Обвинете Ги Индустриските Алатки 1-1/2 Дијаметар за 2 Длабочина Хсс Прстенест Секач Плус 1 Пилот Игла, 3/4 Велдон Шенк, 2081-2029пин

Обвинете Ги Индустриските Алатки 1-1/2 Дијаметар за 2 Длабочина Хсс Прстенест Секач Плус 1 Пилот Игла, 3/4 Велдон Шенк,

DEN 3.00

Ново

Залиха

Велдон шенк Дијаметрите на сечење се движат од 7/16" до 3-3/8". Длабочина На Намалување : 2". Исечете дупки и дупки што се преклопуваат, а надворешниот раб во челик прецизно, брзо и безбедно. Во споредба со вообичаените дупчалки, тој дупчи дупки со поголем дијаметар до 10 пати побрзо. Изработени од цврст и брз челик за алат-потрајни од секачите со карбид. Со употреба на лубрикант, тој дава дупки за машинско завршување без потреба од премачкување. Американски Стандард (АНСИ). Дијаметар на секачот 7/16 "до 1/2" се Со 3/4 " велдон стебло, големина На Дупка на пилот-игла = Диа. дијаметар на Секачот 9/16 "до 2-11/32" се со 3/4 " велдон стебло, големина На Дупка на пилот-игла = Диа. Дијаметар на секачот 2-3/8" до 4 "се Со 1-1/4" велдон стебло, големина На Дупка на пилот-игла = Диа. Добро за поцврст челик. Вежбајте многу поголеми дупки и барајте помалку сила и време од стандардните делови за извртување. Земете помалку коњски сили, погодни за машини со помала моќност. Значително побрзо од интерполација со крајна мелница. Многу подолготрајни од пресврт вежби или дупка пили. Поевтини од индексирачките вежби, вежбите за извртување и крајните мелници. Исфрлете "голтка", цилиндричниот челик од центарот на секачот, откако ќе се исече дупката. Чиповите се произведуваат од надворешните рабови за сечење. Секој 2 сечење заби = 1 група. Висинската разлика помеѓу облиците на забот ја оптимизира геометријата на рабовите за сечење. Групираното и слоевито сечење и оптимизираното центрирање го подобруваат отстранувањето на чиповите и даваат брза стапка на добиточна храна. Ги зголемува перформансите на сечењето и ја намалува силата на сечење. Аглите на сечење се ефикасни за општа употреба во разни видови челик. Вдлабнатините Во Форма На Буквата У ги подобруваат перформансите за отстранување на чипот. Специјалната геометрија на вдлабнатините го намалува термичкото оптоварување на секачот бидејќи поголемиот дел од топлината произведена за време на сечењето се отстранува со чиповите. Водечките комори во форма на спирала го намалуваат триењето помеѓу основната вежба и работното парче. на намалување : 1-1/2". Длабочина На Сечење : 2". 2081-2029+ 1 Компјутер Пилот Пин 1/4 " х4 " 0600-0090. Сече дупки во челик точно, брзо и безбедно. Големи дупки може да се дупчат до десет пати побрзо од обичните дупчалки.

Производи во категоријата

ASSLBYM 10PCS RT16. 01W-G60P YBG201 Карбид Вметнува Десни Внатрешни Надворешни Влошки За Навој Цпу Алатки Погодни За Ново
ASSLBYM 10PCS RT16. 01W-G60P YBG201 Карбид Вметнува Десни Внатрешни Надворешни Влошки За Навој Цпу Алатки Погодни За

Пакет : 10 парчиња ins16 01НГ60П ЈБГ201 карбид инсерти Материјал : влошките за вртење се направени од карбид , об

DEN 1113.60
Планински мажи трајни 5 парчиња 6mm20dr0.560L топер топка нос крајна мелница за мелење CNC мелење цврста карбид Ново
Планински мажи трајни 5 парчиња 6mm20dr0.560L топер топка нос крајна мелница за мелење CNC мелење цврста карбид

Професионални алатки изработени од висококвалитетни материјали, одлична изработка и издржлива Профес

DEN 1179.52
Секач За Гулаби-60 Степени, Дијаметар На Сечење Од 1 Инчи, Стебло Од 1/2 Инчи Ново
Секач За Гулаби-60 Степени, Дијаметар На Сечење Од 1 Инчи, Стебло Од 1/2 Инчи

Диа за сечење : 1 Инчи Диа : 1 / 2 Инчоал : 2,36 Инчи Длабочина На Сечење : 0,32 Инчи Висина : 0,375 КОРИСТЕТЕ ИНСЕРТИ

DEN 3.00
Компанија за алатки F&D 29055 градежни репрезентати, челик со голема брзина, дијаметар од 1/2 Шанк, 0,4770 дијаметар Ново
Компанија за алатки F&D 29055 градежни репрезентати, челик со голема брзина, дијаметар од 1/2 Шанк, 0,4770 дијаметар

Пренасочувачи на градежништво Големина : 3 / 4 ОАЛ : 7 Флејт Должина : 5 3 / 8 Точка Дија : 0,4770 Шанк Дија : 1 / 2...

DEN 3021.60
Sandvik COROMANT QS-MALL123XHP Corocut XS QS Алатка За Стебло За Разделба И Жлебување, Лева Рака Сече Со Ново
Sandvik COROMANT QS-MALL123XHP Corocut XS QS Алатка За Стебло За Разделба И Жлебување, Лева Рака Сече Со

Придобивки од семејството на овој производ : висока прецизност Блиски толеранции Лесно индексирање...

DEN 4663.52
F&засилувач; Д Алатка Компанија 18052-F256 Четири Флејта Крајот Мелница, Двоен Крај, Со Голема Брзина Челик, 1.25 Дијаметар Ново
F&засилувач; Д Алатка Компанија 18052-F256 Четири Флејта Крајот Мелница, Двоен Крај, Со Голема Брзина Челик, 1.25 Дијаметар

Четири Флејта КрајДвојно КрајотВисока Брзина Челик Дијаметар На Мелницата : 1 1 / 4Дијаметар На Стеблото :

DEN 576.00
FXIXI Карбид Вметнете, 4PCS SCLCR/L SCMCN 12mm Струг Здодевни Бар Вртење Алатка Држач со 10pcs CCMT09T304 Карбид Инсерти Ново
FXIXI Карбид Вметнете, 4PCS SCLCR/L SCMCN 12mm Струг Здодевни Бар Вртење Алатка Држач со 10pcs CCMT09T304 Карбид Инсерти

За одржување на тесни толеранции неспоредлив перформанси Додатоци челик е добар, долг век на траење, на�

DEN 943.84
Кливленд Ц46170 Со Голема Брзина Челик Контра-Мијалник, Пареа Оксид Финиш, 3 Флејта, 3/8 Дијаметар На Стеблото, Ново
Кливленд Ц46170 Со Голема Брзина Челик Контра-Мијалник, Пареа Оксид Финиш, 3 Флејта, 3/8 Дијаметар На Стеблото,

Челичните алати со голема брзина се добри за повеќето апликации за општа намена, нудејќи комбинација на

DEN 686.24
Чикаго-Латроб 50312 120 Вежба За Должина На Конус За Општа Намена, 22 Вежба-Жица, 0,157 Во Вежба-Децимален Ново
Чикаго-Латроб 50312 120 Вежба За Должина На Конус За Општа Намена, 22 Вежба-Жица, 0,157 Во Вежба-Децимален

ЧикагоЛатробна Вежба За Должина На Конус, Општа Намена, Серија : 120, #22 Вежба Жица, 0,157 Во Вежба Децимален

DEN 2556.16
Карбид Мелење Машина 5 Парчиња од 3.175 мм 2 Флејта Спирала Топката Нос Цпу Мелење Машина, За Дрво Волфрам Карбид Ново
Карбид Мелење Машина 5 Парчиња од 3.175 мм 2 Флејта Спирала Топката Нос Цпу Мелење Машина, За Дрво Волфрам Карбид

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 3.00
ХАРДВЕРСКА Алатка ZSBLXHHJD 10 Алатки ЗА Жлебови Sp300 SP400 SP200 SP500 NC3020 NC3030 PC9030 Нови Жлебови И Алатки Ново
ХАРДВЕРСКА Алатка ZSBLXHHJD 10 Алатки ЗА Жлебови Sp300 SP400 SP200 SP500 NC3020 NC3030 PC9030 Нови Жлебови И Алатки

Металот има висока цврстина, висока отпорност на свиткување и отпорност на абење и е специјално користе

DEN 533.60
SGS 30598 3b 2 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Алуминиум Титаниум Нитрид Слој, 1 Сечење Ново
SGS 30598 3b 2 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Алуминиум Титаниум Нитрид Слој, 1 Сечење

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 4957.92
Кео Мелење 14429 Агол Заокружување Крај Мелница Машина, Метрички Радиус, 1-3/8 Сечење Дијаметар, ХСС, Необложени Ново
Кео Мелење 14429 Агол Заокружување Крај Мелница Машина, Метрички Радиус, 1-3/8 Сечење Дијаметар, ХСС, Необложени

10,5 мм крајниот дијаметар Метрички радиус Тип На Производ : Алатки За Сечење 4Флејта Агол Заокружување Кр

DEN 3.33
Alfa Tools CSRD70593 1-72 јаглероден челик прилагодлив умира 13/16 O.D, Ново
Alfa Tools CSRD70593 1-72 јаглероден челик прилагодлив умира 13/16 O.D,

Прилагодлива рунда умира 172 Големина на конецот, 13 / 16инчен надворешен дијаметар Јаглероден челик, десна

DEN 2.00
Алатка Holer HSK-40 топка за лежиште за затегнување на држачот за затегнување на алатката Ново
Алатка Holer HSK-40 топка за лежиште за затегнување на држачот за затегнување на алатката

Супер антикорозивен ефект, без 'рѓа; издржливост / флексибилно затегнување / без оштетување / лесно леење

DEN 1.00
Брза промена на продолжението за продолжување 3/4 капаче на капакот на плоштадот KDK 203 .75 - AR4900AG2 Ново
Брза промена на продолжението за продолжување 3/4 капаче на капакот на плоштадот KDK 203 .75 - AR4900AG2

Вие ја купувате сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, спецификациите на ohioproduct и / или етикетирањето : Состојба : ко�

DEN 0.33
Крајна Мелница, Карбид, WXL, 0,3 мм, 2 FL, Крај На Топката Ново
Крајна Мелница, Карбид, WXL, 0,3 мм, 2 FL, Крај На Топката

Долг врат со обработка на ребра за продолжен дофат на алатот Карбидот може да работи со поголема брзина

DEN 652.80
ВИДИЈА ХАНИТА 4V4513005CW VariMill I 4v45 КС Завршна Мелница, 0.06 Радиус, 0.5 Дијаметар На Сечење, Карбид, Алтин Слој, Ново
ВИДИЈА ХАНИТА 4V4513005CW VariMill I 4v45 КС Завршна Мелница, 0.06 Радиус, 0.5 Дијаметар На Сечење, Карбид, Алтин Слој,

Централно сечење Универзални алатки со високи перформанси за речиси сите материјали за работни парчињ�

DEN 1.33
LIXFDJ 3PC Дијамантска Плоча За Очи Од Нерѓосувачки Челик 6mm / 1/4 Кука За Очи + Прстен за Морски Брод/ / 582 Ново
LIXFDJ 3PC Дијамантска Плоча За Очи Од Нерѓосувачки Челик 6mm / 1/4 Кука За Очи + Прстен за Морски Брод/ / 582

6мм со 40мм х 66мм 4 дупки потонати АИСИ 316 Морски Нерѓосувачки Главен / Око Плочи Спецификација : американс

DEN 882.88
G&засилувач;Ј Сала Алатки S0286TCT Revo TCT 1-3/8 Прстенест Секач, 1-1/8 Дијаметар, 3/4 Стебло Ново
G&засилувач;Ј Сала Алатки S0286TCT Revo TCT 1-3/8 Прстенест Секач, 1-1/8 Дијаметар, 3/4 Стебло

Погоден за дупчење поцврсти материјали како што се нерѓосувачки челик, одлеаноци и челици отпорни на аб

DEN 0.67
Брус Шепа Брус Алатка За Отстранување На Кучиња, Облека, Коњи И Опрема За Лов - Повеќенаменски Додаток За Ново
Брус Шепа Брус Алатка За Отстранување На Кучиња, Облека, Коњи И Опрема За Лов - Повеќенаменски Додаток За

100% Најлон ЕДНОСТАВНО ОТСТРАНУВАЊЕ НА БРУС алатката за додаток за отстранување на брусната шепа е лесен

DEN 2.33
Планински мажи Аугер Бит HSS Taper Pipe Tap 1/4 3/8 HSS цевка Тема машина Допрете метална завртка за завртки Ново
Планински мажи Аугер Бит HSS Taper Pipe Tap 1/4 3/8 HSS цевка Тема машина Допрете метална завртка за завртки

Дупчењето и прислушувањето се интегрирани, едностепено обработка, што во голема мерка заштедува чекори

DEN 932.80
Дормер Ц40012. 0 Крајна Мелница За Грубост На Стеблото, Светла Обвивка, Кобалт Челик Со Голема Брзина, Дијаметар Ново
Дормер Ц40012. 0 Крајна Мелница За Грубост На Стеблото, Светла Обвивка, Кобалт Челик Со Голема Брзина, Дијаметар

Светла облога Завршувањето мелница насока Дин 844 к мил стандард Користете ја најкратката можна алатка д

DEN 725.76
Унион Батерфилд 1500 Челична Рачна Чешма Со Голема Брзина, Необложена Завршница, Тркалезно Стебло Со Квадратен Крај, Ново
Унион Батерфилд 1500 Челична Рачна Чешма Со Голема Брзина, Необложена Завршница, Тркалезно Стебло Со Квадратен Крај,

Допрете за навојување на рацете со прави флејти ги сече конците низ дупките и слепите дупки Достапно во

DEN 1.33
YG-1 AK006B25 Стандарден Држач За Високо Избалансирана Крајна Мелница, CAT40-EMH 1/2-2.63 Ново
YG-1 AK006B25 Стандарден Држач За Високо Избалансирана Крајна Мелница, CAT40-EMH 1/2-2.63

Балансирање одделение : Врз основа На Г25 / 25000 вртежи во минута Овие алатки се избалансирани без хардвер

DEN 2.00
Ацетел м16 х 1.25 Метрички Допрете И Умре Во Собата, М16 Х 1.25 мм Хсс Машина Навој Допрете И М16 Х 1.25 Мм Легура Ново
Ацетел м16 х 1.25 Метрички Допрете И Умре Во Собата, М16 Х 1.25 мм Хсс Машина Навој Допрете И М16 Х 1.25 Мм Легура

Материјал : Челик Со Голема Брзина Насока На Сечење : Десна Рака Директен дизајн на флејта, кој се корист�

DEN 2.67
Волтер АГ-АК610.З16.Е12. 060 - Заменлив Држач За Глава На Мелница, Големина На Поврзување Е12, Шенк Диа. Ново
Волтер АГ-АК610.З16.Е12. 060 - Заменлив Држач За Глава На Мелница, Големина На Поврзување Е12, Шенк Диа.

Техничка Спецификација Големина На Поврзување Е12 Стебло Диа Техничка Спецификација Големина На Поврзу

DEN 2.33
ВИДИА ПССНР3225П15 ПССН П-Стил Стегање Алат За Негативни Инсерти, 45° Агол, Челик, 25 мм Квадратни Стебло, Десно, 170 Ново
ВИДИА ПССНР3225П15 ПССН П-Стил Стегање Алат За Негативни Инсерти, 45° Агол, Челик, 25 мм Квадратни Стебло, Десно, 170

Систем за стегање од типот на рачката за негативни индексирачки влошки Нема мешање во протокот на чипов

DEN 3145.12
САНДВИК 54123 028-041 Стегач Во собата ЗА Индексирани Алатки За Вртење Резервен Дел-MB8636HWD Ново
САНДВИК 54123 028-041 Стегач Во собата ЗА Индексирани Алатки За Вртење Резервен Дел-MB8636HWD

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

DEN 560.00
Алатка за завртка за чешма со метрика на хексадецимална чешма за чешма на чешма за чешма на чешма и алатка Ново
Алатка за завртка за чешма со метрика на хексадецимална чешма за чешма на чешма за чешма на чешма и алатка

Сетови за бит од дрво 1 / 4 HEX SHANK HSS Metricr Thread Thap и вежба за конуси Прислушување на дупки за прислушување во е�

DEN 557.44
КЕО 55105-01 6 Флејта Контра Мијалник, Челик Со Голема Брзина, 1/2 Дијаметар На Телото, 1/4 Дијаметар На Стеблото Ново
КЕО 55105-01 6 Флејта Контра Мијалник, Челик Со Голема Брзина, 1/2 Дијаметар На Телото, 1/4 Дијаметар На Стеблото

6 Флејта Шалтери Кео 6флејта линија на шалтери се придружници на нашата единствена флејта контра и наша�

DEN 297.60
YG-1 T1283S HSS-Ex Spiral Flute Combo Tap за повеќенаменска, ANSI Shank/DIN должина, финиш на пареа оксид Ново
YG-1 T1283S HSS-Ex Spiral Flute Combo Tap за повеќенаменска, ANSI Shank/DIN должина, финиш на пареа оксид

UNC / UNT стандард Толеранција на GH Земја на потекло : Република Кореја (Јужна Кореја) Глобален лидер во алат

DEN 163.36
АЦЕТЕЛ ХСС 9/16 -24 Унеф Машина Допрете, 9/16 х 24 Унеф Десна Рака Нишка Допрете Ново
АЦЕТЕЛ ХСС 9/16 -24 Унеф Машина Допрете, 9/16 х 24 Унеф Десна Рака Нишка Допрете

●Големина и Должина : 3,54 " / 90мм, Глава На Конец : 0,71 " / 18мм, Квадратна Глава : 9,0 мм х 9,0 мм( Л*В), Дијаметар На

DEN 223.84
'Кс Алатки Пластика 118.3836 3/8 Изолирани Приклучок, 11 мм Ново
'Кс Алатки Пластика 118.3836 3/8 Изолирани Приклучок, 11 мм

'3 / 8 Изолиран приклучок, 11 мм Член број : 118 : 4042146696347 Алатка во врвен квалитет на индустријата '3 / 8 Изолира�

DEN 1.67
Аексит 10 Парчиња Клучеви Квадратна Глава ХСС М6 6мм 3 Флејти Рачна Завртка Навој Прилагодливи Клучеви Ново
Аексит 10 Парчиња Клучеви Квадратна Глава ХСС М6 6мм 3 Флејти Рачна Завртка Навој Прилагодливи Клучеви

Име на производот : Рачна Чешма;Дијаметар На Флејта : 6мм / 0,24 " (М6) Должина на конецот : 25мм / 1"; Големина На

DEN 242.40
Сандвик Коромант E25-А32-СЕ-215 Челичен Цилиндричен Држач За Разменлива Глава, 1 Број Флејти, Големина НА СПОЈКА СО Ново
Сандвик Коромант E25-А32-СЕ-215 Челичен Цилиндричен Држач За Разменлива Глава, 1 Број Флејти, Големина НА СПОЈКА СО

Цилиндрична големина на стеблото 32ммСнабдување Со Течноста За Ладење Надворешно Ефективни Инсерти 1 Вк

DEN 1.67
YG-1 01337CC Hssco8 Крај Мил, 2 Флејта, Редовна Должина, Ticn Финиш, 3-7/16 Должина, 5/8 Ново
YG-1 01337CC Hssco8 Крај Мил, 2 Флејта, Редовна Должина, Ticn Финиш, 3-7/16 Должина, 5/8

Овие крајни мелници се опремени како редовни со десно сечење и спирални флејти од десната страна Сите с�

DEN 1.67
Алатки за обработка на дрво 1 парчиња поставени дрвени здодевни битови битови само центрирање на волфрам Ново
Алатки за обработка на дрво 1 парчиња поставени дрвени здодевни битови битови само центрирање на волфрам

1 Направено со напредна технологија, висококвалитетни материјали и долг животен век Дупчката дупка е ур

DEN 418.56
Ацетел Тр34 Х 8 Метрички Трапезоидна Чешма, Тр34 Х 8 Хсс Трапезоидна Нишка Допрете Левата Рака Ново
Ацетел Тр34 Х 8 Метрички Трапезоидна Чешма, Тр34 Х 8 Хсс Трапезоидна Нишка Допрете Левата Рака

●Големина и Должина : 10,6 " / 270мм, Глава На Конец : 7,1 " / 180мм € Функција Е Изработена Од челик со Голема брз�

DEN 3439.84
Беспласна форма за формирање на машини M2-M12 сина обложена нишка допрете метрика за чешма за вежбање на чешма за екструзија Ново
M30 x 1,5 mm на конец на метричка метричка HSS десна рака Допрете корисна алатка за навој Ново
M30 x 1,5 mm на конец на метричка метричка HSS десна рака Допрете корисна алатка за навој

Сосема нова метричка HSS допрете на низата на десната рака Материјал : челик со голема брзина (М2) Ако има н

DEN 0.33
Допрена цевка, 1/8 -27, полу-дно, 4 флејти, НПТ Ново
Допрена цевка, 1/8 -27, полу-дно, 4 флејти, НПТ

Tap Tap Tap, 1 / 8 "27, полудно, 4 флејти, Npt ✅ Големина на низата допре : 1 / 8" 27 ✅ Број на флејти : 4...

DEN 1.00
ВИДИЈА ХАНИТА 5V0E13005BT VariMill II ER 5v0e КС Завршна Мелница, 0.03 Радиус, 1 LOC, 0.5 Дијаметар На Сечење, Карбид, Ново
ВИДИЈА ХАНИТА 5V0E13005BT VariMill II ER 5v0e КС Завршна Мелница, 0.03 Радиус, 1 LOC, 0.5 Дијаметар На Сечење, Карбид,

Централно сечење Алатки со високи перформанси за материјали од работно парче од титаниум и нерѓосувачк

DEN 1137.92
YG - 1 56252cc Hssco8 Крај Мил, 2 Флејта, Минијатурни, Редовна Должина, Топката Носот, Двојно, TiCN Заврши, 2-1/4 Ново
YG - 1 56252cc Hssco8 Крај Мил, 2 Флејта, Минијатурни, Редовна Должина, Топката Носот, Двојно, TiCN Заврши, 2-1/4

Спирална флејта во радиусот на носот Погоден за високо ефикасен процес на копирање и сечење на радиусот

DEN 432.96