YG - 1 32560te Карбид Крај Мил, 2 Флејта, Никулец Должина, Двојно, YG: Тајлон Е Заврши, 2 Должина, 9/64

YG - 1 32560te Карбид Крај Мил, 2 Флејта, Никулец Должина, Двојно, YG: Тајлон Е Заврши, 2 Должина, 9/64

DEN 1.00

Ново

Залиха

Истите градежни карактеристики како 2 и 4 флејта еднократна мелница во поекономична верзија Погоден за сечење стврднати и високолегирани челици, леење челик, леење студ, податливо леано железо, Црни-челици, месинг, бакар, алуминиум со висок процент на силициум и абразивна пластика. ЈГ-1 е со седиште Во Јужна Кореја. Глобален лидер ВО алатките ЗА сечење, YG-1 обезбедува мелници со високи перформанси, вежби, славини и ротирачки алатки повеќе од 20 години. Искористувањето на натпреварувачкиот дух и вертикалната интеграција ни овозможува да обезбедиме највисок квалитет по најдобра цена. Ова е причината зошто велиме Дека ако НЕ Е YG-1, тоа не е совршено!.

Производи во категоријата

Спирална точка Допрете, приклучок, HSS, S/O, M10-1, D5 Ново
Спирална точка Допрете, приклучок, HSS, S/O, M10-1, D5

Допрете на приклучокот има нишки за отворено или преку дупки Челик со голема брзина (HSS) обезбедува цврс�

DEN 926.08
Дупчалка Прстенест Пилот Игла 6,35 мм 8мм Пилот Игла Челична Плоча Алатка за Вежба 1 парчиња Ново
Дупчалка Прстенест Пилот Игла 6,35 мм 8мм Пилот Игла Челична Плоча Алатка за Вежба 1 парчиња

Дупка Зголемување Вежба Битови Дупчалка Прстенест Пилот Игла 6,35 мм 8мм Пилот Игла Долга Челична Плоча А�

DEN 0.67
Шамфер 4,5-50мм 3 Флејта 90 Степени Обложена Дупчалка За Дрво Метална Дупка Дупчалка за Дупчење 1 парчиња Ново
Шамфер 4,5-50мм 3 Флејта 90 Степени Обложена Дупчалка За Дрво Метална Дупка Дупчалка за Дупчење 1 парчиња

Комбинирана Вежба Шамфер 4,550мм 3 Флејта 90 Степени Обложена Дупчалка Од Дрво Метална Дупка Дупчалка за Ду

DEN 1108.80
Вметнување на карбид Харфингтон Вметнува TCMT090204-MA CNC LATH LATHE индексибилна замена Ново
Вметнување на карбид Харфингтон Вметнува TCMT090204-MA CNC LATH LATHE индексибилна замена

Големина Модел : TCMT090204 MA, Достапно држач за вртење : GTDER SERIES, DIGMETER DIAMETER : 2,5 mm / 0,1inch, должина на сечилото : 9м

DEN 2.00
Вежба Америка КБР 7/32 Карбид Крај Мил 4 Флејта 5/8 Флејта Должина 2-1/2 Вкупната Должина Необложени Еден Ново
Вежба Америка КБР 7/32 Карбид Крај Мил 4 Флејта 5/8 Флејта Должина 2-1/2 Вкупната Должина Необложени Еден

Големина 7 / 32" Материјал : карбид Заврши : необложени (светли) Должина на флејта : 5 / 8 Вкупна должина : 21 / 2...

DEN 2.67
Џенси Шлагер Од Фејн-Хсс Дура Прстенест Секач Со Калај Слој-3/4 Директно Стебло, 3 Длабочина, И 3/4 Дијаметар-63134206106 Ново
Џенси Шлагер Од Фејн-Хсс Дура Прстенест Секач Со Калај Слој-3/4 Директно Стебло, 3 Длабочина, И 3/4 Дијаметар-63134206106

КарактеристикиИзработени Од Калај слој за подобрен работен век и поголема подмачкување Произведено во

DEN 1.33
Widia gtd vtspo6512 varitap vtspo65 повеќенаменска чешма, приклучок за приклучок, десен пресек, 2 флејти, m3,5 Ново
Widia gtd vtspo6512 varitap vtspo65 повеќенаменска чешма, приклучок за приклучок, десен пресек, 2 флејти, m3,5

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред �

DEN 0.33
Алатки KS Пластични 440.0521 Повлечете ракав M24X1,5 mm Ново
Алатки KS Пластични 440.0521 Повлечете ракав M24X1,5 mm

Повлечете ракав, M24x1,5 mm Број на статија : 440 : 4042146667835 Алатка во квалитетот на премиум индустријата Извлеч�

DEN 1896.80
YG-1 Z3123 HSSE-V3 Формирање на чешма за мулти-намена, стил на дното, калај финиш, 3 големина, 48 нишка на UNC Ново
YG-1 Z3123 HSSE-V3 Формирање на чешма за мулти-намена, стил на дното, калај финиш, 3 големина, 48 нишка на UNC

UNC / UNT стандард H3 ~ H8 толеранција 1,5p ~ 2p Шефер UNC / UNT стандард H3 ~ H8 толеранција 1,5p ~ 2p Шефер Глобален лидер во

DEN 219.20
Допрена на спирална точка, приклучок, пареа оксид, 1/4-20 Ново
Допрена на спирална точка, приклучок, пареа оксид, 1/4-20

Спирална точка Допрете Стил на приклучок Заврши на пареа оксид Спирална точка Допрете Стил на приклучо�

DEN 2.33
Нијагара Машина 17003476 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Инчи, Необложени Заврши, Груба И Завршна Сече, 45 Степен Ново
Нијагара Машина 17003476 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Инчи, Необложени Заврши, Груба И Завршна Сече, 45 Степен

Хеликс од 45 степени обезбедува ефикасно дејство на сечење и евакуација на чипови за фино завршно перифе

DEN 0.67
Хуген 12160 1-7/8 Х 1 Ротаброах 12, 000-Серија М2 Со Голема Брзина Челик Магнетни Вежба Прстенести Машина Ново
Хуген 12160 1-7/8 Х 1 Ротаброах 12, 000-Серија М2 Со Голема Брзина Челик Магнетни Вежба Прстенести Машина

Хуген прави прстенести секачи "12000 серии" откако ги измисливме во 1974 година Едно време, нашиот претседат�

DEN 2188.00
Кео 55032 Челик Со Голема Брзина Еднократен Мијалник, Необложена Завршница, 6 Флејти, Агол На Точка Од Ново Попусти
Кео 55032 Челик Со Голема Брзина Еднократен Мијалник, Необложена Завршница, 6 Флејти, Агол На Точка Од

Челичните алати со голема брзина се добри за повеќето апликации за општа намена, нудејќи комбинација на

DEN 1229.76
Вежба во собата 58 ПАРЧИЊА Шрафцигер &засилувач; Бит Постави Прецизност Дупчиња Торкс Алатка Комплет Механика Ново
Вежба во собата 58 ПАРЧИЊА Шрафцигер &засилувач; Бит Постави Прецизност Дупчиња Торкс Алатка Комплет Механика

Произведени со шахти од јаглероден челик и меки рачки за перничиња Се испорачува во корисна кутија за с�

DEN 0.67
Вежба Америка КБР 5/8 Карбид Крај Мил 4 Флејта 1-1/4 Флејта Должина 3-1/2 Вкупна Должина КАЛАЈ Левата Рака Ново
Вежба Америка КБР 5/8 Карбид Крај Мил 4 Флејта 1-1/4 Флејта Должина 3-1/2 Вкупна Должина КАЛАЈ Левата Рака

Големина 5 / 8" Материјал : карбид Должина на флејта : 11 / 4 Вкупна должина : 31 / 2 Големина : 5 / 8, материјал : Кар

DEN 2962.24
Sandvik Coromant T-Max P Cermet Вртење Вметнете, DNMG, 55 Степен Дијамант, Премиерот Chipbreaker, GC1525 Ново
Sandvik Coromant T-Max P Cermet Вртење Вметнете, DNMG, 55 Степен Дијамант, Премиерот Chipbreaker, GC1525

ВРТЕЊЕ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Оптимизирана завршна обработка на кермет за вртење на челик вметнете одд

DEN 1.33
HHIP 2209-0020 4.33 x 1.06 x 0.079 Десна рака Надворешно пресекување и сечило за жлебови Ново
HHIP 2209-0020 4.33 x 1.06 x 0.079 Десна рака Надворешно пресекување и сечило за жлебови

Сечење на десната рака Зема MGMN200 #60243022 инсерти Вклучен е клучот KD4 Сечење на десната рака Зема MGMN200 #60243022 и

DEN 1320.00
Чикаго-латроб 70395 150t Општа Намена Дупчалка За Должина На Работа, 11,5 мм Вежба - Метричка, 0,4528 Ново
Чикаго-латроб 70395 150t Општа Намена Дупчалка За Должина На Работа, 11,5 мм Вежба - Метричка, 0,4528

ЧикагоДупчалка За Должина На Латроб, Општа Намена, Серија : 150t, Метрички / Царски, 11,5 mm Вежба Метрички, 0,452

DEN 2085.76
Thapt Thap Thap на Thap на цевката Rannb G1/8-20 BSP 55 степени 4 Firge Flutes Tap -2 парчиња Ново
Thapt Thap Thap на Thap на цевката Rannb G1/8-20 BSP 55 степени 4 Firge Flutes Tap -2 парчиња

【Материјал】 Цевката на цевката е изработена од челик со голема брзина со голема цврстина, добра отпорн

DEN 179.04
Сандвик КОРОМАНТ РА390-080Ј25. 4-17л Коромил 390 Квадратни Рамо Мелење Машина, Челик, Десната рака, 34мм Арбор, Ново
Сандвик КОРОМАНТ РА390-080Ј25. 4-17л Коромил 390 Квадратни Рамо Мелење Машина, Челик, Десната рака, 34мм Арбор,

Вметнете геометрија за лесно сечење за ниски сили на сечење и за да избегнете отклонување и вибрации Ма�

DEN 3.00
YG-1 52012hf HSS Крај Мил, 4 Флејта, Минијатурни, Никулец Должина, Двојно, Tialn-Futura Финиш, 2 Должина, 7/64 Ново
YG-1 52012hf HSS Крај Мил, 4 Флејта, Минијатурни, Никулец Должина, Двојно, Tialn-Futura Финиш, 2 Должина, 7/64

Погоден за завршна обработка на прецизни компоненти како часовник, калапи за електронски апарати за ка�

DEN 284.80
10 парчиња Цпу Карбид Вметнува TCMT090204-OTM OC2125 За обработка На Челик Ново
10 парчиња Цпу Карбид Вметнува TCMT090204-OTM OC2125 За обработка На Челик

10 парчиња (1 пакет) Цпу Карбид Инсерти TCMT090204OTM OC2125 За Челик Обработка Слободен товарни Одделение : Погоде�

DEN 2.00
Допрете Ја Машината ДИН371 Допрете СО Засилено Стебло М3/М4/М5/М6/М8/М10/М12/М14 Метрички Завртки Допрете Ново
Допрете Ја Машината ДИН371 Допрете СО Засилено Стебло М3/М4/М5/М6/М8/М10/М12/М14 Метрички Завртки Допрете

Дупка Зголемување Вежба Битови Допрете Ја Машината ДИН371 Допрете СО Засилено Стебло М3 / М4 / М5 / М6 / М8 / М10

DEN 648.32
Sandvik Coromant, QFT-RFH100C16-035B, Corocut QF QS Стебло Алатка За лице Жлебови, Десната Рака, Внатрешна Ново
Sandvik Coromant, QFT-RFH100C16-035B, Corocut QF QS Стебло Алатка За лице Жлебови, Десната Рака, Внатрешна

Придобивки од семејството на овој производ : Иновативен дизајн на сечилото Вметнете дизајн оптимизиран

DEN 0.33
Ултра-Декс MH16 STUCR2-CFT Брборења-Бесплатна Стандардна Модуларна Здодевна Глава За Држење На Позитивна Tcmt Ново
Ултра-Декс MH16 STUCR2-CFT Брборења-Бесплатна Стандардна Модуларна Здодевна Глава За Држење На Позитивна Tcmt

12 " Минимална Создаден Мтс255 Завртка.625 " Должина Помеѓу Вметнете И Задната Страна На Алатката.2 " Минималн

DEN 1.33
Дупчалка Карбид Вметнете У Дупчење Индексирана Вежба Вметнете За Метално Вртење Вметнете 10 парчиња Ново
Дупчалка Карбид Вметнете У Дупчење Индексирана Вежба Вметнете За Метално Вртење Вметнете 10 парчиња

Индустриски Дупчалки Вежба Малку Карбид Вметнете У Дупчење Индексирани Вежба Вметнете За Метал Вртење

DEN 751.68
1 парчиња метричка десна рака Допрете M39x3.0mm алатки за навојување на навој 39mmx3mm терен Ново
1 парчиња метричка десна рака Допрете M39x3.0mm алатки за навојување на навој 39mmx3mm терен

1 парчиња метричка десна рака Допрете M39x30mm алатки за навојување на навој 39mmx3mm теренот...

DEN 0.33
10 парчиња Gaobey GIP3.0-15a-2.4-85-85 IC908 Carbird Inserts Ново
10 парчиња Gaobey GIP3.0-15a-2.4-85-85 IC908 Carbird Inserts

GIP3 Состојба на спецификите на предметите : Ново сосема ново, неискористено, неисполнето бренд : Gaobey Country :

DEN 446.40
Прстенест Секач Челик Со Голема Брзина 1 х 2 Со Пилот Игла Ново
Прстенест Секач Челик Со Голема Брзина 1 х 2 Со Пилот Игла

3 / 4 инчен велдон шенк 2 рамни лица за сигурно стегање подобрено сечење отстранување на чип Го означува ц�

DEN 3.33
Ацетел Метрички Нишка Допрете М45 Х 3.0, Левата Рака Хсс Машина Допрете М45 х 3мм Ново
Ацетел Метрички Нишка Допрете М45 Х 3.0, Левата Рака Хсс Машина Допрете М45 х 3мм

®Големина и Должина : 7,36 " / 187мм, Глава На Конец : 2,64 " / 67мм, Квадратна Глава : 25,0 мм х 25,0 мм( Л*В), Дијаметар Н�

DEN 0.67
Научни Алатки За Сечење Пристаниште Алатка МС16142 Реамер 1/2-20 УНФ Ново
Научни Алатки За Сечење Пристаниште Алатка МС16142 Реамер 1/2-20 УНФ

Карбидврвот пристаниште алатки нудат сила и отпорност на абење на карбид челик само на Карбидврвот при�

DEN 1368.00
ИГ - 1 ЈИ3А04 31/64 Карбид јас-Сон Вежба Вметнете, Тикн Заврши, 3,6 мм Дебелина Ново
ИГ - 1 ЈИ3А04 31/64 Карбид јас-Сон Вежба Вметнете, Тикн Заврши, 3,6 мм Дебелина

Безбедно и прецизно седење што резултира со точна повторливост и концентричност За цврсти, еластични м�

DEN 2.33
Формирање на нишка OSG, допрете, големина на конец 5/8 -11, UNC, целокупна должина 4.3300 во, кобалт, TICN - Ново
Формирање на нишка OSG, допрете, големина на конец 5/8 -11, UNC, целокупна должина 4.3300 во, кобалт, TICN -

Допрете за формирање на конец Големина на низата : 5 / 8 "11 Стандард на конец : Ун 1625058110features : Должина на кон�

DEN 0.33
Контрабори за Заменливи Пилоти Ново
Контрабори за Заменливи Пилоти

Дупчење и Правење Дупки Производител : Кливленд Земја на Потекло : Сад Дупчење и Правење Дупки Производи

DEN 753.92
Хозан К-444 Заострен Гребен Дебурирање Големина: 0,2 - 1,3 Инчи Дијаметар Ново
Хозан К-444 Заострен Гребен Дебурирање Големина: 0,2 - 1,3 Инчи Дијаметар

Гаранцијата на производителот не може да се примени Големина На Производот : Прибл Вкупна Должина : 5,9 ин

DEN 1.00
7/16 Х 1/2 Х 3/4 Х 4-1/8 ОАЛ хсс 2 Флејта ЦЦ Двоен КРАЈ КРАЈ МИЛ Ново
7/16 Х 1/2 Х 3/4 Х 4-1/8 ОАЛ хсс 2 Флејта ЦЦ Двоен КРАЈ КРАЈ МИЛ

ОВА Е ПРОДАВАЧОТ РЕНОВИРАН НИКОГАШ НЕ КОРИСТЕЛ 7 / 16 Х 1 / 2 Х 3 / 4 Х 41 / 8 ВКУПНА ДОЛЖИНА 2 ФЛЕЈТА ДВОЈНА КРАЈНА

DEN 1.33
Алатка за карбид 10 ПАРЧИЊА Надворешна Алатка За Вртење WNMG080408 TF IC907 / IC908 WNMG080404 TF IC908 / IC907 Карбид Ново
Алатка за карбид 10 ПАРЧИЊА Надворешна Алатка За Вртење WNMG080408 TF IC907 / IC908 WNMG080404 TF IC908 / IC907 Карбид

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

DEN 3.00
Сандвик Коромант Т-Макс П-Сече Карбид Жлеб Вметнете, 4g Геометрија, GC1005 Одделение, Повеќеслоен Слој, Ново
Сандвик Коромант Т-Макс П-Сече Карбид Жлеб Вметнете, 4g Геометрија, GC1005 Одделение, Повеќеслоен Слој,

Се користи со системот Sandvik Coromant TMax QCut за внатрешни и надворешни операции на жлебови на супер легури отп�

DEN 2.33
Алатка за сечење на мелење со мелење на карбид за цементен карбид, за леано железо од јаглероден челик, Ново
Алатка за сечење на мелење со мелење на карбид за цементен карбид, за леано железо од јаглероден челик,

Прецизни жлебови за мелење : прецизни жлебови за мелење, висока ефикасност и флексибилност, отстранувањ

DEN 2.00
SGS 33302 3lb 2 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Необложени, 3/16 Дијаметар На Сечење, 3/4 Должина На Сечење, Ново
SGS 33302 3lb 2 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Необложени, 3/16 Дијаметар На Сечење, 3/4 Должина На Сечење,

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 1323.20
Спирална флејта чешма, MBOT, VC10, B/O, 3, 1/2-20 Ново
Спирална флејта чешма, MBOT, VC10, B/O, 3, 1/2-20

Изменетиот допрете за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намалите навои Метал HSS VC10 H

DEN 488.00