел : DQUU UEG18 R81 R183 R83 Y 8 Y 18 Y 812 Y 81 Y Diy материјали : Дрво Сертификација : НИКОЈ Потекло : Континенталн

DEN 1.33
МИЦУБИШИ ВЦ-ХФРБ Д1/4Н3Д0. 06 1/4 Диа 1/4 ЛОК 3 ОАЛ 4 Фл Карбид БН КРАЈ Мил Ново
МИЦУБИШИ ВЦ-ХФРБ Д1/4Н3Д0. 06 1/4 Диа 1/4 ЛОК 3 ОАЛ 4 Фл Карбид БН КРАЈ Мил

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТА MILLПРОДАДЕНИ ОД М & Ј АЛАТКИ ДОО.ДЕЈТОН, ОХПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : MI

DEN 329.60
Материјали на Mitsubishi MRGNL-124B Надворешен држач за алатки со 0,500 IC Round Surning Insert, повеќе држач Ново
Материјали на Mitsubishi MRGNL-124B Надворешен држач за алатки со 0,500 IC Round Surning Insert, повеќе држач

Негативни држачи за прицврстување на гребло и држачи за алатки за заклучување Вметнете безбедно држено

DEN 1146.72
Ацетел хсс 3/4-16 Машина Допрете, 3/4 х 16 Допрете Ја Левата Рака Ново
Ацетел хсс 3/4-16 Машина Допрете, 3/4 х 16 Допрете Ја Левата Рака

●Големина и Должина : 4,41 " / 112мм, Глава На Конец : 0,98 " / 25мм, Квадратна Глава : 11,2 мм х 11,2 мм( Л*В), Дијаметар Н

DEN 335.84
Карбид Мелење Машина 1 Парче Svubr1212h11 SVUBR1616H11 SVUBR2020K11 Цилиндрични Вртење Алатка Носителот VBMT Карбид Ново
Карбид Мелење Машина 1 Парче Svubr1212h11 SVUBR1616H11 SVUBR2020K11 Цилиндрични Вртење Алатка Носителот VBMT Карбид

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 558.88
Сандвик Коромант Ц6-ДДУНР-27140-15 Т-Макс П Единица За Сечење За Вртење, Днмг 15 06 08 Мастер Вметни, Цх-Ддунр/Л Стил Ново
Сандвик Коромант Ц6-ДДУНР-27140-15 Т-Макс П Единица За Сечење За Вртење, Днмг 15 06 08 Мастер Вметни, Цх-Ддунр/Л Стил

Коромант Капто сечење единици, внатрешна Вртење Алатки, стандард Носители, Вртење Алатки За Негативни И

DEN 3.33
Буркит М38 Х 2 Допрете Ја Левата Рака, Хсс М38 х 2.0 Директно Флејтирана Машина Допрете Ново
Буркит М38 Х 2 Допрете Ја Левата Рака, Хсс М38 х 2.0 Директно Флејтирана Машина Допрете

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни ра

DEN 259.20
Карбид Крај Мил, 11/16 Д, 1 3/8 Сече Ново
Карбид Крај Мил, 11/16 Д, 1 3/8 Сече

Апликација за јаглероден челик, челик за алат, леано железо, нерѓосувачки челик од 300 или 400 серии Карбид�

DEN 6493.44
Dormer A73014.5 Taper Shank Drill, бронзена обвивка, челик со голема брзина на кобалт, дијаметар на Ново
Dormer A73014.5 Taper Shank Drill, бронзена обвивка, челик со голема брзина на кобалт, дијаметар на

Бронзена обвивка Агол на вежба за вежбање од 118 степени ДИН 345 ДИДЕРСКИ СТАНДАРД Материјал со голема брз�

DEN 0.67
OSG USA 8330049 M2.6 X 0,45 DIA. - OH3-4 FL - карбид - TICN - Изменето дното на дното - допрете со права флејта Ново
OSG USA 8330049 M2.6 X 0,45 DIA. - OH3-4 FL - карбид - TICN - Изменето дното на дното - допрете со права флејта

ОСГ список бр Број на ставка : 1 Број на ставка : 1 OH3 4 FL карбид TICN Изменето дното директно флејта Допрет

DEN 3.33
ИГ-1 Емб74 Карбидна Топчеста Мелница За Нос, Долг Дострел, Отпорна На Вибрации, Метричка, Еднослојна Завршница На Алтин, Ново
ИГ-1 Емб74 Карбидна Топчеста Мелница За Нос, Долг Дострел, Отпорна На Вибрации, Метричка, Еднослојна Завршница На Алтин,

Погоден за обработка со високи перформанси на легиран челик, леано железо, нерѓосувачки челик, титаниум

DEN 407.04
Специјалитети ЗА МЕЛЕЊЕ 2-1/4 Мелница ЗА ЛИЦЕ Р 300 П. н. Е. 1-1/4 Пилот со 17 Влошки ЗА ВКЛОПУВАЊЕ-МХ3483АМ3 Ново
Специјалитети ЗА МЕЛЕЊЕ 2-1/4 Мелница ЗА ЛИЦЕ Р 300 П. н. Е. 1-1/4 Пилот со 17 Влошки ЗА ВКЛОПУВАЊЕ-МХ3483АМ3

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

DEN 0.67
YG-1 SL661 Повлечете обетка, CAT-50 ANSI C Ново
YG-1 SL661 Повлечете обетка, CAT-50 ANSI C

YG1, високо квалитетни алатки за сечење Високи перформанси YG1 е со седиште во Јужна Кореја YG1, високо квали

DEN 315.20
Sandvik Coromant CXS-A1000-06M Вметнување на држач за вметнување, тркалезна шипка, челик, внатрешен, стегач Ново
Sandvik Coromant CXS-A1000-06M Вметнување на држач за вметнување, тркалезна шипка, челик, внатрешен, стегач

Држач за внатрешно вртење, жлеб и навој Прецизна земја за голема повторливост Широк спектар на алатки з�

DEN 3518.56
Aicosineg Hex преиспитување умира, UNF 5-44 јаглероден челик, умира, хексадецимална нишка за умирање, умира, хексагонска Ново
Aicosineg Hex преиспитување умира, UNF 5-44 јаглероден челик, умира, хексадецимална нишка за умирање, умира, хексагонска

【Димензија】 Тип на конец : 544 UNF; Хексадецимална големина : 15мм / 0,59инчи; Вкупна дебелина : 6,3мм / 1 / 4инчи

DEN 223.84
Секач за мелење на карбид 6мм 4 флејта HRC55 карбид крај мелници обложени мелници за мелници за обработка на мелници Ново
Секач за мелење на карбид 6мм 4 флејта HRC55 карбид крај мелници обложени мелници за мелници за обработка на мелници

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

DEN 1.33
ИГ - 1 ЕМД45030 Карбид В7 Мил Челик Агол Радиус Крај Мил, 4 Флејта, Повеќе Спирала, Кратка Должина, 50 Мм Ново
ИГ - 1 ЕМД45030 Карбид В7 Мил Челик Агол Радиус Крај Мил, 4 Флејта, Повеќе Спирала, Кратка Должина, 50 Мм

Специјалната геометрија на флејта и повеќекратната спирала ги елиминираат вибрациите Дизајниран за ма

DEN 2.33
F&засилувач; Д Алатка Компанија 15370-J140 Накит Слотови Пили, Со Голема Брзина Челик, 1.75 Дијаметар, Ново
F&засилувач; Д Алатка Компанија 15370-J140 Накит Слотови Пили, Со Голема Брзина Челик, 1.75 Дијаметар,

Пили за Дупчиња на златарЧелик со Голема Брзина Дијаметар : 1 3 / 4Ширина : .012Големина На Дупка : 1 / 2Заби По �

DEN 0.33
Микро 100 ИАТ-1500-10х Алатка За Навој-Акме, 10 ТПИ.490 Мин Роди Диа, 1-1/2 Макс Носеше Длабочина.060 Офсет.120 Ново
Микро 100 ИАТ-1500-10х Алатка За Навој-Акме, 10 ТПИ.490 Мин Роди Диа, 1-1/2 Макс Носеше Длабочина.060 Офсет.120

Дизајниран за сечење теренот специфични акме теми Полирано поделено лице за подобрено задржување на ра

DEN 1129.92
Хаимер 50.652.16.6 Смали се вклопуваат Чак, тешка должност, 16 мм, преголема, БТ50 Ново
Хаимер 50.652.16.6 Смали се вклопуваат Чак, тешка должност, 16 мм, преголема, БТ50

Прецизност на толеранцијата на толеранцијата на 3 Избалансиран на G2.000 вртежи во минута Производство на

DEN 0.33