Славини за навој на кокод за рака, нишка M20 x 2,5, метричка легура алатка за челична завртка за прицврстување на дното на дното -, 1 -пар.

Славини за навој на кокод за рака, нишка M20 x 2,5, метричка легура алатка за челична завртка за прицврстување

DEN 1.67

Ново

Залиха

★ Големина на чешма за навој на рака - Големина на низата : M20 x 2,5 (десна рака); Ширина на квадратната шипка : 13мм / 0,51 "; Должина на низата : 38мм / 1,5"; overall length : 93mm / 3 ★ Wide Applications - For tapping through or shallow and blind holes. Straight flute design, downward chip removal. Create new female threads or re-thread damaged or jammed female threads. Used for threading aluminum, Благ челик, бакар, тврда пластика, итн. ★ Трапи на рацете - Тапите за раце се користат од страна на копачите на чешма. Тапите за прицврстување започнуваат со нишки за прислушување под десен агол на работни делови, приклучоците за приклучоци обично се користат за дупчење преку дупки, а долните чешми создаваат нишки на дното на дупките. ★ Челик за алатка за легура - челик со алатка за легури (9 SICR) чешми за завртки имаат голема цврстина, висок вртежен момент, добра цврстина и отпорност на абење, добро за апликации за општа намена. ★ Корисни совети - Површината на површината на површината на Допрете има црвеникаво-кафеава облога, која припаѓа на нормалната технологија за обработка.) Додадете соодветно масло за прислушување за внатрешни навои со повисок квалитет и потрајни чешми. ★ Големина на чешма за навој на рака - Големина на низата : M20 x 2,5 (десна рака); Ширина на квадрат : 13мм / 0,51 “; Должина на низата : 38мм / 1,5 "; целокупна должина : 93мм / 3,66". ★ Широки апликации - За прислушување преку или плитки и слепи дупки. Дизајн на директен флејта, отстранување на чипови надолу. Создадете нови женски нишки или повторно ги прочитате оштетените или заглавени женски нишки. Се користи за алуминиум за навој, благ челик, бакар, тврда пластика, итн. ★ Трапи на рацете - чешми за раце се користат од клуч на чешма. Taper Taps Почнете да ги прислушувате навоите под десен агол на работните делови, приклучоците се користат за дупчење низ дупки, а дното на чешмите создаваат навои на дното на дупките. Steel челик за легура на алатки - челични челични алатки (9 SICR) чешми за завртки имаат голема цврстина, висок вртежен момент, добра цврстина и отпорност на абење, добро за апликации за општа намена.

Производи во категоријата

Микро 100 Sem-500-04 Квадратни Крајот Мелница, 1/2 Машина Диа, 5/8 LOC, 4 Fl, 1/2 Shank Dia, 2-1/2 ОАЛ, Необложени Ново
Микро 100 Sem-500-04 Квадратни Крајот Мелница, 1/2 Машина Диа, 5/8 LOC, 4 Fl, 1/2 Shank Dia, 2-1/2 ОАЛ, Необложени

Долги флејти за длабоко џебно мелење и периферно мелење со долга должина Централно сечење Квадратен пр�

DEN 902.88
Сандвик Коромант Р166. 0КФ-16-1220-11б Т-МАКС У-Заклучување Здодевна Лента За Вртење На Конец, Форма На Вметнување Ново
Сандвик Коромант Р166. 0КФ-16-1220-11б Т-МАКС У-Заклучување Здодевна Лента За Вртење На Конец, Форма На Вметнување

УЗаклучување Здодевни Бар Вртење Алатки, стандард Држачи, Алатки За Вртење За Навој И (Жлебови) Влошки...

DEN 2.67
Тинејџерски 30 парчиња Топка од 1,5 мм, Вратило од 3 мм, Абразивни Бруси Од Дијамантски Камен Брусни Парчиња Ронки За Ново
Тинејџерски 30 парчиња Топка од 1,5 мм, Вратило од 3 мм, Абразивни Бруси Од Дијамантски Камен Брусни Парчиња Ронки За

30 парчиња / сет 3мм брус во собата,конус главата избрани дијамант бруси, 3мм стебло Висока работна ефикас�

DEN 1.67
60 степени секач за мелење на слот за мелење, секач за сечење карбид Висока точност 6 Отстранување на флејта Ново
60 степени секач за мелење на слот за мелење, секач за сечење карбид Висока точност 6 Отстранување на флејта

Спецификации : Секач за мелење на слот за слот, агол од 60 степени и 6 флејта дизајн, дијаметарот на сечило�

DEN 3.33
Волтер АГ-Ф4080.Б22. 063.З04. 04-Индексирана Мелница За Лице, Макс. Сечење Диа. 63,00 мм, Длабочина На Намалување Ново
Волтер АГ-Ф4080.Б22. 063.З04. 04-Индексирана Мелница За Лице, Макс. Сечење Диа. 63,00 мм, Длабочина На Намалување

Техничка Спецификација Точка Индексира Лицето Мил Макс Техничка Спецификација Точка Индексира Лицето

DEN 13734.24
Сандвик КОРОМАНТ ДВЈНЛ 4040 ти 16 Челик Коротурн РК Цврст Држач За Стегач, Лево Сечење, 40 мм Ширина Ново
Сандвик КОРОМАНТ ДВЈНЛ 4040 ти 16 Челик Коротурн РК Цврст Држач За Стегач, Лево Сечење, 40 мм Ширина

Коротурн РЦ Држач За Цврста Клешта Држач За Надворешен држач За Алат Надворешно Снабдување со Течноста

DEN 1384.00
Микро Цврст Карбид Дупчалка Прецизна Дупка Што Прави 0,15 мм До 2,9 Мм Дијаметар 3мм 1 парчиња Метална Челична Пластика Ново
Микро Цврст Карбид Дупчалка Прецизна Дупка Што Прави 0,15 мм До 2,9 Мм Дијаметар 3мм 1 парчиња Метална Челична Пластика

Дупчалки За Дрво / Дупчалки За Конусна Точка Дупчалки За Дрво / Дупчалки За Конусна Точка Дупчалки за д

DEN 0.33
uxcell Дијамант Бруси Мелење Вежба Битови За Резба Ротациона Алатка 1/4-Инчен Стебло 6мм Цилиндрични Ново
uxcell Дијамант Бруси Мелење Вежба Битови За Резба Ротациона Алатка 1/4-Инчен Стебло 6мм Цилиндрични

Пред употреба, новата алатка треба да се испроба со мала брзина Ако постои проблем со скокање, не продол�

DEN 288.80
Ацетел м22 х 1.5 Метрички Круг Умре, Машина Нишка Умре М22 Х 1.5 мм Десната Рака Ново
Ацетел м22 х 1.5 Метрички Круг Умре, Машина Нишка Умре М22 Х 1.5 мм Десната Рака

Проверете ја спецификацијата и надворешниот дијаметар на матрицата и опсегот на стегање на клучот за м�

DEN 175.84
Widia gtd 12038 Gun7301 Одржување Допрете, приклучок за приклучок, десното намалување на раката, 2 Ново
Widia gtd 12038 Gun7301 Одржување Допрете, приклучок за приклучок, десното намалување на раката, 2

Спирална точка со пиштоли со пиштол пукаат чипови пред дејството за сечење за да се намали преоптоварув

DEN 139.68
N/Четка Чекан Вежба Електричен Шрафцигер 13мм Вртежен Момент Безжичен Удар Вежба Брзина Прилагодлив Чекан Ново
N/Четка Чекан Вежба Електричен Шрафцигер 13мм Вртежен Момент Безжичен Удар Вежба Брзина Прилагодлив Чекан

Моторите без четки ги елиминираат јаглеродните четки, овозможувајќи му на моторот да работи поладно, да

DEN 2.00
Мини рачно тапер, littlemachineshop.com Ново
Мини рачно тапер, littlemachineshop.com

Уверува директно прислушувани дупки Помага во спречување на скршени славини Вклучени се 7 адаптери за ч

DEN 1.67
VIDIA A12MSCLPL06 A-SCLP S-Стил Завртка Стегач Здодевни Бар За Позитивни Инсерти, 95° Агол, Челик, 12mm Стебло Ново
VIDIA A12MSCLPL06 A-SCLP S-Стил Завртка Стегач Здодевни Бар За Позитивни Инсерти, 95° Агол, Челик, 12mm Стебло

Завртка стегање систем за позитивни индекс можност инсерти Компактен дизајн за висока сигурност и ефик

DEN 0.67
Спирала Флејта Дното Допрете, 5/16 - 18 UNC Ново
Спирала Флејта Дното Допрете, 5/16 - 18 UNC

Допрете спиралафлејта на дното може да достигне до дното на слепата дупка за да ги исече конците Обезбе�

DEN 1326.40
SGS 53136 103 3 Флејта Вежби Со 150 Точка Геометрија, Необложени, 0.5625 Сечење Дијаметар, 3 Должина На Сечење, Ново
SGS 53136 103 3 Флејта Вежби Со 150 Точка Геометрија, Необложени, 0.5625 Сечење Дијаметар, 3 Должина На Сечење,

3 Флејта Стабилен Дизајн 150° Самоцентрична Точка Зголемена продуктивност и сила Вежбата за флејта Од Се�

DEN 1.67
YG-1 49264CN HSSCo8 Крај Мил, 2 Флејта, Минијатурни Никулец Должина, Двојно, Калај Финиш, 2 Должина, 1/8 Ново
YG-1 49264CN HSSCo8 Крај Мил, 2 Флејта, Минијатурни Никулец Должина, Двојно, Калај Финиш, 2 Должина, 1/8

Алатки под Минијатурни крајни мелници имаат 3 / 16??дијаметар на стеблото без станови Високи Перформанси..

DEN 0.33
M11 x 1,5 mm тешка десна рака умира Ново
M11 x 1,5 mm тешка десна рака умира

Метричката нишка десната рака умира Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не двоумете се да н

DEN 172.48
VIDIA TCF1219R3SSF125E Врвот Намалување 4 Индексира Вежба, 1.219 Сечење Дијаметар, 3xD, Десната Рака Ново
VIDIA TCF1219R3SSF125E Врвот Намалување 4 Индексира Вежба, 1.219 Сечење Дијаметар, 3xD, Десната Рака

Една сеопфатна платформа Високо разноврсна вежба со различни геометрии и достапни оценки Платформата T

DEN 0.67
OSG USA 8330049 M2.6 X 0,45 DIA. - OH3-4 FL - карбид - TICN - Изменето дното на дното - допрете со права флејта Ново
OSG USA 8330049 M2.6 X 0,45 DIA. - OH3-4 FL - карбид - TICN - Изменето дното на дното - допрете со права флејта

ОСГ список бр Број на ставка : 1 Број на ставка : 1 OH3 4 FL карбид TICN Изменето дното директно флејта Допрет

DEN 3.33
Keo Milling 08911 Slitting Saw, Straight Side Fute, Mt Style, 5/32 Ширина, 1-1/4 Arbor Doad, 48 заби, 8 дијаметар Ново
Keo Milling 08911 Slitting Saw, Straight Side Fute, Mt Style, 5/32 Ширина, 1-1/4 Arbor Doad, 48 заби, 8 дијаметар

Одлично за склопување и паѓање Целосно копнени површини Препорачано за тенок wallиден дел Одлично за скл�

DEN 2.67
3/4 - 10 TPI USA Thread HSS десна рака допрете Ново
3/4 - 10 TPI USA Thread HSS десна рака допрете

Материјал : челик со голема брзина (М2) Допрете на десната рака на низата САД Ако има нешто што треба или у

DEN 396.80
Uxcell затегната топка на носот, крајна мелница, обложена со цврста карбид 2 Флејт Спирално мелење, радиус од 1,5мм, Ново
Uxcell затегната топка на носот, крајна мелница, обложена со цврста карбид 2 Флејт Спирално мелење, радиус од 1,5мм,

Затегната мелница за крај на носот : радиус на сечење : 1,5мм / 0,06 "; сечење дија : 3мм / 0,12"; Сечење на должин

DEN 915.20
Рокарис 19 Парчиња Титаниум Вежба Бит Комбинација Вежба &засилувач; Чешми Малку Во Собата, 135 Степен Врвот Висока Ново
Рокарис 19 Парчиња Титаниум Вежба Бит Комбинација Вежба &засилувач; Чешми Малку Во Собата, 135 Степен Врвот Висока

Крајна Вежба И Допрете Сет оваа вежба малку сет вклучува 13 Пресврт Вежба Малку во големини 1 / 16", 5 / 64", 3 / 3

DEN 271.84
Џенси Шлагер Од Фејн-Хсс Дура Прстенест Секач со Калај Слој-3/4-инчен Директно Стебло, 18мм Дијаметар, 1-инчен Ново
Џенси Шлагер Од Фејн-Хсс Дура Прстенест Секач со Калај Слој-3/4-инчен Директно Стебло, 18мм Дијаметар, 1-инчен

Професионално Одделениепрстенестиот секач на Феин има подобрена геометрија на сечење, висококвалитет�

DEN 3.00
Инчи HSS Допрете од десната рака, алатките за навојување со алатки 7/16-32 ООН, 1 парчиња Ново
Инчи HSS Допрете од десната рака, алатките за навојување со алатки 7/16-32 ООН, 1 парчиња

Спецификации : 7 / 1632 ООН Материјал : челик со голема брзина Висока цврстина, прецизност Комплетен модел, �

DEN 207.84
Komet HSK80A 25 mm I.D. Држач за алатка за намалување на вклопувањето 9 7/8 Проекција HSK-A80X025X250 Ново
Komet HSK80A 25 mm I.D. Држач за алатка за намалување на вклопувањето 9 7/8 Проекција HSK-A80X025X250

Вие ги купувате на сликата HSKA 80 SHRINK Fit Tool HolderSold By M&J Altoling Llcdayton, спецификации на охиопродукција и / или ети

DEN 3.33
Џенси Слугер Од Фејн-Хсс Прстенест Секач Со Калај Слој - 3/4 Инчен Директно Стебло, 11/16 Инчен Дијаметар Ново
Џенси Слугер Од Фејн-Хсс Прстенест Секач Со Калај Слој - 3/4 Инчен Директно Стебло, 11/16 Инчен Дијаметар

Професионално Одделениепрстенестиот секач на Феин има подобрена геометрија на сечење, висококвалитет�

DEN 2.00
Микро 100 ФГ-250-059-100x Жлеб Алатка - Лице Жлебови.059 Ширина.100 Прој, 1/4 Мин Родена Диа, 1 Макс Родена Ново
Микро 100 ФГ-250-059-100x Жлеб Алатка - Лице Жлебови.059 Ширина.100 Прој, 1/4 Мин Родена Диа, 1 Макс Родена

Дизајниран за генерирање квадратни жлебови во лицето на делот Полирано поделено лице за подобрено задр

DEN 177.60
ИГ - 1 Е5065 Карбид Квадратни Носот Крајот Мелница, Екстра Долг Дофат, Необложени Финиш, 30 Степени Хеликс, Ново
ИГ - 1 Е5065 Карбид Квадратни Носот Крајот Мелница, Екстра Долг Дофат, Необложени Финиш, 30 Степени Хеликс,

Погоден за обработка за општа намена на стврднат и високолегиран челик, леење челик, податливо леано же�

DEN 0.33
Ацетел Метрички Нишка Допрете М48 Х 4.0, Хсс Машина Допрете Десна Рака М48х4мм Ново
Ацетел Метрички Нишка Допрете М48 Х 4.0, Хсс Машина Допрете Десна Рака М48х4мм

●Големина и Должина : 7,36 " / 187мм, Глава На Конец : 2,64 " / 67мм, Квадратна Глава : 25,0 мм х 25,0 мм( Л*В), Дијаметар Н

DEN 1.67
Притисок НА Стегачот НА БИЕНКА, Стегач За Заварување Удобна Стабилна За Инженер За опрема Во Индустријата Ново
Притисок НА Стегачот НА БИЕНКА, Стегач За Заварување Удобна Стабилна За Инженер За опрема Во Индустријата

Лесна инсталација, брзо вчитување и истовар, поседуваат стабилна сила на стегање и висока работна ефика

DEN 3.33
40 парчиња метричка чешма и умирај сет за мелење на јаглероден челик за навојување хардвер за хардвер со сина Ново
40 парчиња метричка чешма и умирај сет за мелење на јаглероден челик за навојување хардвер за хардвер со сина

Материјал за јаглерод челик : Овие професионални метрички влијанија од метрички влијанија и калапи се и

DEN 3.33
Допрете за рака, приклучок, спирала ПНТ, светла, 7/16-14 Ново
Допрете за рака, приклучок, спирала ПНТ, светла, 7/16-14

Допрете на приклучокот има нишки за отворено или преку дупки Овозможува цврстина за отпорност на абење.

DEN 276.80
Машински приклучок Допрете права флејта завртка Допрете десна рака навојка Допрете за вежбање Алатки за вежбање 1 парчиња Ново
Микро 100 АЕЛМ-040-2 2-Флејта 30° Хеликс Долга Должина Крај Мил, Метрички Димензии, 4 Мм Секач Дијаметар, 6 Мм Дијаметар Ново
Микро 100 АЕЛМ-040-2 2-Флејта 30° Хеликс Долга Должина Крај Мил, Метрички Димензии, 4 Мм Секач Дијаметар, 6 Мм Дијаметар

Центар Сечење 2 & 4 Флејта Се користи За : Странично Мелење, Отворен Крај Слот Мелење, Паѓање, Отворен Крај

DEN 2.00
Кео 55307 Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Калај Обложен, 3 Флејти, Агол На Точка Од 60 Степени, Тркалезно Стебло, Ново
Кео 55307 Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Калај Обложен, 3 Флејти, Агол На Точка Од 60 Степени, Тркалезно Стебло,

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформа

DEN 4552.64
Сандвик Коромант 266ЛФГ-2525-22 Коротхед 266 Алатка За Стебло За Вртење На Конец, 5.906 Вкупна Должина, 1.26 Ширина Ново
Сандвик Коромант 266ЛФГ-2525-22 Коротхед 266 Алатка За Стебло За Вртење На Конец, 5.906 Вкупна Должина, 1.26 Ширина

Corothead 266 носителот Алатка Вртење Алатки, стандард Држачи, Алатки За Вртење За Навој И (Жлебови) Влошки...

DEN 0.33