Мицубиши Материјали МАС0320ЛБ Мас Серија Цврста Карбидна Вежба, Внатрешна Течност За Ладење, Длабочина на Дупка од 6 мм, Диа за Сечење од 3,2 мм, Должина На Точка од 0,6 Мм

Мицубиши Материјали МАС0320ЛБ Мас Серија Цврста Карбидна Вежба, Внатрешна Течност За Ладење, Длабочина на

DEN 1563.84

Ново

Залиха

Специјализирана за алуминиумско и леано железо дупчење Висока точност дупка. Дупчење пред дупка за валани чешми. Спиралната дупка за течноста за ладење овозможува обработка со голема брзина. 34,6 мм Чип Флејта Должина. Мицубиши Материјали САД корпорација произведува алатки за сечење, рок алатки, електронски компоненти и материјали и решенија за тврди материјали за употреба во производствени процеси во повеќе индустрии. Компанијата, целосно подружница на Корпорацијата За Материјали Мицубиши, е основана во 1984 година и има СЕДИШТЕ ВО САД во Долината На Фонтаната, КАЛИФОРНИЈА.

Производи во категоријата

МТ1 Внатре ДО МТ2 Надвор &засилувач; МТ2 ДО Мт3 Морс КОНУС АДАПТЕРИ МТ3 МТ1-АР9229АЗ2 Ново
МТ1 Внатре ДО МТ2 Надвор &засилувач; МТ2 ДО Мт3 Морс КОНУС АДАПТЕРИ МТ3 МТ1-АР9229АЗ2

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА 2 МОРС КОНУС АДАПТЕР / НАМАЛУВАЊЕ НА РАКАВИТЕПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, О

DEN 1574.40
G7/8 Окружен навој умира, навој на десната рака, умира, нишка од цевки умираат за челик, железо, алуминиум, бакар Ново
G7/8 Окружен навој умира, навој на десната рака, умира, нишка од цевки умираат за челик, железо, алуминиум, бакар

Долгорочна употреба : Ова е нишка за цевки што се докажани за абење умираат со долг животен век, идеален �

DEN 119.68
Sandvik Coromant C6-DWLNR-45065-08 T-Max P Сечење Единица За Вртење, WNMG 08 04 08 Господар Вметнете, Ново
Sandvik Coromant C6-DWLNR-45065-08 T-Max P Сечење Единица За Вртење, WNMG 08 04 08 Господар Вметнете,

Вртење Алатки, стандард Димензии на пакетот : 4 Тежина на пакетот : 2,94 фунти Земја На Потекло : Шведска Coroma

DEN 0.67
Вежба Америка КБР 20.00 мм Карбид Крај Мил 2 Флејта 38.00 Мм Флејта Должина 100.00 мм Вкупна Должина ТИК Еднократен Ново
Вежба Америка КБР 20.00 мм Карбид Крај Мил 2 Флејта 38.00 Мм Флејта Должина 100.00 мм Вкупна Должина ТИК Еднократен

Големина 20,00 мм Материјал : Карбид Должина на флејта : 38,00 мм Вкупна Должина : 100,00 мм Големина : 20,00 мм, Мате�

DEN 0.33
Сандвик КОРОМАНТ 2П460-0600-ОА О10М Коромил Плура Цврст Карбид Плоштад Рамо Крај Мил, Десна Рака Сече, Без Течноста Ново
Сандвик КОРОМАНТ 2П460-0600-ОА О10М Коромил Плура Цврст Карбид Плоштад Рамо Крај Мил, Десна Рака Сече, Без Течноста

Придобивки од семејството на овој производ : нови концепти за геометрија специфични за материјали бази�

DEN 2549.12
Сандвик КОРОМАНТ СКМТ 433-КР 3225 Коро Свртете 107 Вметнете За Вртење, Карбид, Квадрат, Неутрален Крој, Ново
Сандвик КОРОМАНТ СКМТ 433-КР 3225 Коро Свртете 107 Вметнете За Вртење, Карбид, Квадрат, Неутрален Крој,

Придобивки од семејството на овој производ : подобрена контрола на чипот Ниски сили за сечење Одлична ј�

DEN 3.00
ИГ - 1 К9 Серија Ванадиум Легура Хсс Спирала Посочи Допрете, Необложени Финиш, Круг Стебло Со Квадратни Крајот, Ново
ИГ - 1 К9 Серија Ванадиум Легура Хсс Спирала Посочи Допрете, Необложени Финиш, Круг Стебло Со Квадратни Крајот,

Челичните алати со голема брзина се добри за повеќето апликации за општа намена, нудејќи комбинација на

DEN 1.33
Дијамант Дупчалка 6/8/10/12/14мм Плочка Дупка Видов Машина За Стакло Мермер Гранит Тула Плочка Керамички Бетон Ново
Дијамант Дупчалка 6/8/10/12/14мм Плочка Дупка Видов Машина За Стакло Мермер Гранит Тула Плочка Керамички Бетон

Комбинирана Вежба Интегриран лубрикант, помага за ладење и го продолжува животот, што значи дека нема п�

DEN 498.88
Wolfride 10 парчиња волфрам карбид резба парчиња 3мм Шанк двојно исечено ротирачки ротирачки постави дрво бур. Ново
Wolfride 10 парчиња волфрам карбид резба парчиња 3мм Шанк двојно исечено ротирачки ротирачки постави дрво бур.

10 парчиња битови за резба на карбид од волфрам, 3мм Шанк, должина од 105мм117мм Глава за мелење на карбид од �

DEN 0.33
Челмакс См-АЦ-25-М-2 Прстенест Секач, Хсс, 25мм Дијаметар х 50мм Длабочина На Сечење Ново
Челмакс См-АЦ-25-М-2 Прстенест Секач, Хсс, 25мм Дијаметар х 50мм Длабочина На Сечење

М2ал формулација за оптимални перформанси на сечење Произведете дупки без бруси за неколку секунди Инд�

DEN 0.33
Цпу Алатка Бар, М5 Х 0.8 Цпу Струг Алатка Бар Парична Казна Изработка Силна За Индустријата Ново
Цпу Алатка Бар, М5 Х 0.8 Цпу Струг Алатка Бар Парична Казна Изработка Силна За Индустријата

ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛИРАЊЕ : здодевната лента е мала и компактна по големина, а со комплетна галантерија, може�

DEN 1.33
Аексит Машинисти М5 Чешми х 0,8 мм Спирална Завртка Флејта Машина Навој Метрички Цевки Славини Славини Ново
Аексит Машинисти М5 Чешми х 0,8 мм Спирална Завртка Флејта Машина Навој Метрички Цевки Славини Славини

Име на производ : Допрете Ја Машината;Дијаметар На Флејта : 5мм / 0,2"(М5); Должина на Конецот : 18мм / 0,7" Висин�

DEN 123.84
Unversal Eng Co Acura-Flex Collet Chuck Extension 562176-Z 2 1/4 Shank Dia. - MB1486LVR Ново
Unversal Eng Co Acura-Flex Collet Chuck Extension 562176-Z 2 1/4 Shank Dia. - MB1486LVR

Вие ја купувате наставката за слики на сликата Chuck Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојб�

DEN 1.00
Sandvik Coromant C6-PCLNL-45065-19HP T-MAX P сечење единица за вртење, CNMG 19 06 12 Master Insert, CX-PCLNR/L.HP Ново
Sandvik Coromant C6-PCLNL-45065-19HP T-MAX P сечење единица за вртење, CNMG 19 06 12 Master Insert, CX-PCLNR/L.HP

Единици за сечење на Коромант Капто, надворешни Алатки за вртење, стандард Држачи, алатки за вртење за н�

DEN 7632.00
Аексит 5 парчиња 1,6 мм Крајни Мелници Калај Обложен Врв Од Пченка Карбид Крајна Мелница Гравирање Малку За Цпу Квадратни Ново
Аексит 5 парчиња 1,6 мм Крајни Мелници Калај Обложен Врв Од Пченка Карбид Крајна Мелница Гравирање Малку За Цпу Квадратни

Име на производ : Пхб Крајна Мелница;Ротацијатип : Левак Дијаметар на сечење : 1,6 мм / 0,063"; Длабочина на Ра�

DEN 444.80
Алатка за секач за мелење на хардвер, алатка за вртење на дрво, алатка за обработка на дрво/рачка за легура на алуминиум Ново
Алатка за секач за мелење на хардвер, алатка за вртење на дрво, алатка за обработка на дрво/рачка за легура на алуминиум

Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум Алатката е професион

DEN 1041.92
Волтер АГ-АК610.З16.Е12. 060 - Заменлив Држач За Глава На Мелница, Големина На Поврзување Е12, Шенк Диа. Ново
Волтер АГ-АК610.З16.Е12. 060 - Заменлив Држач За Глава На Мелница, Големина На Поврзување Е12, Шенк Диа.

Техничка Спецификација Големина На Поврзување Е12 Стебло Диа Техничка Спецификација Големина На Поврзу

DEN 2.33
Ловџој 4 О. Д. Лице Мил 4АСР6 1 1/2 Пилот 5/8 Клуч Држи 8 Инсерти 4.0-МБ8639АЗ2 Ново
Ловџој 4 О. Д. Лице Мил 4АСР6 1 1/2 Пилот 5/8 Клуч Држи 8 Инсерти 4.0-МБ8639АЗ2

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

DEN 2.67
Aceteel метричка нишка Допрете M52 X 5.0, HSS машина Допрете десна рака M52x5mm Ново
Aceteel метричка нишка Допрете M52 X 5.0, HSS машина Допрете десна рака M52x5mm

【Големина】 Должина : 7,87 " / 200mm, глава на конец : 2,95" / 75мм, квадратна глава : 280mm (L*W), дијаметар на Шанк : 35,0мм,

DEN 2271.84
Сандвик Коромант 0.75Диа, Дс20-Д1905лкс25-05, Кородрил Дс20 Индексабилна Вежба За Вметнување, 3.772 Длабочина Ново
Сандвик Коромант 0.75Диа, Дс20-Д1905лкс25-05, Кородрил Дс20 Индексабилна Вежба За Вметнување, 3.772 Длабочина

ОПТИМИЗИРАНО ИНДЕКСИРАЧКО ДУПЧЕЊЕ : 47°dia индексирачка вежба за вметнување која нуди сигурност, предвид�

DEN 1.33
1-3/16 Х 1 Хсс Прстенест Секач Со Пилот Игла 3/4 Велдон Шенк Ново
1-3/16 Х 1 Хсс Прстенест Секач Со Пилот Игла 3/4 Велдон Шенк

7 / 16" Секач Диа Х 1 " Длабочина На Сечење Челик Со Голема Брзина Прстенест Секач со Пилот Игла Хсс Прстенес

DEN 1547.20
Сандвик Коромант ДСБНР 5050Т 25 Држач За Вртење, Квадратно Стебло, Челик, Надворешна, Цврста Стегач, Десна Ново
Сандвик Коромант ДСБНР 5050Т 25 Држач За Вртење, Квадратно Стебло, Челик, Надворешна, Цврста Стегач, Десна

Негативни основни вметнувања за вртење со високи перформанси Coro Turn RC е систем за стегање на врвот и дупк

DEN 566.40
DAPRA 1/2 O.D. Индексибилна топка нос карбид крај Мил 2 FL SC BNEM0500 7000 SS .5 - MH3089AB3 Ново
DAPRA 1/2 O.D. Индексибилна топка нос карбид крај Мил 2 FL SC BNEM0500 7000 SS .5 - MH3089AB3

Вие ја купувате Mill Pictured Edend Mill Sold By M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Користениот е отсеч

DEN 1526.40
Славини за навој на кокод за рака, м1 x 0,25 нишка, метричка челична завртка со голема брзина прислушување Ново
Славини за навој на кокод за рака, м1 x 0,25 нишка, метричка челична завртка со голема брзина прислушување

★ Големина на чешма за навој на рака Големина на низата : m1 x 025 (десна рака); Ширина на квадратната шипка :

DEN 185.60
Титан ТЦ10204 Цврст Карбид Крајна Мелница, Должина На Никулец, 2 Флејта, 30 Степен Хеликс, Квадратен Крај, Ново
Титан ТЦ10204 Цврст Карбид Крајна Мелница, Должина На Никулец, 2 Флејта, 30 Степен Хеликс, Квадратен Крај,

Премиум ПодМикрогрин Цврст Карбид Произведено во САД 2 Флејта Еден Крај Должина На Никулец Централно Се

DEN 155.36
Келч - 420.0618.225 - Ракав за намалување, ЈИС Б 6339, 18мм, СК 50 Ново
Келч - 420.0618.225 - Ракав за намалување, ЈИС Б 6339, 18мм, СК 50

Држач на алатката за затегнување, големина SK50 Оваа листа е за секоја од нив Држач на алатката за затегну�

DEN 588.80
1 Х 11-1/2 НПТ ХСГ 5 Флејта Цевка ДОПРЕТЕ 9 СТЕПЕНИ ГРЕБЛО Ново
1 Х 11-1/2 НПТ ХСГ 5 Флејта Цевка ДОПРЕТЕ 9 СТЕПЕНИ ГРЕБЛО

1 Х 111 / 2 ХСГ НПТ 5 ФЛЕЈТА ЦЕВКА ДОПРЕТЕ 9 СТЕПЕН КУКА 3 НИШКА ШАМФЕР ИМАМЕ ЗАЗЕМЈУВАЊЕ НА ЛИЦЕТО НА ЧЕШМАТА

DEN 2.00
M39 x 2 mm тешка метрика на десната рака умира Абот Ново
M39 x 2 mm тешка метрика на десната рака умира Абот

Сосема нова метричка нишка од десната рака умира Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не дво

DEN 3.33
ВИДИА ТЦФ150Р3СЛ25МБ Топ Сече 4 Индексирачки Вежба, 15 Мм Дијаметар На Сечење, 3хд, Десна Рака Сече, 25 мм Стебло, Ново
ВИДИА ТЦФ150Р3СЛ25МБ Топ Сече 4 Индексирачки Вежба, 15 Мм Дијаметар На Сечење, 3хд, Десна Рака Сече, 25 мм Стебло,

Една сеопфатна платформа Високо разноврсна вежба со различни геометрии и достапни оценки Платформата T

DEN 2.00
HHIP 3900-0128 MT3 3/8 Morse Taper End Mill Holder-Drawbar End Ново
HHIP 3900-0128 MT3 3/8 Morse Taper End Mill Holder-Drawbar End

Земја на потекло : Кина Shank Taper MT3 За единечни мелници Тежина на пакет : 1,05 фунти HIP 3 / 8 "MT3 Morse Taper End Mill Holder ~ luc

DEN 426.72
Машински навојни завртки за завртки M2-M24 Право флитирана завртка за завртка допрете метрички приклучок за приврзоци Ново
Машински навојни завртки за завртки M2-M24 Право флитирана завртка за завртка допрете метрички приклучок за приврзоци

Битови за вежбање од дрво / парчиња за вежбањеидлив и долг животен век голема цврстина, носете висока т�

DEN 3.33